1. powered by Surfing Waves

Elementary [CBS] [2012- ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by protocultivator, Sep 5, 2012.

1. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28

[video=youtube]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=7FobtXjLw48[/video]

Ukratko. Šerlok Holms na Menhetnu. Lusi Liju kao Vatson.
    Preair pilota se pojavio, odgledao sam i svidja mi se.
    Svi oni koji su napadali CBS zbog "kopiranja" BiBiSijevog čeda, mogu da olade. Ako izuzmemo imena protagoniste i njegovog kompanjona, dve serije nemaju dodirnih tačaka.
    Liju i Miler su svoj posao obavili veoma dobro i već posle pilota imaju odličnu Holms -Vatson dinamiku. Deluje obećavajuće, ali će verovatno proći neprimećeno u moru CBS-ovih procedurala. Nadam se da grešim.

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,373
    3,615
    113
    Overicu, posto sam veliki fan novog BBC-ovog sherlocka. Nadam da ima svoj stil.

3. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Videh danas ovo zajedno sa Revolution pilotom (konacno najavljena je serija pre par godina lol). Odgledace se kada redovno krene serija.

4. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,027
    391
    83
    Prosek u najboljem slucaju, isto kao i Revolution, moze da se gleda da se prekrati vreme i to je to.

5. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Pogledao sam. Glumci su OK [nemora svaki sherlock da bude antisocialni psihopata, orginal je bio skoro normalan], razlog za promenu settinga je ok... Najveci problem serije je sto je prva epizoda obradila random misteriju [i to osrednje losu], bez puno fokusiranja na sherlockov mythos ili neki ovearching storyline.

Bilo bi mnogo bolje da se pilot bavio nekom season wide misterijom, ili njegovim originom.

Show nije nista specijalno, ali verovatno nece propasti anytime soon.

6. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,175
    2,517
    113
    Gleda neko ovo?

Usrali su se sa Surface reklamom u poslednjoj epizodi. Baš su ga diskretno izreklamirali

Inače serija je odlična, dok je gledaš, posle kada se završi i malo rasmišljaš o onome šta se sve desilo, deluje nekako glupo... Takav utisak imam barem za poslednje 2-3 epizode.

7. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,935
    100
    63
    Gledam ja, popunila je serija prazninu koja je nastala od kad se House MD završio. :) Otprilike ista stvar, samo drugačija tematika. Dobro je, bolje nego što sam očekivao, pogotovo ove poslednje epizode, mada ništa previše spektakularno. Ne dopada mi se to što baš ide u tom standardnom epizodnom formatu, mnogo mi se više dopao format BBCjevog Sherlocka koji je usput spektakularan. Nekako je vernije originalnom materijalu.

Seru sa Windows 8 već par epizoda, ova je baš bila overkill, to je tačno. Doduše, navikao sam, ali je opet nekako iritirajuće.

8. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Surface reklama je bila shameless... ali CBS je to. Hawaii Five-O odavno forsira MS proizvode.

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Poceo ovo nedavno da gledam, Miller je SABIO sa ulogom, jebote u svakoj epizodi me odusevljava, bukvalno samo zbog njega bi mogao gledati hiljadu epizoda.

10. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Gledam redovno, odlican je show. Bas odlican. Ove nedelje je season finale.

11. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Poceo preko vikenda i odgledao vise od polovine vec. Ok mi je serija ali ima stvari koje mi smetaju. Za pocetak predvidljivost, mada ona nije toliko strasna koliko cinjenica da maltene svaku epizodu prave na isti kalup: desi se ubistvo, krene istrazivanje, neko vreme ne mogu da nadju nista ali na oko pola epizode uhapse nekog za koga su svi sigurni da je kriv, ali Sherlock kaze ne i onda ostatak epizode provedu nalazeci pravog krivca.

12. Koder

2,935
    100
    63
    Samu seriju nosi jedino Miller. Da nema njega, ne bi bilo ničega. Eventualno po neka dobra pesma na kraju epizoda. Ali da je dobro, jeste. :)

13. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    73
    48
    Ja krenuo ovo da gledam, i svidelo mi se, i onda sam odgledao bbc-evog sherloka, i bukvalno mi je sad serija negledljiva :/

14. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Serije su dovoljno razlicite da bi se mogle lako gledati.

Da se ja pitam, napravio bih sada i Sherlock Holmes seriju koja postuje orginalnog lika iz knjiga. Sve ove nove verzije su hiperaktivne i sutnute u glavu malo. Orginalni Sherlock je bio gospodin covek, malo ekcentrican ali veoma sposoban da se ponasa normalno sa ljudima.

15. Koder

2,935
    100
    63
    Takve nije zabavno gledati. :) BBCjev Sherlock je svet za sebe, ne treba ni porediti, to je savršenstvo bez mane. Ali ovo, za jedan američki rip off, je sasvim zadovoljavajuće.

16. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Takve nije zabavno gledati. :)

Take that back!

17. Koder

2,935
    100
    63
    Pazi, njegovu verziju nisam gledao nešto puno, nešto malo pre x godina, pogotovo kraj gde se bori sa Morijartijem. :) Ništa na račun te verzije, nego jednostavno, svakome je zabavnije da gleda genijalnog sociopatu, nego čoveka koji se može normalno ponašati.

18. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Istina da je serija sablonska i da za sada main story deluje weak (ja sam 14 epizoda pogledao), ali slucajevi su zanimljivi, a sam Miller toliko sabija da to nije normalno, njegove grimase, body language, one lineri sve je PREJAKO, a Lucy je jos uvek jebeno cute as hell, tako da je to samo plus :D

19. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    ok je serija, miller-liu kombo je zabavan, ali premalo epizoda u sezoni prati neku veću priču, tek se sad u pretposlednjoj epizodi zahuktalo.

20. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Da, 97% serije je obican procedural, jako retko ima core story-a. Standardno CBS proseravanje.

21. johny blaze

johny blaze Active Member

420
    118
    43
    a Lucy je jos uvek jebeno cute as hell, tako da je to samo plus :D

ko bi rekao da ima 45 godina:)
    a serija da traje i 5 godina nista se nece bitno promeniti,kao sto kaze dh klasican procedural sto meni uopste ne smeta dokle god je glavni lik zanimljiv a ovde je to svakako slucaj

22. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Asian aging ftw :D

23. Adanos

Adanos Fart Baron

409
    99
    28
    Hahahahaha XD
    Malo ume da smori serija zbog nedostatka dovoljne kolicine glavnog zapleta, ali je ok za zapusavanje rupa na poslu :)

Inace ne mogu da se setim, spominjali su ga u nekoj drugoj seriji tipa:
    You are like that Elementary guy!
    You do realise his name is not Elementary. XD

24. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Kakav twist u finalu, ovo ni u ludilu nisam ocekivao.

Dobro, iskreno, kad je bila ona scena kad je Sherlock poredio Irenine birthmarkove sa nekim sazvezdjem, skontao sam da je to sigurno bitno za pricu, i da ona verovatno ima neke veze sa Moriartijem, ali da je ona zapravo Moriarty, ni u ludilu. xD

25. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    lol za reveal

26. Koder

2,935
    100
    63
    Spektakularno finale. :) Miller potpuno pobedio, ni u ludilu nisam zamišljao da čovek može tako da glumi. Da, hardcore twistovi. Jedva čekam drugu sezonu.

Iskreno,
    malko me je razočaralo što su uzeli DVA lika, Moriartya i Irene, i spojili ga u jednog. Iskreno, potrošen je nejveći neprijatelj Sherlocka, ali su izveli sve fantastično.

27. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    A tipa, imam neki osecaj da ce kasnije reci da je Irena apprentice pravog Moriartija, ili nesto na tu foru.

28. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Ne verujem, bolje je da ostane ovako. Mada, ko zna sta ce biti centralna prica 2. sezone.

Dobro finale, i dobra serija uopste.

29. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Konacno priveo kraju i ovu seriju, odlicno finale, mada sam se spoilovao citajuci iMDB forume pre par nedelja bio je tamo opsiran topic gde su teoretisali da je Irene Moriarty jos od sredine sezone :D

30. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    73
    48
    Mada, ko zna sta ce biti centralna prica 2. sezone.

Zar ova serija ima centralnu pricu?

Iskreno, mene je finale zesce razocaralo.
    Ne ocekujem inace mnogo od ove prosecne serije ali ste mi digli hajp, pa sam se ponadao da ce finale biti dobro, medjutim...
    provalio sam da se ona plavka folira od prve sekunde, a 5 minuta nakon toga i da je ona morijarti (znao sam da nema sanse da bude neki standardan lik, a posto se ispostavilo da crnac nije, jedina opcija je ostala zena).
    Al dobro, to i nije toliko razocarenje, koliko je bio kraj, gde je taj negativac (koji inace tvrdi da je pametniji od sherloka), naseo na mozda najgluplju zamku ikada...
    Da sam na njenom mestu ubio bih se od stida...

Jedino pricu sa makedonijom nisam predvideo ali je ona sama po sebi bzvze.

31. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    ^^Pa pazi citava poenta je i bila u tome
    da oboje zaglupe kada su jedno pored drugog. M/Irena stvarno nije imala potrebe da se pojavljuje jer ne verujem da bi Holmes imao ikakve sanse da otrkije njen plan na vreme da ga zaustavi. Niti je imala potrebe da prica sa Votsonovom jer joj je time samo otkrila svoju slabost prema Holmsu. To nisu potezi nekog ko je kriminalni genije, vec nekoga ko je zaljubljen...

32. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Indeed, oboje su pokazali da ma koliko inteligentan bio pravis "greske" u momentima kada ti srce preuzme, mozda je cheesy al se fino uklopilo.

33. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Pocela je danas sezona 2, kvalitet je kao i uvek na nivou.

34. Koder

2,935
    100
    63
    Pocela je danas sezona 2, kvalitet je kao i uvek na nivou.

Yup, svaka epizoda je odlična. :) Lično sam u početku bio vrlo skeptičan jer je teško bilo koja serija mogla parirati BBCjevom Sherlocku, ali nakon ovoliko epizoda opušteno mogu da kažem da ih trenutno gledam u istom nivou.

Nisu identične serije, zato mi je i izuzetno drago, a oba "frontmena" kidaju sa glumom. :)

35. Koder

2,935
    100
    63
    Nastavila se sezona, sa fantastičnom epizodom. :) Ne znam za druge, verovatno ne dele moje mišljenje, ali meni je ova serija na nekoliko nivoa bolja od Sherlocka. Prvenstveno zbog Jonny Lee Millera koji je apsolutno brilijantan kao Holms, ali i zbog toga što Šerlok ovde ima mnogo više slojeva, više je napravljen od krvi i mesa, on je zavisnik i on ima velike mane, to je primarna stvar, intelekt je u pozadini. Zato Miller ima mnogo širi spektar emocija koje mora prikazati, i svaki put oduševljava.

36. DieH@rd

31,373
    3,615
    113
    Obe sherlock serije su odlicne. Samo malo mi je meh Moriarty u Elementary-u. Nista bitno, i onako se pojavi jednom u 20 epizoda.

37. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    Meni je elementary dosta bolji.a ima i lucy

38. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    dobar je elementary, ali ipak kvalitetom ispod britanskog, prvenstveno zbog proceduralnog karaktera gde je čitava sezona ispunjena sitnim, mahom nezanimljivim slučajevima, a tek par epizoda je vezano za razvoj likova. mada, moram priznati da su smanjili filere u drugoj sezoni.

39. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Odlicna sezona, gluma je predobra, Miller/Lucy kombo zasluzuje neku medalju/statuu jebeno su fenomenalan par :)

40. johny blaze

420
    118
    43
    meni postala jedna od omiljenih serija,ovaj poslednji story arc je po mom misljenju bio odlican.

koliko me interesuje sta je sherlock uradio sa onim papiricem

41. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Hmm sinoc sam pogledao 3 season finala podseti me
    Na koji papiric mislis ? Mislis na heroin sto je iz knjige izvadio ?

42. johny blaze

420
    118
    43
    da,dal se mozda uradio kako bi naterao watson da ostane

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    pa neki plan ima stim for sure, ali sumnjam da ce pasti sa vagona sto ameri kazu xD u svakom slucaju jedva cekam sledecu sezonu

44. grunt

grunt Celeb Freak

17,294
    3,491
    113
    Posle 7 fantasticnih sezona dosao je kraj ovoj odlicnoj seriji :/

Moja omiljena procedural serija ikada. Bas ce mi nedostajati.

Share This Page