1. powered by Surfing Waves

Amstrad CPC : Igre koje vredi odigrati

Discussion in '8-bit kompjuteri' started by CTOJAH, Oct 13, 2017.

1. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Nije fer da pored ovakve teme za ZX Spectrum i C64, nema i za Amstrad - treceg po zastupljenosti osmobitasha u EX YU.

Dakle igre koje su prezivele > 3 decenije i dalje su igrive ko nekad :
    - Sorcery+ (Sta je Shadow of the Beast za Amigu to je Sorcery+ za Amstrad !)
    - Prehistorik 2 (jedna od najboljih, ako ne i najbolja)
    - Rick Dangerous I i II (odlicni portovi)
    - Prince of Persia
    - Roland on the Ropes (aka Fred)
    - Gauntlet
    - Bubble Bobble (legenda)
    - TMNT: The Coin-Op (ko bi rekao da ovo moze na 8-bit)
    - Turrican II
    - Lemmings
    - Super Cauldron
    - Chase H.Q. ("Let’s go, Mr Driver" izgovoreno na 6128 !)
    - Fruity Frank (Mr. Do!)
    - Donkey Kong (najbolji je Amstradov port ove arkadne legende !)
    ...
    Znam da vas ima ovde Amstradovaca, pa bi zelio da vidim vase liste :)

P.S. Ja nisam imao Amstrad u ono vreme kad je bio popularan. Igrao sam ga kod druga, ali vise smo se igrali na Spektrumu i C64, a kasnije na Amigi. Upoznao sam se sa Amstradovom bibliotekom igara tek kasnije preko emulatora i zato pozivam nekog ko iz prve ruke poznaje masinu da da svoj osvrt.

Last edited: Oct 13, 2017
  2. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

779
    240
    43
    Stariji brat od strica je imao Amstrad CPC sa monohromatskim zeleno-crnim monitorom. Kad sam imao 4 godine, na njemu se desio moj prvi kontakt sa video igrama. Prva koju sam ikada igrao je Oh Mummy! Narednih nekoliko godina sam kod njega imao prilike vidim i probam mnogo Amstrad igara (brat je imao gomilu kaseta), ali se sad ne secam ni 10%, jer sam bio bas mali. Na pamet mi padaju samo naslovi koje sad znam sa drugih sistema kao Ghosts 'n Goblins, Commando, Ikari Warriors, Saboteur, ili licencirane igre kao Scooby Doo, Ghostbusters i Goonies. Top listu nemam. Probao sam neke na CoinOPS-u kratko, ali nisam se nikad ozbiljnije pozabavio emulacijom ovog sistema. Cudno mi je malo da gledam Amstrad igre u boji, jer su u mom secanju zelene. BTW, ovaj Chase H.Q. port na Amstradu izgleda bas impresivno.

Last edited: Oct 13, 2017
    CTOJAH likes this.

Share This Page