1. powered by Surfing Waves

3DS Pomoc - sva pitanja u vezi 3ds-a postavljati ovde

Discussion in 'Nintendo 3DS' started by sqall, Sep 15, 2011.

1. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    zanima me kako pristupiti eshop-u da bih mogao da skinem neku igricu posto mi pise da nije dostupno u mom regionu

2. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    "Spoof-aj" ip adresu preko routera/proxyja. Imaj na umu da nema 3DS demoa, tako da ces morati kupiti DSi Ware naslove.

3. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    ima li icega free samo da probam 3ds

4. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Besplatni su Excitebike i Pokedex, odn. bili su ne znam jesu li ostali besplatni.

5. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    72
    48
    Kakvo bre spoofovanje. Samo u setingsu promeni da zivis u UK i normalno sve dalje radi. Spoof ce ti trebati jedino ukoliko zelis nintendo-video (tj za neki crtani koji je dobar, i neke glupe madjionicarske trikove). Svaki video u okviru samog eshopa ce ti normalno raditi.

6. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    Kakvo bre spoofovanje. Samo u setingsu promeni da zivis u UK i normalno sve dalje radi. Spoof ce ti trebati jedino ukoliko zelis nintendo-video (tj za neki crtani koji je dobar, i neke glupe madjionicarske trikove). Svaki video u okviru samog eshopa ce ti normalno raditi.

znaci isto kao na wii-u

7. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Eto jos bolje, ali svejedno nema nista za download.

8. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    zna li ko kada izlazi zelda 4swords?

9. nikola987

1,200
    72
    48
    krajem septembra valjda

10. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Evo izmenio sam naslov kako bi imali generalni topic. Takodje, member Vlajko mi je postavio par pitanja ali kako slabo sta znam o 3ds-u (tacnije, gotovo nista) prenosim ih ovde pa se nadam da neko moze da da odgovore ako ne na sve onda makar na neka od njih:

1. dal moze da se flashije 3ds (kao psp) da se igraju piratske igre?
    2. igre za DS mogu da se igraju i na 3DS?
    3. kolka je cena konzole nintena 3DS od prilke?
    4. Vredi li uopste da se kupuje? :)

11. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    1. dal moze da se flashije 3ds (kao psp) da se igraju piratske igre?

Ne.

2. igre za DS mogu da se igraju i na 3DS?

Da. Uz pomoc flash cart-a mozes da igras i kopije.

3. kolka je cena konzole nintena 3DS od prilke?

170$(120-125E) je u USA. Kod nas ne znam koliko kosta. Verovatno duplo vise...

4. Vredi li uopste da se kupuje? Smile

Ovo zavisi od tvog materijalnog stanja.

12. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    4. Vredi li uopste da se kupuje? :)

Evo ja cu ti iz svog iskustva prenijeti da sam nakon tri dana koristenja, 3DS zamjenio za Game Boy Micro kao primarnu portable konzolu. Toliko mi je bio dobar. :lol:
    Salu na stranu, Zeldu i Starfox nisam htio kupovati a to je mislim jedino sto vrijedi odigrati ako nisi igrao ranije na N64. Piraterije ni na vidiku btw.

13. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,626
    75
    48
    1. Ne
    2. Mislim da mozes sa Acekard 2i ili slicom karticom
    3. 170e u svetu, kod nas ko zna
    4. Ne

14. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    Salu na stranu, GB Micro je fantasticna portabilna konzola. :D Ekran je, moze se reci zadovoljavajuc, a baterija traje jako dugo.

15. nikola987

1,200
    72
    48
    1) Jos ne
    2) Da
    3) 22000din
    4) DA!!!!! (ali ne mora odmah) :D

16. FreeloaderCG

FreeloaderCG New Member

6
    0
    0
    Moram da se pohvalim da sam skoro narucio 3ds, sad cekam da mi stigne. Inace platio sam ga 170 dolara, ili oko 120 eura u Usa. Uz njega sam i narucio Acekard 2i,da bih mogao da igram ds igrice. Inace, razmisljam se o narucivanju 3-4 igrice za 3ds,jer sam nasao koristene za 10-15 dolara da kupim. Inace jedva ceka da stigne, da raspalim Maria i sve ostalo :)

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

17. nikola987

1,200
    72
    48
    Od sad moras kupovati samo americke igre, jer ti ni jedna evropska nece raditi. :/

18. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,626
    75
    48
    Što reče Nikola, ako oćeš da igraš originale moraćeš US verzije da kupuješ pošto je konzola zaključana po regijama.

I čestitamo na kupovini. Ti neko donosi ili ide poštom? I kolka je poštarina ako ide poštom.

19. FreeloaderCG

FreeloaderCG New Member

6
    0
    0
    Što reče Nikola, ako oćeš da igraš originale moraćeš US verzije da kupuješ pošto je konzola zaključana po regijama.

I čestitamo na kupovini. Ti neko donosi ili ide poštom? I kolka je poštarina ako ide poštom.

Hvala :) Znam da je zakljucana, i da moram da kupujem igrice u usa, mada dok je dolar slab isplati se kupovati. Postarina cisto za 3ds bi migla da bude oko 20 dolara. Mada ja cesto narucujem, tako da sam u zadnju posiljku sa 3ds-om strpao jos dosta toga, pa mi je izasla posiljka oko 40 eura sa osiguranjem :) Inace,kupujem na amazon.com, a za slanje koristim mail forward agenciju shipito.com. Do sad sam poslao oko 40 paketa iz usa preko njih, i sve mi je stiglo. Zadnje sto mi je stiglo to je bio ps3,koji mi je stigao za 6 dana :) i kojeg sam platio 170 eura :) Cak i ovaj Asus transformer sam tamo uzeo:) raspisah se :)

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

20. kanex

kanex Member

155
    1
    18
    prvi put sad cujem za shipto i slicne sajtove. stvarno se onda mnogo vise isplati uzeti US verziju konzole, a i igre su mnogo jeftinije tamo.

@FreeloaderCG koliko ti iznosi postarina kada narucijes igre ili konzole?

21. nikola987

1,200
    72
    48
    izasao novi update :D evo sample video recordinga sa 3DSom...
    [youtube]rJJQ-XiXKIY[/youtube]

22. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Ljudi,jedno pitanje,posto preko flashcart-a mogu da se igraju igre sa ds-a na 3ds-u,da li mogu i da se igraju igre koje su sa GBA?

23. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Moze ako imas SuperCard DStwo flashcart koji ima dobar koprocesor za emulaciju GBA/SNES igara.

24. doktor

1,227
    134
    63
    Hvala na informaciji Omega.Da li mozda znas gde mogu da ga narucim ili da li moze da se kupi negde u Srbiji?

25. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Ja sam narucio odavde:
    http://www.eachgame.hk/goods-3094.html

26. doktor

1,227
    134
    63
    Super,hvala na informaciji!

27. doktor

1,227
    134
    63
    Jos jedno pitanje :) Ljudi jer znate gde mogu da se kupe 3ds igre u Srbiji a da cene nisu bezobrazne? Ili da se ipak oslonim na net?

28. nikola987

1,200
    72
    48
    Osloni se na zavvi.com, jer salju normalno za Srbiju (cekas 7-15 dana) i igra te izadje oko 3500din (one najskuplje).

Takodje ako planiras online da kupujes uvek pazari u funtama jer ako prebacis na evre vise te izadje jer je kurs razlicit.

29. doktor

1,227
    134
    63
    Hvala Nikola.Jesi li mozda usao u onaj ambassador program sto je nintendo pustio u rad?Ili je to mozda ekskluzivno za neke korisnike i sl?

30. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,626
    75
    48
    To je eksluzivno za korisnike koji su registrovali 3DS pre 12 avgusta na nintodvu mrežu.

31. nikola987

1,200
    72
    48
    Ako si bilo koji put upalio eshop na 3DSu pre 12. avgusta onda si ambasador i mozes da skines 20 igara koje su skrivene od ostalih. Nalaze se u settings/titles previously downloaded - tako nesto, i samo kliknes redownload da ih skine.

32. ivona

ivona New Member

7
    0
    0
    4 meseca moj 3ds je radio bez problema . sa r4i karticom sam pokretala igrice.sada moj 3ds prijavljuje gresku svaki put kada udjem u meni kartice.gledala sam malo strane forume, desava se...ali da li moze neko ovde da mi objasni zasto se to desava i sta da radim .:puzzled:

33. proton

proton Member

314
    9
    18
    Proveri da nisi updejtovala 3DS na neki od novijih firmvera ?

Ako nisi onda probaj da formatiras Micro SD karticu, prije toga skini potrebne fajlove za pokretanje r4i kartice.

Linkovi koji ti mogu biti od koristi:

http://gbatemp.net/topic/302773-firmware-update-compilation-thread/

http://gbatemp.net/forum/40-nds-flashcarts-and-accessories/

http://gbatemp.net/forum/113-r4-ds/

34. ivona

ivona New Member

7
    0
    0
    Najveci problem je sto ja sada ne mogu da udjem u R4 karticu na mom 3ds , koliko sam uspela da provalim , meni sada treba drugi dsi da u njemu moju r4 karticu valjda apdejdujem to sam videla na http://youtu.be/bxaNCVKTFkU , negde na 6:40 se pojavljuje ono sto se i meni desilo.Ja nemam drugi DSI pa me zanima da li postoji neki drugi nacin.
    '

35. proton

proton Member

314
    9
    18
    Iscitaj malo one linkove koje sam postovao, ja imam Acekard2i i za ovaj tvoj pex znam da jedino moze pomoci DS i updejt preko njega.

36. ivona

ivona New Member

7
    0
    0
    hvala vama za linkove , a da cu morati da trazim i citam jos , to sigurno , mozda je najbolje da kupim novu karticu .

37. proton

proton Member

314
    9
    18
    Moja preporuka je Acekard2i, stigla mi je u CG iz Kine za nekih 15 dana, kostala me oko 12 evra.

http://www.zhuzhuchina.com/store/acekard_2i_dsi_1_4_3_flashcard_with_anti-fake_code_original_compatible_3ds_last_firmware_with_usb_card_reader.html

Inace je poslata updejtovana da moze da radi i na najnoviji SW 3.0.6 za 3DS, tvoje je da sa njihovog sajta skines najnoviji firmver za nju AKAIO 1.8.9

http://www.acekard.com/download.php

postavis ga na micro SD i uzivas.

38. ivona

ivona New Member

7
    0
    0
    Meni brat treba da posalje iz Nemacke novu karticu , videce sta oni tamo imaju .I ovu prvu mi je on tamo kupio i stvarno je odlicno radila .Ja sam pogresila. Ja sam definitivno abtejtovala sistem i sad mogu samo da se nadam da ce sa novom karticom ponovo sve raditi.[hr]
    Na mom 3DS sada pise Ver.3.0.0-6E i kako da znam koji je firmver da skidam i koja je kartica najbolja. Prvi put sam izgleda bas imala srece kad sam sve to tako lako pokrenula.

39. proton

proton Member

314
    9
    18
    Imas zadnji firmver na 3DS-u, ako ti nije cimanje naruci sa sajta koji sam ti postavio, lagano salju na bilo koju adresu EX-YU, placas bilo kojom karticom i stize za nekih 15 dana.
    Ja sam prije 5 dana dobio karticu i naravno radi na 3DS sa 3.0.6, samo sam ubacio poslednji firmver Aki2 1.8.9 na micro, i to je to......lagano idem i na Nintendo-eshop i odatle sam skinio par naslova Pullbox,Zenpinball,Resident Evil demo......

40. EXPCollector

EXPCollector Wastland assassian

301
    13
    18
    Gde kod nas u Srbiji ima da se kupi za normalne pare 3DS?

41. nikola987

1,200
    72
    48
    Imas na kupindu za 16500 :O

42. EXPCollector

301
    13
    18
    ok video sam ali ja bih ipak ako se odlucim za kupovinu 3ds-a kupio novu neotpakovanu konzolu a ne ''samo 2 puta ukljucenu''i ta sranja.Dakle zanima me radnja ili lik koji prodaje potuno nove konzole za normalne pare a ne 180e i vise...
    BTW kapiram da konzola moze da pokrece romove 3ds i ds igara uz pomoc acekard 2i kartice ili se varam?

43. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,626
    75
    48
    Onda mi pada na pamet da neđeš nekog ko ide do mađarske pa tamo da ti kupe. A Acekard 2i možeš i netom naručiti.

44. nikola987

1,200
    72
    48
    Virtual,Game-s,Beosoft svi oni prodaju 3DS (oko 23000din).

Imaj na umu da iako postoje 3DS romovi na netu, ne postoji ni jedan nacin da ih pokrenes. A2i ce ti pomoci samo za DS igre, ne i za 3DS.

45. EXPCollector

301
    13
    18
    @WolfDC Imam lika koji bi mogao da mi nabavi 3ds iz Madjarske ali o kojoj ceni pricamo?
    @nikola22 Video sam da computerlandgames nude za 18,999.00 din uostalom evo linka
    http://www.computerlandgames.rs/3ds-nintendo-cosmos-black-4586-c8-pl9-view.htm
    A ova fora da nemogu da pokrenem 3ds romove znatno menja stvari.
    Ja sam bio ubedjen da acekard 2i pokrece sve ali sada...
    Pa el ima nesto u najavi dali ce skoro moci da se pokrecu 3ds romovi na konzoli ili ne?

46. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Pa el ima nesto u najavi dali ce skoro moci da se pokrecu 3ds romovi na konzoli ili ne?

Jok, samo lazi i spekulacije.

47. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,626
    75
    48
    Ako prodaju po toj ceni to je sasvim ok. Nećeš ni u EU proći puno jeftinije, 10 do 20 €, ništa značajno.

I ne, 3DS igre se za sada ne mogu piratizovati, a i ne zna se kada će moći. Sa A2i možeš da teraš DS igre na 3DS-u i to je to. Po meni više nego dovoljno pošto ima milion finih igara za njega a pošto i onako nema previše dobrih 3DS igara njih kupuj originale. Ima ih možda 3 do 4 koje vredi imati.

48. EXPCollector

301
    13
    18
    Ako prodaju po toj ceni to je sasvim ok. Nećeš ni u EU proći puno jeftinije, 10 do 20 €, ništa značajno.

I ne, 3DS igre se za sada ne mogu piratizovati, a i ne zna se kada će moći. Sa A2i možeš da teraš DS igre na 3DS-u i to je to. Po meni više nego dovoljno pošto ima milion finih igara za njega a pošto i onako nema previše dobrih 3DS igara njih kupuj originale. Ima ih možda 3 do 4 koje vredi imati.

Pa jbg imam i ja jedno 20GB romova za ds a klinci mi imaju i ds lite i dsi konzole.Ja imam psp,ps2 i ps3 i jbg ja sam vise playstation tip.Mozda mi je pametnije da cekam i pazarim ps vitu kad vec nemogu da pokrecem ''legalno bekapovane''3ds igre na 3ds konzoli.
    Neznam videcu ako je i pazarim naravno igre koje bi uzeo uz nju su:
    -Resident Evil Revelations
    -Legend of Zelda: Ocarina of time 3D
    -Metal Gear

49. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Ja se izvinjavam sto pitam, ali planiram da kupim posto sam probao i bio odusevljen 3D grafikom, pa me zanima koliko su istinite glasine da ce Nintendo brickovati 3DS ako se igraju DS pirati?

Jos me zanima, mogu li se gledati 3D filmovi i koliko ih je tesko nabaviti?

50. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Problem brickovanja je odavno rijesen. Znaci prvo updateuj Slot 1 cart, a onda 3DS da bi sve bilo ok.

Share This Page