1. powered by Surfing Waves

Berserk (2016)

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by Carnex, Jul 2, 2016.

1. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,268
    586
    113
    Don't, just don't. Nuff said.

OK, da pojasnim.

Dizajn, nekonzistentan, smešan, guts ima mišiće na leđima koji idu vertikalno celom dužinom kičme, Casca izgleda kao iz Puni Puni Poemi... užas
    Animacija, neprirodna, seckava, ništa nema masu, ništa nema odsečnost... užas
    Crtež ne postoji, sve je 3d i to se vidi sa obližnjeg zvezdanog sistemoa. U poređenju sa ovim prvi Berserk anime je dizni kvalitet... užas
    Muzika je JMetal što bilo kul da ima ikakav osećaj povezanosti sa događajima. A nema... nije baš užas ali nije ni dobro
    Priča... spojili su bukvalno niti sa samog početka, iz raznih delova u sredini i samog kraja mange... užas

Ukratno, ne bacajte vreme. Posle ne znam koliko godina sam pogledao neki anime i ko da sam se posrao sebi u usta...

Last edited: Jul 20, 2016
    grunt likes this.
  2. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,607
    694
    113
    Укратко, чим је full CGI (или нешто веома блиско томе), очекивања треба спустити... много. За квалитетан full CGI брдо пара се мора уложити што је код аниме серија скоро немогуће.

Сидонију је рецимо спашавала свемирска тематика али су ликови и покрети грдни свеједно. Онај Арпеђо је мени успелији пример (као и ескпелд лоли фром парадајз хах)...

Но да не скрећем с теме, имам високу толеранцију на full CGI па ћу Berserk гледати, само да га не искасапе превише у смислу адаптације (изгледа ни ту није добро почело).

3. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,770
    83
    48
    ^Sredovecna zrela zenska strpana u mladje klonirano telo sa punim Tsunde Rie glasom je "ramming speed" nivo, ostatak filma se drzao oko toga i nije pokusavao da se uzima za ozbiljno, tako da je film zabavan.

Na drugu stranu, udario sam moj komentar na prvu epizodu u movie threadu. ali evo cisto da dobacim:
    Muzicka produkcija u hajpovanim anime projektima je opala zesce, daju posao nekim prenaduvanim ispadima koji su krenuli da se izivljavaju nepovezano sa onim sto bi trebalo da rade (Sawano u Kabaneriju se ispalio ko stoka, ko god radi muziku ovde isto).
    3D CGI, sa ubacenim linijama da udari kao "crtani" stil i udahne malo zivota u vestakluk, ali dzaba im to kad je sam CGI jeftini ocaj i na sve strane, trebalo je jos para ubaciti u ovo za bolji izgled.

Trejler za novu Berserk igru ima bolji kvalitet od prve epizode ove :D.

4. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,770
    83
    48
    Mislim da je zlatni momenat 2ge epizode: "Oh Tonio! A bio je dobar lik."

5. Efendija

4,607
    694
    113
    Пази, никада нисам био Савано фан признајем али јбт оно везе више нема. Некада давно је чак и писао неку ок музику (по мојим мерилима). Сад само исти бум бум трас кобајаги епика плус она иста групица његових вокалиста (посебно она куја што немачки масакрира док га пева) и... смути па проспи.

Протерани парадаис јесте онако забаван филмић, није се баш скроз погубио уробучер.

Аааааа овај BERSERK... хм... хм... тек треба да погледам другу јепску јепизоду. А видим кренуле и ове Аманчу лезбаче у јбт шта погледати вечерас :lol:

6. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,770
    83
    48
    3ca epizoda: Serija koja je konstantni gorefest i krljanje, ali bitno je da ne prikazemo bradavice na prsima, i da zacrnimo "jahanje" maca, koga briga sto Dragon slayer i dalje odzvanja o neka zvona dok se Gats bori sa utvarama i demonima.

7. Maxa

Maxa opsa!

9,437
    2,727
    113
    čim je TV, biće cenzure. možda bluray verzija bude bez.

8. shone93

shone93 Active Member

916
    192
    43
    place mi se koliko mi je ovo bezveze :(

9. grunt

grunt Celeb Freak

15,238
    2,245
    113
    Ne znam sta me spopalo al pustio prvu epizodu, pogledao i to je to dalje sigurno necu lol

Ovo uzasno izgleda, animacija blagi ocaj, posle gledanja One punch man-a nesto ovako skrnavo je tesko svariti pa makar se zvalo Berserk :D

10. faka

faka Member

658
    5
    18
    Pa crtez se drasticno poboljsava kasnije.
    Prva epizoda je uter shit graficki.

11. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,770
    83
    48
    Crtez? Gde?

Ono udaranje linija preko plasticnog 3D CGIja poboljsava bezivotnu animaciju istina, ali cela stvar deluje kao forsiranje najslabije moguce animacije na Pentium kecu, zato sto nemaju jaci racunar za renderovanje, a nemaju para za bolje.

Da ne spominjem odzvanjanje velikog maca o duhove, zivotinje, ljude :D.

grunt likes this.
  12. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,612
    280
    83

Ako ikad budem radio opis biće ili pisan kompletno u Caps Locku ili će sadržavati samo ovaj video.

voja87 likes this.
  13. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Ako nesto valja to je soundtrack!

voja87 likes this.
  14. Efendija

4,607
    694
    113
    То је можда једна једина нова песма од Хирасаве (нажалост). Само је "guest", OST није он радио.

Узгред буди речено, ипак сам баталио ову '16 серију јбг.

15. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Znam da se niko sa mnom nece sloziti, ali serija iz epizode u epizodu postaje sve bolja i bolja. Makar se meni tako cini. Ako se naviknes na uzasni cg, ostalo nije tako lose. Ispraticu do kraja u svakom slucaju.

16. Maxa

Maxa opsa!

9,437
    2,727
    113
    ^delim mišljenje.

17. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28
    Možda su krenuli da peglaju novije epizode jednu za drugom, zato što prva sezona nije već kompletno snimljena već je u toku proces. i padne neka remastered verzija kasnije sa boljom grafikom (tj. više sjenčenja olovkom preko xD)

Last edited: Aug 30, 2016
  18. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Za sada mi je 9-ta najbolja, pogotovo makljaza sa apostolima.

19. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28

20. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,222
    244
    63
    Zavrsena sezona, po meni sabila, bez obzira na prdjenje!

21. Gatts

Gatts Active Member

165
    39
    28
    Odgledao. Ovo me samo podsjetilo zasto vise nista ne ocekujem od animea i zasto sam utanjio sa gledanjem istih. Mislim da cu ovu seriju za par mjeseci potpuno zaboraviti, jednostavno lose. Ima par dobrih scena i to je to. Ne radi se samo o animaciji, prica je nekako nagruvana u 10 epizoda. Mozda je samo do mene ali zaista mi nije drzalo paznju.

22. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

339
    53
    28
    Pa lepo uzmes i citas mangu i postedis sebe ovog malignog ostvarenja

23. Gatts

Gatts Active Member

165
    39
    28
    Ma procitao davno, zato i jesam bio nahajpan da gledam. Cek, manga nije zavrsena, jel' tako?

24. zdravkelja

zdravkelja Member

8,510
    1,398
    113
    Nije, niti ce biti skoro (ili uopste :D).

25. Maxa

Maxa opsa!

9,437
    2,727
    113
    evo i ja konačno odgledao. apsolutno se slažem, sabila sezona, jedva čekam nastavak na proleće.

26. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,268
    586
    113
    Pošto sam ja popizdeo na kraj 355. poglavlja Berserka, moram da i vas pozovem da pročitate nova poglavlja da ne pizdim sam :)

Share This Page