1. powered by Surfing Waves

Fables

Discussion in 'Comics / Books' started by forsaken demon, Jul 18, 2011.

1. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,479
    98
    48
    Fables jedan serijal / #1- / (Vertigo) / 2002. - / wikipedia/
    Bill Willingham, Mark Buckingham, Lan Medina

[​IMG] [​IMG]

Plot:

The series deals with various characters from fairy tales and folklore – referring to themselves as "Fables" – who have been forced out of their Homelands by a mysterious enemy known as the Adversary. They have traveled to our world and formed a clandestine community in New York City known as Fabletown. Fables who are unable to blend in with human society (such as monsters and anthropomorphic animals) live at "the Farm" in upstate New York. It takes place in a continuity of its own, and is unrelated to the larger DC Comics continuity.

O naslovu:

Fables je interesantan dark fantasy naslov, zato što predstavlja zanimljiv obrt u odnosu na veoma poznate bajke. Šta se desi kada se ,,Happilly ever after’’ prekine i svi nama poznati likovi budu napadnuti od strane nepoznatog neprijatelja predstavljenog kao ,,Adversary’’ i prinuđeni da pobegnu u naš, pravi svet? Odgovore ćete dobiti ukoliko krenete da čitate knjigu. Svi likovi su promenjeni pomalo i data im je realnija nota pa Prince Charming predstavlja opasnog šmekera, ali se na jednoj devojci nikad ne zaustavi, Snežana je imala ,,neki’’ skandal sa sedam patuljaka, a lepotica i zver imaju probleme u braku. Priča prati tu odabranu grupicu likova iz bajki koji su pobegli u ,,pravi’’ Njujork i tu planiraju strategiju za povratak i protiv napad.
    Strip ima više od 80 brojeva i ide i dalje, kao i par one-shotova, pa i spin-off(o njemu nekom drugom prilikom), scenario je veoma interesantan celim tokom, a Fables: Homelands priča(obuhvata #34 – #41) će označiti jedan ogroman događaj. Taj storyarc mi spada u jedan od najomiljenijih stripskih priča ikada i predstavlja nešto što smatram da svako mora da pročita!

Coveri za strip su fenomenalni, ali sam crtež u stripu zna da bude i traljav, mada ne može da zasmeta čitanju ovog odličnopg stripa.

2. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Nisam cuo za naslov, odlican je crtez a vidim da ima i poprilicno materijala 104 broja:) Odlicno.

3. stale

stale bowel disruptor

3,504
    830
    113
    Nisam cuo za naslov, odlican je crtez a vidim da ima i poprilicno materijala 104 broja:) Odlicno.

Uh Fables ti je bas must read. Ja sam ga procitao posle FD-ove preporuke i stvarno nisam zazalio.

Prica i likovi su fenomenalno uradjeni, a ni crtez ne zaostaje ni malo. Meni se licno najvise svidelo to sto je starim, dobro poznatim, likovima iz bajki data potpuno nova dimenzija.

Definitivno naslov koji me je najprijatnije iznenadio od svih koje sam uzeo da citam.

4. Maxa

Maxa opsa!

9,432
    2,723
    113
    samo da prijavim, prešao sam wolf among us prvu sezonu i odmah prionuo da čitam stripove :D

Nyarlathotep and TwiSteR like this.
  5. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Tako sam i ja, predobar stip :)
    Skini i Fariest uz njega a unwritten imam ali još ne krenuh

Sent from my D6503 using Tapatalk

Maxa likes this.
  6. Maxa

Maxa opsa!

9,432
    2,723
    113
    bacio sam pogled na wolf among us i isto počinje prvi broj... razmišljam se da li da čitam, spoilovaće mi drugu sezonu (kad izađe) :D

7. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Jesi siguran da spoiluje s2, jer mi se cini da samo prati igru 1? Bas skoro sam odlucio da bacim look i sve mi je izgledalo da samo prati igru, doduse davno sam je zavrsio pa mozda sam zaboravio ali mislim da je to to.

Inace juce uzeh, inspirisan ovom temom, Unwritten da citam i bas me smorio da ga izbrisah tako da ga ne preporucujem.

Share This Page