1. powered by Surfing Waves

Alien Covenant [Maj 2017]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Panzer, Dec 25, 2016.

1. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18

http://www.imdb.com/title/tt2316204/

The crew of the colony ship Covenant discover what they think is an uncharted paradise, but it is actually a dark, dangerous world, whose sole inhabitant is the synthetic David, survivor of the doomed Prometheus expedition.

Sta je sad ovo, da li se direktno nastavlja na Prometej ili je po sredi neki vremenski paradox? Kako je dekapitirani David osnovao koloniju i sta se desilo sa Elizabeth?

Po trejleru neodoljivo podseca na keca. Tegljac tog i tog imena prima nepoznati signal sa nemapirane planete, posada iz nebitnog razloga odlucuje da sleti i istrazi slucaj, jednog clana ekspedicije napada facehugger, vracaju se na brod, rest is history..... nadam se da nisam u pravu. Kec je odlican film i nije nam potreban rimjek/reimagining istog.

Last edited: Dec 25, 2016
    SolidSnake88 likes this.
  2. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,566
    870
    113
    Treba, jer je to sad in. :(

3. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,420
    2,240
    113
    Nije u pitanju nikakav remake, reboot vec malo ne tipican sequel. Ovo je prakticno Prometheus 2 samo sa fensi imenom i to je poznato bukvalno godinama vec. Meni je trailer ok mada ocekivao sam totalno drugaciji vibe, mada opet tu su svi teasovani elementi Paradise/Home (tako je nekako originalno trebao da se zove film).

Elizabeth je na kraju Promeheusa krenula ka rodnoj planeti onih kreatora kako su se zvali vec, moram da pogledam prvi deo ponovo :)

4. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,334
    933
    113
    Meni iskreno ovo ne deluje ništa specijalno, mada je dobro što se bar sada jasno vidi da je u pitanju klasični xenomorph tj. Alien kakvog znamo iz prethodnih filmova. Prometheus je bio totalna zbrka od filma koji je imao "krizu identiteta" ne znajući šta zapravo uopšte treba da bude: reboot, prequel ili sequel Alien-a, sasvim novi serijal, ili crossover kao AvP. Da ne pričam o tome što su potpuno random zbrljali odnosno sjebali life-cycle xenomorph-a po principu anything goes. Jedino što mi se u tom filmu dopalo su vizuelni efekti i Fasbenderov lik. Ostalo je potpuna zbrka. Po mom mišljenju Ridli Skot je trebalo nekom drugom da prepusti režiju ovog filma, kao što je to uradio sa nastavkom Blejd Ranera, jer on odavno nema osećaj da napravi zaista kultni i kvalitetan film iako je sa zanatske tj. tehničke strane oduvek bio kompetentan, ali poslednjih desetak filmova su mu u najboljem slučaju solidni blokbasteri i ništa više. Na IMDB-u i dalje stoji da Nil Blomkamp ima nekakav Alien Project. I mislim da bi on bio sveža krv za ovaj serijal iako ni on nakon svog prvenca nije uspeo da krene uzlaznom putanjom u narednim filmovima.

Ovo slika odlično pokazuje nivo besmisla i zbrke koju je napravio Prometheus.

Teoreticar likes this.
  5. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    potpuno nejasno sta je ustvari ta crna tecnost
    inace u originalu je taj zombi mnogo vise licio na aliena, ima u making of video

6. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Tacnije, Elizabeta se na kraju filma sa Dejvidovom glavom u torbi uputila ka dalekoj planeti u potrazi za inzenjerima. Interesuje me da li ce objasniti do kakvih saznanja su tamo dosli ili ce po ustaljenoj praksi ostaviti rupu u scenariju.

7. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Vavodn
    Originalni scenario Prometeusa je navodno promenjen na pola snimanja, pa su morali da improvizuju. Otuda doliko rupa i nelogicnosti. Skot je spasavao sta se spasiti moze, a moram se sloziti da su mu stvaralacki kapaciteti opali, valjda zbog godina.

SolidSnake88 likes this.
  8. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    Kad sam odgledao Prometheus u bioskopu bio sam oduševljen, onda sam čitajući razne review-ove i tekstove po netu i ja poverovao da je film loš. Nakon odgledanog ovog klipa pre nekoliko godina shvatio sam da je film ipak odličan i zbog toga sam se baš radovao Paradise-u, kako je ovaj novi film zapravo trebao da se zove. Nažalost, čini mi se da su poklekli pred kritikama ljudi koji ne vole mnogo da razmišljaju dok gledaju filmove i da će nam napraviti maltene samo remake Aliena 1, umesto da nastave sa fenomenalnom teorijom o nastanku života na zemlji i ljudske vrste.

Pogledajte klip. Fenomenalno su objašnjene sve "rupe" u priči Prometheus-a. Možda ćete posle gledanja i vi početi da cenite taj film kao što ga i ja danas cenim.

9. stale

stale bowel disruptor

3,490
    821
    113
    Meni nije jasno kako možeš biti oduševljen Prometheus-om kad napljujes 90% drugih stvari. Primeni na taj film kriterijum koji si postavio WWu pa onda ponovo saberi utiske.

Inace ceo film se svodi na Skot otkrio Danikena and co

10. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,615
    2,452
    113
    A meni ne moze biti jasno kako moze da toliko okrene misljenje samo zato sto su promenili naslov filma?

Promena imena je najbolja stvar koju su mogu uraditi.

11. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,731
    1,112
    113
    Čekajte ljudi, jel' ovaj film na kraju nastavak Prometeja ili šta je?

Послато са Nexus 6P

12. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Da, desava se posle prometeja, ali je pocetak nove "Alien" triologije koja ce na svom kraju da se spoji sa pocetkom originalnog filma iz 1979.

Sve ovo je jasno napisano u sinopsisu filma i intervjuima koji su online vec 2 godine.

13. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Prometheus je kul, zbrda-zdola ali ideja mi se svidela, pogledacu ovo. Moze biti zanimljivo.

Sent from Huawei Ascend Mate 7

14. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Najbolji deo Prometheusa je trosatni dokumentarac o pravljenju filma. Fantastican uvid na posao koji je uradila armija ljudi da se film sprovede u delo. Ako Ridley zna ista, to je da na ekranu prikaze fantasticne stvari. Sa ovim filmom je vodio misljenje da je jeftinije da se naprave preogromni realisticni setovi nego da se plate desetine miliona za CGI. Rezultat je bio zaista impresivan i odvojio je film od slicnih ostvarenja koji forsiraju CGI enviromente, ali nazalost scenario je srozao film.

Golden_Axe, voja87 and disturbed like this.
  15. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    meni nije jasno kako uopste mogu da krenu sa snimanjem ako je scenario los, onda tu nesto tokom rada prepravljaju i sta ti ja znam, milsim scenario bi trebao da bude temelj, ako on nije dobar vrlo verovatno ni film nece ispasti dobro

Rodilo likes this.
  16. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Posle ovog trailera bas su mi opala ocekivanja za ovaj film.Kao da je snimano direct-to-dvd i vrlo cheesy.

SolidSnake88 likes this.
  17. howler

howler Well-Known Member

2,330
    497
    83
    Kad krene Adelle muzika ne znas dali reklamiraju SF horror ili Teen drama...

SolidSnake88 and nikola22 like this.
  18. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    Naslov filma sam pomenuo jer je prethodni naslov govorio o tome na šta su planirali da se orjentišu (nastavak priče o Inženjerima i nastanku života na Zemlji). Nastavak ne bih kritikovao samo zbog naslova, ali sada kada sam pogledao trailer i pre svega zbog toga, mi govori da su napustili tu odličnu ideju i da će napraviti film koji će biti isti kao Alien 1 samo sa novijim efektima.

Za Westworld sam napisao zbog čega nisam bio zadovoljan (previše rupa u priči, većinu tih rupa sam ispisao) i ni od vas ni od mnogih klipova na netu nisam dobio objašnjenja za većinu tih stvari, zapravo te stvari i vi i likovi koji snimaju te klipove se najčešće pravite kao da se nisu desile ili da uopšte nisu važne.

Sa druge strane, u klipu koji sam postavio je lepo objašnjen svaki sumnjiv detalj u Prometheusu. Klip lepo objašnjava i da nema velikih rupa u scenariju i da gotovo svaka scena ima odličan smisao. Film mi se svideo zbog svoje teorije o nastanku ljudi i života na zemlji. Mislim da je ideja bila odlična i nadao sam se da će nastavak dati još neke zanimljive odgovore na tu temu, sada sam gotovo siguran da neće.

19. TheNick

19,420
    2,240
    113
    Mislim da se njihov brod zapravo vidi u traileru ovde, sleteli su i robot je nekako popravljen a gde je ona ko zna, prolly dead.

20. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    *trilogija
    Ignorisao sam par puta, moram sada >:3

TwiSteR, Omega and disturbed like this.
  21. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    hmm alien trilogija a ne trilogije, nikad ne bi rekao
    btw moguce da vise uopste nema inzenjera, sjebali su se kao na onoj planeti i sada su tu samo alieni

22. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    pogledaJ bolJe shta Je DH napisao, bitJe Jasno zbog chega sam ispravio :D

23. TheNick

19,420
    2,240
    113
    Mislim da su inzinjeri confirmed za ovaj film, kao i Shaw... ali verovatno u flashbecima jer je 100% dead, posto se film desava desetak godina nakon Prometeja. David deluje kao full on villain, a backbursteri nisu xeno vec neomorphs :lol:

Nije nemoguce da ce pored Alien like slashera gde posadu ubija jedan Neomorph uspeti i da proguraju odgovore na neka pitanja iz Prometeja. Jedno ne iskljucuje drugo!

24. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Chek, odakle ti da netJe biti Xenomorphova? BitJe ono chudo sa kraJa Prometheus?

25. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    ovo je alien iz keca, isto jaje, isti facehugger, isti rep

26. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    TwiSteR likes this.
  27. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    gde ima da se kupi taj duks xd
    mozda se pojavljuje i taj neomorph ali tu je definitivno i xenomorph

28. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Scott je ranije direkno potvrdio da cemo videti celu tradicionalnu evoluciju xenorpha - jaje, face hugger, chest burster i full xeno. Fassbender je takodje potvrdio da ce novi neomorphovi biti deo filma.

29. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    pretpostavljam i ja da je ovo nažalost u pitanju. Spomenuće to u nekom ''big reveal'' na 15s, ostatak filma će biti Alien slasher.

30. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    SS64 vise ni ne mora da gleda film, totalno ga je provalio.

31. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    O Bože, pa zar ne smem da komentarišem šta mislim da će se desiti preko trailera. Ionako danas najčešće prave trailere da prepričaju ceo film.

32. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    qwertee.com

niJe duks, maJica, ali mislim da vishe ne shtampaJu tu maJicu. :\

voja87 likes this.
  33. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    Razočarao me najnoviji Alien skroz.

Nije slasher kao što sam mislio da će da bude, iznenadilo me da su nastavili priču iz meni, kada sam malo više razmislio, odličan Prometeja, ali način na koji su je nastavili je nešto najgore što su mogli da smisle. Ljudi su se žalili da je u Prometeju bilo mnogo rupa, ja mislim da ih je bilo malo, ali ovo je prepuno rupa.

Bolje da je film bio slasher. Neverovatna magija i intriga Alien 1 i 2 i Prometeja je ovim filmom potpuno uništena.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Last edited: Aug 5, 2017
    grunt, disturbed and Rodilo like this.
  34. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    pogledao sam isto covenant po drugi put pre neki dan, nije mi se popravilo misljenje, neke stvari i dalje samo tako nemaju veze sa mozgom, neki likovi retardi i td...nesto pozitivno film izgleda fenomenalno. ne milsim da je prometheus bas sad fenomenalan film ali je i meni lagodno bolji od ovoga

grunt likes this.
  35. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    Nije fenomenalan, ispravio sam to, ali meni je odličan. Jedina zamerka mi je bila ponašanje nekih naučnika ali u Covenantu je to dovedeno još na 10x gori nivo.

Prometheus je imao fenomenalnu premisu, koja je ostavljala mogućnost za razvijanje milion fenomenalnih teorija i mogućih zaključaka, zbog toga mi se taj film toliko svideo, a oni su sada sve to u jednoj sceni od 1min uništili i sav nastanak Aliena sveli na jednog poremećenog robota sa Zemlje. :(

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Adanos likes this.
  36. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,864
    296
    83
    Fransiza je isasla iz katergorije kvalitetnih filmova odavno, ali sa ovim delom prestala je da bude bar zabavna za gledanje

grunt and gruja like this.
  37. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Ajoj koje sranje ovaj Covenant, bukvalno su mi suze krenule od tuge sta uradise od ove fransize i to niko drugi nego sam Scott, lik je ocigledno PRSO skroz na skroz. Jedini razlog gledanja sledeceg je da vidimo da li mogu jos vise da se pokopaju...

Jedina svetla tacka su visuals i to mislim svemira/brodova/planete, sami xenomophs su uzasno izgledali, ali nista novo. Nemogu da verujem da i za closeups koriste jebeni CGI.
    LAZY MOTHERFUCKERS !!!

38. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    A uz sve to milion rupa u prici,dno je pomicno.Aj da su barem oni scenu ispod tusa uradili kako treba ali ni to nije moglo :)

shin-boyan, SolidSnake88 and grunt like this.
  39. Adanos

Adanos Fart Baron

390
    84
    28
    Ali da izadju na nepoznatu planetu koja buja od vegetacije bez ikakve bioloske zastite WTF.
    Film sam nazalost premotavao vecinu vremena.
    i sam kraj je toliko naivan da je to strasno, videlo se na kilometar kako ce se zavrsiti.

grunt likes this.
  40. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Ovako nesto samo primeni na Aliena :) southparkrape2.jpg

Rodilo, grunt and SolidSnake88 like this.
  41. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    ...ta tus scena, najbolje xenomorph se rodio i porastao skroz za tipa 10 minuta

42. SolidSnake88

1,334
    933
    113
    Pa to isto su radili i u Prometeju. Fascinantno je da su Skot i scenaristi bukvalno ponovili svaku grešku i glupost iz prethodnika i da nijednu kritiku nisu umeli ili hteli da prihvate. Baš su izdebilisali i usrali ceo serijal. Posle ova dva filma, Finčerov i Ženeov deluju prilično dobro i ozbiljno.

grunt, disturbed and nikola22 like this.
  43. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Patogen,black goo i evolucija xenomorfa su u ta dva filma nesto sto se menja iz scene u scenu kako kome odgovara trenutno.Hronoloski gledano pravog xenomorpha treba tek da dobijemo a ovaj prototip se mnogo brze razvija od savrsene verzije.Znaci da ce David nesto da zajebe dok probava na kolonistima :)
    Uvek sam mislio da samo najbolji od najboljih idu u svemir a posada se sve vreme ponasa kao grupa debila,na primer ona genijalka koja puca rafalima u skadistu municije,kapetan debil(kada mu je rekao da zaviri slobodno u cauru,plakao sam od smeha)....
    Onda oni Inzenjeri,koji je tek njima kurac?Napredna civilizacija seljacina koja je donela zivot na zemlju pre vise milijardi godina a nema nikakvu radarsku kontrolu,odbranu ili sta vec pa ih david potamani kao da prska komarce.Zatim,izbor glavne glumice je ocajan.Ova ima facu koja je idealna za neki franuski romanticni film i da glumu napacenu goticarku,jedna od boljih stvari u filmu sto su verovatno odlucili da je ubiju.

shin-boyan, TwiSteR, grunt and 2 others like this.
  44. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    ne svidja mi se sto su kod inzenjera batalili skroz taj bio mehanicki dizajn ranijijh filmova, njihova civilizacija izgleda kao stari rim, bezveze..mada ima neke logike, ko zna sta se i kod njih izdesavalo za to vreme, definitivno su nazadovali, cak ni ne lice na one inzenjere iz prometheusa

grunt and disturbed like this.
  45. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Tesko mi je da poverujem da civilizacija koja vlada medjuzvezdanim letom i moze da kreira zivot milijardama godina unazad moze toliko da propadne,nekako se ne uklapa.Mada mozda je ovo neka bezveze planeta,ustanova za mentalno zaostale osobe ili tako nesto.

grunt, Adanos and SolidSnake88 like this.
  46. SolidSnake88

1,334
    933
    113
    Misliš da scenaristi znaju šta im se desilo i da uopšte postoji koncept njihovog sveta i čitavog univerzuma u ovim filmovima? Čisto sumnjam. U oba je sve do sad išlo po anything goes principu. :D

TwiSteR and nikola22 like this.
  47. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    jedva cekam da vidim kako ce da uklope Space Jockeya u sve ovo sada.

48. Adanos

Adanos Fart Baron

390
    84
    28
    Hahahahahahah kako su se ponasali kada je sletao brod i ne bi me iznenadilo :lol:

49. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    sto da ne, kao za prometheus, svasta su izbacili iz finalne verzije tog filma (ima super making of)

50. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    Nema sada ništa od toga jer film nije ostvario veliku zaradu, a ovaj izlapeli (ili sada iskvareni, ili i jedno i drugo) Ridli Skot sada spremao još 4 nastavaka na ovo.

Sad će za neku godinu biti reboot koji će najverovatnije biti gori i od ovoga, ali će ga svi prvo hypovati.

Share This Page