EmuGlx Bookcase [The Book Thread]

Discussion in 'Comics / Books' started by stale, Jul 19, 2011.

1. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

1,988
    491
    83
    Presao U4 i sad mi se cita nesto o piratima pa se pitam sta od toga ima prevedeno kod nas? Mislim na knjige o ovim stvarnim piratima a ne na klasicnu treasure island fikciju. Probao sam da ukucam pirati/gusari (pre nego sto me neko napadne, znam da gusar i pirat nije isto :) ) na sajtu lagune i vulkana ali sve sto nadjoh je za decu.

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,320
    1,727
    113
    Naci realistic/gritty roman o stvarnim gusarima je nemoguca misija na engleskom, a kamoli tek sa srpskim prevodom. Mislim da tako nesto ni ne postoji. :)

Moj predlog ti je da se bacis na Starz-ovu seriju Black Flag. Maltene savrseno odgovara tvojim potrebama. Iako opisuje pricu kako je nadjeno blago koje je bilo zakopano u Treasure Island knjizi, serija je dark & gritty i puna je stvarnih gusarskih karaktera iz tog perioda.

Jörmungandr likes this.
  3. Jörmungandr

1,988
    491
    83
    Nisam mislio na roman, vec kao nesto gde imaju biografije poznatih pirata tipa Blackbeard, Every i kompanija iz U4. Izgleda da mi ostaje wiki i citanje pedofila. Na treasure island tematiku sam planirao krenuti nakon sto se pozabavim stvarnim piratima :)
    Planiram da krenem da gledanjem Black Sails jos od kako je krenula serija, bas u vreme kada se pojavila serija sam igrao Black Flag, ali ni sam ne znam kako uvek zaboravim. Dobro me podseti :)

Last edited: May 22, 2016
  4. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

1,834
    354
    83
    Jörmungandr likes this.
  5. Jörmungandr

1,988
    491
    83
    Heh,bas ta knjiga se i pojavljuje u U4, nisam znao da stvarno postoji :)

Sent from Nokia 3310

6. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,276
    425
    83
  7. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Zavrsio sam nedavno slusanje Star Wars Bloodlines-a. Veoma dobro opisuje stanje galaksije 7 godina pre pocetka Force Awakensa, politicki lockdown koji je isfrustrirao mnoge, i pocetak pravljenja temelja na kojem ce First Order lansirati svoju ofanzivu. Good read, dosta nostalgije, dobar stil pisanja [ocekivano od klaudije grey], dobra audiobook produkcija, a jedini minus je manji fokus na akciju [koja ipak mora biti dobar deo SW univerzuma :D]].

Sve preporuke.

8. Jörmungandr

1,988
    491
    83
    Je l' Rotfus ziv? Misli li napisati tu trecu knjigu? Cak i kad se u guglu ukuca nema nista novo,zadnja vest da radi na nekoj igri i to od prosle godine.
    Zaboravicu radnju dok se on oteli da to napise :)

Sent from Nokia 3310

9. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Prva knjiga je bila bas super, ali druga je po meni bas bila instantno zaboravna. Usporio je radnju u proslosti bas previse bio
    [sta ce sad, u trecoj knjizi da opise metric shitton stvari koje Khvote prica u krcmi? ~_~ Klinja je jos u skoli, izmedju skole i krcme se desilo ko zna koliko dogadjaja...].

10. Jörmungandr

1,988
    491
    83
    Prvi deo druge knjige je jako dobar ali drugi je smorio zestoko

Pogotovo onaj deo sa onom elf kurvom. Predugacak i totalno nepotreban. Nisam uopste video poentu tog dela price sem da se jos jednom pokaze kako je Kvout savrsen i kako je postao Nole seksoman

Kao sto si i rekao, toliko je razvukao da stvarno ne znam kako ce sabiti ostatak Kvoutovog zivota u samo jednu knjigu...

11. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Ma meh, knjige nema ni u najavi. Imamo sta da citamo, ove godine ce novi Gentleman Bastards makar. :)

12. protocultivator

protocultivator Mladji referent

425
    53
    28
    Cuti Die, ne baksuziraj za Bastards-e. Znas koliko smo cekali na trojku...

13. Jörmungandr

1,988
    491
    83
    Eh, Lies mi je medju omiljenim knjigama ali druge dve knjige mi nisu nista posebno.
    Druga je krenula bas dobro ali se izgleda Linc usred pisanja predomislio sta hoce sa pricom.
    Treca knjiga mi se jos manje svidela.
    A i lik je prso skroz i posto tezak sjw, koliko se jadan trudi da mu zenski likovi budu savrseni i superiorniji od muskog sljama.

Sent from Nokia 3310

14. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Odslusah "Saturn Run". Fin but lightweight Hard SF. Preporuka, pogotovo za one koji zele nesto slicno Martian-u [samo sa dosta vise likova].

15. stale

stale bowel disruptor

3,177
    570
    113
    U Bulevar books u NS O.S. Kardov Govornik za mrtve (nastavak Enderove igre) 167din :) ja pazario sebi danas i kao bonus uzeo HC It-a :)

Takodje tamo videh da je Miba books (prvi put cujem za njih) izdao Gibsonov Periferal, nadam se da ce izdati jos nesto njegovo, a ekstra bi bilo kad bi krenuli stare stvari da izdaju.

i trece http://www.makart.rs/knjige/zanr/akcija_fantasticne_tri_za_999_219

meca dobric likes this.
  16. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Procitao sam The Fifth Season, dobitnika ovogodisnje Nebula nagrade za najbolji SF/Fantasy roman.

Sve preporuke! Odlicna post-post-post-post-post apokalipticna prica u veoma dalekoj buducnosti gde je covecanstvo [koje se ne seca bilo cega od trenutne civilizacije] jedva prezivljava konstantne drasticne promene klime i masovna unistenja koju izazivaju vulkani i abnormalni zemljotresi.

Ratanook likes this.
  17. ivamark

ivamark Well-Known Member

3,958
    625
    113
    zna li neko gde skidati nove warhammer audioknjige? Posle pada kickassa vise nista ne mogu da nadjem.
    Moze i na pm ako nije dozvoljena prica o tome ovde.

18. dsst

dsst fdggg

3,323
    530
    113
    probaj soulseek, mislim da tamo ima i audioknjiga.

ivamark likes this.
  19. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,460
    845
    113
    Blast from the past, soulseek

Sent from Huawei Ascend Mate 7

20. Maxa

Maxa opsa!

8,061
    1,883
    113
    nećeš verovati koliko ga ljudi koristi i dalje, ja sam se zabezekno :D

21. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    http://usaudiobook.com [ili http://audiobookbay.me/]

Besplatni & otvoreni tracker samo za audio knjige [account je potreban da bi se skinuo torrent fajl], apsolutno sve sam tamo nasao sta me je zanimalo od moderne fikcije. Koristim iskljucivo samo ovaj source vec par godina.

ivamark likes this.
  22. zdravkelja

zdravkelja Member

7,487
    875
    113
    Uzeo sam konacno da citam Witcher knjige (thanks to @Efendija) i bas mi se svidjaju. Srpski prevod je bas fino odradjen i lepo se uklapa (sto je i logicno jer su srodni jezici), a i prija mi da za promenu konacno nesto na srpskom citam. I neverovatno je koliko ovakve stvari uticu, ali pre 5-6 godina sam prvi put poceo da igram Witchera i posle prologa me je smorilo i vise nikad nisam upalio, a sad posle procitane 3 knjige sam ponovo poceo da igram i igra mi je mnogo bolje legla :)

TwiSteR likes this.
  23. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,128
    945
    113
    Dragoljub Ljubicic Micko - Nacionalni park Srbija

https://mega.nz/#!dk0zUI7Z!Oa-nlfdlxPjsBkjrIaP-HrDCziaq-y7JtX5WcRlpdlE

https://mega.nz/#!BptDHBaY!ZoxaCDNKLxzSgk_w5UlR8zcrNw2z8PEoQ0UE1YJmMx8

TwiSteR likes this.
  24. TwiSteR

TwiSteR Active Member

424
    182
    43
    @iggy11 Hvala za linkove. ;)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

25. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Izasao je Rogue One The Catalyst od James Lucerno-a [prva knjiga koju je napisao posle Tarkin-a]. Cekam da stigne online. :D

26. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,090
    486
    83
    Na moje veliko iznenađenje, čarobna knjiga je izbacila novu knjigu Karlosa Ruiza Zafona, četvrtu u serijalu, pod nazivom Lavirint duhova, i ona mi je posle razočaravajuće treće odlično legla.
    Jedini problem je to što su izbacili tek prvi deo knjige, drugi bi trebalo uskoro da se pojavi.

zdravkelja likes this.
  27. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Rogue One The Catalyst - ok
    Babylon's Ashes - great

Trenutno sam se bacio na poslednju standalone SF knjigu od Alistair Reynolds-a, Revenger.

28. zdravkelja

zdravkelja Member

7,487
    875
    113
    Zavrsio sam i Stormlight arhivu, vidi se Sandersonov napredak kako odmicu knjige. Dobar worldbuilding i razvoj likova, jedino sto bih voleo da je prva polovina knjegovih knjiga malo brza. Zato nadoknadi na kraju :D Kad smo vec kod kraja, tako mi je drago sto sam procitao Warbreaker pre Words of Radiance :)

Szeth je do sada bio monstrum, sta ce tek sa Nightbloodom da bude :D

Sad sam all set za nova Cosmere desavanja :D Ostalo mi je jos samo nekoliko onih kracih prica i White Sand do kojeg sam tek skoro dosao.

Last edited: Mar 29, 2017
    stale likes this.
  29. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

2,770
    211
    63
    Ja sam jos na Mistbornu. Preselila mi se firma pre 2 nedelje pa sad imam malo duzi put do posla i opet sam krenuo sa audiobookovima. Trenutno sam na oko 80% Well of Ascensiona, tako da sam usao u drugu polovinu originalne trilogije. :D

DieH@rd likes this.
  30. ivamark

ivamark Well-Known Member

3,958
    625
    113
  31. shone93

shone93 Active Member

816
    141
    43
    Volim Warhammer 40k i kupio bi knjige, samo da nisu digital. Ne mogu da citam preko ekrana, prosto mi ne prija. Jedino sto moze da prodje su stripovi. Isto vazi i za audiobooks, nikad nisam slusao jednu ali sam slusao neke podcaste kad negde idem ili nesto radim i uvek mi se desi da izgubim koncentraciju i ne pratim sta pricaju a kad nemam neke obaveze nekako mi je cudno da to slusam.

Rodilo likes this.
  32. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Zavrsih Revenger-a od Alastair Reynolds-a.

Fuck, that was awesome. Steta sto nece napisati jos nesto smesteno u tom univerzumu. Svaka standalone knjiga mu je super, mada moram reci i dalje mi se najvise svidja Pushing Ice.

33. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,198
    849
    113
    šta da skinem prvo od ta dva? pushing ice ili revengera?

34. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    On je izdao nekoliko odlicnih standalone romana [Pushing Ice, House of Suns, Terminal World, Revenger]. Mozes realno krenuti random redom jer nisu uopste povezani, ali Pushing Ice mi je nekako najlaksi jer prati SF koncept koji je veoma lak za shvatiti. Posle Pushing Ice predlazem Revenger, a HoS i TW mozes za kraj posto su smesteni u dosta ludjim univerzumima. [edit - sve sam slusao preko audiobook-ova, dobri su svi]

Od serijala, on ima Revelation Space [prva knjiga je bas odlicna, ali nemoj ovo pocinjati ako nisi spreman da potrosis dosta vremena, it's long, complicated, extremley detailed, and exausting, ali super je] i Poseidon's Children koji nisam cito.

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,198
    849
    113
    ovo na moju žalost je neizvodljivo trenutno, tako da ću morati da se zadovoljim nezavisnim knjigama, baš da probam nešto za šta nisam nikad čuo :)

36. DragonOfTheEarth

2,770
    211
    63
    Zavrsio juce Well of Ascension. Kakav twist na samom kraju, izneverovao sam. Naravno, odmah nastavljam sa Mistbornom. :D

DieH@rd likes this.
  37. DragonOfTheEarth

2,770
    211
    63
    Gotova prva Mistborn trilogija. Kakav rollercoaster emocija na samom kraju... Svaka cast Sandersonu kako je uspeo da zaokruzi pricu na kraju, debelom gmazu to nikad nece uspeti.

38. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,198
    849
    113
    Ja citam tek prvu knjigu i odusevljen sam kako covek dobro pise i koliko verodostojno opisuje bilo kakve scene (konverzacije, borbe, unutrasnje monologe...) :D

39. DragonOfTheEarth

2,770
    211
    63
    Uzivaj, stvarno je jedinstveno iskustvo trilogija. Svaki detalj je bitan, najbukvalnije.

40. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    Ne samo sto pise dobro, vec mu je tempo pisanja ABNORMALNO visok. Radi minimum dve knjige godisnje [i to podebele], i to lagano.

Dragone, sad lagano mozes da se bacis na sledecu Mistborn "tetralogiju" koja se pomera iz medieval okruzenja u Victorian times. Jos je bolje. :D Ako se dobro secam, sledeci time period ce biti otprilike ovaj nas, a posle toga triologija kada najzad dostignu space tech. Ala ce biti fantasticnih space bitaka kada coinshot-ovi krenu da se bacakaju po zero g-u. :D

Inace ta space triologija ce pokrenuti finalni Cosmere storyline, sto me bas cudi. Ocekivao sam da ce final stuff biti pokrenut u Stormlight Archive-u, al ok, kontam da mu treba storyline koji ce povezati sve te solarne sisteme gde su razbacani shardovi Andonazijuma. Treca knjiga se blizi kraju rada, izlazi ovog novembra! Cant freaking wait!

edit - ne znam dal je javljeno ovde, ali Joe Abercrombie je najavio da je krenuo da pise novu THE FIRST LAW triologiju!!!!!!! :bounce: Prica ce poceti petnaest godina posle zadnje knjige.

Jörmungandr likes this.
  41. DragonOfTheEarth

2,770
    211
    63
    A dotle treba da zavrsim Drugi paket Mistborna, Elantris, Warbreaker i sve one novele. xD I naravno da predjem ponovo Way of Kings i Words of Radiance pre nego sto izadje Oathbreaker.

42. Jörmungandr

1,988
    491
    83
    Nisam znao za ovo,odlicna vest! Taman do tada da procitam one 3 stand alone knjige iz tog univerzuma, a mozda i stignem onu YA trilogiju sto je skoro napisao,mada to YA me odbija. Navikao sam na Aberkrombija punog nasilja i psovki, pa ne mogu da zamislim njegovu knjigu bez toga :)

43. zdravkelja

zdravkelja Member

7,487
    875
    113
    Kad si sa tim poceo, jesi li sve zavrsio? :) Secam se da sam je pre 10-ak godina procitao i nije mi bila nista posebno, totalno konfuzna i na kraju sam zaboravio bukvalno sve sto se desavalo. I bas sam je juce ponovo zavrsio i ne mogu da verujem koliko mi je bolje legla. Valjda je i tih 10 godina napravilo razliku, a koliko cujem, serijal je dosta ozbiljniji i komplikovaniji od vecine u svom zanru. Sad se bacam na sledecu knjigu :)

44. DragonOfTheEarth

2,770
    211
    63
    Gardens of the Moon je "najgora" Malazan knjiga. To je Eriksonu bila jedna od prvih knjiga i bas se vidi da jos nije sazreo bio kao pisac. Druga knjiga u serijalu je neupredivo bolja, a naravno i sve ostale.

Ja sam zavrsio Mistborn i Elantris, i sad sam se vratio na Stormlight Archive da se podsetim stiva pre novembra. :D

45. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,276
    425
    83
    Da,prva knjiga je i najteza za citanje u celom serijalu.Baca te u vatru desavanja odmah i bas zna da bude konzfuzno sve ali stvarno vredi.Odlican serijal za sada.Mnogo bolje mi je legao nego tocak vremena od koga sam odustao negde na pola.Imam sve sto je laguna izbacila(kupim kada im je noc knjige sa 40% popusta).Zavrsio sam trecu knjigu ,,Secanja na led'' a postoje jos 2 knjige koje su prevedene kod nas.Nadam se da ce i ostatak serijala uskoro.

46. zdravkelja

zdravkelja Member

7,487
    875
    113
    Ja sam tada uzeo na sajmu, valjda cim se ta knjiga pojavila kod nas, svidele su mi se korice i opis. Mada sam zagrizao vise nego sto sam mogao da sazvacem i nastavke nisam kupio, pogotovo kada sam cuo da serijal treba da ima 10 knjiga. Sad imam vise entuzijazma. Jos jednom da ponovim koliko je Kindle dobra stvar, ceo serijal je tu, nema cekanja :D

47. stale

stale bowel disruptor

3,177
    570
    113
    Isti stav sam i ja imao do skoro. Al evo preslusao sam prvih 10 knjiga HH u zadnjih par meseci. Ne bih bas mogao neke ozbiljnije knjige tako "citati", al HH je sasvim ok.
    Inace knjige su bas lozenje :) narocito prvih par.

48. grunt

grunt Celeb Freak

13,557
    1,525
    113
    @stale
    Odakle si skinuo horus herecy audio knjige, koliko traje otprilike jedna ?

49. DieH@rd

26,320
    1,727
    113
    za sve koji traze audioknjige, nema boljeg mesta od http://audiobookbay.la/ ponekad menjaju domen, ranije su bili na .to

Anyhow... We are Legion (We are Bob) i nastavak su odlicne SF knjige [treci deo stize krajem godine], light fun startreky stuff ali sa finim bazicnim SF konceptom koji cini knjigu unikatnom. Sve preporuke.

Od istog pisca sam procitao i Outland, nije ni to lose kao quick&light read izmedju neceg ozbiljnijeg

Trenutno sam na polovini Warbreaker-a od Sandersona, it's awesome as expected. Knjiga je inace besplatna, moze se skinuti sa njegovog sajta.

grunt likes this.
  50. stale

stale bowel disruptor

3,177
    570
    113
    Ja sam skinuo sa tbp-a. Mislim da su sve tu između 10 I 15 sati.

Sent from my 6055P using Tapatalk

grunt likes this.

Share This Page