1. powered by Surfing Waves

Dragon's Crown

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by Ryo, Jul 18, 2011.

1. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Dragon's Crown Wiki

Developer(s) Vanillaware
    Publisher(s) Ignition Entertainment
    Release date(s) 2012

I za kraj ovog bloka, Dragons Crown, davno planiran za Dreamcast, zatim otkazan i sada izlazi za Vitu. Igra je 2D skrolujuci RPG, grafika/crtez su odlicni, gameplay takodje izgleda dobro. Pored Gravity Dazea i Raymana, ovo mi je trenutno najzanimljivija igra za Vitu.

E3 TRAILER

http://www.youtube.com/watch?v=RSFpI5uU5Q0

2. obro

obro New Member

575
    0
    0
    So.....ko ce sve rolovati amazonku i carobnicu?

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,149
    3,477
    113
    Tim koji radi na ovoj igri je napravio dve mozda najbolje sidescrolling tabacine ever - Dungeons & Dragons: Tower of Doom i Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara.

Such an awesome games. Shteta sto ih nikada nisam presao. Ajd organizujte neki online okup pa da igramo.

4. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Zezas? Cepali smo D&D na MAME sto puta. Ovo onda nema sanse da failuje :)

5. HellboyD

HellboyD New Member

43
    0
    0
    Sobzirom da su mi se Muramasa i Odin Sphere svideli, igrace se i ovo. Samo zasto su Elf i Dwarf definisani kao klasa?:puzzled:

6. obro

obro New Member

575
    0
    0
    Zato sto svi znaju da su elfovi uvek archer-i i da su patuljci uvek manijaci.

7. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Tim koji radi na ovoj igri je napravio dve mozda najbolje sidescrolling tabacine ever - Dungeons & Dragons: Tower of Doom i Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara.

Such an awesome games.

Istina, tako da ce ovo biti cist win:)

8. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,493
    1,742
    113
    Zato sto svi znaju da su elfovi uvek archer-i i da su patuljci uvek manijaci.

that's so not true

9. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
  10. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    Pratim ovo redovno na Siliconera-i, sabice igra :)

11. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    http://www.youtube.com/watch?v=h1oXU6WdKgI
    ^ dat OLED :D

Anyhow, igra danas izlazi amerima, u EU stize "pre kraja godine". Evo review-a:
    http://www.youtube.com/watch?v=-NJDMMXMeSY&hd=1

12. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    Igra je jos pre nedelju dana izasla za dl.

Ah shit ovo je vita sekcija, nista onda spremite parice :D

13. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    http://www.youtube.com/watch?v=Ex133LSR6xE&feature=player_embedded

GOTY!!

14. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,493
    1,742
    113
    ajmo japanci izbacite ovo i za psp :D

15. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,545
    128
    63
    Hm, razmišljam da nabavim gameshare, full je baš skup za ovakvu igru.

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    e ovo ima da se pazari :D

17. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Dragon's Crown stize u EU [ps3/vita] 10. oktobra

18. Mefisto

Mefisto Member

217
    12
    18
    Dragons Crown

http://www.youtube.com/watch?v=8yQt8QvnzLo

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    igram je na ps3 i mogu reći da je ovo pravi eyecandy u jednom surovom smislu :D tečna borba, kontrole veoma precizne, muzika srednjevekovna i prijatna kakav god tempo udarila, a klase su ludačke :D kada dođe društvo pa kada nas trojica raspali, stvarno je uživanje

20. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Jedva cekam 11.10 da ovo opikamo :) Ajde neka se svi jave koji ovo pribave pa da se bacimo u multi :)

21. DieH@rd

31,149
    3,477
    113

:D Dragons Crown dobija update za cross platform coop play. :)

22. doktor

1,227
    134
    63
    DieHard,jel nije bitna verzija Dragons Crown-a koju igram da bismo svi mogli da pikamo zajedno?
    Pitam posto imam priliku da uzmem americku verziju u nekoj razmeni

23. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    Nije.

Inače koliko je max igrača i koliko košta za vitu?

24. doktor

1,227
    134
    63
    Super,drago mi je da ne moram da cekam,hvala Tohade :)
    Saznao sam da je igra kod onog tipa Consolemania na kupujem/prodajem 41 evro a sto se broja igraca tice mislim da je maksimum 6,isto onoliko koliko je i likova dostupno

25. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    Krenuo da pikam na PS3.

Igra izgleda JEBENO GORGEOUS !!!!!! Damn kakav 2D art. Plus je jos i gameplay fantastican tako da sam happy skroz sa igrom :)

26. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    U zadnja 2 dana si krenuo da igras 10 igara vidim. :D

27. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    Mislis danas posle podne kada sam stigao sa posla xD Juce sam stavio da se skida 5-6 PS3 igara kako bi za vikend (jebeni 1 dan vikend fucking job) stigao malo da se opustim i zabavim xD

28. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,870
    935
    113
    Igram sada Dragon's Crown i igra je dobra. Bila bi fantastična da nije 2 stvari.

Prva je manje bitna ali mi i te kako smeta. Kada hoću solo u pohod likovi mi se automatsku pridružuju. Da bi išao sam moram da raspustim sve potencijalne kosiledžije.

Druga je stvarno velika. A to je da čim krene tuča ne vidim ništa ne ekranu. Igram amazonkom i moram da letim po ekranu kada ne mogu da lansiram protivnike u vazduh (zombi, ono deblo itd) inače će me iznabadaju samo tako. Ali tada za tren oka ostanem bez ideje gde sam usled sve komocije na ekranu. Likovi su preveliki i blokiraju ogroman deo ekrana. Još su i razlike u bojama dovoljno suptilne da ne možeš na prvi pogled da razlikuješ sebe od drugih primeraka iste klase. (još nisam korstio klonove ali očekujem da će zabava biti još veća)

29. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Jel igras na Viti ili PS3?

30. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,870
    935
    113
    Nemam Vitu stoga sam osuđen na PS3

U stvari, nisam hto ovde to da napišem ali kada si pitao da kažem da mislim da bi na Viti igrao lakše. Blizu sam svom 32" TVu i ne mogu da držim veći deo ekrana u centralnom fokusu stoga mi je povremeno teško da se lepo namestim za naskoke (smer+R1+[]) što mi je ekstremno bitno.

I da, najgori haos nastaje od magija a obožavam a imam 2 maga u podršci jer imaju najbolje masovne napade dozvoljavajući meni da cepam pojedince na brzinu.

31. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Ja ne mogu da verujem koliko je ova igra lepa. Svaka pozadina je bukvalno umetničko delo i nijedan screenshot ne može da dočara utisak dok se ne vidi na Vitinom ekranu. Dat OLED, vaistinu.

Krenuo sam sa fighterom, pošto sam pročitao da je najbolji za početak i sviđa mi se gameplay. Moja očekivanja su definitivno ispunjena.

32. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Prva je manje bitna ali mi i te kako smeta. Kada hoću solo u pohod likovi mi se automatsku pridružuju. Da bi išao sam moram da raspustim sve potencijalne kosiledžije.

Ne moraš da ih raspustiš, samo obeležiš slot sa Join Off (klik na trougao).

Završio sam glavnu priču za 16 sati i sad mi se otvorilo još 10+ questova i guram na Hard. Otvorio mi se i online i Labyrinth of Chaos. I ima još pet klasa za igranje. Dosta su se potrudili oko sadržaja.

Šta da kažem još o igri, s obzirom da se u poslednje vreme neviđeno ložim na ovaj "slikani" art style uživao sam svaki skund gledajući u OLED. Priča je OK i kad završite igru imaćete utisak kao da ste igrali neki medieval fantasy film iz osamdesetih :) Clash of the Titans ili Willow, taj trip :)

Gameplay, gledano iz ugla Fightera, je klasičan beat 'em up prilagođen 2013-oj godini sa gomilom poteza i odličnim kontroloma. Sve za šta je na PS3 potrebna desna pečurka, ovde se može uraditi touch screenom. Pametno iskorišćeno, veliki plus.

Kao fanu DnD-a, starih fantasy filmova i beat 'em up igara ovo mi je leglo za 10/10 i preporučio bih je apsolutno svima da nije jedne stvari. Retail na zaavi-u je 30, a PSN verzija 35 funti. Prilično skupo.

Za kraj malo umetnosti. Neviđena posvećenost detaljima + prelepe jake boje + OLED, nije lako opisati.

33. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    Ko nije ispratio, igra konačno stiže i na PS4, doduše za sada samo u Japan...

34. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Mozda ce se odluciti i za Grand Knights History, koja nikad nije ugledala svetlost dana na zapadu...
    Necu da pitam "Kace za PC ?" posto izgleda da Vanillaware nisu informirani da postoji Master Race. (mada ima mala sansa da dospe na PC racunajuci na trendu : PSVita -> PC)

mnneurope likes this.
  35. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,493
    1,742
    113
    Nema sanse stojke. To je psp igra, ako mislimo na istu, previse bi morali da se cimaju. Ja bih licno voleo princess crown. Neka ga samo portuju, ne mora ni remaster.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Share This Page