1. powered by Surfing Waves

Castlevania: Symphony of the Night

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Wahad, Jul 30, 2013.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,025
    1,956
    113

Genre: Action-adventure, action role-playing

Release date:March 20, 1997

Prešao je napokon, uzeo je na popustu, i evo, posle nekoliko dana dobrog igranja sam je prešao, ali na PSV naravno...

Jako lepa igra, ali backtracking me je jebeno ubio... Ovo je druga castlevania koju sam prešao, prva je sa NES-a još kada sam bio mlađi... Tako da ne znam kakve su ostale po pitanju backtracking-a ali ovo me je baš ubilo u pojam :D

Još mi se 2x desilo da nisam sačuvao na vreme, pa onda ono još nekih pola sata 45min sve ponovo šta sam prešao do poslednjeg sejva..

Muzika mi nije jasna u nekim trenucima, ok neki metal ovo ono, ali nekada je totalno jebeno užasna muzka... Oni su hteli svaka muzika da "opisuje" deo zamka, ali nekako im nije uspelo u nekim delovima, who knows šta su stvarno hteli...

Glupo je što na kraju ne uradi još jedan save zbog procenata. Prešao sam je sa 90% + final boss.

2. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,806
    1,465
    113
    nisi presao ni pola igre :) ima inverted castle :D moj save ima nekih 196 posto.

3. Wahad

11,025
    1,956
    113
    :O

Jao čuo sam za to, samo ne znam kako da startujem :s noob sam...

A čekaj, to je praktično isto ili je totalno drugačije?

4. grunt

grunt Celeb Freak

15,509
    2,363
    113
    Damn son, igra ima jedan od najboljih game OST-ova EVER. Al dobro stvar ukusa I guess :D

5. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,806
    1,465
    113
    totalno drugacije, drugi boss i sve. zaboravih kako se otkljucava ali treba nesto da uradis u originalnom zamku.

6. Wahad

11,025
    1,956
    113
    Damn son, igra ima jedan od najboljih game OST-ova EVER. Al dobro stvar ukusa I guess :D

Da ima, ali u nekim trenucima kao da ne igram castlevaniu nego neki farm simulator...

Našao sam na netu, ima valjda kao 2 načina da odeš u inverted castle. Odradiću nakon što prećem Lords Of Shadows - Mirrors of Fate

7. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,806
    1,465
    113
    "First you need to find two items: The gold and the silver ring. On is somewhere in the royal chapel and the other is in the Catacombs.

After you get those, go to the clock where you first met Maria. Equip both and a new passage will open. In there, you will receive the Holy Goggles. If you wear the goggles during your fight with Richter, the true enemy will make it self known... Just kill it instead of Richter and your upside down bound..."

8. Wahad

11,025
    1,956
    113
    Pročitao već :) imam skoro sve ajteme iz običnog castle-a, ako ne i sve...

Hvala ;)

9. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,806
    1,465
    113
    np, ja hteo maksimalnih 200.6% ali nisam mogao da nadjem vise nijednu sobu. btw, mislim da je svaki kvadratic 0,1% mape :D

10. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    kada se setim da nazad u danu nisam hteo da igram ovo zato sto je bila 2D :) Bio sam iz fazona "Sta sam dzabe dao 200 maraka za sony ako cu da igram ove ruzne igrice" . Velika greska

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,806
    1,465
    113
    What a horrible night to be a gfx whore :DDDDD

12. Omega

Omega N64 je đubre

14,773
    1,993
    113
    Najbolja Castlevania pored Aria of Sorrow za GBA. Kako sam se radovao kada sam skontao za sta natpisi "wear... in... clock... tower..." na prstenovima znace. :D

13. Wahad

11,025
    1,956
    113
    Ahahaahha :D

Inače, mislim da dobijaš % i za iteme koje skupiš, a meni definitivno fali neki... Npr diamond cloak... Inače, vratio sam poslednji sejv da istražim sve pa onda prelazim u inverted.

Što se tiče tih natpisa, meni su ti ajtemi bili skrolovani, ja sam skoro celu igru prešao bez ijednog prstena. Tek kada sam video to da mogu da se stave sam kliknuo na mesto gde se stavljaju, skrolovao na gore i onda video da su mi nekim čudom 10 ajtema bili tako sakriveni :s

14. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,806
    1,465
    113
    ja mislim da je ne bih odigrao tada kada sam je odigrao da nije bio neki bug u psp cfw-u gde su sve psx igre imale ikonu sotna kad snimis poziciju :D

15. Omega

Omega N64 je đubre

14,773
    1,993
    113
    Ne bih je ni ja odigrao ranih dvijehiljaditih da nisam nasao stari americki GamePro casopis u kojem sam procitao recenziju ove genijalne igre. A igra mi stajala na polici sigurno 3 godine prije toga. :D

16. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,806
    1,465
    113
    ja sam je video kako je neki tadasnji "drug" igra u igraonici cim je izasla ali nisam hteo da je igram jer je on bukvalno uvek igrao neke sranje igre ali eto, tad je pogodio. :D

17. SQI

SQI Member

382
    13
    18
    Najbolji Castlevania soundtrack ikad, uz Rondo of Blood :)

18. Wahad

11,025
    1,956
    113
    Uzeo sam da igram Circle of The Moon sada... Muda mi otiču od jebenog grindovanja!!!! Nisu mogli da naprave da se kartice pojave gde treba nego moraš jebeno da grinduješ -.- užas...

19. Omega

Omega N64 je đubre

14,773
    1,993
    113
    'Bem ti, opet sam se navukao na Symphony of the Night (koji izgleda fenomenalno na Vitinom OLED-u btw). Ovo je u najmanju ruku 15-ti put da prelazim igru. :D

20. Wahad

11,025
    1,956
    113
    Na viti fali magla :(

21. Omega

Omega N64 je đubre

14,773
    1,993
    113
    Hmm, gdje tacno? Ako mislis na "Outer Wall" dio, tako je napravljena igra da je nekada ima, nekada ne.

22. Wahad

11,025
    1,956
    113
    Svuda, nigde nisam video maglu u normal castle. A ima je, gledao par videa.

23. Omega

Omega N64 je đubre

14,773
    1,993
    113
    Sumnjam da mi je to moglo promaknuti nakon tolikih prelazenja. Za sada sam primjetio samo dva graficka bug-a: ne vidi se kabl na liftu na Outer Wall-u, i radar u katakombama ne radi kako treba (tj. ne vidi se eho).

24. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,443
    167
    63
    I ja sam dva puta presao ps1 verziju u poslednjih mesec dana. Isto 200.4 % od 200.6% , dve sobe mi fale i nemam pojma gde sm propustio. Pronasao sam na netu sliku skroz otkljucane mape i uporedjujem sa mojom i ne vidim gde sam propustio . izludjujeme me xD

25. rale

rale the first to witness

1,978
    145
    63
    ja cuh da uz dracula x za psp dolazi i symphony of the night... kontam da treba da otkljucam, kontam da je verovatno vrlo nelogicno, ali ce se oprobati, ako nista tu je youyoube

26. Wahad

11,025
    1,956
    113
    ja cuh da uz dracula x za psp dolazi i symphony of the night... kontam da treba da otkljucam, kontam da je verovatno vrlo nelogicno, ali ce se oprobati, ako nista tu je youyoube

Što je najveća fora, ne otključava se na kraju igre, nego negde blizu početka kada uradiš nešto u Dracula X.

27. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,443
    167
    63
    0.1% ti je soba sa Draculom, znaci fali ti 0.1%, ako si gledao zadnji save i on ti kaze > 200.4% + 0.1% = 200.5% (od mogucih 200.6%)

ja gledam u Official Konami Guide Book (JP) i sve mi je istrazeno :D i opet nemam 200.6%

igra je super, nema sta, ali definitivno ima previse stvari koje nema sanse da skontas bez guide booka, jer jednostavno ili nisu logicne ili su "aha, pa naravno da mi treba odredjeni lvl sa Fairy familiarom i da sjedim na stolici i cekam da zadrijemam pa ce onda ona da mi pjeva uspavanku, na engl. ili jap." totalno logicne...

Znam kako se otkljucava i Draculina Soba, kada istrazis ceo onaj deo u sredini i naizad udjes i krene bitka sa Draculom iskoristis Library card i on te teleportuje nazad u biblioteku kod onog lika. Znaci da sam i to odradio i pokazuje mi plavo na mapi. Nesto sam ja propustio i nemam pojma sta.

28. rale

1,978
    145
    63
    otkljucao sam SotN konacno (auh koje je resenje problema, nisam mogao da verujem... ukljucuje upadanje u trecu i iskljucivo trecu rupu dok se bezi od nekog rogatog dzinovskog demona), ali mi se PSP ugasi svaki put kada pokusam da je upalim. goddamnit, emuliracu je jednostavno...

29. Kilabiz

Kilabiz New Member

28
    1
    3
    Najbolja Castlevania pored Aria of Sorrow za GBA. Kako sam se radovao kada sam skontao za sta natpisi "wear... in... clock... tower..." na prstenovima znace. :D

Omega slazem se sa tobom,presao sam obe ne znam koliko puta i nisam mogao da se zaustavim :D .Ako ima nesto slicno preporucite mi !!
    Probao sam Castlevania The Dracula X Chronicles ali mi je nekako spora i zavrsio sam sa njom posle desetak minuta

30. rale

1,978
    145
    63
    DS kaslvanije su odlicne, Dawn of Sorrow je nastavak Arije, meni se Order of Ecclesia najvise svidela.

31. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    "Ako ima nesto slicno preporucite mi !!"
    Probaj La Mulana rimejk.
    http://www.youtube.com/watch?v=lZJe9_Ozg00

32. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,043
    1,336
    113
    Juce sam igrao la mulanu dva sata. Koliko je neverovatno kvalitetan soundtrack, toliko pizdim od igre :D

33. Kilabiz

Kilabiz New Member

28
    1
    3
    Hvala!!

@Rale planirao sam da probam to ali ocu da nabavim ds,jer pokusavam kolko tolko da ne igram preko emulatora

@Dendy stavio sam da se skida javljam utiske :D

Share This Page