1. powered by Surfing Waves

Attack on Titan [2013]

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by DieH@rd, Apr 7, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,461
    2,414
    113
    Attack the Titan Anidb/Wiki

Genre: Action, Manga, Military, Post-apocalypse, Shounen, Violence

Story:
    Attack on Titan is set in a world where the remains of the human population live inside cities surrounded by enormous walls due to the sudden appearance of the Titans, gigantic humanoid creatures who devour humans seemingly without reason. The story centers around the life of Eren Jaeger and his adoptive sister Mikasa Ackerman, whose lives are changed forever after the appearance of a colossal titan brings about the destruction of their home and the death of their mother.

Bas bas odavno nisam pogledao neki novi animu™, ali posle par preporuka skinuo sam nedavno izdati ep1 od Attack of Titan i moram reci da je opening totalno solidan. Vidi se da ce prerasti u shounen krljanje za par epizoda, ali svet je veoma zanimljiv. Mislim da cu nastaviti da gledam.

Trenutno je izaslo 10 volume-ova mange, a animu ce imati 25 epizoda. Za kraj godine navodno spremaju live action adaptaciju.

http://www.youtube.com/watch?v=znvVz-V-4Oc

2. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    u bre ovo izgleda veoma lepo, mada kako nisam pogledao neku animu(?) seriju pa 3 godinu verovatije cu procitati mangu, ako je naravno zavrsena

3. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Nije zavrsena, a oficijelni engleski prevod kaska za japanskom verzijom dosta.

4. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,089
    386
    83
    Nije zavrsena, a oficijelni engleski prevod kaska za japanskom verzijom dosta.

Zar anime tipa nije poceo danas ?

5. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    DH je to rekao za mangu a ne za anime :)

Deluje cool, al cu sacekati da se okonca, pa tek onda gledati.

6. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Trenutni hajp ove serije je primetan, do te mere da su fansub grupe krenule da se izivljavaju sa cupanjem reci iz mrtvih jezika za prevod ove serije, Eoten za dzinove.

Inace me iritirao klinac kroz prvu epizodu, nadam se zestoko da ce posle ovoga biti mutav i nadrkan, taman da mogu da gledam bez zelje da ga zadavim svaki cas.

Jos samo da se konacno nakanem da preletim mangu cisto da ojacam utisak dok gledam anime.

7. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,865
    181
    63
    zbog njegovog glasa možda?

8. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Klinja ce izgleda kroz celu seriju patiti od Post Traumatic Stress Disordera. :lol: Ima da jauce i dahce u mikrofon konstantno.

9. zdravkelja

zdravkelja Member

8,334
    1,302
    113
    Auu, koliko je ovaj opening epic

http://www.youtube.com/watch?v=EDoYQoR7OSU

A i lep je crtez. Mora da se gleda :)

10. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Koje kasnjenje prevoda, novi chapter se prevodi cim se nadje na internetu, inace pravi trol poster za seriju.

E sad se samo nadati da nece biti lolfillera i retardiranih skretanja radnje, da ne spominjem cenzurisanje.

11. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Oklopljeni titan je odlicno uradjen u drugoj epizodi, uradili su ga ekstra. Eren je popio odlicnu dozu hormona i vise ne zvuci kao nesto sto zelim da sutnem van zidina, ribe su popile dozu dobrog crteza tako da ne lice na strasila, odlicna epizoda.

12. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Odakle skidas bas sveze epizode? I probaj da smanjis javne spojlere na minimum. :)

edit - bookmarkovao sam blog od GG grupe, cekam njihov HD snimak.

13. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Ah, ja neke serijale gledam kao zacin na izvorni materijal, ali trpacu buduce potencijalne spojlere u tagove ubuduce.

Inace skinuo epizodu sa nosubs sajta, skinem prvi dostupni raw, posto ima izvorni materijal imam zivaca da sacekam to umesto da se borim sa livestream-om, mada doticni umeju da budu zabavni uz komentarisanje gledalaca.

14. Chaos212

Chaos212 Old one

569
    18
    18
    Nervira me predugo vracanje u proslost totalno razbija uzivanje u citanju mange(bar meni), ide prica pa se vraca par godina unazad i onda to traje po 3 chaptera uzimajuci u obzir da 40strana ima chapter previse je.

15. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,300
    2,207
    113
    u bre ovo izgleda veoma lepo, mada kako nisam pogledao neku animu(?)

Dugo nisi gledao STA?

16. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    diehard je stavio animu pa ono gledam jel se stvarno kaze animu...xd?

17. stale

stale bowel disruptor

3,481
    819
    113
    Naravno da se kaze animu :)

18. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    ozbiljno, uvek sam pricao anime...i stale majke mi blokiracu ti avatar:p veoma je uznemiravajuc

19. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    Cek vojo zar nisi ti poduze na emuglx il se ja tripujem :D Kako bre neznas citavu famu oko ANIMU-a lol

20. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
  21. Dejan_89

Dejan_89 enlightened

36
    0
    6
    ^^ Kratak bi bio, pogotovo prvi xD

22. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    nemam ja pojma ali mi milsim da sam video klip...davno

23. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    http://www.youtube.com/watch?v=PDHCLjuOzXY

:lol:

24. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Hvala za epic opening DH, ovo cu morati da sherujem. :D

Inace super anime, nisam pratio ni jednu seriju vec duze vreme, i ovo mi je bas leglo. Mada prva epizoda mi je bila bas traumaticna. Nista nasuprot nekim drugim serijama/mangama, da, ali nisam ocekivao onako nesto, sta da se radi. :)

Nadam se da ce biti nekih bas mocnih super-power shounen momenata za epizodu ili dve. :D

25. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Trenutno me iritira sto su likovi bas bas ultra shounen, ono nesigurni likovi koji snagom svoje volje prelaze sve prepreke. Give me a break.

Okacicu danas thread o jednoj odlicnoj novoj animi koja je veoma akciona, ali je pristupila likovima veoma ozbiljno.

26. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Pa ne znam cime decak da predje prepreke ako ne snagom volje. A i nesto mu ne ide za sada...

Ako bas bude prelazak preko svih prepreka bez mucenja, onda da, bice bezveze. Ali ne deluje mi bas tako. :)

27. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    Okacicu danas thread o jednoj odlicnoj novoj animi koja je veoma akciona, ali je pristupila likovima veoma ozbiljno.

Gargantia ?

28. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Da, okacio sam.

29. Maxa

Maxa opsa!

9,197
    2,608
    113
    odgledao prve tri epizode. definitivno ima potencijala, videćemo. samo ne primećujem to cmizdrenje koje pominjete, mislim ništa drastično. složio bih se sa grimlordom za prelazak preko prepreka.

30. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Bas je kul bio cliffhanger na kraju cetvrte, poboljsao mi je i ovako dobru epizodu. Sad se jedva ceka sledeca. Cak sam i burazera navukao na seriju a on anime gleda koliko i ja fudbal. :D

31. Maxa

Maxa opsa!

9,197
    2,608
    113
    da, bila je dobra epizoda, ali preporučio bih onima koji još nisu gledali epizodu da sačekaju i sledeću, pa u cugu :D

32. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Ili bolje da sacekaju dve tri epizode, ma najbolje celu sezonu da zavrsi :D.

Sto su nacrtali nos u onom redu onoj plavusi, smejao sam se.

33. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Svi imaju neke specijalne atribute, ovaj mali je prosek u svemu, ali ima cilj i prelazi prepreke by the sheer power of will :D Iako standardni obrazac u serijama ovog tipa, odlicno je krenulo :D

34. Maxa

Maxa opsa!

9,197
    2,608
    113
    o shi', what just happened u petoj epizodi! :O

35. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,610
    279
    83
  36. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Ja cekam da prodje cela sezona ili bar malo da odmakne...:)

37. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Uh, vrh ova peta epizoda, obozavam kada su stvari neocekivane. Moj brat se iznervirao, doduse. :D

38. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    'El moguće konačno dobar anime?

Psycho-Pass, Uchuu Kyoudai, Shinsekai Yori, Sword Art Online, itd. Sve su ovo kvalitetne serije koje su se prikazivale 2012. godine, tako da je malo glupo reci da nema dobrih anime-a. Ima ih kolicinski otprilike isto kao i uvek, oko 5 dobrih po godini. Bilo je ofc i boljih i losijih godina ali je 5 neki prosek otkad se anime masovno proizvodi.

39. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    What the fucking fuck happened in 5th episode?!?!?!?! Nisu normalni.

40. Roronoa Zoro

2,865
    181
    63
    Sword Art Online je sve samo ne dobar anime

no što se teme tiče nzm kako još odolevam da ne pređem na mangu

41. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,525
    1,345
    113
    što sam odgledao petu bez šeste? :D

42. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    Ja poceo da citam mangu.pogledacu ovo kad se nakupi malo.mada peta epizoda je odlicna.

43. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Odlicna i sesta. Svidja mi se kako su epizode podeljene na deonice po dve epizode, ali ova zadnja deonica ce prva imati vise od 3 epizode. Brat mi se i dalje nervira... :lol:

44. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    Odlicna i sesta. Svidja mi se kako su epizode podeljene na deonice po dve epizode, ali ova zadnja deonica ce prva imati vise od 3 epizode. Brat mi se i dalje nervira... :lol:

Ja sam popizdeo sto nisu prikazali sta je sa Erenom, pa sam morao da pogledam na netu. xD

45. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,610
    279
    83
    Skinuo prvih pet i želeći da ih izgustiram pustio prvu pred spavanje. Zaspao sam u dva, posle pogledane pete epizode i danas prešao na mangu.

46. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Navlakusa price je u tome sto stvari od pocetka sve idu nagore punom brzinom, bez prekida, sto bi se reklo, voz pici bez kocnica.

Neverovatno dobro su uradili onu scenu kad su klinci, najezio sam se uprkos tome sto sam znao sta se desava.

47. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    Ja iscitao sve sto je izaslo od mange:D bas ima tvistova koje nisam ocekivao

48. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,937
    598
    113
    Goddamn you all! Goddamn you all to HELL!!! Htjedoh da pogledam prvu epizodu da vidim ima li potencijala. Zavrsih sa odgledanih svih 6 u komadu :D Kriziram vec ali sam odlucio da ne trazim mangu. Za sada je odlican anime. Crtez, prica, simbolika, karakteri... Definitivno vrijedno preporuke.

49. Roronoa Zoro

2,865
    181
    63
    aha, preti da postane jedan od najboljih naslova u poslednje vreme

za sada nema mana

parody:

50. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Ebite se svi, kontao sam da sacekam da se malo nakupi, ali svaki put kada otvorim topic vidim ne reci hvale, nego velicanje do idolopoklonstva...
    Odo na download...:)

Share This Page