1. powered by Surfing Waves

Domaci On-line magazin?

Discussion in 'Domaća gaming scena' started by likurg, Jul 16, 2011.

1. likurg

likurg New Member

187
    1
    0
    Postoji li neki on-line magazin namenjen igricama. Svojevremeno je bio Play! Zine ali je prestao da izlazi krajem 2010.

2. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Sledetji zadatak za Nicka i ekipu:
    Wordfilter :)

3. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,486
    98
    48
    Pod obavezno. :D
    Takođe, ne znam za slične poduhvate, ne verujem da postoje, ali ima nekoliko igračkih sajtova, a plan je da aktiviramo i emuglx.org.

4. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Uz kolekciju stripova koju sam danas nasao na tavanici na selu, obradovao sam se i hrpetini gaming related casopisa, sto stranih sto sa ovih prostora, bonus, psx, hacker, gameplay. Listajuci ih, sam miris savrseno ocuvane novine, vratio me je u srecnu eru legendarnih ps1 RPG-ova, najava MGS, RE nastavaka, novih generacija konzola... ma cijelo vrijeme sjecanja su navirala kao luda. Uz sliku kolekcije morao sam ubaciti jos jednu dodatnu :D

5. hellboy

hellboy New Member

212
    0
    0
    Hahah nice :D.
    Ovu 38-icu imam i ja :p

6. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    72
    48
    eh, kako bih izbo nekoga samo da izadje NOLF3...

7. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,042
    1,335
    113
    NOLF3, koji neće usrati, ova dva su bila fenomenalna, ali je meni i dalje prvi draži i često ga ponovo odigram :)

8. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    NOLF2 mi je jedan od najdrazih FPS-ova ikad, prepun dobre akcije i komicnih scena, nadajmo se da ce kad tad izaci nastavak iako samo ime igre ne daje previse prostora optimizmu :p

9. Listajuci ih, sam miris savrseno ocuvane novine, vratio me je u srecnu eru legendarnih ps1 RPG-ova, najava MGS, RE nastavaka, novih generacija konzola... ma cijelo vrijeme sjecanja su navirala kao luda. Uz sliku kolekcije morao sam ubaciti jos jednu dodatnu :D

Zlatno gejmersko doba, nema interneta, samo Bonus i Beosoftovi katalozi i oglasi sa otvorenim ponudama o rezanju igara za PSX i Dreamcast, u to doba ako se secam, najjaci su bili Duh Games iz krusevca i Beosoft, igre su stizale postom zbog cega su i kasnile... Onda sam imao svega po 1 konzolu istovremeno i oko 30- 40 igara i s uzivanjem sam igrao, danas imam internet i buljuk igara koje sam skinuo, ali jedva dobijem volju da pocnem da igram neku igru...
    Cuvaj te casopise, pogotovu Bonus, ja sam imao isto takav buljuk bonus- a, voleo bih da su mi tu danas, ali nisam ih cuvao pa im se vremenom smanjio broj stranica, neki su nestali, neki izgoreli...

10. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Cuvam ih itekao. Bonus, psx, gameplay, hacker...toliko sam se obradovao kad sam ih nasao da nema tih para za koje bih ih dao :)

11. Uz kolekciju stripova koju sam danas nasao na tavanici na selu, obradovao sam se i hrpetini gaming related casopisa, sto stranih sto sa ovih prostora, bonus, psx, hacker, gameplay. Listajuci ih, sam miris savrseno ocuvane novine, vratio me je u srecnu eru legendarnih ps1 RPG-ova, najava MGS, RE nastavaka, novih generacija konzola... ma cijelo vrijeme sjecanja su navirala kao luda. Uz sliku kolekcije morao sam ubaciti jos jednu dodatnu :D

call of duty 2 :)

12. playBOX

playBOX New Member

27
    0
    1
    Ovo je samo donekle vest iz domaceg gaminga, nadam se da se uklapa u pravila foruma.
    Zeleo bih da vas obavestim da je sa radom poceo sajt - Internet Gaming Magazin - playBOX. Ovo je delo entuzijasta i apsolutnih pocetnika koji ima cilj da okupi gamere radi razmene iskustava, misljenja i sl.
    Adresa je www.playbox.rs pa Vas molimo da bacite pogled (i neki komentar slobodno :) ).
    Svi saveti i kritike su nam dobrodosli.
    I naravno, ukoliko ima zainteresovanih za rad i pomoc na sajtu, mogu slobodno da se jave.

13. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Bacih pogled na sajt, fino, samo naprijed, drago mi je da ima sve vise domacih gaming stranica :)

14. playBOX

playBOX New Member

27
    0
    1
    Hvala za komentar. Trudimo se da unapredimo funkcionalnost, ali i svesni smo da nam je trenutno najveci problem manjak autorskih tekstova. Radimo na tome da nasih tekstova bude sto vise (trenutno premalo ljudi radi na projektu), ali ponosni smo na broj poseta sajtu (za sad).

15. Maxa

Maxa opsa!

9,630
    2,861
    113
    ali zašto playbox igrICE u headeru? :/

16. playBOX

playBOX New Member

27
    0
    1
    Na zalost, to je moralo da se ubaci. Iako ne podnosim tu rec, ona je izuzetno bitna za optimizaciju sajta.
    Svestan sam koliko je taj izraz iritantan za vecinu ljudi koji kapiraju sta su igre, ali proucavajuci google pretragu, ustanovio sam da je rec "igrice" na zalost najtrazeniji pojam iz ove oblasti.
    Da ne ulazim sad u detalje, to mora tako biti do momenta kada se sajt dovoljno razvije da moze da bude pronadjen preko google-a i bez toga.
    Za sad smo mladi, manje od 5 meseci postojimo, pa moramo da stvaramo kompromise ovog tipa. :(

17. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    sad sam ja hteo da napishem to shto je maxa :)
    Ok to za header, ali zar mora biti toga i u tekstovima ?

18. playBOX

playBOX New Member

27
    0
    1
    Kao sto sam napisao u prethodnom postu za sad mora da bude toga na sto vise mesta. Mada, koliko vidim u samom tekstu je spomenuto na oko 5 mesta (od oko 200 clanaka), osim ako ne mislis na tagove pri kraju svakog posta.
    Ovo su stvari koje cemo morati da praktikujemo jos neko vreme, buduci da smo za sada nekomercijalan projekat. Svako ko se iole bavi SE optimizacijom, znace da za ovu oblast rec "igrice" jednostavno mora da se pominje. :(

19. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Da, razumem te u potpunosti, vetjina mojih ortaka kada trazhi igre po netu, kuca "igrice" u search.
    Sretno u daljem radu, samo nastavite!

20. playBOX

playBOX New Member

27
    0
    1
    Xexe, veruj mi da nije samo do tvojih ortaka :)
    Sproveo sam istrazivanja na ovu temu... Igrice su The Ultimate Word! :D

Hvala za komentare, i naravno ako neko ima neke konkretne predloge i savete, slobodno opalite...

21. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,727
    0
    36
    Jako mi je drago kada vidim da neko ima zelju za uspehom, takvi ljudi mi postaju uzor... Svaka cast, samo tako nastavite! ;)

22. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Ja cu morati da te kritikujem:

Nisi mogao makar da uzmesh normalan nickname? Chini mi se da je tvoje postojanje na forumu podredjeno reklamiranju sajta, a to nije neshto shto je sjajno... Naravno da u ovom topicu nije problem da se spomene sajt, niti da se komentarishe, ali svako tvoje dalje guranje tog sajta ce biti malo bezobrazno sa tvoje strane...

Inache gejming sajtova ima bash dosta, da spomenem:
    http://www.playsomnia.com/ - Redovan apdejt, nekoliko chlanova foruma je valjda umeshano
    http://www.exxtreme3d.net/ - Legenda domace gejming scene, sada pod novim menadzhmentom, delom klanski, josh u razvoju i nema redovne apdejte
    http://gs.rs/ - Malchice mrtav
    #dopuna:
    http://gameinfusion.net/ - Nemam pojma shta je ovo, sajt ili prodavnica, ali reklamiraju se na facebooku(smelo), tu sam ih video.

...I bio je josh neko, sigurno. Hm, dopunicu kada se setim.
    Uglavnom, ne znam shta je plan, da li se radi iz ljubavi ili zbog sponzora i neke isplatljivost... Ako je ovo drugo, onda ce to(iz velikog iskustva) biti jako zeznuto, a ako je entuzijazam, onda ga bash, bash treba imati.

23. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,042
    1,335
    113
    http://www.playsomnia.com/ - Redovan apdejt, nekoliko chlanova foruma je valjda umeshano

Pošto sam/smo već pomenuti, da se i ja oglasim...

Posle "gašenja" pcigre.com, voljna ekipa odatle se skupila i organizovala svoj projekat u vidu novog igračkog sajta, nije nam se stajalo sa pisanjem. Poduhvat ovakve prirode nije nimalo lak, naročito u današnje vreme informacija i položajem "novinara" u Srbiji i dobijanjem press kopija ranije zbog svežine opisa (više igre dobijamo od samih developera nego od naših "dobavljača"). Sada nas trenutno ima petoro + lektor i posla ima uvek preko glave, naročito kada su sajmovi, ali nekako guramo, truditi se STVARNO nije dovoljno, i sama želja nije dovoljna. Mora da se spartanski radi i razmišlja skoro konstantno, i ničim se ne zadovoljavati i smatrati nešto za vrhunac.

24. playBOX

playBOX New Member

27
    0
    1
    Ja cu morati da te kritikujem:

Nisi mogao makar da uzmesh normalan nickname? Chini mi se da je tvoje postojanje na forumu podredjeno reklamiranju sajta, a to nije neshto shto je sjajno... Naravno da u ovom topicu nije problem da se spomene sajt, niti da se komentarishe, ali svako tvoje dalje guranje tog sajta ce biti malo bezobrazno sa tvoje strane...

Prvo cu se zahvaliti za kritiku. Dakle: hvala.
    Iako ne mislim da sam uradio nesto strasno i da treba da se branim, istaci cu par stvari:
    - za guranje sajta mozes da mi kazes bilo sta onog momenta kada postanem bezobrazan, naravno AKO se to desi. U malo cudnom kontekstu si to napisao, prosto sam pomislio da cu ja to sigurno raditi i biti nevaljao decak.
    - normalan nickname? Objasni mi sta nije normalno u mom nickname-u, osim sto deli naziv sa sajtom koji vodim? Jel' postoje neka odredjena pravila i specifikacije koje opisuju normalan nick? Ako postoje, izvinjavam se za gresku i molim nekog od moderatora da mi pomogne pri promeni u neki normalan.
    - da, ova tema me je podstavkla da se registrujem ponovo na emuglx (da, bio sam i ranije clan, valjda sam tad imao normalan nick...), a da li sam ovde samo zbog reklame, videcemo.

U svakom slucaju, i dalje sam zainteresovan za sve predloge i sugestije.

25. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Um, da li se stvarno toliko pravish blesav ili...? Imash nick koji je identichan naslovu tvog sajta, mislim da su razlozi previshe providni da bi se sad preganjali oko toga shta jeste ili nije istina, a pri tom sigurno i nije nadimak koji koristish u igrama ili slichno, pa kao shto si i sam priznao nije nick koji si koristio ovde na forumu. Timemaster je Timemaster, a ne playsomnia recimo, niko od nas nema ni EmuGlx u nadimku, ma koliko da smo ponosni na nash sajt, da ti pojasnim detaljno. Zbog toga sam napisao 'normalan nadimak', pri tom misleci na neko personalizovanje, pre nego zato shto sam mogao i da zamislim da cesh se osetiti pogodjenim zbog toga.

Upotrebio sam buduce vreme, pa ne mislim da imash razloga za brigu? Smatram i da je situacija prilichno jasna, a ja zaista nemam loshe namere, te da nema razloga za ovakvu raspravku.

Naravno sve najbolje u radu, a dostavicu ti zhiro rachun za uplatu novca na ime honorara za pozajmljene tekstove u ovom delu sajta: http://www.playbox.rs/retrobox/
    Da mi nisi skrenuo pazhnju ne bih ni skontao da se i time bavite. Lepo.

26. playBOX

playBOX New Member

27
    0
    1
    OK, kapiram.
    Necu ulaziti u dalje rasprave.

Ukoliko smetaju pozajmljeni tekstovi (izvor originalnog teksta je naveden), molim vas da mi javite, skinucu ih sa sajta istog dana.

27. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Pa valjda se zna osnovni red i da se pre objavljivanja autorskog teksta kontaktira autor za dozvolu(chak i ako si naveo izvor). Prouchi malo kako to funkcionishe.

Molim te da uklonish sve nashe tekstove.

28. Dzoni-GS

Dzoni-GS New Member

4
    0
    0
    [oftopik]baš sam se obradovao kada sam video da mogu da se ulogujem, jer sam mislio da mi je nalog prelaskom na novu verziju foruma obrisan...[/oftopik]

Što se tiče teme, vidim da je FD spomenuo moji sajt gs.rs, koji jeste mrtav već skoro godinu dana...

Ja sam hteo da vas obavestim da sam ovih dana preuzeo http://PCigre.com i da sam uz pomoć DH-a i još nekih pisaca polako počeo da aktiviram sajt, tako da će to biti još jedan domaći gaming sajt :)

Playsomniu moram da pohvalim, jer već dugi period neprekidno objavljuju tekstove, što verujte mi nije lako... meni je nekad teško da izdržim i nedelju dana takav tempo, a ne već nekoliko godina, čini mi se.

Na GameInfusion su takođe jako vredni i mnogo ulažu, ali su mi njihove vesti uglavnom jako kratke.. i svode se maltene na jednu rečenicu koja ide uz trejler ili neke screenove...

29. Dante

Dante Sajlas

17
    0
    0
    Vidim da tema nije dugo aktivna, ali eto da prijavim i nas:
    http://www.psrepublika.com

Do maja meseca 2012. je ovo bio isključivo PS sajt, a sada obuhvata i ostale platforme... U poslednje vreme smo olabavili sa pisanjem (potrebni su nam ljudi, radimo samo ja i ortak uz povremenu pomoć dobrovoljaca), ali obećavamo da ćemo to od sledeće godine promeniti :)

Svratite i pogledajte, zanima me vaše mišljenje ovde :)

Hvala!

Share This Page