1. powered by Surfing Waves

EmuGlx Bookcase [The Book Thread]

Discussion in 'Comics / Books' started by stale, Jul 19, 2011.

1. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Ovaj thread je namenjen preporukama, recenzijama, vestima, diskusijama i svim ostalim stvarima vezanim za knjige.

Ovde mozete kaciti svoje utiske o knjigama, svoje top liste, info o sajmovima, popustima, knjigama koje ste kupili u skorije vreme, podeliti linkove ka stranicama sa kojih skidate knjige...

2. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Sat bi od one akcije u laguni? Jesi li kupio nesto?

3. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Sat bi od one akcije u laguni? Jesi li kupio nesto?

Nisam nista kupovao, stedim pare za Dance with dragons :)

Sad imaju 2 nove akcije. 4 knjige za 999din i kupis jednu drugu dobijes u pola cene. Link ka spisaku knjiga u obe akcije cu okaciti kad budem za kompom.

4. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Juče sam završio čitanje Skrobonjinog romana "Čovek koji je ubio Teslu"
    Roman mi se generalno svideo iako su mi neki delovi bili prilično dosadni.

Mladi Teslin asistent Jevrem Radivojević, odan fantastici, tehnici i apsintu, nije bio svestan da će ga put u laboratoriju odvesti do najvećih tajni univerzuma, niti kakvu će ulogu revolver Eni Okli koji je dobio na poklon od Bufalo Bila odigrati u tragičnoj smrti Nikole Tesle. (link)

U pitanju je mesavina SF-a i alternativne istorije (ako je tako možemo nazvati). Roman prati doživljaje Jevrema Radivojevića koji je zaposlen kao Teslin asistent na Teslinom najnovijem projektu. Radnja se odvija 20tih godina 20. veka u paralelnom svetu u kom se Tesla vratio u Srbiju na predlog srpskog kralja iz dinastije Sinđelić. Tesla je u Srbiji otvorio svoju kompaniju zahvaljujući kojoj su Srbija i Beograd u samom centru svetskih zbivanja. U tom svetu dosta stvari je krenulo drugacijim tokom pa je tako recimo Lazar Komarčić ne samo živ nego i priznat pisac, Romanovi nisu ubijeni, nije doslo do I svetskog rata... Da ne otkrivam previše radnju romana prećiću na utiske :)

Skrobonja mi je jedan od omiljenih domacih pisaca/prevodilaca pa sam roman kupio čim je izašao i imao sam dosta velika očekivanja.
    Počeo sam da ga čitam istog dana, ali mi je iz nekog razloga bilo teško da čitam roman koji je pisan jezikom koji odgovara epohi koji pokriva pa sam na neko vreme batalio čitanje i uzeo da čitam neki space SF :)
    Pre nedelju dana sam ponovo uzeo ponovo da čitam i prilično brzo sam se navikao na stil kojim je roman pisan. Vidi se da je Skrobonja uložio baš dosta vremena na istraživanje o životu i prilikama u Beogradu i Evropi na početku 20. veka pa tako imamo dosta lepe opise grada ulica... Na nekim mestima su mi ti opisi cak bili i pomalo dosadni :)

Sama knjiga je podeljena na 4 dela gde su mi 2. i 4. dosta bolji, jer su dinamičniji i, bar meni, zanimljiviji. 3. deo mi je najslabiji, jer je previše razvučen i pun nekih delova koji nisu previše vezani za radnju i stiče se osećaj da su suvišni.

Knjigu bih preporučio svima, jer je u pitanju jedno sasvim solidno delo domaće fantastike koje, iako ima svojih mana, predstavlja zanimljivo štivo vredno čitanja :)

5. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Hrvatski algoritam izdao prvi deo Plesa sa zmajevim:

(link)

sample poglavlje: link

Nadam se da ce se scan uskoro naci na Bane prevoz :D
    Cena od 20e je obeshrabrujuca :)

6. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,463
    2,414
    113
    Trenutno citam "Dance with Dragons", u ocekivanju pravih ovogodisnjih hitova... Ghost Story [The Drezden Files 13] i The Republic of Thieves [Locke Lamora 3].

Ali posto ima jos dosta vremena do izlaska tih njiga, obrnucu jos The Girl Who Kicked the Hornets' Nest, Dark Tower 1 i The Blade Itself.... Osim ako ne naidjem na nesto bash uber mega cool.

7. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    Jaoj, koliko cekam taj Republic of Thieves, a odlagan je jedno pet puta. Valjda ce najzad da objave makar pravi release date, da znam koji dan u kalendaru da obelezim crvenim slovom...
    First Law serijal je dobar, u stvari i vise nego dobar i malo nesvakidasnji fantasy serijal. Izasli su i one-shot spin-off nastavci, Best Served Cold (odlicna knjiga) i, po onome sto sam cuo veoma dobar (nisam jos citao), The Heroes.
    A u iscekivanju Drezdena (i Butcher je odlagao Ghost Story, damn him), procitao sam ceo serijal Lee Child-a o Jack Reacher-u. Topla preporuka svima koji vole miks akcije, krimi misterije i zajebanog stranca lutalice kao glavnog lika.

8. pajac

pajac seljak

113
    9
    18
    Trenutno citam "Dance with Dragons", u ocekivanju pravih ovogodisnjih hitova... Ghost Story [The Drezden Files 13] i The Republic of Thieves [Locke Lamora 3].

Ali posto ima jos dosta vremena do izlaska tih njiga, obrnucu jos The Girl Who Kicked the Hornets' Nest, Dark Tower 1 i The Blade Itself.... Osim ako ne naidjem na nesto bash uber mega cool.

Ja sam pri kraju Feast for Crows pa krecem sa Dance with Dragons. Novi Dresden i Locke Lamora se željno iščekuju (izgleda da je svaka knjiga koju čekam odložena bar jednom). The Firs Law sam pročitao prve dve i planiram uskoro da nastavim, zanimljiv je serijal, ima interesantnih likova pogotovo Logen Ninefingers i Inquisitor Glokta. Dark Tower sam stigao do 5. knjige i tu sam batalio ali planiram da pročitam ponovo sve pa da završim svih 7 knjiga. Usput polako kompletiram Discworld (damn, kad se več nakupilo toliko knjiga :D )

9. 9dots

9dots Active Member

281
    65
    28
    Trenutno citam "Dance with Dragons", u ocekivanju pravih ovogodisnjih hitova...

Ajd baci neke utiske. Ja se kanim da počnem.

Also jedna anti-preporuka: nemojte da čitate Dreamcatcher od Stivena Kinga. Isuse, ne sećam se da sam ikad u životu pročitao lošiju knjigu. Alien invasion i Stiven? No no no, nikako.
    Jedina dobra stvar je što je ima podosta pa može da upljeska dosta vremena. Pomaže u čekanju vozova i ostalih prevoza :)

10. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Ja sad pocinjem Devojcicu koja se igrala sa vatrom Stig Lasona. Muskarci koji mrze zene mi se bas svidela pa kontam da ce i ova.

Drezdena sam procitao samo prvu knjigu i iako me nije nesto odusevila bila mi je dobra. Kontao sam da nastavim da pratim serijal, al je IPS pukao, a sa monitora mi se ne cita.

Dance with dragons mi se isto ne cita sa kompa pa cu ga mozda poruciti sa bookdepo-a.

11. protocultivator

452
    74
    28
    Zna li neko gde i da li jos uvek ima da se kupi taj jedini prevedeni Drezden u nas? Trazio sam u Vulkanu i jos tu i tamo i nisam uspeo da ga nadjem...

12. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Zna li neko gde i da li jos uvek ima da se kupi taj jedini prevedeni Drezden u nas? Trazio sam u Vulkanu i jos tu i tamo i nisam uspeo da ga nadjem...

Hm mozda u nekoj manjoj knjizari. Ne znam sta je IPS uradio sa preostalim primercima svojih knjiga. Ja bi mozda onog Konana uzeo.

13. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Ja uzeo sve harry potter knjige od sestre :D Stigao sam do trece knjige i za sada je prica ok. U pocetku je prica kao za malu decu ali kako sto sam video na internetu, postaje mature kasnije.

14. Mrakoslava

Mrakoslava Local estrogen

814
    42
    28
    Ja toplo preporucujem knjigu "Flowers for Algernon" i koristim sajt http://www.shelfari.com/ za pronalazenje preporuka i vodjenje evidencije sta kako citam...

Flowers for Algernon

The story of a mentally disabled man who is given the opportunity to possibly increase his mental abilities through experimental procedures. Charlie's experimental quest for intelligence mirrors that of Algernon, an extraordinary lab mouse that received that procedure prior to Charlie. In poignant diary entries, Charlie tells how his life changes after the brain operation.

Charlie Gordon has been mentally disabled his whole life, but he is happy. He spends his days as a janitor at a bakery and his evenings trying to learn to read at a special school. Because of his strong desire to learn, he is selected to be the first human subject for a radical experiment that may significantly increase his intelligence through surgery. The details of the experiment and its results raise many questions about the role of morality in science.

15. DieH@rd

28,463
    2,414
    113
    Ja uzeo sve harry potter knjige od sestre :D Stigao sam do trece knjige i za sada je prica ok. U pocetku je prica kao za malu decu ali kako sto sam video na internetu, postaje mature kasnije.

Keep on reading, od 4. knjige pa na dalje postaje bash dobro.

16. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Ja toplo preporucujem knjigu "Flowers for Algernon" i koristim sajt http://www.shelfari.com/ za pronalazenje preporuka i vodjenje evidencije sta kako citam...

Ovo mi se cini veoma zanimljivo :)

edit:
    @Mrakoslava hvala za shelfari vec dugo sam razmisljao da potrazim neku ovakvu stranicu :)

posto sam imao visak vremena uneo sam vecinu knjiga :)
    http://www.shelfari.com/stale

17. pajac

pajac seljak

113
    9
    18

Ovo mi se cini veoma zanimljivo :)

edit:
    @Mrakoslava hvala za shelfari vec dugo sam razmisljao da potrazim neku ovakvu stranicu :)

posto sam imao visak vremena uneo sam vecinu knjiga :)
    http://www.shelfari.com/stale

Ja koristim Goodreads , uglavnom za praćenje onog što čitam.

http://www.goodreads.com/user/show/5275694-aleksa-jovanovic

Napravio sam nalog i na shelfari-ju

http://www.shelfari.com/pajac

18. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Pročitao sam od Murakamija "Kad padne noć" - knjiga vrlo zanimljiva,kratka,a ne znam zbog čega mi je zanimljiva.Jednostavno prati dešavanja od 12:00 do nekih pola osam ujutru u kasnu jesen i par likova koji se slučajno susreću.

19. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Pročitao sam od Murakamija "Kad padne noć" - knjiga vrlo zanimljiva,kratka,a ne znam zbog čega mi je zanimljiva.Jednostavno prati dešavanja od 12:00 do nekih pola osam ujutru u kasnu jesen i par likova koji se slučajno susreću.

Murakamija cu morati jednom uzeti da citam. Devojka ima skoro sve njegove knjige (ona ga bas voli) pa cu jednom uzeti i lepo sve procitati :)

20. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38

Keep on reading, od 4. knjige pa na dalje postaje bash dobro.

Ako pod "baš dobro" misliš poprilično tipična teen knjiga - onda da :).

Elem, pre neki dan završiš Presfildovog Aleksandra i, iako nije ostavila tako jak utisak kao recimo Ognjene kapije, moram reći da mi se dopala knjiga. Takođe povremeno pročitam pokoju Lavkraftovu pričicu, a bo'me rešio sam i da pročitam ponešto od klasike koju sam propustio tokom godina - prvi na redu je Markes sa "Sto godina samoće".

Vidim da je Martin izuzetno popularan... a ja tek počeo da gledam seriju... kako čujem, verno prati prvu knjigu te nema potrebe da istu čitam?

21. pajac

pajac seljak

113
    9
    18
    @Sol'Baguy Ako planiraš da čitaš dalje obavezno pročitaj i prvu knjigu. Knjige su dosta velike i nema šanse da sve detalje uguraju u seriju, moje mišljenje je da vredi pročitati.

Završio sam A Feast for Crows i počeo Dance with Dragons. Dobro je što sam čekao sa čitanjem AFFC dok nije izašao ADWD jer je to ustvari jedna ogromna knjiga koja je samo splitovana. Možda sam se navikao na Martinov stil ali za sada ništa revolucionarno. Knjige su dobre ali 3. je i dalje za klasu bolja. Videćemo da li ću promeniti mišljenje kad završim ADWD.

22. rale

rale the first to witness

1,978
    145
    63

Murakamija cu morati jednom uzeti da citam. Devojka ima skoro sve njegove knjige (ona ga bas voli) pa cu jednom uzeti i lepo sve procitati :)

Procitaj Hard-Boiled Wonderland and the End of the World. Citao sam i Wild Sheep Chase koja mi je isto dobra, mada nisam shvatio bash sve. Uglavnom nije bash lako shvatiti o cemu pishe covek, ali HBW je bash ql knjiga, preporuka svima.

Ja inache chitam ko blesav, tako da mi je ovaj thread ko porucen, zadnje sto sam procitao su Neciste sile, koje bih preporucio ako ste spremni da vam nista ne bude jasno sve dok ne procitate svih hiljadu strana pa onda opet, i Kratku povest vremena koju bih preporucio ako ste spremni da citate koncetrisano.

next up: Guns, Germs and Steel, teorija o evropskoj dominaciji svetom kao posledici geografske postavljenosti.

23. the patriot

the patriot philosopher

811
    14
    18
    Ok treba mi ime jedne knjige koju sam citao davno ali ne mogu da se tacno setim imena. Knjiga prati vise generacija nekih domorodaca koji su se naselili na nekom mestu i prati to selo od bukvalno pocetka (koji ce mnogo kasnije u buducnosti biti neki veliki grad tipa brazil) i njihove svakodnevne zivote, po opisu i ne zvuci kao nesto ali secam se da je bila ogromna (600-700 strana) a da sam je u dahu procitao.

Nema fantaziskih elemenata cista zivotna drama (dobro se secam da je najvecu nesrecu zadesilo jednu zenu koja prati te generacije kao cerka, devojka,zena,majka,baba ), koje ja ugavnom retko (nikad) citam ali ove se secam da je bila odlicna, i izuzetno citljiva.

24. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Procitao sam pre par dana Devojcicu koja se igrala vatrom Stiga Lasona, drugu knjigu Milenijum triologije.

Kao i prva knjiga i ova mi se jako svidela. Prica me je toliko zainteresovala da sam procitao knjigu za 2 dana, a uvece sam je jedva ostavio :)

Knjiga opet prati desavanja oko Lizbet Salander i Mikaela Blumkvista dok istrazuju svet trgovine ljudima u Svedskoj. Ova knjiga je dosta vise fokusirana na samu Lizbet i otkriva se bas dosta o njenoj proslosti. Ne zelim da spoilujem nista ljudim koji nisu citali pa necu vise da odajem radnju. Svakako vredi procitati knjigu, kao i prvu. Sad cu da gledam do sto pre kupim i trecu :D

a kraj je takav cliffhanger da sam poludeo sto nemam kod sebe trecu knjigu :)

25. DieH@rd

28,463
    2,414
    113
    I ja sam procitao prve 2 knjige o Lisbeth, obe su odlicne. Trecu sam ostavio za kasnije.

Najzad mogu da se okanem ipod toucha i da predjem da citam knjige na iPad-u. :) Kada zavrshim sa Dance of Dragons [still not finished] bacam se na:

26. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Obe izgledaju interesentno. Blago tebi, meni se nesto ne mili citati sa monitora, a planiram da procitam Cassandra Kresnov romane, Jump 225 triologiju i jos par romana koje cu tesko nabaviti. Jedan tablet bi mi tako dobro dosao :(

27. protocultivator

452
    74
    28
    Heh, upravo sam procitao Kresnov tiologiju. Ok su knjige, imaju tu Ghost in the shell tematiku a i Sendi razbija :D. Sada da se nakanim da najzad procitam Cryoburn, samo se plasim da je proslo previse vremena od prethodne Majlsove knjige i da sam sve pozaboravljao...

28. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Heh, upravo sam procitao Kresnov tiologiju. Ok su knjige, imaju tu Ghost in the shell tematiku a i Sendi razbija :D. Sada da se nakanim da najzad procitam Cryoburn, samo se plasim da je proslo previse vremena od prethodne Majlsove knjige i da sam sve pozaboravljao...

Moram priznati da sam obe triologije otkrio tako sto sam video cover art na sajt ilustratora :D Tek sam posle video o cemu se radi.

Od Majlsovih knjiga sam procitao tek prve dve u kojima se Majls jedva i pojavljuje. Laguna je izdala i 3. pa cu i nju u skorije vreme procitati.

Sad nastavljam Snow Crash Neal Stephenson-a koji sam bas davno poceo da citam.

29. protocultivator

452
    74
    28
    Upravo završih The Painted Man i Desert Spear od Pitera Breta (Peter V. Brett) i nisam se ovoliko navukao na neki serijal još od Veberove Honor i Bučerovih Drezdena i Alere. (stavio bih ovde i Linča ali stvarno mi se smučilo da čekam Republiku)
    Knjige zaslužuju pažnju i moju preporuku.

[​IMG] [​IMG]

30. DieH@rd

28,463
    2,414
    113
    Lamora 1 i 2 su vrhunske knjige, cak i ako vas mrzi da cekate Republiku. Overicu ovo, mada que mi samo raste [nekako mi je stalo citanje knjiga, prebacio sam se u zadnje vreme na stripove].

31. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
  32. rale

rale the first to witness

1,978
    145
    63
    Obe izgledaju interesentno. Blago tebi, meni se nesto ne mili citati sa monitora, a planiram da procitam Cassandra Kresnov romane, Jump 225 triologiju i jos par romana koje cu tesko nabaviti. Jedan tablet bi mi tako dobro dosao :(

PSP bi trebalo da ima neki reader, ja sam nabavio za Nintendo DS - ekran je mizerne velicine ali stvarno ne smeta, pogotovu sto postoje 2. Moze da se namesti crna pozadina, bela slova i smanji osvetljenje. Preko Calibre prebacujem iz svih mogucih formata u EPub. Tako da, ako ne zelis da citas stripove, PSP bi trebalo a DS sigurno vrse posao sasvim zadovoljavajuce.

33. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113

PSP bi trebalo da ima neki reader, ja sam nabavio za Nintendo DS - ekran je mizerne velicine ali stvarno ne smeta, pogotovu sto postoje 2. Moze da se namesti crna pozadina, bela slova i smanji osvetljenje. Preko Calibre prebacujem iz svih mogucih formata u EPub. Tako da, ako ne zelis da citas stripove, PSP bi trebalo a DS sigurno vrse posao sasvim zadovoljavajuce.

ako nesto kupim to ce biti ovaj novi kindle:
    http://www.engadget.com/2011/09/28/amazon-reveals-79-kindle/

samo jos kad bi ga kod nas mogli naci za te pare :D

@meca strava guide :)

34. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
  35. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Planirao ali pukao dosta kesa na neke random stvari tako da ne zelim da balavim po standovima.

36. DieH@rd

28,463
    2,414
    113
    Zavrsio sam THE HUNGER GAMES, i sada sam pred kraju nastavka. Not bad. [audiobooks]

37. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Planirao ali pukao dosta kesa na neke random stvari tako da ne zelim da balavim po standovima.

Takodje, a i dobio sam za rodjendan dosta dobrih knjiga pa nisam ni imao nesto preveliku potrebu. Carobna knjiga je imala par dobrih izdanja za sajam, a planirao sam i metabarone uzeti, al jbg drugi put :)

38. DieH@rd

28,463
    2,414
    113
    Sledeceg meseca ce biti pustena u prodaju poslednja knjiga koju je Michael Crichton napisao pre smrti - Micro. Napisao je tonu kickass knjiga koje su kasnije postali odlicni filmovi, i verujem da ce i ovaj techno-triller biti dobar.

Naravno, najveci kudos mu dajem za kratku pricu "Eaters of the Dead" po kojoj je snimljen najjaci film svih vremena [youtube.com/watch?v=nr-R7CQ4Xrs , upalite CC dugme]. :)

39. ogisha007

ogisha007 Buvljak master

201
    13
    18
    Pročitao Brave New World od Aldousa Huxley-a (Vrli Novi Svet). Koja knjižina, jebote.
    Ko nije pročitao neka odma sada odma otrči i kupi/iznajmi/skine je.

40. Johntra

Johntra mladji referent

352
    29
    28
    Nisu se baš proslavili sa popustima ove godine na sajmu, kako čujem iz različitih izvora problem je što je zakup štandova nenormalan.
    Video sam " Sabrane priče" o E.A.Po-a ali iskreno iako je hardcover mnogo je 1700 din: http://tanesi.co.rs/details_edgarsabrane.html

Ima ljudi ali od ortaka koji radi na sajmu čujem da ih ima mnogo manje nego prošle godine.
    Format je isti, dve velike sale-izdavači i knjižare.

41. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Ja nikada neću prežaliti Nekronomikon na engleskom za 1800 dinara,a oko 850 stranica.
    Ali sam uzeo "Petog Slona" od Pračeta i "Šta bi bilo da..." a sve za nekih 800 dinara,a devojka je našla neku podebelu knjižurinu o Majklu Džeksonu za 600 dinara i dobila još jednu knjigu džabe,a uzeli smo i onu knjigu što ti daju još i milku od 300 grama :)

42. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Da malo ozivim temu :D
    Posle par meseci mrcvarenja sa citanjem "Priručnika za odbranu i zaštitu od zombija" naizad sam ponovo krenuo da citam ko covek.

Pre par dana procitao "Bog nas sve mrzi" (Californication tie-in) i "Poslednja straza" Sergeja Lukjanjenka.

Bog nas sve mrzi je ok knjiga od svega sto i nesto strana i odprilike je kao jedna epizoda serije. Nije bas da vredi 1000 din koliko kosta, ali ako znate nekog fana serije koji je ima, a uz to ste i sami fan onda uzmite da procitate.

Poslednja straza mi je mnogo bolje legla. Posto su mi se jako svidela prethodna 3 romana ocekivao sam da Lukjanjenko odrzi nivo na koji smo navikli.
    I mogu da kazem da nije razocarao. Knjiga ima odlican tempo i ni jednog trenutka nije dosadna, procitao sam je praktino za jedan dan. Anton nastavlja sa svojim avanturama u strazi. Opet je tu ispitivanje morala i razlika izmedju svetla i tame, kao i u prethodnim romanima.
    Knjigu ne vredi citati zasebno, jer se dosta nadovezuje na prethodne knjige pa zato treba procitati sve 4 :D
    Ovo mi je definitivno jedan od omiljenih serijala i preporucujem ga svima!

Sad sam negde na pola "Kule od karata" poslednje knjige u Milenijum trilogiji. Za sad je odlicna i ne mogu da docekam da dodjem kuci da nastavim da citam :D

43. DieH@rd

28,463
    2,414
    113
    Ja lagano zavrsavam peti audiobook iz Codex Alera serijala. Is VERY epic!

44. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Ja juce poceo kratku istoriju vremena.

45. ogisha007

ogisha007 Buvljak master

201
    13
    18
    Ponovo pročitao par old skul SF naslova iz ćaletove zaostavštine.

Robert Silverberg - Umiranje iznutra
    Roger Zelazny - Ostrvo mrtvih
    Roger Zelazny - Prolaz u pesku
    Roger Zelazny - On koji oblikuje

U principu dobre knjige, ali doduše, ja sam baš ljubitelj SF-a, pa ću progutati svakakva g***a. :D

Mogao bih da se bacim na Frenka Herberta i ciklus Dine (imam manje-više sve naslove), kad sam prvi put "čitao" nisam ni mogao pola toga da shvatim, s obzirom na mlađanost...

Zaboravih i

Kliford Simak - Tranzitna Stanica.

46. Blue

Blue ....................

11,303
    589
    113
    U velikoj sam dilemi da li da uzmem Game of Thrones na srpskom ili na engleskom.
    Cena im je otprilike ista tako da to nije faktor.
    Koliko god znao engleski uvek je lakše čitati na maternjem jeziku,
    ali me je baš iznerviralo što su prevodili imena gradova, to me najviše odbija od domaćeg izdanja.

47. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    @ogisha Ja Zelaznya vec duze vremena planiram da uzmem da citam, al nikako da stignem :(

U velikoj sam dilemi da li da uzmem Game of Thrones na srpskom ili na engleskom.
    Cena im je otprilike ista tako da to nije faktor.
    Koliko god znao engleski uvek je lakše čitati na maternjem jeziku,
    ali me je baš iznerviralo što su prevodili imena gradova, to me najviše odbija od domaćeg izdanja.

Na srpskom je mnogo lakse. Lagunin prevod je vise nego ok. Meni nazivi gradiva nisu uopste smetali, doduse kad sam citao nisam ni znao kako se zovu na engleskom.

48. Blue

Blue ....................

11,303
    589
    113
    Pa problem je što sam gledao seriju pa sam se navikao, ali mislim da ću na kraju ipak da uzmem na srpskom.

49. the patriot

the patriot philosopher

811
    14
    18

FlowChart: A guide to navigating NPR's Top 100 Science Fiction and Fantasy Books (slika)

Source: FLOWCHART: Navigating NPR's Top 100 Science Fiction and Fantasy Books (blogpost)

Originalna lista: NPR - Your Picks: Top 100 Science-Fiction, Fantasy Books

Fala na linkovima, bas zavrsih sa Ender's Game. Prilicno sam odusevljen pogotovu zato sto sam bukvalno izabrao jednu iz top 10 cije mi je ime interesantno :lol:

Sad primetih da ender's game je samo pocetak gomile knjiga vezanih za ovo. Meni je iskreno Ender's Game totalno kompletna sama po sebi, procitacu Speaker for the Dead cisto radi reda, mada posle ovoga nekako mislim da mi nece preterano leci...

50. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Kupila mi draga Necronomicon englesko izdanje iz Vulkana.
    Boy o boy,im gonna summon some eldrich horror :D

Share This Page