FILMOVI 2017

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Jan 1, 2017.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,632
    1,819
    113
    Zadovoljan sam sa Blade Runner 2049, ali ne totalno. Audio/vizuelno je zaista impresivno, definitivno ga vredi pogledati u sto boljem setup-u, a i film drzi finu misteriju...
    ...koja se na samom kraju filma ipak nije isplatila, makar meni.

Dok je kec vise bio obican noir detective film koji je tek pred sam kraj procvetao u film koji u sebi krije par misterija o kojima je vredno raspravljati [sta je Decard/iznenadjujuc obrt ponasanja Roy Batty-a], dvojka od samog pocetka pocinje da vrti nekoliko misterija, koje su se malo presporo odmotale.

Dajem thumbs up filmu, ali ono, dok sam posle keca razmisljao "sta ce biti sa ovim likovima sad?", posle dvojke me to nimalo ne interesuje. Vilneveue je odradio super posao, i nadam se da ce biti jos nastavaka.

2. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,164
    566
    113
    Nisi ga gledao u 4k hdr?

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

TwiSteR, mnneurope and Maxa like this.
  3. voja87

voja87 Well-Known Member

8,267
    1,124
    113
    mora nesto da se radi do john wick-a 3

4. Adanos

Adanos Fart Baron

343
    60
    28
    Dobro je sto nisu odali nista od radnje filma XD Prokleti novi talas trailera.
    Ali izgleda zanimljivo, gledace se definitivno.

5. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Rusi su izbacili aplikaciju [$200, al ne podrzava sva filmska izdanja za sada] koja ripuje UHD BD diskove i skida AACS 2.0 zastitu, sto je dovelo do pojave veceg broja 4K Remux snimaka po torrent trackerima, npr:
    Life
    X-Men: ApocalypseX-Men: Apocalypse
    The Fate of the Furious
    Guardians of the Galaxy Vol. 2
    T2: Trainspotting
    Logan
    Wonder Woman
    Baywatch

Inace, posto mi je TV [prilikom DLNA streaminga] ogranicen sa 100mbit ethernet modulom, ispitao sam tematiku HDR playerae na PC-u. CyberLink PowerDVD 17 radi, ali se muci sa nekim codecima [nisam instalirao standalone codece], a HPC MC sa MadVR pluginom radi posao veoma dobro. Na PC-u mogu da lagano pustim HDR snimke, mada jednostavnost koriscenja TV-ovog Video app-a mi i dalje nedostaje jer samo paljenje tog appa prebacuje TV u 10bit&CinemaPro mode. Na PC-u moram da rucno prebacim desktop u HDR mod [via Win10 option] i da rucno prodjem kroz sve presete izmedju Graphics i CinemaPro.

Al ok, sad makar mogu da gledam sve bez problema.

6. voja87

voja87 Well-Known Member

8,267
    1,124
    113
    u fino, nisam ni znao da prave nastavak super simpaticnog Paddingtona:)

dsst likes this.
  7. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,767
    736
    113
    Brate sta ti duvash, daj prosledi nam kontakt tvog dilera :D

Ace and Rodilo like this.
  8. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    TLDR verzija - 100mbit LAN nije dovoljan za realtime streaming 4K UHD BD ripova sa PC-a na TV, pa sam ispitivao kako rade (retki) PC playeri koji mogu da puste HDR metadatu.

9. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Blade Runner: The Final Cut 1982 4K 2160p UHD BluRay HDR x265 -HDRINVASION

Overall bit rate :119 Mb/s

97.93GB

Maxa likes this.
  10. Maxa

Maxa opsa!

8,233
    2,016
    113
    @DieH@rd jel može ova verzija da se gleda na regular 1080p tv-u?

11. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
  12. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

993
    635
    93
    Odgledao i ja novog Blade Runner-a. Solidan film, mada je nepotrebno usporen i predugačak (izgleda da su autori mislili što sporiji to umetničkiji film, ali nije baš uvek tako ;) ), mogao je komotno bar pola sata kraći da bude. Ima kao i prethodnik neke rupe u zapletu (po mom mišljenju dosta veće i lakše uočljive), mnogo toga je nedorečeno i verujem da će ovo postati nova franšiza (što mi se baš i ne dopada, jer to ne izađe na dobro, al' ajde), ali isto tako ne verujem da će ni ovaj, ni potencijalni nastavci postati klasici. Svakako je jedan od boljih sf filmova u poslednjih nekoliko godina i vredi ga videti. Još zamerki upućujem na to da je moglo da bude malo više Dekarda i Volasa u filmu, kao i na muziku koja jeste pretežno ambijentalna i atmosferična, ali ni približno upečatljiva i pamtljiva kao Vangelisova. Moralo je to bolje, s obzirom na to da je Hans Cimer majstor za takve stvari.

gruja likes this.
  13. Maxa

Maxa opsa!

8,233
    2,016
    113
    meni baš odgovara dužina filma. gomila scena ima mnogo jači efekat "when you have time to stop and look around", da osetiš atmosferu, a ne samo da se preleće s jednog na drugo. da ne budem idealista, postoji par scena koje su mogle da imaju kraći rez.
    takođe, ne verujem da će postati franšiza, već su ga proglasili za box flop. u takvom scenariju može samo da se dogodi da prava ekipa kao i ovaj put dobije "kormilo". svakako, univerzum je jako zanimljiv, i voleo bih da vidim još neku non-deckard priču.
    po meni su i deckard i wallace imali taman minutažu jer realno
    priča ovog dela nije o njima, iako priča oba dela jeste o deckardu, ako me kužiš :D
    Mislim da Zimmer nije hteo da kopira Vangelisa i da udara po istom fazonu, ipak je Vangelisova muzika vezana za 80te (pompezno, uz koketiranje sa cringeom i pretencioznošću) dok je Zimmer išao na moderniju i svedeniju varijantu. ono što je jako bitno je da se muzika odlično stapa sa slikom i pričom, meni daleko bitnije nego pokušaj da se prave pamtljive teme da bi se dosegao original.

zdravkelja likes this.
  14. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,838
    529
    113
    Upravo pogledao Blade Runnera. Nemam nikakvih zamjerki na "sporocu" filma, meni je to bas odgovaralo, ali morao sam da primjetim da je dobrom dijelu sale bilo dosadno, ali hey, vecina njih i ne zna sta gleda :)
    Takodje, bas sam pozitivno iznenadjen minutazom koju je imao Harrison Ford. Kontao sam da ce biti dosta manje prisutan.
    Vizuelno je spektakularan, vrhunske scene, karakteri. Svi su se potrudili. Nazalost, kao sto neko prije mene rece, sumnjam da ce imati kultni status, no bar neka pokrene struju pa da dobijemo vise scifi filmova ovakvog kalibra u buducnosti.

TwiSteR and Maxa like this.
  15. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Nisam bas siguran, vec su proglasili film flopom jer je imao slab opening vikend, procentualno u odnosu na budzet cak i gori nego originalni Blade Runner.
    Bitno da narod ide da gleda Transformerse :D

TwiSteR likes this.
  16. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Moze, ali... Ako pustis snimak koji u sebi ima HDR metadatu na obicnom monitoru, boje ce izgledati veoma isprano. Da bi se to eliminisalo, moras instalirati MadVR plugin i u njegovim podesavanjima podesiti tonemapping za SDR display.

Maxa likes this.
  17. Maxa

Maxa opsa!

8,233
    2,016
    113
    tenkju

18. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,505
    650
    113
    Што се музике тиче, нема је :lol: Постојеће амбијентално дрндање свака је будала могла урадити веома слично. Вероватно је већина производ Бенџамина Волфиша док Цимер провлачи своје име као главно а Remote Control Productions послушници штанцују неодређену количину. Нема ниједне мелодије осим аранжмана Tears in the Rain што је наравно RCP обрада Вангелиса. Иде Цимерова музика страшно низбрдо задњих неколико филмова. Првобитно је Јохансон требало да буде композитор али су га отерали. Мислим да се ни он не би нешто боље показао.

Last edited: Oct 11, 2017
    SolidSnake88 likes this.
  19. SolidSnake88

993
    635
    93
    Tačno, ovde malo i ima prave muzike, više je neko ambijentalno brundanje koje je okej tu i tamo, ali potpuno zaboravljivo. Interstellar iako mi je slabiji film je imao daleko bolju muzičku podlogu od ovog. A Vangelisov OST je nedostižan, ovakvi klasici kao što su: Main titles, Blade Runner blues, Love theme, Memories of Green, Tears in Rain, i End Titles su s razlogom klasici filmske muzike. Naravno i ceo OST u celini je sjajan.

grunt likes this.
  20. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,016
    693
    113
    Ispovest: Nikada u životu nisam gledao Blade Runner. Pls don't kill me.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

21. 9dots

9dots Active Member

241
    31
    28
    Nećemo da prljamo ruke :) ;) Ako bi mogao da se prisloniš uz ovu oštricu, naglo, jetrom prvo, k tnx

eufrat, grunt and Maxa like this.
  22. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    Niko nije savrsen. :)

23. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

710
    41
    28
    Pa sta ja sam gledao Blade Runner pre nekoliko godina tek, i nikakav specijalan utisak nije ostavio na mene, cak sam zaboravio o cemu se radi. Tako da moze se reci da mi je sranjence of SF-a

24. voja87

voja87 Well-Known Member

8,267
    1,124
    113
    po tebi skoro sve sto pogledas je sranjce

Undenis and stale like this.
  25. Maxa

Maxa opsa!

8,233
    2,016
    113
    beskrajni do sada najobjektivniji lik na forumu, odmah posle simkele.

Undenis and stale like this.
  26. SolidSnake88

993
    635
    93
    А koje sf filmove, kao i filmove u celini smatraš vrhunskim, ako nije tajna? Tj. za koje možeš reći da su ti omiljeni, ako više voliš tako.

27. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
    Ne pecaj se dzaba snake

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

SolidSnake88 likes this.
  28. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Ne skidajte ovaj HDRINVASION rls od Blade Runnera. Nije 1:1 copy, vec je scan.

29. Blue

Blue ....................

10,816
    398
    83
    Odgledao i ja famozni novi Blade Runner.

Vizuelni stil i dizajn zvuka 10/10. Generalno odličan ali mi je smetalo u filmu to što je malo previše eksplicitan oko nekih stvari i brine se o tome da gledalac skapira sve na prvu loptu.

zdravkelja and Maxa like this.
  30. Maxa

Maxa opsa!

8,233
    2,016
    113
    e, složio bih se za
    onu scenu kad mu kaže baba da nije on dete, pa onda on ima onaj flashback sa memories ribom. nije morao taj flashback.

SolidSnake88 likes this.
  31. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

710
    41
    28
    Pratite moje postove #beskrajpostoviemugalaxy.forum ima tu svi oni moji postovi kaj volim a kaj ne. Kuzis SolidSnejce? XD
    A poslednji koji mi se dopao film je Get Out sa nekom camugicom

32. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    War For The Planet Of The Apes 2017 1080p BluRay x264-BLOW

Rodilo and Maxa like this.
  33. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Ekstra kaze drug da je najbolji do sada, plus da CGI prebolesno izgleda.

Izasla i je I anabela btw :)

Code:
    Annabelle: Creation 2017 1080p BluRay DD5 1 x264-SPARKS

34. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
    Pokusacu veceras da pogledam anabelu, nadam se da ce biti dobar horor, mada ne polazem mnogo nade

35. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,748
    1,363
    113
    Onako, manje više... Gledao ga u bioskopu sa devojkom, sala bila puna klinaca... Nuff said.

Timemaster likes this.
  36. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
  37. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    Skidam i ja oba dela pa cu isto da(pokusam) da pogledam.

38. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,164
    566
    113
    Prvi je govno, drugi ok.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

39. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Znaci mogao bih te majmune konacno da gledam. To je kao kraj trilogije? Nisam gledao ostale. Pasce verovatno filmski maraton za vikend.

Anyway, pogledao sam What Happened to Monday, distopijski film, nije lose.

It Comes at Night - Kao horor, jeziv na momente, ali mi je uglavnom bio dosadan.

The Sound - Isto horor. Djubre. Sa ok atmosferom, ali i dalje djubre. Odavno gledao Rose McGowan u nekom filmu.

40. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
    Ima li uopste dobrih horora :D ? Svaki koji mi neko preporuči, ništa da me radi. Ono što mogu iz glave da izvučem a da mi se svidelo jesu The Visit, The Conjuring, The Witch, Babadook (samo ok) i da, ne shvatam fascinaciju filmom Train to Busan. Nije mi bio nešto. Jbg, baš se ne sećam kada sam dobro srao cigle uz neki horor :(

zdravkelja likes this.
  41. Ratanook

Ratanook Active Member

312
    77
    28
  42. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
    nisam :) preporučuješ?

43. Ratanook

Ratanook Active Member

312
    77
    28
    Ako volis filmove poput Rozmerine bebe, Devete kapije ili Isterivaca djavola onda ce ti se i ovaj svideti.

44. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    Obavezno pogledaj,rezija je isti covek kao i The Chaser.
    The Wailing ima sve kvalitete koje volimo i trazimo od novog korejskog filma: to je hrabar, originalan, sumoran, nasilan, duhovit, napet, nepredvidiv triler.Sjajan film u svakom pogledu.

stale and Ratanook like this.
  45. voja87

voja87 Well-Known Member

8,267
    1,124
    113
    opis fima kao da si kopirao sa dvd omota:)

johny blaze likes this.
  46. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Meni su horori trash zanr, pa valjda zato, uzaludni su svi pokusaji da nadjem nesto stvarno dobro.

47. Revan

Revan Member

56
    11
    8

Ako nista drugo, makar ce biti zanimljivo videti superherojski horor film.

48. voja87

voja87 Well-Known Member

8,267
    1,124
    113
    cek ovo je xmen, interesantno

49. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

3,977
    674
    113
    E ovo jeste dobar trailer i izgleda interesantno. Ne verujem da će i film to biti, ali ko zna

50. gruja

gruja I am God of War

5,337
    573
    113
    Xmen vs silent hill

Sent from my A40C using Tapatalk

Share This Page