1. powered by Surfing Waves

Emulatori na PSP-u

Discussion in 'Sony PSP' started by pulzarokkit, Apr 1, 2012.

1. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    Zanimaju me neki provereni emulatori koji mogu da se teraju na PSP-u.

Probao sam Vice za c64 i PSPUAE za amigu.

PSPUAE je imao problema sa nekim "jacim" igrama cak i kada sam stavio clock psp na max.

Sa Viceom sam probao samo par igara ali su radile bez problema.

2. MadHouse

MadHouse Haos picke ludilo

1,421
    64
    48
    Evo na ovom sajtu su ti svi provereni i dobri emulatori: http://wiki.gbatemp.net/wiki/Emulation_on_PSP

3. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    Zahvaljujem, bice isprobani.

4. Ace

Ace 1.000.000

2,734
    523
    113
    Toplo ti preporučujem da za NeoGeo, CPS i tako te sisteme skidaš setove emulator+romovi jer je pain in the ass skinuti emulator posebno a kasnije tražiti romove koji će raditi sa njim.
    Mislim da sam ih ja odavde skidao - http://www.devils-shadow.com/forums/psp-emulators-roms/24119-neogeo-capcom-genesis-snes-nes-tg16-gba-emulators-roms-100-complete.html

5. MadHouse

1,421
    64
    48
  6. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    @ace
    imao sam i problema kod PCa da neke emulatore spojim sa nekim verzijama romova tako da hvala na pomoci
    mada poseticu i coolrom pa cu da vidim sta se desava
    edit:typo

7. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    imam ja na kompu mame emulator+komplet rom set(nesto preko 2gb zapakovano)skidano sa pspiso.com procesljaj i tamo.ako si iz ns-a mogu ti nabaciti na usb

8. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    U poslednje vreme sam probao scummVM verzija za psp, ima dosta avantura za pc, koje rade savrseno, npr probao sam Broken sword 1 i 2 i rade savrseno cak ima i 2.5 verzija fan base zajednice, nisam jos probao ali crtezi su indebticni orginalima, preporuka za sve koji nisu probali ovu avanturu ili bi da se podsete.
    Zadowoljstvo je ponovo videti Stobarta i to u dzepnoj varijanti :)

9. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,467
    92
    48
    Sa Broken Swordom si me definitivno privukao da opet vratim ScummVM na PSP(imao sam ga ranije, ali nisam probao BS).

10. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    http://www.brokensword25.com/downloads/vollversion.htm
    Imas i ovaj medju nastavak fan zajednice, probacu kad ponovo predjem oba.

11. MadHouse

1,421
    64
    48
    Kolko vidim igre deluje zabavna,nikad je do sad nisam igrao. Ali sad cu da probam.

12. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Ima li ko iskustva sa ovim emulatorom za ds. Htio sam da igram Final Fantasy Tactics A2, ali nešto neće.....

13. leftlife

leftlife New Member

2
    0
    0
    Instalirao sam Snes9xTYLmecm 11-17-09 na moj PSP GO, tj. stavio ga u "J:\PSP\GAME" i kada posle toga upalim 635 Hen by Coldbird & VF i nakon njega udjem u Snes9x.. upali ga lepo. Ali nakon sto prodje ona pocetna animacija i ucita se onaj crni screen sa raznim nekim opcijama, iskoci mi neki prozorcic i kaze nesto ALI TOLIKO BRZO da je ne vidim sta je, nakon toga me izbaci u root folder PSP-a. Ja mogu da dodjem do ROMS foldera i vidim sve igre ali kada hocu da ih ucitam on krene nesto i sve zabode... Tako je u sustini i bilo sa svim ostalim emulatorima. Emulatore skidam sa http://wiki.gbatemp.net/wiki/Emulation_on_PSP#Super_Nintendo_.28SNES.29 a Romove sa Cool Roms.

Zna li neko u cemu je caka ?

14. Blue

Blue ....................

11,343
    597
    113
    Skinuo sam emulator za GBA, stavio ga u folder GAME,
    na PSP-u se prikazuje normalno na listi igara međutim kad ga pokrenem samo izbaci neka japanska slova i BIOS i izbaci me u XMB.

Jel samo treba odvojeno da skinem bios ili je nešto drugo problem?

15. Ace

Ace 1.000.000

2,734
    523
    113
    Za GBA ne treba nikakav bios koliko se sećam. Koji emulator koristiš?

16. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,721
    1,114
    113
    za gba sigurno treba bios.Imas ga na UG da se skine.Samo ne mogu setiti da li se kopira u root gba foldera ili ide u roms.

17. Ace

Ace 1.000.000

2,734
    523
    113
    Ivamark je u pravu, ipak treba bios, sad sam pogledao dvd sa psp emulatorima.

18. Blue

11,343
    597
    113
    gbasp je emulator koji sam stavio.

Jel može neko da mi ostavi link ka nekom paketu emulatora za PSP?
    Trebaju mi samo emulatori za starije portable konzole.

19. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Ja sam uvek odavde skidao sve za PSP.

http://dl.qj.net/psp/emulators.html

20. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    blue evo poslednje verzije najbolje gba emulatora up by me. ako slučajno budeš igrao kindgom hearts uradi samo save state pa load state kad zabode untro video i nastaviće se normalno igra :)

21. Blue

11,343
    597
    113
    Hvala ali zaboravio si link. :)

22. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Bravo Darko :-D Biće čim stignem kući :)

23. Blue

11,343
    597
    113
    Inače sam skinuo bios da bi skapirao da je ovaj gbsp koji sam skinuo na japanskom...
    Tako da kači to kad budeš mogao, ne mogu više da tražim po netu.

Inače sam skinuo i DGEN, uđem u emulator i samo black screen i ugasi se PSP.

24. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Ta jap verzija i jeste najnovija, lako se prebaci na eng.

https://www.youtube.com/watch?v=04aOykswDDQ

Zapamti gde su opcije vizuelno, udjes pa prebacis na engleski.

25. Blue

11,343
    597
    113
    Ne izgleda mi isto meni, čekam ja darkada. :D
    Barem sam stavio Master Boy koji odmah radi pa mogu da igram GB i GBC igre.

26. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    http://www.mediafire.com/download/5r8ouu6t4eaat6j/uo_gpsp_kai_3.4_test_3_build_92.rar

27. Blue

11,343
    597
    113
    Hvala, radi sve kako treba.

Sad samo još emulator za Mega Drive da namestim i to je to.

28. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Pico drive nijedan drugi ne valjda :) Jedino što sam pokušao a nisam uspeo da pokrenem na psp-u je cd zvuk na pcengine cd igrama.

29. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    1. Postoji li neki funkcionalan emulator za PSP na PC-u ili XBOX360?

2. Cuo sam da PSP ima native PSX emulator, jel je on najbolji i ako ne postoji li neki koji mozeda pusta igre sa zvukom i normalnim FPS-om?

3. Da li je podrzana SNES i Genesis emulacija?

4. Da li je 32MB RAM ogranicavajuci faktor kod emulacije?

5. Moze li PSP da emulira Pokemon-e na NDS?

30. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    1. www.ppsspp.org
    2. Nativni emu obavlja savrsen posao na PSP
    3. Rade skroz OK, malo zvuk mozda u nekim igrama radi losije al sve je igrivo
    4. Ne.
    5. Ne.

31. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    Kakav necrobump. :D

Hoću opet malo da se pozabavim emulacijom na PSP-u, pa da provjerim sa vama jel' Retroarch dobro radi posao u odnosu na "standalone" emulatore. Interesuju me samo NES, SNES, GBA i Genesis. Zahvaljujem. :)

32. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Ne znam kakva je situacija na PSP, ali na 3DS Retroarch je daleko losija varijanta na 3DS-u. Ne vidim zasto bi ga neko razmatrao pored jako dobrih standalone emulatora, posebno kad su u pitanju ove popularne platforme.

33. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    PSP ima bolji CPU u odnosu na 3DS pa je možda bolja situacija. Uglavnom isprobaću preko vikenda.

34. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Odakle ti to, 3DS sam po sebi bi trebalo da je dosta jaci, a kamoli New 3DS? Generalno nisam mislio da je problem u tome koliko koji uredjaj ima cpu snage, vec da je Retroarch neusmereni projekat, da se samo kompajlira za konkretne platforme i da zbog toga ne bi trebalo da je kvalitet uporediv sa usmerenim projektima koji se fokusiraju samo na jednu platformu.

35. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Hmm obican 3DS bi trebalo da je sporiji, ali New 3DS bi trebalo da je brzi od PSP-a.

36. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Ako me dobro sluzi pamcenje, mogao bi psp biti brzi i od new 3dsa

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

37. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    Vita > New3DS > PSP > 3DS/2DS > DS(i), tako otprilike ide.

Last edited: Mar 27, 2017
  38. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Ljudi PSP ima MIPS3 333MHz procesor, a 3DS dual core ARM11 268mhz. Te 2 arhitekture su u najgorem slucaju iste clock by clock, daleko je PSP od 3DS-a. GPU u 3DS-u je mozda zalostan, ali je CPU ipak bolji.

39. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    Treba imati na umu da pored dual-core GPU-a i "dedicated" Sound Core-a, PSP ima i VU koprocesor koji radi na 166Mhz. Nema govora o daleko slabijem hardveru.
    Na kraju krajeva činjenica da u 2017. diskutujemo o tome da li je konzola iz 2004. jača ili slabija od one iz 2011. mnogo govori koliko je PSP bio napredan za svoje vrijeme.

gruja and SolidSnake88 like this.
  40. howler

howler Well-Known Member

2,330
    497
    83
    Ja i dan danas smatram kako vecina indie "trash-a" koji je izasao za PS Vita, mogao slobodno ici na PSPu i igrati se tamo.
    U to vreme nije bilo najezda indie igara u suprotnom ne vidim zasto: Limbo, Shovel Knight, Hotline Miami, Fez, Rogue Legacy, Darkest Dungeon, Terraria, Child of Light, Guacamelee, Tomas was Alone i jos jedno hiljadu drugi ne bi radile na PSP hardveru.

SolidSnake88 likes this.
  41. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    Da je Sony nastavio sa podrškom i prodajom na zapadu, sigurno bi se nešto od toga našlo i na PSP-u.

42. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,334
    933
    113
    А po mom mišljenju takođe im je velika greška što nisu u većem broju izbacili ps2 klasike za Vitu, pošto već konzola ne može hardverski da se emulira. Ionako Viti fale AAA naslovi, barem bi joj ti stari klasici malo više obogatili siromašni katalog (kvalitetnih) igara.

43. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Pa ako nije daleko slabiji i dalje je slabiji. PSP je bio powerhouse, a 3DS kao i Vita underpowered.

44. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Pa vita je spejs satl u odnosu na 3ds tako da je power balance ostao isti :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk

gruja, Omega and grunt like this.
  45. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    744
    113
    ...Ali zato 3DS ima dva! ekranceta - da bi mogli sa oba oka da pratimo situaciju u igri, a trecim okom registrujemo 3D environment. cekaj... ...Trece Oko smo kupovali jos u doba NES-a, tako da to otpada. :retard:

46. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Ma i Vita je underpowered as fuck, klokovi su mnogo konzervativni pa zato PS2 igre jedva rade na njoj, a emuliranje bilo cega jaceg od N64 postaje dalek san.

47. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113

48. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Nema tolikog komjunitija da se guraju granice. Secam se psp proof of concept dreamcast emua koji ke gurao shenmue u 5fps :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk

49. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    To, ja isto, zato sam mnogo razocaran i 3DS-om(bilo old bilo new) i vitom. Ne mogu igrati dreamcast u pokretu :(

50. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,334
    933
    113
    Meni je više zbog ps2. Da to može Vita da emulira kao psp ps1 odma bih je uzeo. Tako bih imao u jednom portabl ps1 i ps2. Plus psp i ostale emulatore starijih generacija.

gruja likes this.

Share This Page