1. powered by Surfing Waves

Disney' STAR WARS movie discussion [2015- ] [Solo, 25. maj 2018]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Sol-Badguy, Oct 30, 2012.

1. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    http://mobile.reuters.com/article/idUSL3E8LU5AC20121030?irpc=932

Lol

2. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,442
    167
    63
    Upravo sam hteo ovo da prokomentarisem. Kad se ovo uopste desilo? Meni je ovo skroz iz vedra neba.

3. Ace

Ace 1.000.000

2,767
    543
    113
    Mickey Mouse can now feel the Force.

Lukasova izjava - "For the past 35 years, one of my greatest pleasures has been to see Star Wars passed from one generation to the next," said George Lucas, Chairman and Chief Executive Officer of Lucasfilm, in a statement. "It's now time for me to pass Star Wars on to a new generation of filmmakers."

4. voja87

voja87 Well-Known Member

10,138
    1,839
    113
    sad su pixar i lucas films ponovo zajedno jej...

5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,004
    2,561
    113
    Wow kakav razvoj situacije!!!! Ali bez ikakve sumnje, mislim da ce novi filmovi biti bolji od ep1-3.

Kada bi adaptirali Thrawn trilogy, kupio bi SVAKO IZDANJE FILMA u orginalu.

6. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Ma neka ostave to na miru i nek odrade lepo KOTOR film.

7. Omega

Omega N64 je đubre

14,725
    1,987
    113
    Srecom mogu da biraju, ima materijala za jos 10 filmova. :D

8. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Ja sam procitao bas dost Star Wars knjiga, i ne da imaju materijala.... Ali realno gledano Thrawn trilogy predstavlja vrhunac SW expanded univerzuma. Ne verujem da ce to adaptirati, stari glumci su matori svi.

9. voja87

voja87 Well-Known Member

10,138
    1,839
    113
    tu je uvek cg:) ionako sad imaju u vlasnistvu industrial light and magic

10. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Posle pocetnog soka, mislim da je ovo fenomenalno dobra vest. George ce imati malu ulogu u pravljenju ep7, posle toga ga nece biti, a verujem da ce Dizni mnogo verije vratiti feeling orginalne triologije. Ovo ne moze failovati nikako.

http://www.photontide.org/najavljena-nova-star-wars-triologija-u-vlasnistvu-diznija/

11. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    Bas sam hype-ovan sto se tice nove triologije, ali iskreno Lukas je pao u mojim ocima .Secam se da sam na TV Art gledao pre vise od 10 godina intervju gde pominje kako je tesko stekao svoju nezavisnost i kako je ne bi ni za sta dao .Vise ga ne smatram za nevidjenog genija i ekscentrika . Srecan sam zbog nove triologije bolji ljudi van njega samog nisu je mogli raditi

12. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Ne mogu da opisem koliko sam happy zbog ove vesti... najzad mogu da pogledam ovu pesmu i da mi tuzna suza ne krene....

http://www.youtube.com/watch?v=qJlbPXZEpRE

13. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,476
    899
    113
    Ne znas. Ne znam, ne ocekujem nista, mada koliko ih je lukas usrao, tesko da moze da bude gore od ovih poslednjih filmova.

14. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Evo conference call-a od Diznija o ovoj kupovini
    http://edge.media-server.com/m/p/c2nj5j33/lan/en

15. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Lukas je imao nevidjenu srecu sa originalnom trilogijom i to je to. Nista drugo nije napravio ni uradio a i u originalnoj trilogiji se mnogo vise oslanjao na ljude koji znaju svoj posao dok je kasnije umislio da je neki genije. e zato je on sam odradio prequele i videlo se kakav je "genije" u pitanju. Nek uzme kes, ionako ne bi ni znao sta da radi sa sw-om.
    Mada ceo trend remaika (jbte, rade remake policajca sa beverli hilsa. wtf) je smorio najzesce. Nemaju ideja ni gram.

16. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Policajc sa beverli hilsa ce biti tv serija sa sinom od glavnog junaka iz orginalnog filma. Zbaci nije reimejk, nego adaptacija.

17. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,672
    2,301
    113
    Star Wars ep 7 2015. This is a joke right? Mada u Avengersima nismo videli Puju Shotku i Sulju... tako da nema brige za SW valjda.

18. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Ep7 je vec u preprodukciji, mislim da im dodatne 2-3 godine do premijere ne predstavlja nikakav problem. Daleko je 2015. [hr]

http://www.youtube.com/watch?v=YyqlTi7lkhY

19. Rocky

Rocky CAPCOM suicide

1,107
    18
    38
    FUCK.THIS.SHIT.

How about no?

Just... uf... Pa da... zlatna koka može da snese još neko jaje... Ali biće sva ta jaja obična a ne zlatna kao EP2 ili EP3 recimo. Predviđam box office ovih filmova koji kada se uračuna US i non US vraća uloženu kintu kao i prodaju figurica, stripova, novi theme u Disneyland-u... Totalnu komercijalizaciju onako kako je Lucas mogao samo da sanja.

Lukas je imao nevidjenu srecu sa originalnom trilogijom i to je to. Nista drugo nije napravio ni uradio

American Graffiti i produciranje Indijane Džonsa... Ipak je makar nešto uradio... ali pre 40-tog rođendana. Od tada, realno, ništa.

20. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,274
    599
    113
    Ne znam da li vi shvatate, ali Dizni je postao OGROMAN. Negde sam čitao da imaju politiku da svake 2 godine progutaju neki čuveni brend da bi i dalje rasli. Lucas je baš savršen za njihove potrebe.

21. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,672
    2,301
    113
    “We’ve got a plan for 7, 8 and 9, and other films also,” Lucas said. “We have a large group of ideas and characters … we could go on making Star Wars for the next 100 years.”

Hmmmmmm nema li SW vec definisanu pricu za sve postojece likove posle filmova? Tipa pad Luka na dark side i slicno?

22. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ne znam da li vi shvatate, ali Dizni je postao OGROMAN. Negde sam čitao da imaju politiku da svake 2 godine progutaju neki čuveni brend da bi i dalje rasli. Lucas je baš savršen za njihove potrebe.

Nesumljivo. Ali su komercijalizacijom unistili pixar koji sve vise pravi idiotske limunadice (tipa cars 2) a sve manje originalne i kvalitetne filmove. Disney je ogroman money-making konglomerat koji proizvodi debilne sapunice. Mada nekad predebiliraju stvari pa naprave flop (tipa John Carter). Elem, ocekujem kompletnu kretenizaciju sw serijala i muzenje para do besvesti. Lukas ce biti ponosan jer ce uspeti da zeznu i njegov prvi deo.

American Graffiti i produciranje Indijane Džonsa... Ipak je makar nešto uradio... ali pre 40-tog rođendana. Od tada, realno, ništa.

Pitanje je koliko je i SW uradio. Gledao sam neki intervju sa H. Fordom u kojem je on tvrdio da je brisao lukasove recenice uz izgovor- ti mozes da napises svakakve gluposti al ja ne mogu da ih izgovorim. E sad, cudno mi je bilo da je Ford bio u stanju bilo sta da kaze obzirom da su ga pokupili sa scene dok je radio kao drvodelja. Al opet, izgleda da je snimanje bilo komplet ludo i hectic. Takodje, deluje mi da je Lukas imao ideju za SW kao i braca Vasljivski :) za Matrix ili Kartera za X-Files- dugo se kuvala ideja, a kad je realizovana ispostavi se da je to to. I u filmovima postoje one-shots pregalnici, sa tim izuzetkom da je Lukasa bas usrlo, i to zestoko.

Policajc sa beverli hilsa ce biti tv serija sa sinom od glavnog junaka iz orginalnog filma. Zbaci nije reimejk, nego adaptacija.

Prakticno off-spin ako sam dobro shvatio. Edi ce da se pojavljuje sa vremena na vreme a radnja se vrti oko njegovog sina. Sad sa nestrpljenjem iscekujem avanture sina Nesa Bridzisa, Dzej Ara, Mica Bjukenona... Mi se smejemo reprizama na rts-u a sta ameri drugo rade? Al vrh mi je bio kad sam video nindza kornjace remake. Ako nemaju ideje za decje crtace, ne znam sta da kazem.

I posle me pitaju sto gledam azijske i francuske filmove. Mozda zato sto je dovoljno preraditi film (Internal affairs) sa usa glumcima i eto oskara.

Ps- Imam ideju, sto samo usa filmska industrija da se bogati. Pa mozemo i mi. Imam predloge- Na drini veca i bolja cuprija, Jazavac pred sudom u Strazburu, Dervis i smrt 2- Smrt vreba, a mogu i ruski klasici- Aleksej Kirilovic Vronski- Osveta je moja (kao offspin), Sestre Karamazovi- Devojke su loode etc.

Super Simke 64 likes this.
  23. grunt

grunt Celeb Freak

15,386
    2,305
    113
    Uh jedva cekam nove filmove, nikada nisam mogao da prezalim sto nema vise, al evo sada ce biti. Samo bolje bi bilo da krenu skroz novi story arc, totalno nevezan za prosle filmove i moze da bude epic.

24. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Sa prvih 6 filmova su prilkazali kako je dobri anakin postao zao... sa ova dodatna 3 filma bi mogli se da nadograde na staru triologiju i prikazu kako je dobri Luke postao zao. :D

25. 9dots

9dots Active Member

284
    71
    28
    Ne bih mogao da se složim sa Krakenom više, sve i da hoću.
    Dizniju nikad neću oprostiti što je svoje lepljive prste pritisnuo uz jedan Pixar. Ajd Cars 2 i đene đene, nekako se očekivalo da bude limunadice jer je i Cars bio baš naj Pixar za decu. Ali kako su se epski pokenjali na Brave, pa to je strašno. Mis'im scena sa širokim kadrovima zalaska sunca uz nadahnutu pesmicu o heroini :/ I to je samo početak crtanog.

Za SW sam umirao kad sam bio mališa, sad mi zvoni jaje, manje više.
    Svakako će biti zanimljivo za par godina uporediti post-Dizni portfolio Pixara i Lucasfilma. Oba studija su došla sa različitih mesta na trenutnu poziciju lutkice u Dizni pozorištu. Pixar sa vrha and beyond a Lucasfilm sa kreativnog dna.

26. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Brave je projekat koji je zapocet sa radom bas odavno, ne verujem da je dizni tu imao previse uticaja. Vise problema je bilo sto su svi najbolji Pixarovi reditelji i scenaristi otisli da rade holivudske filmove.

27. voja87

voja87 Well-Known Member

10,138
    1,839
    113
    nema veze dizni sa time, kao uslov prilikom kupovine pixara bilo je da imaju kreativnu slobodu tako nesto...sad gledam, lasseter je i dalje tu

28. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, brave je odavno u produkciji. A za pixar i slobodu, jest da pise al ocigledno da bonusi cine svoje. A kako svi jure gledanost tako se i doslo do opakog pada u kvalitetu. Nekada su odskakali od dreamworks-a, sad su negde barabar, uskoro ce dreamworks da ispadne pojam.

29. Blue

Blue ....................

11,423
    620
    113
    Uh jedva cekam nove filmove, nikada nisam mogao da prezalim sto nema vise

Ja sam posle epizoda 1, 2 i 3 poželeo da ne izađe više ni jedan film,
    mada sad kad je prošlo neko vreme rado bih pogledao novu epizodu.

30. 9dots

9dots Active Member

284
    71
    28
    Čekajte bre ljudi. Brave je premijeru imao 2012, ajde neka je u preprodukciji + produkciji bio 5 godina. Disney je kupio Pixar pa recimo 2007.
    Voila.

I google check...
    25 Jan 2006 – Steve Jobs, the CEO of Apple and Pixar, will become a board member of Disney following the closing of Disney's purchase of Pixar.

Production
    Announced in April 2008 as The Bear and the Bow,[11] Brave is Pixar's first fairy tale, and is somewhat darker...

Više od dve godine je više nego dovoljno da se Disney sranje prelije u Pixar. Jeste, rekli su da će zadržati kreativnu slobodu ali kao što već rekoh, potrebno je 10 minuta uz Brave da Disney krene da smrdi.

31. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Da se podsetimo. Dizni je kupio Marvel 2009.

2009 X-Men Origins: Wolverine
    2010 Iron Man 2
    2011
    Thor
    X-Men: First Class
    Captain America: The First Avenger
    2012
    Ghost Rider: Spirit of Vengeance
    Marvel's The Avengers
    The Amazing Spider-Man

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_based_on_Marvel_Comics

Ocekujem zabavne Star Wars filmove. Mada nisam neki SW fan, ne verujem da sam SW filmove pogledao u proseku vise od 2x, a neke nijednom.

32. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, sony, fox i disney sada drze gotovo celu usa filmsku industriju ( a i sire preko svojih podrzunica po svetu).

33. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Ma tu je i Paramount/New Line Cinema i tona drugih filmskih kuca... Samo Disney bas duacki napreduje ovih godina.

34. howler

howler Well-Known Member

2,388
    528
    113
    Pa Ok svi su smatrali kako je Disney prso sa John Carter, film sto licno meni predstavlja vrlo dobra epska saga koja mogla da bude nova fantasy franshiza al eto nije poslo kako treba.
    Pa onda su stapile promene u rukovostvo Na celu stapio Alan Horn covjek sa bogatom iskustvom (Matrix, Harry Potter, Batman) pa sigurno je one pokrenuo ova incijativa da se Lucas pripoi sa njima.
    Licno smatram da ovo nece doneti nista novo. SW VII je i bez ove kupovine bio planiran. Medutim do sada Lucasfilm je bio nezavisna produkcija koja suradivala sa raznih distributera 20th Century Fox, Universal etc.
    Sad ce sve to biti pod zakrile Disney-em.

35. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Lukasov biograf je jedini koji je video orginalne lukasove planove za 12 Star Wars epizoda, i po njegovim recima story outlineovi za epizode 7-9 su po njemu bili ubedljivo najzanimljiviji. Disney je naravno potvrdio da ce ovi novi filmovi biti radjeni po starim lukasovim planovima.

Mark Hamill je javio da je tek prosle godine saznao da se Lucas premislja oko pocetka preprodukcije za nove SW filmove.

36. voja87

voja87 Well-Known Member

10,138
    1,839
    113
    http://www.youtube.com/watch?v=I7x4oIgAkF0&feature=g-u-u

37. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    Slika sa klipa je vrh,ja sam mislio neki funny klip kad ono brat lukas se posrao svima u facu koji su ga pljuvali.
    Svaka ti cast Dzordze.
    Realno on je i pre prodaje imao brdooooo para,ali ipak treba imati veliko srce i dati skoro 4 milijarde u dobrotvorne svrhe.

38. voja87

voja87 Well-Known Member

10,138
    1,839
    113
    da je odvojuio od svojih usta, da tako kazem, onda bi imao veliko srce ovako ne bas posto ima on jos ovoliko, njegov stil zivota se nece promeniti

39. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    da je odvojuio od svojih usta, da tako kazem, onda bi imao veliko srce ovako ne bas posto ima on jos ovoliko, njegov stil zivota se nece promeniti

Ma samo kazem,ko bi se odvojio od 4b dolara,respect za stil zivota ali sam je zaradio neka uziva za razliku od nasih i ruskih biznismena koji su kradjom,svercom i prevarama u doba komunizma i socijalizma zgrnuli lovu i sada glume krem svetski.

40. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Kolik oshvatam dao je novac SOPSTVENOM dobrotvornom fondu :) Kakav krasan tax-evasion :lol:

41. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Pa sa svojim fondom zna gde ce pare otici, a sto se tax evasiona ti ce... bolje dati pare u dobrotvorne svrhe nego drzavi.

42. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Moze tako da se gleda, a moze i da je sve pare zadrzao u svom novcaniku a da ni cent nije otisao u skolstvo/zdravstvo/vojsku... U usa kad ne platis porez, to je najgore krivicno delo. Kako je napisao sudija usa suda u jednoj presudi - kada ne platite porez to je gore nego da ste ubili coveka jer ste na time unesrecili ne jednu porodicu, nego celo drustvo. Al sistem je i postavljen tako- samo srednji sloj i placa, ostali izbegavaju. Npr:
    http://www.bbc.co.uk/news/business-19967397
    Starbucks je u uk za 14 godina imao obrt od 3 milijarde funti a platio za sve to vreme samo 8.6 miliona funti poreza. Sto bi Lukas bio izuzetak.
    Btw javlja mi se da ce Lukas tim parama da raspolaze kao Katarina Rebraca- prezentacije, putovanja, plate potcinjenima ... :D

43. Ace

Ace 1.000.000

2,767
    543
    113
    'Empire Strikes Back' and 'Return of the Jedi' writer hired for new 'Star Wars' trilogy - http://www.theverge.com/2012/11/21/3677450/empire-strikes-back-return-of-jedi-new-star-wars

44. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    nice.

nadam se da se neće obistiniti kružeći rumor da će vratiti vadera...

45. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Bitnije mi je da SW7 ispadne dobro, ep8 i 9 su daleko.

46. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    nice.

nadam se da se neće obistiniti kružeći rumor da će vratiti vadera...

Ja sam ubedjen da ce ga vratiti u nekom obliku. On je garantovana mamipara :)

47. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    ma i može kroz neke flešbekove, samo da ne bude neki 'naslednik' ili astralna projekcija ili sličan bulšit...

48. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,476
    899
    113
    http://screencrush.com/star-wars-episode-7-j-j-abrams/

49. DieH@rd

29,004
    2,561
    113
    Pa.... moglo je biti gore.

Ako bude na nivou njegovih Mission Impossible filmova, bice to epic film.

50. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,476
    899
    113
    Steta samo zbog star treka, prodao se :)

Share This Page