1. powered by Surfing Waves

Dragon Ball Universe Thread

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by justyce, Mar 19, 2013.

1. justyce

justyce Member

277
    4
    18
    Jao, tek sada saznajem za ovo, novi, pravi DBZ! 30. marta stiže!

I Akira učestvuje, super izgleda :)))

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bO6pq4Up230#!

http://www.youtube.com/watch?v=-oXXKk-Qskc&feature=youtu.be

2. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Sve posle DBZ nije kanonski, tako da je ovaj film pravi nastavak priče o Z družini :)

3. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,682
    2,304
    113
    Timeline pre ili bez GT-a?!

4. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Bez GT. GT u principu ne postoji.
    Ovo se dešava možda mesec - dva pre nego što Pan treba da se rodi.

Koliko sam ja izvukao informacija kada je na 4chan-u krenuo šitstorm oko ovoga, sve posle DBZ ne bi trebalo da postoji.

Nova transformacija se zove Super Sayan God, priča je totaly whacky.

Ovaj zec/mačka zove se Burisu tj Bils, najjače je biće u galaksiji, od kojeg se boje sva 4 Kamija. Njegov učitelj je još jači, ali se on ne bori because of reassons.

5. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    Pod ''stiže'' misliš na opšti release date, ili na release sceni? :) Ovo se mora odgledati.

6. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Bioskopska premijera naravno.

Inace GT je odavno bio oznacen kao nepovezan sa Torijaminim Dragonball-om.

Mnogo mi se svidja fokus na rokacenje normalnim potezima uprkos tome sto su polubogovi itd, chopstick-fu.

Bas sam sinoc upalio epizode kad se tamane Trunks i Goten na njihovom prvom Tenkaichi Budokai-ju.

7. justyce

justyce Member

277
    4
    18
    Pod ''stiže'' misliš na opšti release date, ili na release sceni? :) Ovo se mora odgledati.

Koliko sam skapirao, premijera u japanskim bioskopima 30.marta :)

8. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,436
    113
    Opa, najs :)

Last edited: Apr 19, 2016
  9. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Ja sam krenuo da obrćem sve DBZ Budokai igre za PS2 - nostalgia'd.

10. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Ugh, americki dub, "Du ju want me to go super sejen or bejond DAT" ugh, ugh.

Nisam se nikad kidao oko Gokuovog glasa, kao malom mu je lezao odlicno, doduse glumica mu nije nesto izmenjala glas kao starijem liku, ali mi je zato urezan u mozak Gokuov glas.

11. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Zasto je Boo ziv?

12. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,436
    113
    Koliko se secam, to je njegov good part koji je ostao kada se odvojio evil part

13. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Good part je ostao ziv. U GT su skuvali da je Good buu napravio fuziju sa Uub-om, da bi bio jednake snage ko Kid Buu (koji je u vreme DBZ-a bio jaci od SSJ3) u jednom trenutku.

NECU DA STAVLJAM U SPOILER TAG, AL IDE OPASAN SPOILER!!! -

Elem, pohvatah sa japanskih foruma da ovaj zlotvor nije Kaio, bar toliko da Nijedan ziv odnosno postojeci Kaio nema pojma o samom nastanku univerzuma i njemu kao liku, a Bills (zlotvor) je God of Destruction. Njega je iz slumber-a probudio Whis (na pocetku filma misteriozna faca) koji je zapravo iznad svih Kaio-a, po godinama i mudrosti, zapravo Ucitelj Bills-u, i jos jaci je od njega. Goku da bi se uopste peglao sa Bills-om, mora da zauzme Super Sayan God formu, koja zahteva ritual 7 Sajonaca (ne nuzno cistokrvnih) i ta forma je Jaca od Bills-a ali se izduva istom brzinom kao i SSJ3, gde Goku u SSJ3 formi moze samo da koristi znanje koje je steko u God formi, ali ne i jacinu. (revelation fighting skills-a).

Bills ga eventualno isutira od batina i kaze mu da je iako God of Destruction, nece da ga poubija i ostale sajonce, jer je dosao samo zbog prorocanstva u kojem je receno da ce se pojaviti sajonski bog, i hteo je da proba protivnika. Naknadno mu kaze da postoji 13 izdvojenih univerzuma, gde je DBZ univerzum Sedmi, i da u njima postoje borci jaci od Sajonaca, a Bills (on sam) je najslabiji od svih 13 Dstruction God-ova (verovatno postalvjeni kao neki safe za svaki univerzum) jer je njegov ucitelj Whis jaci od njega. (who the fuck is Whis then ? )

Ili Toryama sprema DBZ continued, ili je prica genijalno postavljena da golica mastu. videcemo.

14. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Da li bi onda u te univerzume spali i Cellov i Trunksov univerzum, Trunks je jedini od vegetarijanaca na njegovoj planeti, Cell je ostavio za sobom verovatno opustosenu planetu.

Ima jedan webcomic, DB Universe se valjda zove, gde ekipa dobije poziv na interdimenzionalni turnir, zajedno sa paralelnom dbz ekipom, sa blagim razlikama, Super Perfect Cell koji trolluje maksimalno, Evil Buu, Brolly posle svega i slicno.

15. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,436
    113
    Uuu, pravi nastavak DBZa bi bio epic :)
    Jel Brolly canon lik, znam da se u filmovima pojavljivao, ali nisu valjda svi filmovi canon?

16. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Svi filmovi su se desili, samo je pitanje toga koji se desio u kom univerzumu, neki se lako uklapaju u glavni tv univerzum po meni.

17. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Ne uklapa se skoro nijedan. Broly ne moze da bude, jer bi onda ispalo da su isli da se lemaju sa Broly-jem u trenutku onih 10 dana koliko je Cell cekao turnir, jer je Gohan SSJ1 al nije SSJ2. Jedini koji bi MOZDA mogao da se spakuje u Kanon je Bojak Unbound, koji je Izmedju Cell-a i Buu-a, i sve je skoro ispravno, osim sto bi beba-Trunks trebao da ima bar godinu vise. Eventualno Fusion-Reborn koji ima sitne greskice u kanonu. Believe me, Im a DBZ super-fan :D

Lefti - Bills nije mislio na takvu vrstu univerzuma. Cell i Trunks timeline-ovi spadaju pod isti "univerzum" u kome je DBZ ekipa. Bills kada kaze Goku da postoje drugi univerzumi, misli na to da su 13 univerzuma razdvojeni bez dodirnih tacaka i jedino bi onaj Whis (ko god da je) trebao da moze da seta kroz njih. Ni Yemma, ni Kaio-i, niko izgleda ni ne zna za te univerzume.

sto se Kanon-a tice: vecina DBZ fanova ne smatra GT kao Dragonball uopste. Konkretno iz razloga sto je to prva stvar od Dragonball-a koju Torijama nije pisao. Zanimljivo je da su oni zapravo toliko usrali GT sa onom Goku-dete pricom, da je gledanost opala i da se ne bi osramotili, pozvali su licno Torijamu da zavrsi Shenron sagu (Gogeta) koji je izvuko stvari iz sranja.

Kanon - iskljucivo Manga, pod Torijaminom dozvolom i Anime (jer je nadgledao DBZ, i recimo, licno rezirao Krillin-Cell tucu na avionu) - svi filmovi imaju neku neoprostivu gresku da bi bili spakovani u kanon, osim Bojak-a, i Fusion Reborn, i filmove nije pisao Torijama. osim ovog Gods, sto je fenomenalna stvar :)

18. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    jos neke scene:

http://www.youtube.com/watch?v=hK0OuAohf8I

19. justyce

justyce Member

277
    4
    18
    Good part je ostao ziv. U GT su skuvali da je Good buu napravio fuziju sa Uub-om, da bi bio jednake snage ko Kid Buu (koji je u vreme DBZ-a bio jaci od SSJ3) u jednom trenutku.

NECU DA STAVLJAM U SPOILER TAG, AL IDE OPASAN SPOILER!!! -

Elem, pohvatah sa japanskih foruma da ovaj zlotvor nije Kaio, bar toliko da Nijedan ziv odnosno postojeci Kaio nema pojma o samom nastanku univerzuma i njemu kao liku, a Bills (zlotvor) je God of Destruction. Njega je iz slumber-a probudio Whis (na pocetku filma misteriozna faca) koji je zapravo iznad svih Kaio-a, po godinama i mudrosti, zapravo Ucitelj Bills-u, i jos jaci je od njega. Goku da bi se uopste peglao sa Bills-om, mora da zauzme Super Sayan God formu, koja zahteva ritual 7 Sajonaca (ne nuzno cistokrvnih) i ta forma je Jaca od Bills-a ali se izduva istom brzinom kao i SSJ3, gde Goku u SSJ3 formi moze samo da koristi znanje koje je steko u God formi, ali ne i jacinu. (revelation fighting skills-a).

Bills ga eventualno isutira od batina i kaze mu da je iako God of Destruction, nece da ga poubija i ostale sajonce, jer je dosao samo zbog prorocanstva u kojem je receno da ce se pojaviti sajonski bog, i hteo je da proba protivnika. Naknadno mu kaze da postoji 13 izdvojenih univerzuma, gde je DBZ univerzum Sedmi, i da u njima postoje borci jaci od Sajonaca, a Bills (on sam) je najslabiji od svih 13 Dstruction God-ova (verovatno postalvjeni kao neki safe za svaki univerzum) jer je njegov ucitelj Whis jaci od njega. (who the fuck is Whis then ? )

Ili Toryama sprema DBZ continued, ili je prica genijalno postavljena da golica mastu. videcemo.

A ja sam mislio da sam ja mega fan što sam jedno vreme znao sve power levele po sagama, a ti ideš po japanskim forumima za ovo, svaka čast :)

Stvarno bi bio greh da DB serijal ostane na GT-u jadnom, Torijama bi mogao lepo da nas iznenadi sa nekim nastavkom, ja nikad neću prežaliti što je napustio originalnu nameru da Gohan postane glavni lik posle Cell sage (Gohan je imao ubedljivo najveći potencijal od svih) zbog fanova koji su voleli Gokua, mogao bi konačno da zablista i on, videćemo šta će biti :)

20. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
  21. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,234
    259
    83
    ^ Izgleda k'o Svirko iz Mumijevih...

A i onaj Mewtwo je ocajan.

Glupi su mi ovakvi likovi i njihov uber ki koje jebe mamu svima, gdje Brollyjeva masa, Raditzova takodje, to su likovim, a ovi Kaii jos od dolaska Shina koji je jedini donekle ok mi se nisu svidjeli.

'DE IM JE MASA?!

22. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    BOg to tvoj, stvarno, isti Svirko bez nosa :D

23. grunt

grunt Celeb Freak

15,394
    2,305
    113
    Znam da je OT, ali jer rade oni na nastavku Kai-a, tj jer ce obraditi ceo DBZ, gleda mi se jako, a ne bi da samo do pola da ima u HD-u :D

24. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Jok. privatna grupa neka je vikala da ce da zavrsava u stilu Kai-ja (izbacivanje filler-a i masterizovanje DBZ crteza) ali ne bi nista od toga.

Bahamut - telesna masa DBZ ratnika je nesto sto je i Vegeta opasno pogresio kada je mislio da ce da dobije Cell-a u USSJ1 formi ;) Ovde je upravo poenta da ratnik moze da ima neogranicenu moc, treningom upravo Ki-ja, a Whis i Bills su upravo prikaz onoga sto je Goku pricao Gohanu u Room of Spirit and Time. Ultimate ratnici! sacekaj da odgledas, pa kazi :)

25. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Mrzim anime ali DBZ je jebena religija :) To se postuje... morace da se pogleda ovo i obnovi znanje... vracam se treningu power level mora da se digne.

26. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_0SLdIeAENs

http://www.youtube.com/watch?v=uaOUWmN2Pxw

27. Bahamut

1,234
    259
    83
    Bahamut - telesna masa DBZ ratnika je nesto sto je i Vegeta opasno pogresio kada je mislio da ce da dobije Cell-a u USSJ1 formi ;) Ovde je upravo poenta da ratnik moze da ima neogranicenu moc, treningom upravo Ki-ja, a Whis i Bills su upravo prikaz onoga sto je Goku pricao Gohanu u Room of Spirit and Time. Ultimate ratnici! sacekaj da odgledas, pa kazi :)

Znam ja sta je poenta, procesljao sam db/z/gt vise puta na 4 razlicita jezika, pocevsi od Roshi-ja i malog Gokua pa do malog Gohana, Kid Buua i sl.
    Chi Chi takodje, sve apeluje na to.
    Oni su mi ok, kao i ta poenta, ali jednostavno, glupo izgledaju Svire i Mewtwo i glupo ce mi izgledati i kad odgledam film, vjerovatno jos gluplje.
    Kao i Kaii, sa izuzetkom Shina...
    Govorim o crtezu, ako me razumijes.

IMHO naravno.

28. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Ček malo BH, zar nije "Snire" a ne "Svire"?

29. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Fuck english dub... nudge me kad izadje HD verzija ovoga sa subtitlovima.

30. Bahamut

1,234
    259
    83
  31. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,663
    268
    83
    Posto je ovo trenutno aktuelna DB tema, sta mislite o Dragon Ball Z Kai? Nikad nisam stigao dalje od Frieza sage u DBZ, dotle gledao vise puta pa mi je muka od tih epizoda a sad mi se gleda DBZ. Kada sam video da postoji Kai u HDu skunuo sam to i krenuo da gledam ocekivajuci da ce ovo biti bolje, sa manje smaranja jer ce se brze odvijati radnja. Medjutim sve mi deluje prebrzo, za tri epizode su zavrsili sa Raditzom, imam osecaj kao da gledam prepricani DBZ. Nadjem na yt scene borbe sa Raditzom i kao sto ih se i secam mnogo su napetije kada se pre fajta prvo dugo gledaju. :D A i ima vise scena za koje ne mogu da kazem da su suvisne iako nisu kljucne i muzika u Kaiu je u odnosu na original promenjena/izbacena... Takodje ide samo do Cell sage za sada. Ne mogu da se odlucim da li da gledam "prepricani" DBZ ili smaracki obicni pa rekoh da vidim kakvo je misljenje o Kaiu ovde.

32. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    S obzirom da nemam vremena da gledam 3 sata DBZ, da bi se priča nastavila 30 minuta, Kai mi je odličan.
    Možda nema više te napetosti kao pre, ali nema ni smaranja.

33. Koder

2,905
    86
    48
    Posto je ovo trenutno aktuelna DB tema, sta mislite o Dragon Ball Z Kai? Nikad nisam stigao dalje od Frieza sage u DBZ, dotle gledao vise puta pa mi je muka od tih epizoda a sad mi se gleda DBZ. Kada sam video da postoji Kai u HDu skunuo sam to i krenuo da gledam ocekivajuci da ce ovo biti bolje, sa manje smaranja jer ce se brze odvijati radnja. Medjutim sve mi deluje prebrzo, za tri epizode su zavrsili sa Raditzom, imam osecaj kao da gledam prepricani DBZ. Nadjem na yt scene borbe sa Raditzom i kao sto ih se i secam mnogo su napetije kada se pre fajta prvo dugo gledaju. :D A i ima vise scena za koje ne mogu da kazem da su suvisne iako nisu kljucne i muzika u Kaiu je u odnosu na original promenjena/izbacena... Takodje ide samo do Cell sage za sada. Ne mogu da se odlucim da li da gledam "prepricani" DBZ ili smaracki obicni pa rekoh da vidim kakvo je misljenje o Kaiu ovde.

Uu, samo do Frieza sage? :D Pa ti nisi odgledao ništa. Bacaj se na gledanje. Da, skraćeno je u Kaiu, mada ono, sve zavisi šta želiš. Ako bi puni filing DBZa, nije to bez fillera, kao i u većini drugih animea koje sam barem ja gledao. Mada, koliko sam upoznat, nije izbačeno ništa monumentalno, tako da je potpuno dobra stvar.

Btw, koliko ima epizoda Kaia? Mislim, ono, po sagama. Ako je već Raditz gotov u 3 epizode, interesuje me da možda i ja obrnem ponovo kad smognem vremena. :)

34. master_yoda

1,663
    268
    83
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Dragon_Ball_Z_Kai_episodes

98 epizoda ukupno.

35. Koder

2,905
    86
    48
    Ou, pa i to je puno. :lol: Hvala na odgovoru.

36. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,119
    398
    83
    Meni je DBZ nekako uvek bio mnogo bolji tek posle Frieza sage. Stvarno je bila previse razvucena.

37. drablj

drablj Stalker

965
    181
    43
    izgleda jedino ja nisam gledao i obozavam dragon ball samo zbog tuce :) .

38. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Jodo, gledaj Kai slobodno. Izbacen je ogroman filer sa Bulmom i Kapetan Ginyu, izbacene su camera move motion-i (one scene bez animacije gde se kamera prevlaci preko fiksnog crteza) i slicno. ne gubi se u prici skoro nista. I mnogo je verniji Mangi. A pritom su zadrzali super filere: Krillin VS Cell na avionu, i izbacili gluposti (Goku i Tao Pai Pai)

Koja je vervatnoca sto brzeg rip-a Battle of The Gods-a ? Kapiram da nece biti nista do DVD/TV prikazizvanja.

39. Bahamut

1,234
    259
    83
    ^ Mala, po svemu sudeci.
    Od Berserka ni traga ni glasa, a proslo je vec, eheeej.

I ne, ne mora se svaka posebna DBZ tema pretvoriti u generalnu DBZ temu, otvorite neku takvu na koju necu morati da ulazim, nadajuci se novim informacijama o filmu...

40. master_yoda

1,663
    268
    83
    Odgledah Kai epizode, steta sto nema i Majin Buu sage ali bar znamo da ce je biti. :/ A mogu i da nastavim sa obicnim DBZom od Cell sage dokle ide Kai...

41. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
  42. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,436
    113
    Jel to true, ili je samo radi slike pravljeno? :)

43. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Logički mi se čini da će biti serije, da ne spojlujem, ili u najmanju ruku neke mini serije sa dugačkim epizodama.
    A što se tiče reakcije, to je standardni reaction face od pre dve tri godine.

44. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

804
    65
    28
    to je bila fora za prvi april :)

45. Kalja96

Kalja96 New Member

59
    0
    0
    Jel znate kada online moci da se gleda.

46. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Koja je sansa da dodje kod nas u bioskope? Inace DVD i Blu Ray izlazi 13. 9. ove godine.

47. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Sansa da dodje kod nas u bioskope, ogromna nula.

Mozda na Japanizmu 2014, posto moraju da prevedu rip prvo da bi imali da ga emituju kao zvanicnu projekciju jelte, ili koriste zvanicne izvore pri projekcijama?

48. Nenad LionX

Nenad LionX New Member

65
    0
    0
    Sto mislite da nece biti kod nas, recimo u Cineplexu?

49. Koder

2,905
    86
    48
    Šanse da dođe kod nas nisu nula, nego je negativna cifra. :) Jednostavno je takvo stanje, neće doći ni u obližnjim državama, ne dolaze takvi animei u bioskope, ne isplati se našim distributerima.

50. Nenad LionX

Nenad LionX New Member

65
    0
    0

Share This Page