1. powered by Surfing Waves

3DS Pomoc - sva pitanja u vezi 3ds-a postavljati ovde

Discussion in 'Nintendo 3DS' started by sqall, Sep 15, 2011.

1. howler

howler Well-Known Member

2,792
    792
    113
    Uzmi, nije lako, al moze da se hakuje

Super Simke 64 likes this.
  2. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    @Super Simke 64
    Iskreno meni su XL verzije 3DS konzola previse pikselizovane. A sto se 2DS tice imas ih kod nas za iste pare (jos unapred softmodovani) sto bi se pobogu cimao iz USA, aj da prodaju novi za 40$ or smth :D

Super Simke 64 likes this.
  3. Omega

Omega N64 je đubre

15,789
    2,644
    113
    o2DS je najbolji 3DS. :D

4. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,354
    1,111
    113
    Običan ili XL? Ili je neka fora koju ne kapiram? :)

5. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
    obican je naj-potcenjeniji, koji je najbolji to je diskutabilno, ali o2DS je up there.

6. Omega

Omega N64 je đubre

15,789
    2,644
    113
    Uzmi o2DS (non-XL), 32GB microSD i pošten DS flash cart i uz nativnu GB/GBA podršku imaš šta igrati narednih 10 godina.

7. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

306
    185
    43
    Izašla je prevedena igra sa japanskog na engleski Ni no Kuni za Nintendo DS.

Ko ne zna, radi se o prelepoj RPG avanturi koju je radio Level 5 (profesor Lejton) i studio Gibli zajedno, izašla 2010 godine u Japanu samo.

Uz patch za igru na engleskom jeziku dolazi i kompletno prevedena pdf knjiga od 350+ strana koja je neophodna za igranje i koja je i bila jedan od razloga zašto igru japanci nisu izbacivali za američko ili evropsko tržište.

Igram je na Ace3ds kartici i radi mi sve normalno.

Velika preporuka!!

https://gbatemp.net/threads/ni-no-kuni-translation-eng.373770/

Last edited: Dec 17, 2018
    Omega, Ratanook and dsst like this.
  8. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
  9. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

306
    185
    43
    Downloadovaćeš i ovu verziju, od oko 100+ MB pa ćeš uporediti. Ja sam stavila i na telefon i na iPad pa tako igram.
    Ova verzija pdf knjige je direktno prevedena sa japanske verzije DS igre. Neverovatno je odrađena, ne postoji ni najmanja naznaka da je to neko prerađivao, bogata je tekstom i grafički je sve savršeno uklopljeno. Prosto je neverovatno da se neko toliko iscimao za nešto što je free svima.

10. Ratanook

Ratanook Active Member

420
    101
    43
    Kako da nateram neke stare igre sa DS-a da prorade na Ace3ds Plus kartici (recimo Dark Spire, Contact i sl)?
    Kad pokrenem igru dugo stoji LOADING i ništa se ne dešava. Skidao sam nekoliko verzija ali sve isto.

11. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Koji firmware(kernel) koristis na kartici ? Neki official ili neku verziju wood-a ili nesto trece ? Za vecinu flashcart-ova moze da se koristi par verzija FW-a sa razlicitim nivoom kompatibilnosti, probaj da nadjes na gbatemp neki drugi FW.

Recimo ja sam bio ovo koristio na nekom r4 klonu.

https://gbatemp.net/threads/retrogamefan-updates-releases.267243/

12. Ratanook

Ratanook Active Member

420
    101
    43
    Onaj zvanični Wood. Neke igre koje mi ranije nisu radile na nekom r4 klonu sad normalno rade ali zato ima i obrnutih slučajeva. Probaću drugi kernel, da ako proradi.

13. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    84
    28
    Ja koristim vec godinama YSMenu, nisam siguran da l' radi na Ace cardu, pa probaj ako moze. Dobar je ako ti kartica ima time bomb takodje.

Ratanook likes this.
  14. todorko

todorko New Member

21
    5
    3
    Ja isto imam Ace3DS Plus i pokrecem bez problema te dve igre. Wood V1.62 kernel.

Ratanook likes this.
  15. Ratanook

Ratanook Active Member

420
    101
    43
    Isti i ja koristim. Probaću da formatiram karticu pa da ponovo namestim. Hvala svima.

16. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Hmm da li mislite da su ovo dva sto sam uokvirio crvenim zaglavljeni pikseli ? Koja sansa je da se odglave koriscenjem ? :D

17. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,650
    1,973
    113
  18. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Nije moja, nego sa oglasa na kup/pro :D Tamo vecina sto su pravi ljudi, a ne preprodavci slikaju sa krompirima :D

Razmisljam da po 4ti put uzmem 3ds :D

U pitanju je new 2ds xl za 100e sto mi je OK cena, al me pogadjaju ova dva moguca zaglavljena :D

19. Omega

Omega N64 je đubre

15,789
    2,644
    113
    Mislim da se upravo gornji i donji ekran poklapaju na tom mjestu, u prevodu moguće da su ekrani malo oštećeni.
    Meni i dalje 100€ previše za polovan kad je nov 20-tak € više.

20. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    @Omega
    Gde to ima nov New 2DS XL za ~120e ? Veoma retko se nailazi, a par njih sto su ih imali na zalihama kao sto je Max-a pisao traze 160+ eur.

21. Omega

Omega N64 je đubre

15,789
    2,644
    113
    Base.com, doduše zaboravio sam u međuvremenu da u Srbiji 'deru' sa carinom.

22. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    135e sa slanjem, pa OK cena. Ali da kada bi proslo carinu plus PDV bilo bi 200e :D

23. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Ako ima neko ko jos uvek pika 3ds, a nije vec sam pronasao ovaj odlican app da im skrenem paznju :D

https://github.com/miltoncandelero/Boop

U pitanju je mali zgodni frontend da se preko WiFi povezete na 3DS kako bi igre instalirali preko FBI Remote Install opcije, znaci bez vadjenja SD kartice i ne samo to nema potrebe za duplim prostorom na SD kartici posto se stream-uje instalacija, tako da mozete do kraja napuniti SD karticu :D Jeste spor transfer, ali nema smaranja sa vadjenjem SD kartice i kacenjem na PC tako da sam ja veoma happy.

Maxa, 9dots and Ace like this.
  24. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    ovo radi i za n3ds?

25. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Naravno.

Maxa likes this.
  26. Ratanook

Ratanook Active Member

420
    101
    43
    Šta si uradio sa starim 2ds-om?

27. Omega

Omega N64 je đubre

15,789
    2,644
    113
    Dobar je Boop kada treba popuniti zadnjih nekoliko gigabajta na kartici, za kompletno 'punjenje' velike kartice je sporo i nepouzdano.

28. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    God dammit znao sam da sam trebao lepo da koristim ovaj Boop, ali ne ajde da bocnem SD u komp da prebacim brze i jebeni SD reader mi sjebe karticu... Samo je iskocio neki error i jedini nacin da osposobim SD karticu je bio format.... Jebem ti djubre kinesko od SD card reader-a...

Sta je bare minimum da stavim na SD karticu da ponovo omogucim normalnu upotrebu ? 3DS se butuje bez SD kartice normalno ako je to bitan info :D

EDIT

Reseno. Odu sve one silne GBA/NDS igre koje sam lepo sredio :D Ah well valjda je ovo neka visa sila delovala da me natera da se fokusiram na 3DS igre, jeste da sam i za njih izgubio save files, ali ono mozda 5h sve zajedno sam igrao 3DS igre nije velika greda.

Ali svakako da ne poverujes da me ovako izjebao card reader, mislim nije neka marka ali nije ni no name skroz :D Hama SD card reader je iz Emmi-ja... Nemojte uzimati ako ne zelite da imate ovakve zajebe. Inace kada radi onda radi savrseno citac, a kada sere onda sere treba par puta da ubadam :D

Last edited: Nov 30, 2019
    Maxa likes this.
  29. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    ha! imam sličan problem, uzeo novu microsd karticu i prebacim na 3ds, pa je opet izvadim i u pc i isto mora format, neće da je nađe 3ds...

i ja sam sumnjao reader, ali sad si mi ti potvrdio. ja sam do duše koristio sd reader od black widow kućišta, mada i taj je sigurno još gori kinez od hame... :D

fuck it, od sad boop i reader na hp laptopu :D

grunt likes this.
  30. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Inace ako nekog zanima uradio sam sledece.

Skinuo
    https://github.com/fincs/new-hbmenu/releases/tag/v2.1.0

Stavio boot.3dsx na root SD.

Skinuo zadnji Luma CFW
    https://github.com/AuroraWright/Luma3DS/releases/tag/v10.0.1

Iz zip fajla od Lume stavio boot.firm na root SD.

Pri prvom boot-u se pojavi Luma configurator.

Od svih opcija samo ovu sam aktivirao po preporuci
    “Show NAND or user string in System Settings”

I posle toga sam samo ispratio zadnji deo sa 3DS hacks sajta.

https://3ds.hacks.guide/finalizing-setup

Ne morate onaj DSP1 i ctr-no-timeoffset ako ste ranije odradili, barem meni oba nista novo nisu odradila kada sam ih pokrecao :D

Takodje sam skipovao onaj theme manager i save manager posto ih nisam koristio.

Znaci samo FBI u 3dsx formatu i CIA formatu, Homebrew Launcher CIA, GodMode9 i Luma Updater (mada kontam da vise nece biti novih :D) i to je bilo to.

Sada mi je SD kartica clean as fuck bas bare minimum na njoj ima :D Pobrisao sam sve 3dsx fajlove i CIA fajlove posle instalacija, tako da je bukvalno prazna sve dostupno za igre :D

Maxa and Ace like this.

Share This Page