CITRA 3DS emulator

Discussion in 'Nintendo 3DS' started by CTOJAH, Oct 17, 2016.

1. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Vec izvesno vreme postoji 3DS emulator, a u zadnje vreme je vec postao prilicno funkcionalan pa red bi bilo da ovde pratimo njegov dalji razvoj.
    Naravno rec je o CITRA emulatoru :
    https://citra-emu.org/
    Romovi se lako mogu naci pomocu Gugla, a evo i tutorijala :

Koliko je uznapredovao so far ?
    Evo sami procenite :

iggy11, Maxa and grunt like this.
  2. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    Fantasticno, eto prednosti koriscenja hardvera koji je bio dated prvog dana kada se pojavila konzola xD

ljubomir likes this.
  3. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    Ovo veoma fino radi !!

Necko se da kupim neku big n konzolu, al posto i citra i cemu ovako fino rade nema poente, bolje da stekam pare za novi cpu xD

4. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    OK probao sam emulator.
    Sam emu je noob friendly jedino sto vam treba su dekriptovani romovi, tako da na to treba da obratite paznju pri skidanju.

Probao sam samo jednu igru prvu koju sam nasao za dl, Pokemon Super Mystery Dungeon je u pitanju.

Prvo kvalitet emulacije je savrsen, nikakve bagove nisam primetio a ni cuo. Sto se toga tice kontam da su vec jako blizu 100%, sto se brzine tice isto je odlicna, veoma blizu full speed sam imao, nisam video fps counter pa je ovo vise subjektivno. Kontrole odlicno rade na kontroleru ili tastaturi dok je mis zaduzen za touch. Nema nikakvih naprednih podesavanja za sada, ali bice sigurno. Kontam da vec sad na nekom OCovanom i5 sve leti. Radice i na sporijim kompovima cim se jos optimizuje, dva core-a koristi i jedva da uposljava gpu :D

Sve u svemu ja odusevljen :)

5. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

2,770
    211
    63
    Ja sam oktobra isprobavao na svojoj i5-ci i tada je jos uvek stekalo po malo, ali moguce da su uspeli da ispeglaju u medjuvremenu.

6. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    Probaj, jako cesto nove verzije izlaze, inace na koliko ti je klokovan i5 ?

Evo jedna fina komparacija ;) Jos koji mesec ako ovako nastave sa aktivnim razvijanjem emu-a i ovo ce definitivno biti predobar emulator, konacno su uspeli posle sto godina da me ponovo zainteresuju za emulaciju sa ovim i cemu :)

Last edited: Dec 26, 2016
  7. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,473
    630
    113
    јбмлига шта бих пробао кад немам много интересовања за стандардне Н ексклузиве, можда Fire Emblem Awakening... Одакле скидаш проверено декриптоване ромове?

8. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    E jbt efendija 3ds ima TONE igara sada, opusteno se moze naci masa bisera koji nisu od Nintenda :D

Ja sam odavde skinuo 2 igre nisam nesto trazio dalje.

Code:
    http://nicoblog.org/3ds-rom/
    Samo obratis paznju da pise decrypted :D

Efendija likes this.
  9. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,473
    630
    113
    Хвала за сајт... ипак мислим да ће ово причекати на неодређено, има комп наслова које много више желим пробати од 3ds дрндања. Добро је знати да емулација напредује.

А и ти ако успеш нешто да озбиљније и дуже цепаш на овим емулаторима... ондаК пада трећи светски :)

grunt likes this.
  10. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    Ahaha ne brini nisam ni planirao nesto ozbiljnije da igram probao sam radoznalosti radi a i da sebe ubedim da ne kupujem 3ds po treci put xD

11. DragonOfTheEarth

2,770
    211
    63
    Nije overklokovan, ali kontam da bi 3.3GHz trebalo da bude dovoljno.

12. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    Pogresno mislis :) Za emulaciju je svaki mhz bitan barem dok jos ne optimizuju emulator.

13. DragonOfTheEarth

2,770
    211
    63
    Zato se i ne zurim, posto imam non-k verziju i5-ce.

14. DragonOfTheEarth

2,770
    211
    63
    Au grunte, u pravu si. Sad sam isprobao najnoviji bleeding edge build i ovo leti. Ne verujem kakav progres za 2 meseca.

grunt likes this.
  15. YOTH

YOTH Active Member

377
    180
    43
    Jesu Fire Emblem i Megaten nadlovi konacno igrivi?

16. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    Kako fino izgledaju igre sa 4k internom rezolucijom !

17. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,593
    550
    113
    Progres lagano ide napred, jos mesec i po do izlaska dugoocekivane Metroid: Samus Returns taman da ispoliraju jos ponesto...

Share This Page