Animirane Superherojštine

Discussion in 'Comics / Books' started by DieH@rd, Jul 23, 2013.

1. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Pogledah konacno JL War (jbg cekao sam BR rip xD).

Odlican je, dijalozi su UBER LOSI i prica nije uopste razradjena, ali je akcija preterana, tako da brzo zaboravis na to xD
    Uvek se nazorim i hocu odma JOS xD

PS
    Zadnja scena u sredini kredita
    sa ovi Neptun underwater likom sto se pojavi, kao da sam gledao neki film sa njima sibali su se sa nekim i cela planeta je najebala zbog toga, remind me koji to bese film ?

Btw uvek me nervira sto se tokom celog filma pitam ko je najjaci od njih lol

2. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

2,813
    236
    63
    Zadnja scena u sredini kredita
    sa ovi Neptun underwater likom sto se pojavi, kao da sam gledao neki film sa njima sibali su se sa nekim i cela planeta je najebala zbog toga, remind me koji to bese film ?

Lik je Ocean Master, ali ne secam se da se on pojavljivao u filmovima ranije, mozda si mislio na Black Manta-u, on je bio negativac u drugoj sezoni Young Justice.

3. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    @dragon
    Eh kakav sam kralj, pa bas u proslom JL filmu je on bio xD The Flashpoint Paradox

4. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    @dragon
    Eh kakav sam kralj, pa bas u proslom JL filmu je on bio xD The Flashpoint Paradox

E vidis, to jos nisam odgledao(hocu prvo stripove da procitam), tako da nije ni cudo da ga nisam video. :D

5. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    Avengers Confidential Black Widow And Punisher 2014 1080p WEBRIP x264 AC3-EVE
    Ovo se cekalo,kvalitet je sasvim zadovoljavajuci.Odamah se gleda.

6. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,632
    1,819
    113
    Evo i origina od Aquaman-a
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UQYbNIk6R1Y

As usual, looks good.

7. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Odgledao Throne of Atlantis. Zabavan filmic. Nije nesto posebno, ali ima svojih momenata.

BTW who is dat hot red head aqua gurl mljac xD A i WW bogme super izgleda u plain clothes-u :D

Umro sam od smeha pred kraj kada onaj crnja bad guy krene da objasnjava kako je sve on osmislio i samo iskoci prizvana ajkula i pojede ga :D BTW kakav power ima taj trident kada je isibao sve heroje lol Sta na kraju ispadne da je Aquaman najjaci na zemlji xD

Ima cak i cool teaser posle kredita ala marvel :)

8. shone93

shone93 Active Member

841
    142
    43
    U New 52 Aquaman je pravi badass...nije bas zajebancija sa njim kao nekad :D

9. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,127
    191
    63
    @Gruja:
    Odlican momenat, s obzirom da je Manta zapostavljen u filmu, a glavni je nemesis, inace, Aquaman je DC-ov Thor, ne znam sto bi bio imalo slabiji, s obzirom da ima jedan klinac Shazam koji je fizicki jaci od glavnog baje, Supermena

Sto se tice filma, nisam puno impresioniran, kao da gledam prvi dio Thora, kao da su ciljali da tako ispadne.
    Prica i vracanje Aquamana je super, svidja mi se, ali generalno ne svidja mi se prikazan origin, zbog tog dropout fazona.

Inace, Batman vs Robin?!
    Vatafak, zar se nekom svidio Son of Batman pa su nastavili sa tim sranjem???

10. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    DA LI SI TI TO MENE NAZVAO GRUJA OLOLO xD

Nisam video taj BvsR, son of batman je imao OK momenata ne mogu reci da je bio uzasan.

11. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Evo ga sledeca stvar za gledanje.

Justice League Gods and Monsters 2015 720p BluRay DTS x264-EPiC

12. Bahamut

1,127
    191
    63
    Hahahaha, bice da jesam, Grujice xD

BvR sam odgledao, solidan je stavise, mnogo bolji od Son of Batman.
    Mozda veceras pogledam JL, ali ovo jedva cekam:

13. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Ovaj Gods and Monsters sam jedva cekao, bas si me obradovao. A ovaj Vixen filmic ne razumem zasto bi neko gledao ako je duzi od 10 minuta. Trebali su da odrade kratku pricu, kao sto su radili sa Captain Marvel-om i ostalima.

14. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Pogledah Gods and Monsters, veoma fin elseworlds story. Prijatno me iznenadio film, a ponajvise nacin na koji je Michael C Hall odglumeo Man-Bat-a.

DC Animated universe continues to rock.

Last edited: Jul 25, 2015
  15. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    I ja sam odgledao Gods And Monsters,super je ideja ali mi je ipak Superman bio najsmesniji kada prokomentarise Ay Dios mio :D
    Ovaj crtani je po meni bas bio drugaciji jer je nasilniji i ima vise krvi sto samo doprinosi atmosferi

16. shone93

shone93 Active Member

841
    142
    43
    I meni se svidja gods and monsters...zanimljiv je koncept, al mi se ne dja kako su uradili batmana, postade super emo lik. Ko da je izasao iz The Vampire Diaries serije :D

17. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Well, Man Bat je uvek tuzan, jer je u njegovim origin-ovima njegova ljubav [cesto zena] direktno mrtva zbog njega. U ovom univerzumu nije bilo standardnog betmena [tj Bruce Wayne-a], ali smo umesto njega dobili po prvi put Man Bat-a koji nije totalno postao zver.

18. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Mark Hamill je potvrdio da ce glumiti Jockera u Killing Joke-u [odavno je pricao kako mu je to omiljeni strip, i da ce se vratiti da odlumi to kod god to budu trazili od njega].

Hamil mi je za ovaj projekat bitniji od Conroy-a [koji i dalje nije potvrdjen].

19. Bahamut

1,127
    191
    63
    Great news, iako se ne bih zalio na Bakera, bas sinoc sam ponovo ovjerio Assault on Arkham (mozda i najbolji Betmen) i prilicno sam zadovoljan glasom.

Takodje, ovjerih i Gods and Monsters, zanimljivo, cak mi ni Kent nije bio retardiran kao inace.
    Zadovoljan.

20. shone93

shone93 Active Member

841
    142
    43
    Buraz, ne moze jedan bez drugog....ne ide :D

21. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Conroy i Hamill,ahh,match made in heaven :D

22. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Vredi cemu ?

Batman Unlimited Monster Mayhem 2015 720p BluRay x264 DTS-EPiC

23. shone93

shone93 Active Member

841
    142
    43
    Naravno da vredi!!!! It's DC, not fu*king Marvel!!!

p.s. jos nisam pogledao filmic, tako da ne znam....iskreno crtez izgleda shit al verujem da je prica ok :D

Bahamut likes this.
  24. Bahamut

1,127
    191
    63
    Actually, it is, kinda...

Odgledao oba Unlimiteda sinoc sa velikim pokerfejsom.
    Kao da gledamo Marvelovog ultimativnog spajdermena, bas djeluje kao da je Marvel studio i Disney imao uticaja na filmice.
    Ok je sto eksperimentisu, mislim da ce proci kod odredjene publike, ali meni se iskreno ne svidja.
    Ako ce ovaj stil uticati na to da se zapostave filmovi kao Assault on Arkham ili Under the red hood, onda imamo problem.

Nije to lose, kao sin od betmena, zabavno je, i dosta likova cirkulise, kao i negativaca, ali jednostavno nije to taj DC i Betmen na kog smo navikli, odnosno Betmen mozda i jeste, ali ostatak nikako.

Crtez, koji je posebno izrazen na negativcima, i to glavnim, mi se nikako ne svidja, sta ce Jokeru onolika nosina.
    Ostali su dobro nacrtani, ali im je ponasanje djecije, jedan Scarecrow da skakuce sa Grandijem po paradi, wtf?!

Onda, kada se uporede dva, Animal Instinct mi je malo bolji, ima doza ozbiljnosti oko Man-Bata, ali filmovi su IDENTICNI.
    Znam da je eksperimentisanje, ali dva ista filma sa razlicitim likovima, ne kontam.

Sve u svemu ok kada se gleda sa neutralne strane, i mogu imati svoje mjesto u univerzumu, samo da ne uticu na ostatak i da Killing Joke ne ide na tu stranu...

Animal Instinct 7/10
    Monster Mayhem 6/10

25. shone93

shone93 Active Member

841
    142
    43
    Poceo sam da gledam al nisam zavrsio....ne mogu taj nacin crtanja da gledam. Po meni ocajne animacije u filmu, ja ne mogu da shvatim zasto su tako lose animacije. Budzet za ovaj film kao da nije postojao.

Sto se ne ugledaju malo na bracu japance i ne preuzmu malo njihovog stila....Zamislite samo DC-ijeve filmove sa detaljima i animacijom animea.

Oh pa da! To je vec neko uradio i izgleda EXTRA!!!!!

26. Bahamut

1,127
    191
    63
    ^ Ne, zasto bi?
    Pomenuti Assault on Arkham i Under the red hood imaju savrseno dobre animacije.
    Ne vidim zasto bi bio bolji anime crtez kad stripovi nemaju veze sa japanskom kulturom niti bilo cime sto bi ih povezalo sa animeom.

Onda i stripove preotvoriti u mange?
    No, thank you, volim ih podjednako, ali ako se mijesaju onda nista od toga...

27. shone93

shone93 Active Member

841
    142
    43
    Ni ne mora po meni da ima veze sa japanskom kulturom...ja pricam o stilu i vizualizaciji. Po meni anime ima bolje animacije i vise detalja sto bi dobro doslo u zapadnim animiranim filmovima. Zasto ne bi uzeli i iskombinovali najbolje od oba sveta?

I nemoj pogresno da me shvatis nisam kritikovao Assault on Arkham i Red Hood vec ovaj poslednji Monster Mayhem....po meni je tu animacija bas losa i moralo je da bude mnogo bolje. Neko to moze zvati stil, ja to zovem lenjost.

Stripove ne treba dirati....tu ionako ima previse variacija i stilova da te zaboli glava. Jedino sto je dobro sto se trude da glavne junake crtaju u tom nekom Jim Lee fazonu koji gotivim....ako odes malo dalje od toga, mozes svasta naci.

Sve je do ukusa.

28. Bahamut

1,127
    191
    63
    ^ Dobro sam te shvatio, i ja sam kritikovao Unlimited za crtez, oba dijela, i poredio ih sa AoA i RH, koji imaju odlican crtez, a nije anime.
    Zato i kazem, neka se drze tih crteza i sve je ok, anime je anime, ne bih da se mijesaju.
    Anime crtez je dio japanske kulture i to je neizbjezno ako se koristi na drugoj strani.

A taj novi crtez na Unlimitedu nije lenjost vec eksperiment, koji je propao, bar po meni.
    Vise je namijenjen Cartoon Networku, Disneyu i Marvelovim fanovima.

Najbolje bi bilo da kopiraju strip sto se crteza tice i ne prilagodjavaju TV kucama.
    Razlika u kulturi je sto je anime u Japanu zastupljen 90% i rade se identicne kao manga, dok na zapadu to nije slucaj, pogledaj Marvelove crtice, ima milion stilova crtanja i modelovanja (koji je uzasan BTW), a ima i ozbiljnog crteza, kao u stripu.

Najmanje sto im treba je preuzimanje anime stile, ne vidim poentu.

29. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Jel moze neko da napravi listu animiranih filmova i da da neku prostu ocenu od 1 do 5 ili makar vredi gledati ili ne vredi gledati?

30. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,335
    99
    48
    Lista je sa Wiki , nisam davao ocenu ali neke generalne impresije. Nadam se da pomaze. Generalno vecina DC animiranih je dobra , sta vise odlicna, samo je pitanje sta ti zelis da gledas.

31. Bahamut

1,127
    191
    63
    Hmm, uletio na Imdb, sortirao animirane, pa da vidimo:

Batman: The Animated Series - 5/5 - Najbolje izdanje Betmena, od ovoga se pocinje
    Young Justice - 4/5 - Super serija, sidekickovi u akciji, druga sezona vrhunska
    The New Batman Adventures - 5/5 - Standardno dobar Betmen
    Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
    Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 - 5/5 - Odlican, obavezno stivo pred film
    Justice League: The Flashpoint Paradox - 5/5 - Odlicna prica
    Batman: Under the Red Hood - 5/5 - Po mnogima najbolji Betmen
    Justice League: Doom - 4/5 - Nije mi sjeo, ali je ok
    Batman: Assault on Arkham - 5/5 - Po meni, najbolji, takodje obavezno stivo pred film
    Batman: Year One - 4/5 - Ok je, dobar kao uvod za pocetnike
    DC Showcase: Jonah Hex - 3/5 Ne sjecam se, ali je neki prosjek, cim nije ostao u sjecanju
    Justice League: Crisis on Two Earths - 4/5 - Solidan JL
    Justice League: War - 5/5 - Odma' iza Paradoxa, odlican
    Superman/Batman: Public Enemies - 3/5 - Ok za pogledati
    Ultimate Spider-Man - 4/5 - Super zabavna serija
    Superman/Batman: Apocalypse - 4/5 - Malo bolji od Public Enemiesa
    Justice League: The New Frontier - 3/5 - Poker face
    Superman/Shazam!: The Return of Black Adam - 3/5 - Meh
    Justice League: Gods and Monsters - 4/5 - Drugacije dosta, ali zanimljivo
    Marvel's Avengers Assemble - 3/5 - Sta ja znam...
    Batman vs. Robin - 4/5 - Malo bolja verzija od Son of Batman
    Batman: Gotham Knight - 4/5 - Dosta dobro
    Ultimate Avengers
    Ultimate Avengers II - 4/5 - Malo bolje od Assemble
    Justice League: Throne of Atlantis - 5/5 - Odlican Aquaman origin
    Son of Batman - 3/5 - Nesto najlosije od DCa
    Superman: Unbound - 3/5 - Gledljivo
    Batman Unlimited: Animal Instincts - 3/5 - Najnovije, eksperiment sa crtezom, no me gusta
    [URL='[URL]http://www.imdb.com/title/tt3482378/?ref_=wl_li_tt'][/URL][/URL]Avengers Confidential: Black Widow & Punisher[/URL] - 4/5 - Marvelovci u anime stilu, ok je
    [URL='[URL]http://www.imdb.com/title/tt2654124/?ref_=wl_li_tt'][/URL][/URL]Iron Man: Rise of Technovore[/URL] - 3/5 - Dobar crtez ali dosadan film
    [B][URL='[URL]http://www.imdb.com/title/tt4729754/?ref_=wl_li_tt'][/URL][/URL][B]Batman Unlimited: Monster Mayhem[/B][/URL][B] - 3/5 - [/B][/B]Najnovije kao i AI, eksperiment sa crtezom, no me gusta

To je to sto mi Imdb kaze, gledao sam jos ali nisam cekirao.
    Ugl. svaki od navedenih nije bacanje vremena, stavio sam moja subjektivna misljenja, a poredani je hronoloski po Imdbu, gdje je prvi ocjenjen 9.0 a pretposlednji 5.2 (poslednji nije ocijenjen u trenutku pisanja).

Last edited: Aug 3, 2015
    Black_Waltz and Stanisinjo like this.
  32. shone93

shone93 Active Member

841
    142
    43
    Sve sto su spidey i bahamut naveli stoji...nema zamerki, osim sto meni Throne of Atlantis nije bio dosadan, bas naprotiv! Artur je pravi badass tu :D

Za Marvel ne znam....ne gledam ih, ne volim ih i to je to...kad bi me neko pitao zasto, ne bih znao odgovor ali imam ogroman respekt. Ironicno u stripove sam usao kao mali citajuci Spajdermena i gledajuci njegove filmove. (gledao sam i Burtonovog Batmana, ali mi je bas bio scary i morbidan...plasio sam ga se kad sam bio mali tako da i dalje imam tu neku odbojnost prema tim filmovima...iako su danas pomalo smesni)

33. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,335
    99
    48
    Iako volim Marvel nemaju neke animirane filmove. Jedino Spectacular Spider-Man... koji je nazalost canceled posle druge sezone. Fantastican crtani , iskreno na nivou Batman the Animated Series ali ono Betmen je Betmen ;)

34. Bahamut

1,127
    191
    63
  35. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,335
    99
    48
    Jel se popravio USM? Ja sam samo gledao par prvih epizoda i bilo mi je jako mucno da nastavim.

36. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Uskoro stize originalni Batman animirani film koji je fokusiran na Bat-family

37. Bahamut

1,127
    191
    63
    Bring it on!

Elem, sinoc sam sasvim slucajno naletio na Guardians of the Galaxy TV, 4 epizode za sada, vidim niko ne komentarise, pa se i zaboravilo.
    Da li je iko odgledao, vrijedi li cemu?
    Ja cu sacekati jos dvije epizode pa ovjeriti sve djuture...

38. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    Video sam i ja da je to krenulo, zasad ima solidne ocene, ali sacekacu i ja da se nakupi jos malo pre nego sto pogledam.

39. Bahamut

1,127
    191
    63
    Odgledao Bad Blood.
    Dobar.
    Cak ni klinac nije toliko iritantan.
    Prica solidna, fino su opisali odnose inside family.
    Samo me poslednja scena kopka, read below.

Pojavljivanje Batgirl.
    Da li ovo znaci da ce pola Killing Joke-a biti o njoj ili ce prije izaci film o njoj?
    Prva opcija bi me totalno sjebala jer u KJ ono sto zelim da vidim od Batgirl je samo BANG, nista vise...

40. Bahamut

1,127
    191
    63
    Gdje da "nabavim" Ultimate Spidermana, vidim da je treca sezona krenula, ali na Kickassu i TPBu nista, samo prve dvije...?

41. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    Stigao ,,ubistveni Vic''
    Batman.The.Killing.Joke.2016.1080p.BluRay.x264-ROVERS

42. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    Odgledao u busu jutros. Nije lose, ali Batgirl fanovi ce da mrze ovo jos vise nego originalnu pricu. :lol:

43. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Hmm nisam upoznat sa izvornim materijalom pa nisam znao sta da ocekujem.... dobio sam nesto hmm cudno. Nekako mi ne deluje kao da je ovo bio dobar materijal za kratak film, sve mi je nekako nabacano i random. Joker je bio super, ali ostalo dunno.

44. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    Prvih pola sata gde je Batgirl kao glavni lik ne postoji u stripu. Zato film deluje nekoherentno. Probali su da ubace Barbaru u film kako bi njeno sakacenje malo manje licilo na obican plot device, ali im nikako nije uspelo. Propisno su ih ljudi isprozivali i na Comic Conu i na netu.

grunt likes this.
  45. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,838
    529
    113
    Pogledao Killing Joke. Moram da priznam da mi nikako nije sjeo. Obozavam strip ali ovaj film mi je nekako nabacan i mlak.

46. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Justice League Dark fantastican, mozda nema najdublju pricu ikada, ali je prepun cool likova i predobrih borbi, plus ima odlican pacing zanimljiv je svo vreme. Constantine je kralj, steta sto ukinuse onu TV seriju, nije bila najbolja na svetu, al je imala perspektivu da bude bolja.

http://www.imdb.com/title/tt2494376/

nikola22 likes this.
  47. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    I meni se dopao,samo sam zaboravio i da imamo ovaj topic.

48. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Ahaha Batman and Harley Quinn :D
    Film je odlicna sprdnja,Harley luda ko struja, bilo je nekoliko bas dobrih fora, obavezno post credit scenu pogledajte lol

Share This Page