1. powered by Surfing Waves

Disney Games

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Zuti Bar, Jun 12, 2015.

1. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

589
    177
    43
    Tema posvećena Disney igrama za PS1. Ali ne samo njima već i svim igrama koje su rađene po crtanim filmovima. Dakle poenta je slična kao kod markidjanieve teme. Samo što ovde govorim o PlayStation naslovima.

http://emuforums.emuglx.org/threads/sylvester-and-tweety-in-cagey-capers-mega-drive.4280/

Zanima me koje igre iz ove oblasti su vam se najviše dopale? Koje su objektivno najbolje? Ako možete recite i koje su to loše, na koje ne treba trošiti vrijeme.

Donald Duck - Goin' Quackers

Ovu sam najviše igrao i mislim da je jedna od najboljig Diznijevih igara uopšte.

Casper - Friends Around The World
    Osrednji naslov. Cool za vrijeme kada se pojavio

Disney's Goofy's Fun House
    Možda nije ništa specijalno ali iz nekog sam volio ovu igru.

Tom And Jerry in House Trap
    Odlična, jedna od najboljih Tom & Jerry igara. Za PC i N64 izašao je potpuno drugi naslov koji se zvao Tom & Jerry: Fists of Fury. Nije od viška pomenuti ga ovom prilikom.

Disney's A Bug's Life
    Igra rađena po istoimenom animiranom filmu. Mnogo se igrala. Ostala mi u lijepom sijećanju.

Od ostalih sjećam se još Disney's 101 Dalmations II, 102 Dalmatians: Puppies to the Rescue, Bugs Bunny & Taz: Time Busters,Bugs Bunny: Lost in Time ....

TheNick likes this.
  2. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,021
    432
    83
    Ni Casper, ni Tom & Jerry nisu Diznijevi...
    Cak je i Bug's life Pixarov koji je u to vreme bio independent, a Disney je bio samo distributer i producent.

3. zdravkelja

zdravkelja Member

8,178
    1,218
    113
    Secam se te Donald Duck igre, voleli smo je kao klinci. Ono, poor man's Crash, ali je bila ok igra.

Tom and Jerry in House Trap je bila EPIC igra u multiplayeru, svadja sa drustvom na nivou Mario Party i Mario Karta :D Inace, to nije Dizni...

4. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

770
    204
    43
    Ghost in the Shell igra je bila dobra, a jedina Diznijeva koju sam igrao je Hercules. Mnogo je vremena proslo od tad. Ne znam da li zaista valja ili ne, secam se samo da mi se grafika bas dopala.

5. Omega

Omega N64 je đubre

14,333
    1,887
    113
    Hercules je odlična igra, pogotovo kad uzmeš u obzir da je iz '97.

6. Maxa

Maxa opsa!

9,017
    2,476
    113
    da, hercules je super :)

7. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,035
    2,117
    113
    Meni su nekako Disney 2D igre ostale vise u secanju... Trebalo mi je neko vreme da se setim kvalitetnih Disney naslova sa Sony keca, ali da bilo ih je.

8. MilosBC

MilosBC Active Member

324
    140
    43
    Meni licno najdraza

Ovde mi je onako sve bilo top (za to vreme). I grafika i soundtrack i sam gameplay. Ni sam ne znam koliko sam je puto presao. I dan danas je odigram.

Voleo sam i Herculesa kao i pomenutog Paju Patka.

9. voja87

voja87 Well-Known Member

9,243
    1,544
    113
    pre 15 god sam dosta igrao tarzana tu je bio jos i The Road to El Dorado solidna p&c avanturica, herkulesa su vec svi pomenuli

10. piksel

piksel New Member

16
    8
    3
    PS1: Disney's Hercules Action Game

11. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    742
    113
    Ubedljivo najbolja :
    Mickey's Wild Adventure (na 16 bitasima poznata kao Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse)

12. Omega

Omega N64 je đubre

14,333
    1,887
    113
    Odlična igra, ali loading ubija na PS1.

13. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

770
    204
    43
    Sheep Dog and Wolf mi se dopao na PC-u, setio sam se sad da je igra izasla i za PS1.

14. MilosBC

MilosBC Active Member

324
    140
    43
    Sheep Dog and Wolf je odlicna igra, stvarno odlicna, ali nije Dizni.

Sto se tice Mickey's wild adventure, takodje odlicna igra, ali ja sam je igrao na Mega Drive-u.

15. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,495
    969
    113
    Sto se igara po crtanim filmovima tice na PS1 se jedino secam Bugs Bunny Lost In Time za ono vreme je izgledala odlicno i soundtrack je bio jako dobar.
    Sama igra je bila ok ali je imala nekih smornih momenata, verovatno je lose ostarila.

16. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

487
    41
    28
    Disney's Tarzan i Disney's Atlantis - The Lost Empire su dobre igre za PSX. O ostalim igrama ovog studija za pomenutu konzolu ne mogu da sudim jer ih nisam igrao, a bilo ih je prilično.

17. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

589
    177
    43
    Ne mora ljudi da bude samo Disney. Mozda naslov teme nije najsrećnije izabran ali svejedno dajte po nešto i od drugih studija. Pomenuste Tarzana. Jedna od prvih koje sam igrao. Mickey's Wild Adventure sam izigrao na Mega Driveu. Izašla je čak i Sega CD verzija koja se ne razlikuje mnogo od PlayStation. Pored njega imate i solidan Mikijev tetris...

18. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

589
    177
    43
  19. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,786
    1,213
    113
    Uh, ovu igru sam kao klinac cepao danima :D

20. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28

Izuzetno zabavan sidescroller, i na trenutke dosta tezak.
    Atlantis je kao sto neko rece isto genijalan, imajuci u vidu da prati film, a ni Dalmatinci ne zaostaju.

21. MilosBC

MilosBC Active Member

324
    140
    43
    ^^ E ovog Petra Pana sam skroz izgubio iz vida. Obozavam igru.

Brahms likes this.

Share This Page