1. powered by Surfing Waves

13 Reasons Why TV Show Netfilx 2017-

Discussion in 'Movies / TV shows' started by grunt, May 29, 2017.

1. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    13 Reasons Why
    http://www.imdb.com/title/tt1837492/
    https://en.wikipedia.org/wiki/13_Reasons_Why

Follows teenager Clay Jensen, in his quest to uncover the story behind his classmate and crush, Hannah, and her decision to end her life.

Sta reci osim da je ovo definitivno jedna od najbolje odradjenih teen drama koje sam gledao. Naravno zbog samog settinga i zapleta serija nece svakome leci. Ali ako mozete da predjete preko toga (naravno ima ljudi kao sto sam ja vecni angstni teen pa mi ovo odma u startu lezi :D) i cenite kvalitetnu glumu/scenario/visuals/muziku onda je ova serija za vas. Serija drzi paznju zbog odlicno napisanih likova i stvarno odlicne glume svih aktera, plus serija ima super soundtrack i vizuelno upecatljivo izgleda, tako da ako vas uvuce prva epizoda pogledacete sve u kratkom roku. Jedva cekam drugu sezonu da dobijemo posteni closure, nadam se da ce to ujedno biti i kraj da nece nesto pokusati da rastegnu.

Sve u svemu ja sam uzivao. Na kraju sam bio smoren i happy u isto vreme, tj uspela je serija da probudi emocije u meni sto je vec veliki uspeh :)

Serija dobija Grunt's seal of approval :D

EDIT + Shameless promo jedne od mojih omiljenih serija xD

Samo mali dodatak iako serija ima depresivnu atmosferu ipak nije bas toliko crna, cisto da se zna. Ako hocete bas bas mrak atmosferu bez tracka nade pravac The Killing US verzija :D

Last edited: May 29, 2017
    WickedlNl likes this.
  2. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    73
    48
    Ja volim teen drame, tako da taj deo serije mi je sasvim ok.
    Sve ostalo je blagi uzas.

Ja sam licno prolazio kroz dosta sranja u skoli jer sam bio malo buckast, i razumem da ne moze svako da se nosi sa tim.
    Ali kroz sta je ona sve prosla?
    Slede spojleri:
    ono sto je nju navelo da se ubije je sto ima najbolje dupe (ne znam samo u kom univerzumu je to tacno), zatim decko ili dva su ispunili njene zelje da je ostave na miru kada se drala na njih, i prisustvovala je TUDJEM silovanju, koje je nju mnogo povredilo (ko jebe osobu koja je silovana btw, bitno je da se svet okrece oko nje).
    Kada je "konacno" silovana, bukvalno sam uzviknuo hvala bogu, jer to je prva stvar koja je imala smisla zasto bi se ubila. Mada nakon toga, ona tog debila ni ne stavi na kasete kao razlog? I plus dal ju je uopste silovao? Nije se opirala, znala je kakav je i opet je otisla tamo i skinula se... ne znam ni sam..

Ali bitno je da je terapeuta stavila na kasetu koji je radio sasvim korektno svoj posao, i koji je (opet) postovao njene zelje i zavrsio na kaseti.

A glavnog lika koji slusa kasete tako casual (jednu nedeljno skoro) a ovamo se pojede kao za nju, necu ni da komentarisem.

Dakle, za mene je ona jedno razmazeno deriste kome su svi krivi za njenu smrt.

Mada, i pored toliko gluposti, serija ima jednu ogromnu pozitivnu stranu.
    Slede spojleri za poslednju epizodu:
    Alex!
    Pretpostavljam da je poenta ove serije da ljudi mogu da se foliraju kako su srecni, i kako iako vidimo da nisu da ih cesto ignorisemo i ne radimo nista povodom toga dok oni ne nestanu.
    E pa ovo su savrseno demonstrirali sa Alexom koji je celu seriju depresivan, i kada se setis nekih scena to je ocigledno, ali svi mi (gledaoci) smo ga lepo ignorisali i pratili pricu onog debila i ove debilke sto se zveknula, i ignorisali njega, dok se "od jednom" nije ubio.
    Ne znam koliko je cilj serije bio ovo (sobzirom koliko su nesposobni svi ispali u ostalim stvarima), ali me ovo odusevilo.

Ocena od mene, 6/10

3. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,647
    1,301
    113
    Svidja mi se serija al nekako me nije uvatila. Bas onako na kashicicu gledam...zaredjam 2 epizode za redom i onda prodje nedelju dana dok se opet setim da nastavim. Mislim d ami ostalo jos 7 epizoda tako da cu zavrsiti sigurno al pocelo maro me nervira bas ta teen drama....u sliko mi neko obuceno dupe, idem uzmem pilule i overdoziram jer nema poenta zivota itd. Kontam ja da su to teen problemi ali ono za mene licno je lame ali dovoljno me zainteresovala koja poenta onog meksikanca sa mustangom i sta se desava na 13 strani.

4. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    @nikola987
    Prvo i prvo ni ja ne podrzavaj njenu odluku da se ubije, ali posle gledanja cele serije sasvim je razumem.

Ti sve gledas iz cisto muske perspektive ne trudeci se nimalo da zamislis kako neke stvari uticu na zensku osobu, a kako na nas. Odmah zbog toga mi je dalja rasprava suvisna. I druga stvar pobogu da li si ti gledao seriju, Bryce je tape 12 kako ga nije stavila.... To sto je Clay odlucio da njega preskoci u nizu i predje direktno na 13 je skroz druga stvar.

Ti bi inace sasvim lako slusao glas mrtve osobe u koju si bio do peta zaljubljen, nista lakse right :/

@WickedlNl
    Veruj mi devojka je imala sasvim validnih razloga da uradi to sto je uradila, sto je najgore i sto je poenta cele serije je to da je samo malo trebalo da je skrene sa tog pogresnog puta, ali se to sticajem okolnosti nije desilo :( Gledaj dalje serija je sve bolja kako odmice.

A ostavili su par odlicnih stvari za s2.

Maxa and WickedlNl like this.
  5. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    Bravo grunty, to je to.

Serija je napravljena tako da se gleda iz oka tinejdžera, kod kojih je sve ultradramatično, kraj sveta, etc. Iako na početku deluju bezazleno razlozi, što serija ide dalje i kad se na kraju sagleda čitava slika, jako je tužna priča i postoji jasan tok događaja koji gradaciono dovodi do samog čina, pogotovo što je falilo tako malo da ne dođe do toga, ali avaj...

sama scena samoubistva mi je bila jako mučna i teška za gledati, baš sam se osećao sjebano...

Sent from my D6503 using Tapatalk

grunt likes this.
  6. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    73
    48
    Ako ti je dok gledas seriju zao svih na kasetama osim "zrtve" onda tu nesto gadno ne valja.

Seriju sam odgledao prakticno cim je izasla i vec sam pozaboravio dosta detalja (jedan od njih je ta 12ta kaseta), tako da sorry za to. Ali sve ostalo stoji.

Da su tinejdzerke danas stvarno toliko labilne pola njih ne bi docekalo 20tu.
    A cak i da su stvarno takve, kakve veze ima? Svet tebi (random tinejdzerki) ne duguje nista. Ako ne mozes da se nosis sa svakodnevnim problemima, uzmi i ubi se na miru, a ne da povlacis i sve za sobom (pogotovu ljude koje je navodno volela).

7. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    Previše cinično gledaš na seriju ne trudeći se da shvatiš da ne razmišlja svako kao ti, niti isto pojmi logiku.

Priča je realna, u smislu da takvi spletovi okolnosti dovode do takvih dešavanja, i pritom na dobar način podiže awareness gledaocima da obraćaju više pažnje na ljude oko sebe. Koliko god da loše misliš o njoj ne možeš biti toliki idiot da misliš da zaslužuje takvu sudbinu...

Sent from my D6503 using Tapatalk

8. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,450
    944
    113
    Sta znam, i meni je ta mala delovala kao razmazeno deriste koje misli da se svet vrti oko nje i krivi druge za sve.
    Izdere se na glavnog lika da izadje iz sobe a onda na kaseti sere kako je trebao ostati u sobi pa ovaj utripuje da je on kriv. Ne kaze onom skolskom psihologu, ili sta li je vec, za silovanje pa onda krivi njega itd...

Ali svakako interesantna serija i gledljiva, mislim da sam za dva dana odgledao sezonu. Mada nisam bas siguran da zasluzuje onako velike ocene.

Hoce druga sezona da bude
    kasete od onog lika sto se upucao na kraju? Pa tako sezona za svakog lika dok se svi ne poubijaju :D

Btw, neko se bas dobro zajebo kod kastinga pa stavili da je azijat najbolji kosarkas a crnac najbolji ucenik :D

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Shit, odlicna druga sezona. Pocela je mlako i malo me nerviralo ubacivanje Hane, ali kako su prolazile epizode sve je bolje bilo. Jedva cekam s3.
    Nadam se da ce jebeni Monti najebati, njega nema ko da stiti ko smrdljivog Brajsa koji se tako lepo izvukao...

Last edited: Sep 8, 2018
    Maxa and Rodilo like this.
  10. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Izasla s3, sad da nadjem emocionalne snage za binge :)

11. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Hmm s3 pocela jos gore nego s2 poprilicno sam bio pissed hteo sam da dodjem ovde da bacam hate :D

Ali reko ajd da pogledam sve do kraja. Od sredine se pocinje popravljati i zadnjih par epizoda (iskljucujuci zadnju) je bilo bas odlicno.

Ali naravno tu je ali, definitivno mi je glupo i skroz nepotrebno bilo ubacivanje novog lika, iskreno sezona bi bila mnogo bolja bez Ani...

Bojim se da previse razvlace celu stvar stime smanjuju generalni utisak koji ostavlja serija.

Trebalo je biti samo 1 sezona. Ali ono kada su vec tako krenuli stvarno se nadam da ce sa s4 da zavrse seriju i da ce biti bolja od s2/3, ali cisto sumnjam.

Share This Page