1. powered by Surfing Waves

EA Access - novi Xbone subscription service

Discussion in 'Xbox One' started by DieH@rd, Jul 29, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,461
    2,414
    113
    EA je najavio dolazak subscription servisa na Xbox One [US & EU].

Cena - $5 mesecno, ili $30 godisnje [kupovina preko XBlive, Gamestop, Amazon]

Besplatan pristup igrama - za sada u BETA TESTU ce igraci moci da neograniceno igraju FIFA 14, Madden NFL 25, Peggle 2, and Battlefield 4, najavljuju prosirenje "Vault"-a. Ne zna se kakvo ce biti stanje free Vault-a kada se izadje iz bete.

Jeftinije cene za kupovinu EA contenta - pretplatnici EA Access-a dobijaju 10% popust na sve

Early trials - besplatno testiranje novih EA igara par dana pre nego sto budu pusteni u prodaju, savegameovi ce biti sacuvani ako user odluci da kupi full game

http://www.ign.com/articles/2014/07/29/ea-announces-subscription-service-on-xbox-one-ea-access?abthid=53d7d3116415330f4400000c
    http://www.ea.com/news/ea-announces-ea-access-on-xbox-one

Well... ako budu davali zanimljive free igre, mozda ce im ovo i uspeti. Ako se sve zadrzi na early trial-u i 10% popustima... mozda i ne prodje. Bilo bi i lepo kada bi ove igre mogle da imaju MP bez prisustva Gold-a, mada MS to skoro sigurno nece dati.

2. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,467
    92
    48
    To kao pokušavaju da iskopiraju PS+? Dobra si pitanja postavio, moraćemo još da sačekamo i vidimo šta će tačno ponuditi... Ali za sad nisam privučen idejom, sve više i više je stvari koje se samo iznajmljuju, a takav koncept po meni ima više mana nego prednosti.

3. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Nove vesti, Vault starih igara nece biti rotiran, nove igre ce samo biti dodavane. A kod triala novih igara, EA kaze:

PLAY FIRST - If you’re an EA Access member, you can download upcoming EA games five days before the release date to play for a limited time. Madden NFL 15, NHL 15, FIFA 15, NBA LIVE 15 and Dragon Age: Inquisition are all included, with more to come. If you love it, buy it, and you can pick up right where you left off.
    http://www.ea.com/eaaccess/

Cini mi se da ce ovo biti isto kao i ona nedavna promocija na Originu. Cim startujes free igru, krene da otkucava countdown timer. Za Titanfall su bili dali 48hr timer, ovde ce sigurno biti svakojakih timera, a mozda i bude ogranicen contgent kojem mozes pristupiti ["zavrsili ste Chapter 2, kupite full game za ostatak"].

4. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    Biće ''vrh'', ako i ostali veliki izdavači krenu sa sličnim servisima, pa će biti mučenika koji će pored XBL-a i PS+ plaćati zasebno i za servise Ubisoft-a, Activision-a itd:lol:.

5. Blue

Blue ....................

11,299
    589
    113
    Na kraju će biti veći troškovi održavanja konzole nego automobila. :D

6. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Major Nelson - EA Access members will get to experience trials of new EA games early on Xbox One. Starting 5 days before release, you’ll be able to try the game for at least two hours and then save your progress. Once you purchase the digital or physical copy, you can use your save game and continue the experience.

7. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Pocelo je proseravanje EA-a. Od 2005. pa nadalje su uvek pravili demo za Madden igre, a za sledeci Madden nece biti javnog demoa. Samo trial demo za one koji se pretplate za EA Access.

8. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Ko bi rekao da smo od vremena kada su svi blejali po igraonicama jer nisu imali kes za konzolu + igre i sve to, dosli full-circle da kad sve opet imamo u komforu doma, ultra-giga TV-ove, peripherali iz usiju vire, trebaju nam servisi a la PS Now/EA Access.
    Da je u pitanju neki RPG ili tako nesto sto se kuci igra pa ajde, ok, ali za Peggle 2, BF4, FIFA 14, Madden, u igraonici 50din kosta PC sat vremena, PS3 100din, PS4 (za sad posto u ovoj jednoj lokalnoj ima samo jedna konzola) 200din. Nisam bio davno, ali takve su bile cene otprilike kada je PS4 izasao, mozda mesec-dva kasnije.
    Ne znam da li ispada jeftinije, ali ne moras nista da skidas i da se cimas, zauzimas prostor na hardu, samo odes platis i igras koliko hoces.
    Sto je najbolje savefile u igraonici mozes i da cuvas u dilu sa prodavcem, tako smo ja i jedan drug prelazili DQ8 kad je izasao (stali negde pre Rhapthorne-a), jedan sat on dodje u igraonicu, igra nesto, ja nastavim posto je on u drugoj smeni, pa sutra opet, a kad smo zajedno po pola svako placa, super feel.
    Uvek ce igraonica biti jeftinija, narocito ako se udvoje igra, jedina prednost ovakvih programa lezi u tome ako imate 50mbit konekciju pa vas ne mrzi da skidate, ili ako ste toliko introvertni da u fudbalici mozete da uzivate samo sami u sobi, bez drugih ljudi oko vas.

9. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,673
    1,827
    113
  10. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Lenjost pre nego kriza, ne bih da skrenem skroz sa teme ali generalno otkad je tu internet (broadband, ne onaj gde cekas pola sata da skines 1024x768 final fantasy X-2 wallpaper sa oficijalnog sajta, naravno), IMovi, socijalne mreze, narod (narocito zapad) sve vise i vise daje novac (tj vise novca, iako ima alternativu) za nesto sto mu realno nije potrebno, i placa pristupacnost.
    Jedan od primera su igre koje kostaju isto na PSN-u a isto i u Gamestopu, stim sto u GS-u uvek mozes refund ako je u pitanju pre-order, dobijas disk, racun, mozes da PRODAS (ding ding ding) igru ako je u pitanju 5h shooter, i opet na PSN blogu vidis komentare koji preferiraju digitalnu verziju, isto kosta, samo sto ne moras da vozis 10min do prodavnice i nazad, mada kontam da im internet brze skine igru od 14-15gb za 20min nego kod nas (dobro, lazem, nije infrastruktura u USA bajna uopste sto se tice toga), tako da im opet isto ispadne. Jednostavno ih mrzi da odu i da kazu coveku koji radi tamo "treba mi to i to" ili da uzme i donese na kasu igru.
    Razumem ako neko kupuje PS1/PS2/PSP igru, ili Xbox downloadable neku, port neki, nece niko da se cima ili da ceka nedelju dana da mu igra stigne na kucnu adresu, pa da se cima, ok, ali svesno sebe zakljucavaju u DRM sistem, jos su zahvalni.
    Da ne pominjem da osim bandwidth-a Sony/Microsoft koji imaju na serverima za skidanje tih igara, nista ih ne kosta, dok fizicko izdanje mora makar 2-3$ da kosta, toliko prazan blu-ray kutija i parce papira moraju da kostaju, koliko god na veliko da ide.
    Ne kazem da je internet pokvario gaming, ali percepciju o tome sta je pristupacno a sta nije sigurno jeste. Pristupacnost = instant pristup, valjda dobijaju neki dopamine hit kad rentuju igru na par sati preko ovih sistema, ili kad vide conformation da im je skinuto toliko i toliko para sa kartice sto su uzeli tu igru i da odma mogu da je skidaju, ne znam. Razumem i potrosacku kulturu i sve to, ali da neko vrednuje to sto ce igru moci da igra kroz pola sata ili jedan sat a ne za 3-4 sata ili 3-4 dana 40-50$ (koliko realno moze da proda igru, ako mu se ne svidja ili ako je vec obrnuo kao sto je slucaj sa igrama tipa Rage, Homefront, nesto sto nema replay value ogroman ali opet ima 59.99 MSRP), je po meni besmisleno.

11. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,861
    296
    83
    Sve je to ok, ali skoro nista od toga nije primenjivo na gaming populaciju ovde gde je ogromna vecina jako daleko od takvog komfora sa svojim parama.

12. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
  13. Wahad

10,673
    1,827
    113
    Kenja mi se vise od njega. Znaci kenja mi se danima kada ga vidim i cujem.

14. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Jim Sterling je odlican.

15. Wahad

10,673
    1,827
    113
    Kenja mi se.

:lol:

Ne znam gde je ovde toalet :(

16. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Yup, znam da mi ga je No Limit pljuvao, al nikada nisam kapirao zbog chega :)
    Retko failuje u Jimquisition, u vetjini sluchajeva je spot on.

17. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    ne znam zasto ali nekog sa 100+kg ne mogu da shvatim ozbiljno.
    on da zna sta prica poradio bi na sebi malo.
    jus' sayin'

18. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Gluplju stvar odavno nisam cuo...

19. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    Indeed lol Zakljucak za medalju xD

20. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Pa, Brahms je probio led, prvi neg rep na novom forumu od mene.
    Davno sam chuo vetju nebulozu, kapiram da nije bilo slichnih ispada ni za vreme Grujinog izhivljavanja.

meca dobric likes this.
  21. Blue

11,299
    589
    113
    Vrhunac logike.

22. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,160
    748
    113
    Kao neko ko ima sto kila (well, 98 actually), ja ovo nalazim uvredljivim.

23. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Ja imam skoro 100 kila a veoma radim na sebi, so brahms, your argument is invalid :p

24. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    nisam mislio u smislu tezine koliko u smislu debljine, jednostavno ne ostavlja dobar utisak kada ga vidim.
    drugo je ako je neko 100kg a vezba redovno, i da mu je izdefinisan, to je ok, ali on jednostavno ostavlja utisak da je u pitanju neko ko dezura po ceo dan po forumima/boardovima, pije mountain dew, jede brzu hranu i igra igre po ceo dan.
    verujem da i needledrop ima isto 100kg+, ali je kod njega to drugacije rasporedjeno.

25. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Sva sretja pa nema mnogo ljudi ovde koji momentalno odbacuju nekoga bez da poslushaju shta ima da kazhe.
    Ni Newella ne shvatash ozbiljno? :)

26. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    gaben nije reviewer, ne?
    ne pratim ga nesto mnogo, ali on iznosi announcemente, cinjenice, ne neko misljenje o necemu, tako da nema tu puno toga sta moze da se shvati ozbiljno a sta ne (osim HL3)
    jednostavno mi likom ne deluje kao neko ko moze uverljivo da iznese svoje misljenje, mozda je povrsno sa moje strane ali jednostavno ga tako dozivljavam i to je to.
    citao sam reviewove neke dok sam jos posecivao i destructoid, ono sto iznosi je misljenje vecine, sa nekim svojim nekim anegdotama, ali lepo spakuje.
    jimquisition na escapistu je po meni golo g, i sto se tice neceg jedinstvenog, kod njega to nema, tj. izgleda da je ceo jedinstven jer obradjuje neku temu za koju se niko do sada nije uhvatio. on uzima "problem" u industriji/nesto sto vecinu nervira/nesto sto njega iritira, "obradi ga", i to spakuje u video od desetak i manje minuta, napravi neki mali fani u njemu cisto da narod ne prestane da gleda klip, i to je to.
    i kad nema realnog problema, on ga napravi, da bi imao o cemu da prica, ali dobro, narodu treba malo razlicith stvari da gleda, a sa pravim review-ovima se nije nesto proslavio, tako da bombasticni naslovi i jos njegova faca prodaju klip. escapist ga placa dobro sigurno, posto vecina zna za sajt samo preko njega, a poznati su da placaju po 200-300$ po written article-u a la cracked, tako da im se ocigledno isplati, jer je ljudima interesantno da vide najboljih X u X u zadnjih X godina, X stvari koje nikada niste znali o X serijalu, itd.
    http://puu.sh/aPMsC/c6883a9965.jpg
    yahtzee & "jimquisitor" samo pomazu, i to je to, ali njih smatram reviewerima isto koliko smatram i AVGN-a/Spoony-a, stim sto ovi prvi izgledaju kao da pricaju o necem ozbiljnim jer bombasticno zvuci, dok ovi drugi su down-to-earth.

27. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Stigao je info o prvoj "Early Access" igri. Umesto besplatnog demo-a kojeg su pravili vise od decenije za svaku Madden igru, Madden 15 ce EA Access clanovima ponuditi 6hr timed demo.

Posto je ovo sportska igra, timelimit je po meni i veci od ocekivanog. SP igre ce sigurno imati ili manji time period ili ce igraci biti zakljucani u pocetne zone igre [npr Prolog sekcija od DA3].

28. SQI

SQI Member

382
    13
    18
    Obična prevara od servisa :p Nadam se da im neće pasti na pamet da ove eksperimente sa Maddenom prebace i na FIFA.

29. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Na Gamescomu je EA veeeeoma jasno najavio da ce Fifa 15 demo izaci u septembru valjda.

30. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    kako je veoma jasno najavljeno da nesto valjda izlazi :lol: ?

31. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    "Valjda" se odnosi na tajming izlaska, a ne da li ce demo biti napravljen. Demo izlazi, samo mene ne interesuje fudbal pa ne znam ni kada Fifa15 izlazi. Valjda septembar bese.

32. DieH@rd

28,461
    2,414
    113
    Good old EA.

:lol: I onda se pitaju zasto ih niko ne voli.

33. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    Lik zbori istinu jbg treba mu skinuti kapu zbog toga :) Drugo je sto oni hoce da iskoriste to kako bi se bogatili :D

34. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,516
    843
    113
    Isto to radi Valve sa Steam-om i skoro svaka free to play igra.

35. Blue

11,299
    589
    113
    I svaka kompanija na svetu.

Share This Page