1. powered by Surfing Waves

Emulacija PS1 i PSP igara na Viti

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by Wahad, Apr 22, 2014.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    OMG MEGATON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sve PSP igre rade na Viti!!!!!!!!!!!!!!! APSOLUTNO SVE KOJE MOGU DA SE KUPE DIGITALNO!!!!!

Jebote kako sam srećan! Napokon!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. Wahad

12,026
    2,413
    113
    OMG MEGATON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sve PSP igre rade na Viti!!!!!!!!!!!!!!! APSOLUTNO SVE KOJE MOGU DA SE KUPE DIGITALNO!!!!!

Jebote kako sam srećan! Napokon!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Mozes li malo da elaboriras?

4. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Mozes li malo da elaboriras?

5. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,457
    1,754
    113
    Mnogo PSP i PS1 igara koje su digitalno kupljene na PSP nisu radile na Viti, vec samo mali broj igara koji je i mogao da se kupi preko Vita shopa.
    Sada mozes da igras sve igre koje si kupio na PSP.....tj nemas da igras nista ako cemo realno. :lol:

6. ivamark

5,457
    1,754
    113
    Mnogo PSP i PS1 igara koje su digitalno kupljene na PSP nisu radile na Viti, vec samo mali broj igara koji je i mogao da se kupi preko Vita shopa.
    Sada mozes da igras sve igre koje si kupio na PSP.....tj nemas da igras nista ako cemo realno. :lol:

7. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,149
    3,477
    113
    Ala si nam objasnio situaciju, svaka ti cast.
    [ako se ispostavi da je ovo samo za one koji imaju vita PSP exploit, dzaba si krecio]

edit - according to GAF, sve je jednostavno proradilo bez najave od Sony-a
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=805716

Jos kada bi se setili da ponude digitalne verzije Colony Wars-a i Crisis Core-a.

edit2 - Vita je sada postala dom SVIH metal gear igara. Sve se mogu igrati nativno na Viti, osim GroundZeroes-a i Phantom Pain-a koji ce moci samo preko Remote Play-a.

8. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,149
    3,477
    113
    Ala si nam objasnio situaciju, svaka ti cast.
    [ako se ispostavi da je ovo samo za one koji imaju vita PSP exploit, dzaba si krecio]

edit - according to GAF, sve je jednostavno proradilo bez najave od Sony-a
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=805716

Jos kada bi se setili da ponude digitalne verzije Colony Wars-a i Crisis Core-a.

edit2 - Vita je sada postala dom SVIH metal gear igara. Sve se mogu igrati nativno na Viti, osim GroundZeroes-a i Phantom Pain-a koji ce moci samo preko Remote Play-a.

9. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Dunno, Motorstorm AE igram odavno na Viti, mora da je ovaj "fix" davno ubačen.
    Izdajte Chrono Cross u EU you fuckers!

10. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Dunno, Motorstorm AE igram odavno na Viti, mora da je ovaj "fix" davno ubačen.
    Izdajte Chrono Cross u EU you fuckers!

11. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Jel mogu te igre da se kupe sa shopa i sada? Ili to vazi samo za igre koje su kupljene u proslosti preko ps3-ke (ili kakogod)?

I naravno, vazi li to za fakin UK shop za razliku od inace?

12. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Jel mogu te igre da se kupe sa shopa i sada? Ili to vazi samo za igre koje su kupljene u proslosti preko ps3-ke (ili kakogod)?

I naravno, vazi li to za fakin UK shop za razliku od inace?

13. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Evo ovako:

Do sada, bio je određen broj PSP igara koji je podržan za Vitu, što je najbizarnije, lista tih igara se razlikovala za US i EU, znači neke igre su radile na EU (Motorstorm Artic Edge) dok nisu radile na NA, i obrnuto (Burnout Dominator/Legends, Legacy of Kain Soul Reaver). A tu su igre koje nisu radile i nisu se prikazivale za download u obe regije, loco roco, syphon filter (jedan od dva) patapon 3 koliko znam.

Sa nekim Silent update-om sa store-a prošle noći, sve igre su postale dostupne za download i na Viti, znači to nije bilo pre toga, ja lično mogu da potvrdim jer sam se pre godinu i više zaleteo i pokupovao neke PSP igre kada su bile na rasprodaji i onda nisam mogao da ih skinem na Viti niti transferujem sa PS3.

Znači sada je 100% compatibility sa PSP igrama nebitno u kojoj ste regiji i to važi od sinoć/juče, ne znam tačnu satnicu, i to provereno nije bilo pre 2-3 i više dana.

Samo mala napomena, na Web Store-u i dalje za neke igre piše "PSP Only) ali one mogu opušteno da se skinu sa vite, čak ima i "download to vita" nakon kupovine. Za store na viti, mislim da još uvek nema ceo digital library za browsing.

Ovo nema veze sa exploitima i ostalim sranjima. Ovo je vest za legit buyere i ništa više.

Ovim se povećala kompatibilnost za sve digital igre za psp, ps1, vita. Što je odlično, to isto važi i za VitaTV, a već na netu se pominje da je to awesome deal.

14. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Evo ovako:

Do sada, bio je određen broj PSP igara koji je podržan za Vitu, što je najbizarnije, lista tih igara se razlikovala za US i EU, znači neke igre su radile na EU (Motorstorm Artic Edge) dok nisu radile na NA, i obrnuto (Burnout Dominator/Legends, Legacy of Kain Soul Reaver). A tu su igre koje nisu radile i nisu se prikazivale za download u obe regije, loco roco, syphon filter (jedan od dva) patapon 3 koliko znam.

Sa nekim Silent update-om sa store-a prošle noći, sve igre su postale dostupne za download i na Viti, znači to nije bilo pre toga, ja lično mogu da potvrdim jer sam se pre godinu i više zaleteo i pokupovao neke PSP igre kada su bile na rasprodaji i onda nisam mogao da ih skinem na Viti niti transferujem sa PS3.

Znači sada je 100% compatibility sa PSP igrama nebitno u kojoj ste regiji i to važi od sinoć/juče, ne znam tačnu satnicu, i to provereno nije bilo pre 2-3 i više dana.

Samo mala napomena, na Web Store-u i dalje za neke igre piše "PSP Only) ali one mogu opušteno da se skinu sa vite, čak ima i "download to vita" nakon kupovine. Za store na viti, mislim da još uvek nema ceo digital library za browsing.

Ovo nema veze sa exploitima i ostalim sranjima. Ovo je vest za legit buyere i ništa više.

Ovim se povećala kompatibilnost za sve digital igre za psp, ps1, vita. Što je odlično, to isto važi i za VitaTV, a već na netu se pominje da je to awesome deal.

15. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Upravu si, imao sam Ass Creed, Pursuit Force i još par naslova koji nisu radili (tj. nisu se ni mogli skinuti preko Vite) a sada vidim "download" dugme uredno pored njih. Nije loše, nadam se da će biti dobar sale igara za 20-godišnjicu PS1. :)

16. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Upravu si, imao sam Ass Creed, Pursuit Force i još par naslova koji nisu radili (tj. nisu se ni mogli skinuti preko Vite) a sada vidim "download" dugme uredno pored njih. Nije loše, nadam se da će biti dobar sale igara za 20-godišnjicu PS1. :)

17. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    igre kada su bile na rasprodaji i onda nisam mogao da ih skinem na Viti niti transferujem sa PS3

OMG, kupis igru i ne mozes da je igras, pa ja ne verujem kakvi pajseri, ceo PSN store je jad i beda. Pre 3 nedelje sam kupio All Stars Battle Royale za vitu i ispotavilo se da igra vec mesec dana ne radi na viti a tech support iz indije se pravi lud. Znaci problem jos od kraja februara i tek sada (bukvalno danas) izgleda su smislili neko medjuresenje.

Citam i ne verujem koliko sve PSP i PSX igara nije radilo po raznim regijama. Kakav je to sve load of crap.

/rant

Kukanje na stranu, srecan sam sto su razresili dosta problema. Nadam se da ce sve vise i vise naslova moci da se kupi digitalno i igra na svim platformama i u svim regijama. Looking forward to it.

18. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    igre kada su bile na rasprodaji i onda nisam mogao da ih skinem na Viti niti transferujem sa PS3

OMG, kupis igru i ne mozes da je igras, pa ja ne verujem kakvi pajseri, ceo PSN store je jad i beda. Pre 3 nedelje sam kupio All Stars Battle Royale za vitu i ispotavilo se da igra vec mesec dana ne radi na viti a tech support iz indije se pravi lud. Znaci problem jos od kraja februara i tek sada (bukvalno danas) izgleda su smislili neko medjuresenje.

Citam i ne verujem koliko sve PSP i PSX igara nije radilo po raznim regijama. Kakav je to sve load of crap.

/rant

Kukanje na stranu, srecan sam sto su razresili dosta problema. Nadam se da ce sve vise i vise naslova moci da se kupi digitalno i igra na svim platformama i u svim regijama. Looking forward to it.

19. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Ja se nadam da ce ubaciti neki sale sada uz zvanicnu najavu ovog feature-a. Dugo nije bio psp/ps1 popust na eu psn.

20. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Ja se nadam da ce ubaciti neki sale sada uz zvanicnu najavu ovog feature-a. Dugo nije bio psp/ps1 popust na eu psn.

21. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Za store na viti, mislim da još uvek nema ceo digital library za browsing.

Definitivno nije bilo jutros kad sam proveravao.

Znači sada je 100% compatibility sa PSP igrama nebitno u kojoj ste regiji

Da ovo ne zbuni nekoga, igre koje su izašle u samno jednom regionu ne mogu da se skidaju iz drugih regiona, tu nema pomoći. Npr. Jeanne d'Arc koja je NA only.

22. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Za store na viti, mislim da još uvek nema ceo digital library za browsing.

Definitivno nije bilo jutros kad sam proveravao.

Znači sada je 100% compatibility sa PSP igrama nebitno u kojoj ste regiji

Da ovo ne zbuni nekoga, igre koje su izašle u samno jednom regionu ne mogu da se skidaju iz drugih regiona, tu nema pomoći. Npr. Jeanne d'Arc koja je NA only.

23. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83

Kada bi izasao ps1 popust mislim da bi pola plate potrosio

24. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83

Kada bi izasao ps1 popust mislim da bi pola plate potrosio

25. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    I ja se toga bojim. :D

26. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    I ja se toga bojim. :D

27. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Srecom pa sam vecinu dobrih stvari podobijao na Plusu kada su prvih par godina delili PS1 igre :) Jos samo kada bi izasli Chrono Cross i Xenogears na UK PSN, da ne moram da zongliram kartice kad kupim Vitu i sve bi bilo divno. Ali sumnjam...

28. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Srecom pa sam vecinu dobrih stvari podobijao na Plusu kada su prvih par godina delili PS1 igre :) Jos samo kada bi izasli Chrono Cross i Xenogears na UK PSN, da ne moram da zongliram kartice kad kupim Vitu i sve bi bilo divno. Ali sumnjam...

29. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Na žalost ja sam tada na + bio na drugom nalogu koji sam promenio u međuvremenu i sada ne mogu ni da ih pokrenem niti bih mogao da ih igram na Viti :(

30. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Na žalost ja sam tada na + bio na drugom nalogu koji sam promenio u međuvremenu i sada ne mogu ni da ih pokrenem niti bih mogao da ih igram na Viti :(

31. howler

howler Well-Known Member

2,695
    732
    113
    Zabava je kratko trajala :lol:

http://www.dualshockers.com/2014/04/24/sony-quietly-removes-ability-to-download-pspps-one-games-unlocked-a-few-days-ago-on-ps-vita/

32. howler

howler Well-Known Member

2,695
    732
    113
    Zabava je kratko trajala :lol:

http://www.dualshockers.com/2014/04/24/sony-quietly-removes-ability-to-download-pspps-one-games-unlocked-a-few-days-ago-on-ps-vita/

33. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
  34. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
  35. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,352
    1,517
    113
    Razmisljao sam da uzmem Vitu, izmedju ostalog i zbog ps1 igara, ali nema sanse da igram PAL verzije igara :).
    Ako imam 2 kartice, jednu mogu da vezem sa USA, a drugu za EU nalog?

36. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Ako imam 2 kartice, jednu mogu da vezem sa USA, a drugu za EU nalog?

mislim da je moguća ta fora, ali pogledaj po guglu da li je moguće ili za neki tut, mislim da je greg @ ign to jako lepo objasnio

37. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Moraš svaki put kada ubacuješ drugu karticu da formatiraš tj da ideš na factory reset vite.

38. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Razmisljao sam da uzmem Vitu, izmedju ostalog i zbog ps1 igara, ali nema sanse da igram PAL verzije igara :).

Iz iskustva, jedini uređaj na kojem PAL PS1 igre super rade je upravo Vita, ali prvo isprobaj ako možeš.

39. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    Verujem da dobro rade. Ali to malo vredi ako je port los, zar ne?
    http://www.youtube.com/watch?v=szJe8mJnU1c
    http://www.youtube.com/watch?v=Yi0OlParbyY

40. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    To stoji ali recimo Castlevania je recimo neigriva na PS3, dok je na Viti isto kao na CRT-u nekada. Nisam primjetio ove frameskip-ove.

41. ivamark

5,457
    1,754
    113
    presao sam sotn na viti i izgleda super, mada ne secam se da sam imao nekih zamernki ni na psp.

42. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Izgleda da je to zavisno od igre. Sada sam isprobao nekoliko PSX igara koje sam kupio preko UK store-a, na nekima pise Sony Computer Entertainment America kada se igra bootuje (Spyro, Klonoa), ali na nekima pise i Europe (Abe's Exodus)

43. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,804
    332
    83
    Spyro igre i Klonoa na UK storeu su US verzije pa zato.

Probao sam PAL Crash Bandicoot 3 i Final Fantasy VIII i odusevio se kako izgledaju na OLEDu. Definitivno mnogo bolje nego na evropskom PSP 1000 ekranu gde je ghosting jako izrazen.

44. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    Postoji li negde lista koja verzija je na UK store-u? Prosto mi je neverovatno da korisnicima nije ostavljena mogucnost izbora.
    Nije ovo vezano samo za Sony, Nintendo je jos gori sa igrama na VC.

45. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Ne znam da li postoji lista, ali moze se videti na samom store-u:

46. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Prosto mi je neverovatno da korisnicima nije ostavljena mogucnost izbora.

60Hz "import" igre imaju US zastavu pored naziva. Ako nema onda je 50Hz. Ali opet kažem da isprobaš prvo na Viti.

47. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Nisam vas ispratio, kakva je uopste razlika izmedju us i eu verzije iste igre?

48. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Jedna je u 50Hz (EU) a druga u 60Hz (odn. 25/50fps-a vs 30/60fps-a), kao i na originalnoj konzoli. Fazon je što su 50Hz igre igrive samo na Viti (barem meni), dok je na PSP, PS2 i PS3 dosta lošije. Vidjećemo kako će biti na PS4.

49. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Znaci treba obratiti paznju i na to cak i kod skidanja iso-a?

50. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    Doduse, EU igre imaju nesto visu rezoluciju :).

Dosta toga zavisi od porta.
    Japanske igre su obicno primetno losije (sporiji gameplay, borderi, deformisan zvuk).
    Portovi evropskih studija su uglavnom korektno odradjeni (gameplay je prilagodjen tako da je brzina ista, naustrb framerate-a).

Sto se iso-a tice, meni je preslo u naviku da uvek skidam NTSC verzije PSX/SNES/N64/PS2 igara.

Share This Page