Dark Souls II [PS3, X360 & PC - 2014] [PS4 & Xbone - April 2015]

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by dsst, Sep 5, 2013.

1. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

710
    41
    28
    cool thanks...ne koristim miracles,nmg budzim faith..jel nista iz svog inventara ne mogu da prodam? Ne je odgovor sigurno al ajd da pitam :D ili da bacam ono sto ne koristim?

2. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    u no man's wharf-u ce se pojaviti i lik koji kupuje ono sto ti ne treba, samo gledaj pazljivo, u nekoj kuci je, u mraku, pa se lako propusti. takodje easily jedan od najkul NPC-eva u igri :^)

3. Panzer

Panzer Travis Bickle

644
    22
    18
    u no man's wharf-u ce se pojaviti i lik koji kupuje ono sto ti ne treba, samo gledaj pazljivo, u nekoj kuci je, u mraku, pa se lako propusti. takodje easily jedan od najkul NPC-eva u igri :^)

Gavlan wheel, Gavlan deal!:D

4. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
  5. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

710
    41
    28
    al brt sto me nervira kad poginem a imam preko 20000 dusa, i krenem da pokupim to i upadnem u vodu i opet zaginem pa mi sledeci put retreival 0 :D

6. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,335
    99
    48
    Postoje price ljudi koji su gubili mnogo veće vifre zbog gluposti :-D

7. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    http://www.youtube.com/watch?v=HcjmioTofm8

Three new DLC chapters known as The Lost Crowns trilogy will take you through entirely original areas to face a slew of unknown enemies, overcome diabolic challenges, and take-on fearsome bosses.

- DLC of Crown of the Sunken King will be available in Europe and Australasia on July, 22, 2014 for PC and Xbox / July 23 for PlayStation 3
    - DLC of Crown of the Old Iron King is scheduled for August 26, 2014 for PC and Xbox / August 27 for PlayStation 3
    - DLC of Crown of the Ivory King will conclude the trilogy on September 23, 2014 for PC and Xbox / September 24 for PlayStation 3.

A Season Pass program is also available for the entire The Lost Crowns trilogy via Steam for PC and PlayStation Network for PS3 from today.

Crown of the Sunken King, the first chapter in the trilogy, sends you on a journey to reclaim the crowns that Drangleic’s King Vendrick once owned. Crown of the Sunken King features an entirely different world within the DARK SOULS II universe, where stepped pyramids span a vast underground cavern. It is said that one of the ancient crowns lay buried deep within these dark caverns; but surely such a valued item cannot sit unguarded. Players that seek adversity and glory will be rewarded with a crown that holds the strength of lords from times long past.

8. Panzer

Panzer Travis Bickle

644
    22
    18
    Tri dlc-a, fino, eto jos jednog izgovora za ponovno prelazenje DSII.

9. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,274
    203
    63
    bah, tamam sam hteo da kupim igru, sad ću morati da sačekam GOTY edition

10. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    ne znam sto bi cekao ? mozes je preci osamdeset puta dok ne izadje GOTY izdanje.

11. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,274
    203
    63
    Hm... sa obzirom koliko sam uživao u Demon i Dark souls 1,možda ću uzeti igru i pre dlca :D

12. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

710
    41
    28
    e ljudi ja sa sorcererom sam presao forest of fallen giants mnogo brzo i otisao u heide's tower,nisam tukao onog dzina niti onog srebrnog boss-a, a sa warriorom sam morao to sve da predjem nebi li otisao u heide's,jel to sve zavisi sa kojom klasom igras?

13. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    kao prvo formulisi normalno recenicu, ne mozemo da desifrujemo sad svaku rec "onaj dzin", "srebrni boss" itd. ne razumem sta hoces reci, ali u svakom slucaju skoro nista ne zavisi od toga s kojom klasom igras. niti tvoj build mora da zavisi od tvoje klase, klasa su ti samo pocetni statovi. mozes ti sad da uzmes dva greatsworda i heavy armor i cepas, svejedno je.

14. Panzer

Panzer Travis Bickle

644
    22
    18
    @Skraj

Lakse ti je da konsultujes DSII wiki-u u kombinaciji sa nekim dobrim yt guide-om, nego da ovde trazis info. Drugo, igra zaista nije toliko teska. Najvaznije ti je da savladas osnove mehanike borbe, i da nadjes dobro oruzje koje skalira u skladu sa statistikama na koje si se fokusirao.

15. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

710
    41
    28
    ^ u pravu si,nisam je igrao kako treba i tesko mi je bilo...sad je potpuno suprotno

16. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,335
    99
    48
    E pa super što si se snašao. Kada završiš drugi. Probaj ponovo prvi deo, uživaćeš.

17. Otaku

Otaku

363
    9
    18
    Bas je suprotno..dark souls 2 je uzasam za kontroler, bolje radi sa misem i tastaturom. Dark souls 1 je uzasan a misem i astaturom i najbolje je igrati dzojstikom.
    Zasto po meni ne valja DS2 sa kontrolerom? pa zato sto ne moze kamera da se pomera normalno i popravili su mis i tastaturu u ovom nastavku, tako da rdi normalno kao i bilo koja druga PC igra.

A DS1 je ocajan port. Sa dsfis-om se sredjuje rezolucija, kontrole ali mis i tastatura su idalje ocajni. Sa kontrolerom mogu da pomeram kameru normalno i lepo radi veoma.

18. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    ja sam presao na PC pre neki dan, zbog par drugara (do sad sam igrao na PS3), probao s misem i tastaturom, i ono, nije nemoguce, ali mi je mnogo zgodije s kontrolerom, mozda sam navikao.

inace, je li uzeo neko ove DLC-ove, kakvi su utisci? meni deluju lepo te nove oblasti ali mi ne deluje vredno tih para.

19. Panzer

Panzer Travis Bickle

644
    22
    18
    Presao sam oba DLC-a, dobri su, po mojim utiscima bolji od svega sto vanila ima da ponudi. Dizajn nivoa je drasticno bolji, bosovi su kud i kamo mastovitiji(osim sramotnog klona Smelter Demona SHAME ON YOU FROM), ima par zanimljivih parica lora, pregrst novih itema koji nisu za bacanje.... i to je u principu to. Valja napomenuti da su DLC-ovi osetno tezi od vanile, tako da je uputno igrati sa dobro izgradjenim likom, kako po levelima tako i po gear-u. DLC-ovi znacajno podizu vrednost osnovnog DSII. Posle odigranog dlc sadrzaja, ne mogu da zamislim DSII bez njih. Jedva cekam treci i poslednji dlc, nadam se da ce nam prirediti nesto epohalno.

20. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113

21. Maxa

Maxa opsa!

8,233
    2,017
    113
    https://www.youtube.com/watch?v=H-cGX0W1Ekg

22. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,632
    1,819
    113
    Znaci stize na nextgen par meseci posle Bloodbourne-a? Oket, editovacu naslov threada.

23. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    OK skinuo ovu ultimate verziju DS2 i sve super, svidja mi se vise od keca koji mi nekako nije legao, igram ja tako 1-2h i pocnem da pizdim zestoko posto sam unistio SVA oruzja koja sam pronasao, WTF. Ubijem 3-4 moba i oruzje se raspadne. Vidim na netu ima neki durability bug.... Ima neko resenje za to ili sta ? Ovako je totalno ne igrivo. Moram golim rukama da tucem stvari posle 10 min igranja...

24. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    cuo sam za taj problem na DS2 launchu, ali od tada nisam. kao na PC-u se trose oruzja brze zbog vise frejmova u sekundi. i call bullshit na to doduse, mislim da samo treba da se naviknes da ne udaras sve zivo kao ludak. a mozda je i bag, nemam pojma. (igrao sam i na ps3 i na pc i nisam iskusio neki problem vezan za durability)

25. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Hmm citam malo na netu oko toga, problem je sto se durabilty trosi mnooogo brze kada udaris neprijatelja koji je u animaciji umiranja... A ja bas izabrao dual wield klasu za pocetak koja mlati brzo pa mlatim po lesevima non stop, razbio sam 4-5 oruzja :D Al dobro pazicu kako mlatim, vidim da se oruzja sama poprave na bonfire-u to je cool :)
    Mozda promenim klasu na nekog 2h user-a, mada kontam da je ovde klasa manje vise ne bitna svaki lik moze da bude sve right ?

26. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

2,813
    236
    63
    Ja sam bukvalno pre nedelju dana krenuo da igram vanilla verziju(1.01, bez DLC-ova) i nikakvih vecih problema sa durability-em nisam imao. Doduse, rotirao sam 2 oruzja cesto(Heide Knight Sword i Bastard Sword), pa je to pomoglo.

Morao sam da preskocim Nightmare Chariot jer me je uzasno iznervirala tuca. Em je nezgodno stici dotle, em je prelako da se zajebes i izgines od skeletona. Nijedna tuca me dotle nije toliko namucila. Pursuer-a sam roknuo iz drugog pokusaja, Lost Sinnera iz prvog, a i ostale slicno, ili prvi ili drugi pokusaj.

27. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    Chariot je uzasno prost ako imas strpljenja i na miru ubijas kosture i magove, bez zurbe.
    sto se durability tice generalno nije losa ideja imati neko backup oruzje. meni cesto kad radim Freju pukne Zweihander ili je bas blizu, jer ima dosta mobova do nje, a to je jos oruzje kojim ne udaras mnogo puta, mogu zamisliti kako je kad radis s necim brzim.

28. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    Presao igru prosle nedelje i poceo NG+ ali mi je dosadio malo lik posto je bio bas dosta OP(Hexer sa dark infused oruzjem) tako da sam napravio Sorcererku. Nisam koristio stitove ni u jednom trenutku dosad, niti cu u buducnosti. Nosim Black set i Channeler's Trident i trenutno sam u Tseldori. Bukvalno sam se prosetao kroz igru dosad, umro sam mozda 10-15 puta i razlog za vise od polovine smrti je bila gravitacija.

29. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,295
    70
    48
    Poceo juce da igram Dark Souls 2 i bas nekako deluje jadno posle bloodborn-a. Nadam se da cu se naviknuti. Inace, jer koriscenje stita potrebno ili moze da se igra bez njega?

30. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    ne znam kakav je DSII u poredjenju s Bloodborne-om, ali mislim da je najslabiji entry po pitanju price, level design-a itd.
    ali recimo PvP ga vadi, kao i raznovrsnost buildova, kolicina oruzja i kombinacija, probaj da pocnes time da se bavis, previse je zabavno, meni je zivot otisao na DSII PvP.

inace licno najcesce igram bez stita, ali nije lose imati ga u odredjenim prilikama.
    u PvP-u je jako rizicno koristiti stit pa sam zbog toga navikao da igram bez njega (ako blokiras, protivnik te moze guard break-ovati sa napred+R1, sto te ostavlja ranjivim za critical)

u svakom slucaju zabavna igra, vredi odigrati iako su prethodni delovi bolji u skoro svakom pogledu (osim PvP).

31. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    Ne treba ti stit apsolutno nigde u igri. Samo nabudzi adaptability na >=20 i gledaj da budes ispod 50% opterecenja. Prvih sat vremena ce ti biti malo zajebano ali kad se naviknes igra postaje smesno laka.

32. howler

howler Well-Known Member

2,049
    328
    83
    Kako bre ne treba...Igra se bazira vrz toga. Blokiranje udarca, parry system itd.
    Ako igras kao Mage naravno bacas magije sa kilometar i igra je walk in the park ali ako se zelis igrati ko covek onda dobar greatsword i dobar shtit su da ne kazem obavezni

33. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    apsolutno netacno, mozes opusteno preci igru bez blokiranja i parry-a. pre ce biti da je igra bazirana na tajmiranju udaraca i rolanju/dodge-u.

34. howler

howler Well-Known Member

2,049
    328
    83
    Pa dobro ono ima igre koje mozes preci bez ijednog ispaljenog metka pa opet nije to kako su developeri osmislili...
    Znaci nisu zadolzitelni ali svakako sasavni deo igre a i zasto bi dodatno otezavao stvar.
    Sta se tice rolanje...Pa neznam kako se u DS mozes osloniti 100% na toga kada igra ima Weight statistic...Sto teze oruzje i armor to je lik tromaviji i pokreti su mu sporiji...Znaci ipak se svodi na kvalitetne opreme koji lik budji tokom igre.

35. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

738
    159
    43
    Moze ako uvek pazis da ti oprema ne prelazi 25% od maksimalne tezine. Tako je bar u prvom delu. DS2 nisam jos igrao, ali sam siguran da laka oprema nije neupotrebljiva i u dvojci.

36. dsst

dsst fdggg

3,350
    550
    113
    nisu developeri osmislili da se igrac oslanja na stit, vec da to bude jedna od mnogih mogucnosti tipa igranja. pa eto cemu Swordsman klasa koja forsira dual wield ako svi treba da koriste stit? cemu uopste opcija dual wielda, ili two handing?

stit je okej, ali licno i dalje smatram da je dodge pametnije resenje. em je efikasnije, ne trosis staminu dzabe, ne zadrzavas se u animaciji blokiranja, em te uci kako da igras i vezbas protivnikov tajming.

37. DragonOfTheEarth

2,813
    236
    63
    Probaj, pa ces videti. Ja za bossove uglavnom ne koristim magije(osim Magic Weapon-a), nosim Black Set koji je ekstremno lak i koristim Channeler's Trident/Lost Sinner Sword. Blokiranje te samo ogranicava i usporava. Ne kazem da nije korisno, ali kada se malo uvezbas videces koliko je bolje potpuno bataliti stitove. A sto se parry sistema tice, prilicno je nepotreban u PvE, osim ako ne volis da cheesujes Pursuera.

38. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,295
    70
    48
    Pao prvi boss iz prve ali zato onaj drugi (vitez sa velikim macem) malo daje problema.

39. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,295
    70
    48
    Skoro sam na kraju igre. Level 120+ i mogu samo da kazem da igra nije toliko dobra ko Bloodborne :D Jedino sto je bolje kod DS2 je sto ima vise klasa.
    Neznam dali ce moci moj laptop da protera DS 1 pa i to da izigram. Kupio sam i demon's soul ali nemam PS3 da igram.

Kako i da je ja sam definitivno postao fan Souls igara :).

Ratanook likes this.
  40. vetar

vetar Well-Known Member

4,704
    575
    113
    Završio igru i sav DLC, igra je defintivno lošija nego BB i DS3, prvenstveno kada se gleda level design i boss-evi, atmosfera (nije loša ali slabija nego u BB i DS3, mada ovde postoji neka fantasy atmosfera 80") ali uprkos tome je opet odlična igra.
    Ima baš gomilu sadržaja (pogotovo uz sva 3 DCL-a), dosta lokacija, dosta armora i oružja, klasa...svuđa mi se što ima nekih zanimljivh zagontki...u svakom slučaju kome su se svideli BB i DS3 trebalo bi da odigra i ovu igru.

Sad posle DS2 ne znam da li da krenem da igram DS1 i DeS (uopšte mi se ne igraju na PC-u a nemam alternativu), ili da ponovo odigram BB pa DS3. :)

41. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,635
    936
    113
    Jeftin ps3? Igre su sad dzabe.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

42. vetar

vetar Well-Known Member

4,704
    575
    113
    Nema šanse da kupujem i posle prodajem PS3 samo zbog dve igre,
    čekam potencijalne remastere, ako ne bude ništa odigraću na kraju na PC-u.

43. Ratanook

Ratanook Active Member

312
    77
    28
    DS sa malo petljanja oko dsfix-a i samo cepaj. Genijalna igra.

Last edited: Oct 1, 2017
    vetar likes this.

Share This Page