1. powered by Surfing Waves

Dead Space 3 OUT!

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by Wahad, Jan 16, 2013.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,857
    1,895
    113
    Probao demo malopre, bio sam prijavljen za early access code.

Ja sam razočaran, mislim nisam igrao dvojku, igrao sam samo keca i bio je fantastičan... Ovo je smešno... Ono oružje, ne mogu se setiti kako se zove, koje seče, u kecu je imalo širi opseg, sekao si, ovde bukvalno pucaš u neprijatelje. Gađaš 3x u neku ruku, bodlje, nogu, izraslinu i umesto da se odseče kako treba, ono umre :s kao da ga gađam u telo, jako retardirano.

Scare factor je 0, prepad factor je smor. Neprijatelj iskoči i muzika kao u vrisku, uvek isto, uvek smor, uvek očekivano. Isaac ide sporo jer je eto sneg, i takav je početak, a u tom delu možeš nišaniti, i kada nišaniš on trči :D, jako mi je to bilo smešno. Napetost 0, smor 10. Igra je postala generički shooter. Jako mi je žao zbog toga. Odigraću keca, samo mi se kec priigrao posle ovog demoa koji nisam uspeo ni da završim, jako me je smorilo posle 5-6min. U kecu su ti se barem neprijatelji prikradali i ono okreneš se čisto da vidiš šta ima iza tebe i vrištiš, ovde iskoče i kažu PEEK A BOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!! Kao u nekoj parodiji.

2. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Kec je bio vrlo fin i drugačiji kada je izašao a dvojka je i previše od toga samo prekopirala. Gotovo da ništa nisu ubacili i meni je to zapravo dosta slabiji deo.
    A za trojku se još iz najava videlo na šta ciljaju, sve sa co-opom i sl.
    Kontam da je EA dobro podmazao "novinare" čim gotovo svi hajpuju igru i guraju je u "most expected of 2013" liste.

Kad se setim onog osećaja kada u kecu prvi put izađeš u svemir i skontaš prigušeni zvuk, tromije kretanje....

3. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Ja sam presao na androidu verziju za njega, cool je ali nararvno samo pre spavanja po koja misija + sluske pod obavezno.
    Imam oba dela ali nikako da se nakanem da ih predjem pored toliko igara ,samo se stacaju i gomilaju,moram kupiti jos jedan hdd :D

4. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    Izgleda da se DS baš i ne kreće u pravom smjeru...
    Nedavno sam završio dvojku, igra je definitivno slabija u odnosu na prvi DS.Počinje fino i neko vrijeme je dosta dobra igra, ali čim su počeli da recikliraju lokacije iz Ishimure, splasnuo mi je entuzijazam.Poslednjih par poglavlja su smeće zbog neke gluposti koja se ne može ubiti.
    Prvi DS bih ocijenio sa 9/10, a nastavak sa 7.5/10.Ipak ću i ovaj treći dio svejedno nabaviti kad bude 12-15 funti, ali ne vjerujem da će se ponoviti kvalitet prve igre...

5. grunt

grunt Celeb Freak

15,238
    2,245
    113
    Ne kontam zasto su jedan od retkih horora sa tako velikim uzbudjenjem pretvorili u jos jedan shooter....

6. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,442
    878
    113
    Zato sto se to prodaje.
    Prvi deo je stvanro fenomenalan, secam se da nisam mogao predugo da ga igram, a igrao sam ga samo nocu, bas sam se lepo cimao. Pogotovo kad nemate municije. Pred kraj taj prvi deo postaje klasicna akcija, i to se nastavlja u drugom delu.
    Ne kazem da je drugi deo los, meni je bio odlican, ali nije jeziv kao prvi deo.

7. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    @grunt - http://www.youtube.com/watch?v=ON-7v4qnHP8

8. grunt

grunt Celeb Freak

15,238
    2,245
    113
    @Sol
    Kontam to :D

Al da li se bas toliko lose prodao prvi deo ? Tj da li se drugi deo koji je vec presao vise na akciju prodao toliko vise ?
    Aj razumem kada reboot neke fransize rade, ali kada se neka igra proslavi i proda sasvim fino, nisu morali da je menjaju god damn them :D

9. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Pa kontam da nije nužno bitno što se "fino" prodala.

Veće je tržište za akcione igre nego za horor igre a EA je na čelu takvih odluka pa sad, verujem da i da su prodali 10 miliona primeraka igre, a znali kako da prodaju 15 miliona, rado bi iskoristili tu priliku, čak iako to podrazumeva totalnu promenu žanra, koncepcije itd.

10. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,166
    925
    113
    Bas zavrsavam drugi deo,solidan je ali prvi je bio odlican.Trojku sam planirao da uzmem odmah ali cu posle ovih kritika ipak malo sacekati.Zanimalo me kakav ce biti taj co-op.

11. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Ja sam presao jedinicu sa odusevljenjem,dvojku nikada nisam stigao da odigram, probat cu da stignem to uskoro i to na PC-u. Sa trojkom cu definitivno sacekati, tako da necu je igrati odma po izlasku.

12. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Meni je kec bio dosadan i nezanimljiv. Dvojku nisam ni igrao...

13. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Probao sam demo na jtagovanoj kutiji,extra je meni se bas svidja ,samo moram prvo da se nakanem da predjem kec i dvojku.

14. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Dvojka mi je bila jedno sedam MILIJARDI INSERTRANDOMHUGENUMBER puta zabavnija od keca. Obozavam horore ali me je kec toliko usmorio da sam osetio prisustvo limuntusa u sobi, dok sam igrao igru. Probao sam iz par puta da ga predjem, ali nije islo. Super i originalna prica, ali mi je atmosfera probila granice horora i svemirske klaustrofobije i otisla u tesku monotoniju. Ko to uspe da prezvace, ocito je da ce imati jedno sjajno iskustvo. Dvojku sam zato presao dva puta. Sa uzivanjem. Od trojke sam ocekivao mnogo. Gledajuci gejmplej klipove, odusevljenje se smanjilo. Bojim se da ce ovaj deo biti dosta losiji... Imao je neke zaista retardirane i usiljene delove, na snimcima koje sam ja gledao. No opet, itekako cu mu dati sansu. Dvojka me je kupila za barem jos tri potencijalno promasena nastavka. :)

15. Blue

Blue ....................

11,392
    607
    113
    Nema tu sta da se prezvace kad atmosfera u kecu kida. A ono sto je po meni bilo jako bitno za atmosferu je to sto u prvom delu Isaac ne prica.

16. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Dvojka je tehnicki, sadrzajno i narativno bolja od keca. Jedino je problem sto je u procesu transformacije izgubila i ono malo scare atmosfere i postala MNOGO laksa. Kec u komparaciji sa dvojkom na hardu, su kao nebo i zemlja! Sto se karakterizacije Isaca tice, meni se dopalo sto Isac nije nem u 2. Mislim, red je da glavni protagonista ima licnost, koja je u stanju da odlucuje.

17. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Nema tu sta da se prezvace kad atmosfera u kecu kida. A ono sto je po meni bilo jako bitno za atmosferu je to sto u prvom delu Isaac ne prica.

Onda bi ti gta3 legao kao budali samar,veliki grad,gomila misija svi pricaju osim glavnog lika :)

18. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    http://m.pcgamer.com/2013/01/22/dead-space-3-to-feature-microtransactions-for-crafting-resources

:lol:
    .
    .
    .
    :(

19. grunt

grunt Celeb Freak

15,238
    2,245
    113
    Mrzi me da citam, jer ovo za multiplayer deo igre ili za single player, ako je za SP, onda boze pomozi, ako je za multi(ako ga uopste ima ne pratim nesto igru :D), onda jos moze da prodje.

20. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    The PC version is understood to have some graphics options, but no support for DirectX 11, no additional high-resolution textures, and no further graphical enhancements above and beyond those seen on the PS3 or Xbox 360.

Jebene konzolske selje drže igračku industriju u mračnom dobu.

21. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,166
    925
    113
    Dead Space 3 Limited Edition-P2P
    Stize polako

22. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,442
    878
    113
    Ja ceo dan cekam neku scenu, al nema nista.

23. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Ja ceo dan cekam neku scenu, al nema nista.

Ima kako nema, imas 3DM krek koji super radi i jos jedan ptp. Ja vec uveliko gemblam DS3. Kida igra, samo mi je krivo sto nema lan, pa necemo moci da se izvarama coop preko hamachi/tunngle.

24. morpheus

morpheus Member

116
    4
    18
    ne skidajte p2p verziju, krek je botnet virus
    https://dl.dropbox.com/u/9985874/ShareX/2013-02/2013-02-04_16-37-27.png

25. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,442
    878
    113
    Dead Space 3-RELOADED

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,953
    1,275
    113
    hvala vesniče naš :)

27. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,442
    878
    113
    Morao sam da preteknem dajharda :D

28. voja87

voja87 Well-Known Member

9,970
    1,771
    113
    izgram dead space 3, laganica uvek dovljno municije i healtha, atmosfera je i dalje tu ali jos uvek nisam dosao do planete. grafika super, likovi su onako osrednji i jos nesto ne znam u cemu je stvar ili se meni cini ali igra je zahtevna, cesto mi spadne na 30fps-a (6850), cesto i kad ne spadne nemam osecaj da ide glatko, cudno za unreal igru

29. voja87

voja87 Well-Known Member

9,970
    1,771
    113
    ovo je kao tema za igru, upravo sam presao trojku evo vise od cetiri sata u cugu to nesto govori...kako ste je opisali ocekivao sam glupost a igra me je odusevila, ali stvarno milsim da mi ulazi u top 3 ove generacije, najozbiljnije malo sam razmislsio o ovome. ubedljivo najbolji deo trilogije i definitivni kraj. nije igra vise toliko horor koliko akcija ali mi to nije smetalo, prica je odlicna isto i tamosfera, soundtrack, cela igra je odlicna. jedina mana je mozda izgled likova i to je to
    epic kraj, clarke je poginuo, nije ga niko u poslednji trenutak spasio, nije ova dosla sa brodom ili tako nesto, tako je i trebalo da se zavrsi...
    http://www.youtube.com/watch?v=jc1sR3u8afM

grunt likes this.
  30. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,857
    1,895
    113
    Još uvek igru nisam počeo, ali da, kao što ti kažeš, ljudi kažu da je igra kao igra extra, super, do jaja igrati u coopu, ali kao horror koji je prvobitno bio, nula.

Ja sam iskreno pisao svoje impresije kao veliki obožavatelj keca, a ovo je mnogo više akcioni tps nego ono šta je bio prvi deo, s'tim moje toliko nezadovoljstvo :(

31. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,268
    586
    113
    Nisam igrao trojku, ali slušam da treba igrati trojku u kooperativnom modu, i to da veoma vokalno komunicirate o tome šta proživljavate

32. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Presao sam trojku pre neki dan. Igra je mnogo bolja od onoga sto demo prikazuje. Hell, demo se ni ne pojavljuje u igri u onakvom identicnom obliku. Mada mi je dvojka i dalje bolja... Neke scene su toliko nategnute... Toliko usiljene... I toliko predvidive, da boli. Sve napravljeno u cilju da sto ludje izgleda, a u stvari se bas oseti onaj prenaglaseni pokusaj da te nesto odusevi, sto rezultuje mlakim izvodjenjem. To mi se cini da nisam ni jednom osetio u dvojci. No dobro... Igra kao igra je sasvim OK i to je to. Dvojka mi je kao spoj trojke i keca. Sa trojkom su otisli skroz u suprotnu stranu od pocetka fransize, sto je skroz uvrnto ali ne i prvi put da vidimo tako nesto u igrackoj industriji. Previse akcije, glupih iskakanja protivnika, i ceo fazon sa pravljenjem oruzija mi je... Uf. Totalno nepotreban. Mozda je MP malo bolji, ali kapiram da moze da bude samo losiji, ako izuzmemo generalno poboljsanje iskustva cinjenicom da nesto igramo u dvoje. I tako, mogu ja na ovu temu da razglabam do sutra... Ali se nadam da ce se cetvorka malo vratiti korenima. Ako igra dobro prodje, sigurno ce je biti, jer kako su developeri rekli "pravicemo Dead Space 23 ako je potrebno, sve dok fanovi zele da ga igraju". So... Yeah.

33. voja87

voja87 Well-Known Member

9,970
    1,771
    113
    Još uvek igru nisam počeo, ali da, kao što ti kažeš, ljudi kažu da je igra kao igra extra, super, do jaja igrati u coopu, ali kao horror koji je prvobitno bio, nula.

Ja sam iskreno pisao svoje impresije kao veliki obožavatelj keca, a ovo je mnogo više akcioni tps nego ono šta je bio prvi deo, s'tim moje toliko nezadovoljstvo :(

pa pazi atmosfera je definitivno tu, samo sto jbg ima mnogo municije. ne znam dokle ide demo ali igru zaista vredi odograti

34. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    DS3 sam nedavno presao na hard, pa odmah zatim na impossible! Ima jadac kao u RE 5, mozete da posecujete iste chaptere x puta, pomocu save and exit taktike. Snimi vam inventar i tako farmujete do besvesti, ko zeli naravno. DS3 je po meni odlican, odigrao bih ga jos jednom u coop-u, mada ne znam koliki bi izazov to predstavljalo. Verovatno bi bilo daleko lakse, jer mnogo znaci kad imate nekog da vam cuva ledja. Cujem da je neke side misije moguce preci samo u coop-u, i da postoje dodatne scare sekvence koje je moguce iskusiti samo u dvoje. Ako ne ne snadjem drugacije, ispraticu to preko yt. Osecam potrebu da jos jednom predjem igru na new game+ classic Dead Space difficulty podesavanju.... mada necu jos, imao sam dovoljno DS fixa za sada. Ponavljam, odlicna igra, obavezno overiti!

35. Pošto sam probao DS3 demo, i ja sam odmah počeo da igram prvi deo... valjda je to zato što demo nije cela igra, inače bi igrao do kraja, ovako sam dobio želju da igram prvi deo. DS2 je lošiji od prvog, nema nekih delova po kojima bi dobro zapamtio igru kao prvi deo, a Isak Klark je počeo previše da priča... baš mu ne stoje Fuck, Shit i Damn it psovke... Ambijent sa Išimure iz prvog dela je nezaboravan, prvenstveno zbog stalnog osećaja teskobe, izolovanosti, dezorijentisanosti i neizvesnosti i nepredvidljivosti situacije, a Isak se odlično uklapao u taj ambijent svojim ćutanjem(valjda i njemu ništa nije bilo jasno tada :D)... Svakako ću igrati treći deo, nadam se da će biti bolji od drugog...

36. Blue

11,392
    607
    113
    http://www.eurogamer.net/articles/2013-03-05-ea-cans-dead-space-series-following-poor-sales-of-dead-space-3-report

37. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,832
    2,521
    113
    As expected, previse su se udaljili od horor teme, pokusali da ubace svaki novi "trend" u franshizu [coop, mikrotransakcije, MP], a da ne spominjemo retardiranu pricu i vecnu zelju da najsocnije delove ostave za DLC.

38. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
  39. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Prelazim dvojku trenutno, presao sam 3/4 igre. U pocetku je imala atmosferu iz jedinice ali kako igra odmice, to vise postaje shooter sa malo municije nego li horor. Neprijatelji nicu ko pecurke poslije kise, sa svih strana, previse ih je, mogu da popiju 5kg metaka, a njih vazda na granici.

Kad zavrsim dvojku, odma pocinjem ovaj novi dio, medjutim vidjeh na tapatalku vojov spoiler (tapatalk ne krije spoilere) sto mi nije trebalo, damm it :)

40. voja87

voja87 Well-Known Member

9,970
    1,771
    113
    xd jbg izvini

41. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Nema veze, da smo mi zivi i zdravi :)

42. Blue

11,392
    607
    113
    Krenuo da prelazim igru u co-opu, odlična zabava.
    Oduševljen sam optimizacijom, igra radi na 45-60+ frejmova na very high na mom ancient hardware-u.

Igra kao igra je jeftina u svakom pogledu i lošija je od DS2, a sa klasikom kakav je DS1
    je nema smisla ni porediti.

43. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Ironija što je DLC trojke dužine od sat ipo vremena igre 4 puta više horor igra od cele trojke.

44. Blue

11,392
    607
    113
    Prešao igru, odlična igra za co-op kada se saberu utisci.
    Najveća mana igre je ponavljanje, opcionalne misije su maltene sve iste,
    sa istim hodnicima i istom poslednjom prostorijom (tamo gde se uzima loot).
    I da likovi su prilično dosadni i iritantni.

Crafting i sav management oružja i itema su po meni odlično odrađeni.
    Igra zaslužuje plus i za dužinu kampanje.

Ako neko planira da igra co-op nek ne počinje na manjoj težini od hard.

45. grunt

grunt Celeb Freak

15,238
    2,245
    113
    Upravo zavrsio igru i mogu reci da mi je ovo jedna od omiljenih gaming trilogija.
    Svaka igra je odlicna na svoj nacin.
    Kec atmosfera i horor na prvom mestu, ali kretanje i pucanje daleko od savrsenog.

Dvojka umanjuje horor elemente, ali popravlja skoro sve drugo. Meni najbolja igra u serijalu.

Trojka, pocinje dosta lose, ali kako odmices sve je bolja i bolja, kraj je epic i odlican zavrsetak. Trojka bi realno bila najbolja da su lupili par samara liku koji je bio zaduzen za kolicinu neprijatelja xD Ovoliko mobova ni u cisto akcionim igrama nisam preklao :D
    Da su neprijatelji bolje dozirani igra bi bila vrhunska, ovako je "samo" odlicna. Inace duzina je bas impresivna opusteno preko 15h ima da se igra.

Na kraju ako ima nekoga sto nije obrnuo ovu trilogiju DO IT !!!

Krompir, voja87 and gruja like this.
  46. zdravkelja

zdravkelja Member

8,509
    1,398
    113
    Dvojku sam davno poceo, odigrao nesto malo na pocetku, nikako da nastavim. Kec je odlican.

47. voja87

voja87 Well-Known Member

9,970
    1,771
    113
    heh smesno mi da citam svoje postove od pre samo 3god

48. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,843
    1,146
    113
    Keca i dvojku sam 3-4 puta obrnuo, dok sam trojku jednom započeo i batalio posle sat vremena. Uopšte mi nije ostavila lep utisak :( Videlo se da nije to to...

Послато са Nexus 6P

49. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Trojka je samo imala tj ima jos uvek dobru grafiku koliko se secam na 360

50. grunt

grunt Celeb Freak

15,238
    2,245
    113
    @eufrat
    Preguraj tih pocetnih par sati, jako blag spoiler
    kada zavrsis sa space delom koji je bleda kopija prethodnih delova, spustas se na planetu i tu krece prava igra, shooter a ne survival horor, al dobro :D Meni je bas dobra igra kada sam se navikao da cu vise da ubijam nego sto cu se plasiti, zadnja trecina je JAKO COOL ako si fan univerzuma i jako bitna za pricu trilogije, ima bas dobar vibe.
    vredi ako ti se svidja univerzum.

Share This Page