1. powered by Surfing Waves

DF Retro meltdown

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by WickedlNl, Oct 7, 2019.

1. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,683
    1,332
    113
    Pre neki dan na NeoGafu se otvorila tema oko Patreona i DF Retro, kako ne izbacuju nikakav specialan sadrzaj za svoje Patreon subs. Svako ima svoje mishljenje i dal vredi da finansijski podrzavaju neki projekat ili ne. Izbegavao sam temu jer nemam sta da dodam i danas ponovo pogledao i John (bucko sa cvikama iz DF) koji redovno postuje na NG, ostavio je poprilicno jaku izjavu. Bedak al ne razumem kako mozes kao poznati YTer i uopste poznat tech lik da dopustis da te takvi komentari pogode. Pogotovu kad je jedan drugi YTer napravio klip o njemu, kako je davao netacne izjave za graficka resenja u igrama itd. Recicu samo da je postalo "dark"

dark10x said:

"I should just close this account and all my accounts, honestly. This year has been the fucking worst. I was this close to just ending it earlier this year and people like that are pushing me right back there. I should never have taken this job. I'm a piece of shit and deserve to die. Maybe I will tonight. I don't know. It seems that those assholes would love it. They would celebrate."

https://www.neogaf.com/threads/stop...wondering-if-patreon-needs-improving.1504594/

A ovo je YTer koji je poceo da "exposuje" greske u DF analizama sto je i dovelo do ove cele diskusije:

2. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,592
    1,906
    113
    Lik je vec neko vreme u depresiji. Zalio se i po tviteru da mu je dosta svega iako ga niko nije dirao.

3. voja87

voja87 Well-Known Member

12,447
    3,040
    113
    mislio sam da ih samo mrzi da ih prave pa usmesto stavljaju neke retro lets play klipove...imo te retro analize su najbolji klipovi df-a

Super Simke 64 and SolidSnake88 like this.
  4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,632
    2,130
    113
    Zasto gotovo niko na internetu ne ume da bude normalan..?

DF je dobra ekipa, a i Wahad je to potvrdio kada ih je upoznao.

Anyway, ne znam sto nam treba poseban thread za ovo, strpao bih u era/gaf thread, pa neka to bude "internet drame" thread.

TheNick likes this.
  5. WickedlNl

2,683
    1,332
    113
    Zato sto je lik izjavio da oce da se ubije. Ne bitno dal je to najavio na NeoGaf ili Reset. A kolko znam skoro svi ovde volimo njihove klipove. Uostalom ako nastavimo da trpamo sve pod jednom temom, imacemo 2 nove teme mesecno ako i tolko. Mislim da se previshe stvari ovde merdzhuje, samo matore teme zhive jer se dopunjuju sadrzajem koji ima mozda 10% sa originalnim sadrzajem al ne znaju ljudi gde da stave. Ne znam zasto je na ovom forumu tolko striktno otvarati teme slobodno.

Maxa likes this.
  6. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

895
    590
    93

YOTH likes this.
  7. YOTH

YOTH Well-Known Member

773
    593
    93
    Zasto ameri imaju potrebu da najavljuju samoubistva preko drustvenih mreza?
    Kapiram ako lik ima pravih problema,ali kritika ili negativan komentar na klip ffs.
    Koliko vidim nije mu se odrazilo na zaradu.
    Sta bi bilo da se rodio kao Witchard ili Seselj i da ne moze normalno da izgovori R?

TwiSteR likes this.
  8. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,449
    891
    113
    Ko je popularan, tako privuče pažnju, dobije gomilu podrške i oseti se bolje. To nema u pravom svetu hehe

nikola22 and YOTH like this.
  9. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,580
    1,683
    113
    "It's all stemmed from a flat earth style "truth-seeking" Playstation Fanboy channel who has "exposed" Digital Foundry for having a discussion with the Coalition prior to making the video.
    Which of course means that DF are now Microsoft shills."

Ma nemoguce :)

YOTH likes this.
  10. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,620
    3,752
    113
    Pogresio je sto je citao komentare, gaming community je u zadnjih par godina sve vise agresivniji, gde se bukvalno oko svake teme moze uvrediti ogromna grupa glasnih online hatera.

Nemoguce je zadovoljiti sve, nemoguce je i biti potpuno tacan u analizama.

Nek radi svoj posao ako misli da je finansijski dobro podrzan, ima dobre uslove za rad i zadovoljan je svojom profesijom. Online hate nek ostavi nekom iznad njega, nek se Eurogamer cima sa time.

YOTH, Ivan, WickedlNl and 1 other person like this.
  11. Revan

Revan Well-Known Member

1,769
    972
    113
    * Cancer community.

12. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,286
    2,606
    113
    Nije agresivan nego toksičan.

Ako se baviš devom ili prezentovanju nečega, ne vredi niti treba da budeš i deo zajednice za koju praviš proizvod jer upravo dovodi do toga koz šta John prolazi.

YOTH and WickedlNl like this.
  13. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,048
    412
    83
    Tako nekako, pravis nesto onako kako volis i prvenstveno za sebe, podelis i sa drugima pa kome se svidja nek uziva, kome ne nek odjebe , a slusati i udovoljavati gaming zajednici je precica do sizofrenije

14. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    nije baš tako lako ako od toga živiš

Goro Manjina likes this.
  15. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,286
    2,606
    113
    Pa i jeste bas. Svakome ko se bavi razvojem igara se ne preporucuje da posecuje forume jer uvek mozes iskopati negativne komentare i lako padnes u depresiju.

Ok ovo je drugi scenario, ali John svojevoljno zbog viska vremena ili sta vec se koci na Eri i gleda tudje YT videe. Drugi John i Alex imaju mnogo drugaciji i zdraviji pristup.

Kada si u depresiji, trazis jos materijala da budes u dubljoj depresiji dok ne dotaknes dno, ako nemas nekoga pored sebe. To John trenutno radi i sve ga pogadja i sve mu je licno

Sent from my iPhone using Tapatalk

WickedlNl likes this.
  16. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,173
    3,318
    113
    Srecom pa ljudi nisu bile ovoliki snowflakes pre 10-15 godina inace bi gledali THE EXPOSURE OF EMUFORUMS INTERNATIONAL :lol:
    Problemi na zapadu danas su problemi ovde za par godina, just think about that... kad krene ovde da se enforsuje SJW bice veselo.

SolidSnake88 and WickedlNl like this.
  17. shin-boyan

5,580
    1,683
    113
  18. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,013
    1,849
    113
    Verujem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

SolidSnake88 and darkado like this.
  19. vetar

vetar Well-Known Member

6,270
    1,094
    113
    Šteta što prolazi kroz to, deluje kao gotivan lik,
    ali jbg, ako se baviš takvim poslom i još si osetljiv, najmanje što ti treba je da čitaš komentare i pridaješ im veći značaj,
    pošto svaki internet korisnik može da te napljuje ili pohvali.

20. shin-boyan

5,580
    1,683
    113
    Probao sam da gledam video ovog lika, ali sam odustao posle 3 minuta, jer je lik nevidjeno iritantan.
    Napisao to u komentaru i dobio ovaj odgovor :
    "Well then remain uninformed. They already apologized and confirmed I was right."

Budale ignorisati i nema problema. Trebalo bi da mu vise znace desetine pozitivnih komentara, od par negativnih ... ali jbg, nismo svi isti.

grunt and TwiSteR like this.
  21. voja87

voja87 Well-Known Member

12,447
    3,040
    113
    imao sam nekih problema sa df analizama ali nikad nisam sad mislio da su placeni da ignorisu stvari nego jednostavno svako ima drugaciju vizuelnu percepciju. npr skoro su rekli kako gears 5 ima lica u rangu u4, meni je to lupetanje ali neko to tako stvarno vidi

22. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    Moja poenta je da nije jednostavno, pre i nemoguće, živeti isključivo od onoga što voliš. (Finansijski)

23. TheNick

22,173
    3,318
    113
    Posebno ako volis kriminal!

WickedlNl and Maxa like this.
  24. shin-boyan

5,580
    1,683
    113
    Jeste ako si programer u Srbiji.
    Vole te tetke, klinke, a hejtuju gazde foruma i slična boranija ;)

Teoreticar, stale, Rodilo and 2 others like this.
  25. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,842
    1,316
    113
    Samo se ti zajebavaj, sad kad ti ukinu paušal vraćaš se klošarskom lajfstajlu.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

TheNick, stale and shin-boyan like this.
  26. Blue

Blue ....................

12,174
    927
    113
    Koliko sam čuo to se rešava sa firmom u Estoniji, navikli su konjušari na te šeme.

darkado and Rodilo like this.
  27. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    ali opet, sigurno nisi voleo svoj posao konstantno tokom cele karijere i morao si nekada da radiš nešto što ne želiš.

poenta mi je "ma ja ću radim šta oću, ne zanima me šta drugi misle" je nerealan stav kad se priča o poslu i zaradi za život :D

28. WickedlNl

2,683
    1,332
    113
    Ljudi koji kazu da vole svoj posao stvarno...mislim da je to 5% na celom svetu. Uglavnom volis neke segmente tipa pare, drustveni rang, artisticna sloboda itd. Al da kazes da sve to volis uz 8-10 radnih sata dnevno...neki cak i radne subote itd, zurba da se zavrsi projekat itd, yeah za malo to ljudi "vole". Na primer game reviewer, zvuci kao posao iz snova ako volis gaming al kad ti neko strpa da zavrsis 3-4 igre mesecno i jos moras da pozuris, to vishe nije to uzivanje u gejmingu. Isto i za DF likove koji moraju da shtancuju klipove.

TheNick, grunt, Maxa and 2 others like this.
  29. voja87

voja87 Well-Known Member

12,447
    3,040
    113
    i da jedes krempite svaki dan dosadilo bi, sta god to bilo ako to nesto radis 8 sati dnevno to se pretvorilo u posao

disturbed and darkado like this.
  30. YOTH

YOTH Well-Known Member

773
    593
    93
    A Mudji nije dosadno?

31. eufrat

4,013
    1,849
    113
    Jel bi tebi bilo dosadno da si ciganj? :D

darkado, YOTH, jovcov and 1 other person like this.
  32. stale

stale bowel disruptor

4,039
    1,205
    113
    Jbg to bas zavisi od toga sta radis, koliko imas mesta za napredovanje/ucenje i koliko si nagazen. Ja svoj posao volim jer imam dovoljno izazova/novih stvari koje ucim, a uglavnom nije stalni pritisak tako da imam dovoljno vremena da pisem gluposti po forumu, gledam yt, popijem kafu sa drustvom. Sad dal cu se smoriti za jos 10 godina, mozda :D

Teoreticar, eufrat and shin-boyan like this.
  33. YOTH

YOTH Well-Known Member

773
    593
    93
    Usao bi odmah u rijaliti ili smarao Kusturicu za neku ulogu.
    Ontopic:Bas ga pukla depra,nije se pojavio pet dana u klipovima.
    Zamisljam Witcharda i Battagliu kako crkavaju od posla dok u pozadini pici
    "Elena - Samo se muski ne daj"

34. TheNick

22,173
    3,318
    113
    U evo klinke sve trce za programerima :lol: kad si nerdina tu ni pare ne pomazu, mozda neke tetke udavace jedino privuce prica decko retard a ima kinte IDEALNO! :lol:

35. shin-boyan

5,580
    1,683
    113
    Ti pricas o matorim programerima.
    Novi klinci em znaju dosta vise nego mi pre 10tak godina, em vise u teretini i bas brinu o izgledu.

jovcov likes this.
  36. stale

stale bowel disruptor

4,039
    1,205
    113
    Da da gadljive na pare progamerske neoporezovane.

shin-boyan and Rodilo like this.
  37. TheNick

22,173
    3,318
    113
    Evo ja bas idem u vrlo fensi teretane, prosto su prepune mladih jelena programera... To sedi kuci silji kurac i pije kraft piva.

mnneurope likes this.
  38. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,923
    848
    113
    Mislim da generalizujes.
    Znam lika koji ne moze da spava, koliko je uzbudjen sto ce sutra da radi.

Nick style samoljublje + ambicija.

jovcov and TheNick like this.
  39. eufrat

4,013
    1,849
    113
    Hahahahaha

Goro Manjina likes this.
  40. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,048
    412
    83
    Ne znam jel jos uvek aktuelno, ali pre par godina dosta njih iz celokupne tech ekipe je tako pucao neki kompleks neizivljene mladosti, nemam ja nista protiv teretane, kolica, fensi stila ali kad sve to radis da bi drugima nesto, ne znam ni ja sta na trljao na nos, onda je teski cringe.

YOTH likes this.
  41. shin-boyan

5,580
    1,683
    113
    Eh, kao da je to vezano samo za IT ekipu.
    Da sutra ovi iz gradske cistoce pocnu da zaradjuju ogromne pare, mislis da bi se drugacije ponasali?

42. Blue

Blue ....................

12,174
    927
    113
    Pa oni valjda i zarađuju solidno s obzirom na prosek, što je po meni i OK.

43. YOTH

YOTH Well-Known Member

773
    593
    93
    Ima toga i sada.I da ne ispadne da generalizujem,ali primetio sam da se masa koja je legit zavrsila faks i radi za neke nenormalne pare ne kurci toliko.
    Dok sa druge strane znam tonu priucenih web developera koji su zavrsili visu tehnicku i misle da su uhvatili boga za muda jer imaju preko 1000 eura mesecno.
    I ajde da se zavrsi na kurcenju,ali kad krenu da baronisu u drustvu sa ciljem da dodatno deprimiraju pojedinca koji je u kurcu...
    I onda kad im kazes u facu da fon od par stotina eura i besan polovan auto ne idu u kombinaciji sa stambenim kreditom od 30 godina ili kirijom,popizde.

eufrat, Ace, Blue and 1 other person like this.
  44. shin-boyan

5,580
    1,683
    113
    Mladji programeri jesu bahatiji nego sto smo mi bili. Imao sam prilike da vidim lika koji je na happy hour-u uzeo jedinu flasu viskija koja je bila namenjena svima i odneo u kanc da sam popije.

45. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,842
    1,316
    113
    Možda je otišao da šilji kurac?

mnneurope, eufrat, Maxa and 2 others like this.
  46. YOTH

YOTH Well-Known Member

773
    593
    93
    Mislim daleko od toga da sam ja u boljoj situaciji pa ih kritikujem zbog toga.
    Imao sam devedesetih,spletom okolnosti sad nemam i moram da izdrzavam par osoba.
    Imam zdravstvenih,finansijskih i svakakvih problema.
    Ne bi me triggerovalo da nisu starijeg ortaka koji je u slicnom sranju,a blizu je toga da se rokne krenuli ciljano da tovare.
    Inace me boli kurac kako ko zivi i sta radi sa svojim parama...

47. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,678
    1,226
    113
    Da ga metne u flašu pošto pičke video nije. :D

48. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Ovaj topic je od starta bio diskutabilan, ali ovi postovi od Nickovog trolovanja pa na dole jesus :/

I ko je kriv veliki gazda koji skrece skoro svaki topic na pogresan put umesto da izdize diskusiju foruma na visi nivo, ne mozes da krivis posle clanove kada od vrha smrdi :D

TwiSteR likes this.
  49. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,592
    1,906
    113
    Nicku je krivo zato sto nema znanje da razvije specijalizovan app nego mora da unosi recke u exel tabele. :lol:

TheNick and mnneurope like this.
  50. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,039
    707
    113
    Fixed.

jovcov and stale like this.

Share This Page