Cuphead (PC/XBOX ONE) (Septembar 2017)

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by CTOJAH, Oct 1, 2017.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Mislio sam da cekam popust da kupim, ali koliko se prica o tezini mislim da cu da СТОЈАНУЈЕМ neku igru prvi put u poslednje 3-4 godine :D

edit: 20 gigabajta? Wat?

Last edited: Oct 11, 2017
  2. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

3,955
    373
    83
    Batali srca, uzmi teleport. I gađaj trojke. Cilj ti je da dobiješ 4 trojke zaredom. Uvek se kockica pomera za malo više ili malo manje od dva polja u zavisnosti od visine na kojoj bude kada pariraš.
    Cigara je super laka. Posebno sa teleportom jer pročećeš kroz leteće cigarete.
    Kod zeca je zajebano malo kada boje sa karata idu odozgo jer je potreban precizniji tajming da pariraš. Kroz lobanje se teleportuješ.
    Isto važi za rulet. Staneš na sredinu i teleportuješ se kroz noge a i kroz kuglice kada padaju.
    Čik i sam Mr. King Dice je lak sa teleportom. Čim vidiš na koju stranu spušta ruku kreneš u tu stranu, skočiš i teleportuješ se između ruke i kraja ekrana. Onda kada digne ruku trčiš na centar i ponavljaš.
    Od oružija preporučujem ili Pea-Shooter (koji je najlakši za upotrebu ali ima najgodi DPS od svog oružija) ili Charge koji ima drugi najviši dps u igri al zahteva preciznu paljbu da bi se dostigao (pucati čim se napuni)
    Inače sem dropa koji nisam koristio oružija po rastućem DPSu idu Pea<Boomerang<Charge (pod uslovom da pucaš u optimalnom ritmu)<Shotgun (pod uslovom da sva 4 metka pogađaju)

3. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,826
    606
    113
    Nemoj da izigravas casnu sestru i priznaj da torentujes igre.
    Gde si to video 20 Giga ? Igra kad se instalira zauzima ~ 10 Giga. (Instalaciona na GOG-u je ~ 2 Giga)

4. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Jok :p

Ma kad sam gledao system requirements na Steamu, pise potrebno 20GB, posle vidim da ne treba bas toliko.

5. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

993
    635
    93
    Prešao jebenog King Dice-a posle jedno brat bratu 5-6 sati pokušavanja (iz više sesija u više dana naravno). Na kraju sam gledajući druge ljude na jutjubu skapirao da je najlakša fora trčati iz ćoška u ćošak između puštanja karata, uz zastajkivanje na sredini i istovremeno rokanja, samo treba paziti da ne odeš previše u stranu jer te onda zajebe i ponovo ih pusti sa iste strane. Malo duže traje tako, ali je meni bio najlakši način, parry na kartama je užasno zajeban, a ni sa teleportom nisam uspevao da se teleportujem iza ruke na vreme nego pravo u nju. Nebitno, sređen je svakako. ;) Đavo je pičkin dim u odnosu na njega, sredio sam ga iz 5-6 pokušaja. Skupio sam i sve novčiće u onim run 'n' gun nivoima, mada opet izgleda da nisam sve tajne otkrio jer mi je još ostao šećer da kupim, a imam samo jedan novčić kod sebe, dakle verovatno negde na mapi su skrivena još dva, pokušavao sam da otkrijem gde ali nisam uspeo. Elem, pogledao sam u onom "proročištu" na drugom ostrvu, ravno 303 puta sam izginuo dok nisam sredio đavola. Pređoh i prvog boss-a sa prvog ostrva na onom expert modu, koliko vidim nema novih sekvenci, samo je još dodatno teže, ali nemam nameru da se bavim i time sad, toliki mazohista nisam. :)

6. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

3,955
    373
    83
    Sada treba da sakupis A ocenu u proseku za retro zvuk kao I da predjes run'n'gun nivoe bez pucanja I ubijanja za crno belu grafiku :)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

7. SolidSnake88

993
    635
    93
    Hahaha, evo sve trčim. :)

8. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,826
    606
    113
    Postoji li CHEAT za CupHead ?
    Nisam verovao da cu ovo pitati, ali brate teska igra... ...ili se ostarelo... ...trece nema !

9. SolidSnake88

993
    635
    93
    Gde si se zaglavio?

10. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,826
    606
    113
    Jebe me Duh iz piramide !
    Uglavnom svi boss-ovi su mi hard to kill.

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,635
    936
    113
    Duh je boranija stojke :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk

12. SolidSnake88

993
    635
    93
    Bojim se da je to suština igre upravo. Takva težina. A koja je svrha uopšte da koristiš cheat? Nije da ima neka priča pa da želiš da vidiš do kraja, poenta je da dostigneš skill da sve pređeš sam.

13. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,826
    606
    113
    Pa recimo CHEAT za broj srca, bilo bi pozeljno da imam vishe "energije".

14. SolidSnake88

993
    635
    93
    Pa kupi charm. Imaš najpre za +1 a posle i za +2 HP-a.

CTOJAH likes this.
  15. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,826
    606
    113
    ^
    Ta ti nije losa... ...jebiga meni trebaju bar 10 srca da bi napredovao u igri... ...rek'o sam : ostarelo se :D

16. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    Poceo i ja danas da igram.Teska igra i mene cesto sRAVNE.

17. Revan

Revan Member

57
    11
    8
    Smoke Bomb je korisnije od dodatnog srca. Bar je meni bilo u prvom svetu.

18. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,518
    201
    63
    Probajte da koristite Charge Shot, najjače oružje u igri trenutno. Već su rekli da će biti oslabljeno u sledećem patchu.

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
    oh snap

20. SolidSnake88

993
    635
    93
    Nisam ni ja više tako mlad (kad gledamo gejming staž), ali refleksi rade i dalje. ;) Mučio sam se ispočetka dok nisam savladao mehaniku, igrao na simple, nisam znao da to ne vredi ničemu jer ne dobijaš one ugovore za duše, pređoh celo prvo ostrvo tako pa sam onda išao sve opet, naravno dosta brže kad sam znao svakog gotovo napamet. Posle je sve išlo dosta lakše, neki su me mučili malo više, ali uz dobro kombinovanje oružja i charm-ova, kao i upoznavanje čitavog arsenala svakog boss-a, većina može relativno lako da se slisti. Jedino me je baš žešće namučio kao što rekoh King Dice, iako je pretposlednji boss, Đavola lično sam sredio za 15 minuta. Od oružja sam koristio skoro sve, najviše roundabout, peashot i drop, tek pred kraj malo spread i chaser, a charge shot nisam ni uzimao, kupio sam ga tek kad sam sredio Đavola pa se vratio da skupim propuštene novčiće. Od charm-ova sam koristio ispočetka smoke bomb, posle +1HP, a na kraju +2HP. Ostalo nisam upotrebljavao. Super isključivo I, mada sam malo koristio i invincibility tj. II, kod aždaje recimo koja je ovde mnoge namučila, a ja sam je lako sredio. Onaj duh tj. III je sranje, probao sam i opet se vratio na prvu specijalku. Eto to je ukratko bila moja taktika i put kroz pakao Cuphead-a. :D

CTOJAH likes this.
  21. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,477
    1,822
    113
    Go Carnex! :) Mislim da je idealno da ti napises ovo, sacekacemo i koji dan nije problem. Tnx!

22. RaiDeR

RaiDeR Romanes Eunt Domus

99
    16
    8
    Stigao na zadnji island uz ne bas puno muke :)

Igra jeste teska ali meni npr kad umrem na jednog boss-a 10-15 puta ukapiram vec kako i dje da se krecem i izbjegavam.

23. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Kul je igra, instalirao sam jutros i bio u fazonu, daj pola sata da probam i na kraju dosao do 3. ostrva :D

Zmaj nije bio toliko tezak, samo je poslednja faza nezgodna jer je nepregledna, one glave se vrte, kisa, grmljavina, pa onda moze da se previdi kad napadne flamethrower.
    Najvise sam se za sad mucio sa onim pajacom sa rollercoasterom. Svaki put me je ubijao na pretposlednjoj fazi. I onda jednom kada sam prosao, krece onaj haos na ekranu sa pingvinima, sve je ubrzano, a meni srce 100 na sat, skacem i pucam na sve strane. I jos iz prve tu poslednju fazu razbijem, jako kul momenat :)
    I malo smaraju oni standardni nivoi, najvise zbog toga sto protivnici imaju manji hitbox nego sto izgleda, pa nikad nisam siguran kada cu ih pogoditi. Zato charge radi posao, bas je OP oruzje :D

Jeste malo tesko, ali je uglavnom fer igra.

24. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

2,813
    236
    63
    Krenuo i ja da igram konacno. Bossovi mi do sad nisu bili problem, ali me run&gun nivoi ubijaju. xD

25. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

3,977
    674
    113
    Još jedan veoma poučan klip u vezi sa ovom temom:

26. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
  27. TheNick

18,477
    1,822
    113
  28. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    1mil uopste nije slaba cifra za indie igru, a Cuphead je to odavno prebacio. 620k ima samo na Steamu, a pored toga sigurno jos barem 100k na GoG-u.

shin-boyan likes this.
  29. rale

rale the first to witness

1,963
    133
    63
    jel ovaj studio bas bas indie ili im je microsot pomagao?

30. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,826
    606
    113
    ^
    Familijarna firma (dva brata)...

31. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
  32. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,016
    693
    113
    Zar nije 343 učestvovao u razvoju igre?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

33. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    Dodjoh do robota. Ovo je stvarno odvratna tuca, msm da sam za ~20 pokusaja jednom samo uspeo da dodjem do druge faze. xD Dotle sam vecinu bossova ubio relativno brzo, osim sirene, na njoj sam se zaglavio bio sigurno jedno pola sata.

34. TheNick

18,477
    1,822
    113
    Pa to je onda najuspesnija PC igra u skorijoj istoriji!

Sent from my iPhone using Tapatalk

35. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

1,865
    367
    83
    Da, skoro kao PUBG...
    (koji se prodao vise od Diablo 3, The Sims, StarCraft, Half-Life 1/2 itd)

36. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

1,865
    367
    83
    OverWatch je 2016, to sigurno nece racunati u "skoriju istoriju".
    A i OverWatch je multiplatform... a cilj je omalovazavati PC...

37. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

3,955
    373
    83
    Obrisao sam poruku jer su ostalo bili baš igre sa fokusom na PC

A šta je skorija istorija? Zadnjih 15 sekundi?

38. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,016
    693
    113
    Overwatch PS4 ~4,53M (retail i digital)
    Overwatch XO ~2,46M (retail i digital)
    Overwatch PC ~0,87M (retail only)

Sorry za off.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

TheNick likes this.
  39. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

3,955
    373
    83
  40. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,039
    572
    113
    Ma na pisiju ima mozda 100k, ostalih 29.9 miliona sve na konzolama!

41. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,826
    606
    113
    To bato !
    Console VS PC war !!!

42. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

3,977
    674
    113
    Master race ne igra takve casual gluposti, mora igra da na prvi pogled izgleda realna da bi bila hardcore!!! :)

Last edited: Oct 16, 2017 at 8:22 PM
  43. TheNick

18,477
    1,822
    113
    Znaci Cuphead se bolje prodao na PC-u od Overwatcha, pa super!
    Opet kazem da nije PC i Xbox only imao bi bar tri puta vecu prodaju od ovoga sad, but oh well.

44. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    ?
    Cuphead: ~580k
    Overwatch: ~870k (samo retail, dakle dosta vise od toga)

45. Undenis

Undenis A true patriot...

1,102
    556
    113
    Realno mozda 5% ljudi na Pcu kupuje retail.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share This Page