1. powered by Surfing Waves

FILMOVI 2018

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Wahad, Jan 5, 2018.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,144
    1,981
    113
    Spremam se da gledam Blade Runner 2049, ali ja se uopšte ne sećam prvog dela :(

Mislim, možda budem imao neki flashback, ali ovako mi apsolutno ništa ne pada na pamet iz prvog dela.

Btw, kada smo ovde u novoj temi, neka neko baci prekoruke nekih okej filmova koji su izašli u proteklih par meseci, ne moraju da budu mainstream naravno.

2. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    obavezno odgledaj prvi deo pre 2049 ako se ne sećaš radnje.

TwiSteR likes this.
  3. Ace

Ace 1.000.000

2,801
    562
    113
    U takvim slučajevima ja pogledam ponovo prvi deo filma pre nastavka

4. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Odgledao napokon Blade Runner 2049. Hmmm...
    Sa jedne strane dobar film. Dobro snimljen, dobra misterija i pristojna izvedba
    Sa druge strane... usrali su neke od kvaliteta prvog dela kao i mistiku istog. Novi ti bukvalno natrlja na kraju sve na nos, ne da ti da sam odlučiš šta ti film znači. Samo taj detalj bi ga stavio kao značajno manje dobrim/bitnim filmom u glavi većine fanova. Plus je malo rastegnut da bi i mnoge scene su, mada lepe, monotone pa i dosadne.

Ukratko. Lep film, veoma vreda gledanja ali daleko od prvog dela.

P.S. Ovaj raspelt događaja daje jednu šansu za treći film koji bi mogao da ima misterioznost prvog a to je da bude o
    sukobu, fizičkom ili psihološkom, dve grupe nezavisnih replikanata. Jedna bi bila ova sa kojom smo se upoznali a druga koja smatra da je sposobnost začeća glupost i da samo trebaju da ukradu tajnu izgradnje za sebe jer je proces, kontrolisaniji, efikasniji, brži i da je već gotov rezultat sa skoro ni malo vremena potrebnog za stasavanje.

voja87 likes this.
  5. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Jbg skidam keca onda. Pretpostavio sam, ali me strašno mrzelo iskreno....

6. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    meni br2049 no1 film 2017te lagano.

odgledah i wind river skoro, vrhunski, možda i top3.

7. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Odlican je 2049, bas sam cekao da ponovo gledam. Cak bi rekao da je i bolji film od prvog dela, ali je prvi deo vazniji i ostace upamcen kao mnogo uticajniji u ustoriji kinematografije. I ima bolji soundtrack naravno.

Maxa likes this.
  8. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    Spremite se za komentare 2017. filmova kada se pojave na torrentima mesecima kasnije ;)

Maxa likes this.
  9. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    @TheNick standardica :D

potpis.

10. Blue

Blue ....................

11,488
    639
    113
    Dokaz da je moguće napraviti film dostojan kultnog prethodnog dela.

Maxa likes this.
  11. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    pogledao sam ga ponovo sinoc, i dalje imam isto misljenje, vrlo dobar film, malo spor, malo style over substance...i pored dosta truda kec izgleda bolje, ima bolji soudtrack i imo bolju pricu, ova u 2049 i nema preterano logike

twist na kraju mi je bio super u bioskopu ali sad vidim da to uopste nije bilo neocekivano, kada su k-u rekli da nije on dete stavili su kadar te devojke sto pravi secanja tada da je odmah bilo jasno ko je

12. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Juce sam bas odgledao oba u cugu.
    Dvojka se lepo nastavlja na original ali ipak je kec nekako bolji film.

Sent from my A40C using Tapatalk

13. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Skinut full br za projektor, overice se danas.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Maxa likes this.
  14. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,509
    944
    113
    Ja uhvatio sinoć na rtsu djanga, i odgledao ga po ko zna koji put. Kakva filmčina jbt.

15. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Meni je fenomenalan dok se onaj Nemac ako se dobro sećam ne samoubije ubijajući Lea. Tu sam bio baš WTF, na loš način, i onda onaj deo sa solo Djangom mi se uopšte nije svideo i baš mi pokvario mišljenje o celom filmu. Kao da je taj poslednji deo neki potpuno drugi, glupi, potpuno predvidljivi film.

Inače, svi su tada pričali o glumi Leonarda Di Kaprija u tom filmu, a Waltz je zapravo opet skroz sabio, ali show je na kraju, kao i u Petparačkim pričama, ukrao Samuel L. Džekson. Neverovatno dobra a otkačena uloga. Umirao sam od smeha u svakoj sceni sa njim.

16. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Django je i meni stvarno bio odličan film (gluma Lea, Samuel L Jacksona i Kristof Waltza na vrhunskom nivou, nema šta) do tog trenutka kada je počelo rokanje na kraju. Jebo pas mater Tarantinu koliko mi je ta scena usrala celokupan utisak o filmu.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Undenis and Super Simke 64 like this.
  17. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,405
    2,684
    113
    Ah dobro je, imacu sta da gledam za vikend :)

Dunkirk.2017.IMAX.2160p.4K.UHD.Blu-ray.Remux.SadeceBluRay ~45GB

18. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,509
    944
    113
    Dobar je waltz ali mi je nekako u svakom filmu isti, ista dikcija, gluma. Mada ova uloga kao da je pisana za njega.

Undenis and TwiSteR like this.
  19. Blue

Blue ....................

11,488
    639
    113
    Bitno je da smo dobili dostojan nastavak koji nije za klasu lošiji od keca ako je uopšte i lošiji, što je teško i reći objektivno jer danas postoje neki drugi standardi.
    Svakako je bilo nemoguće da dostigne tu "bitnost".

20. DieH@rd

29,405
    2,684
    113
    Your Name - FANTASTICAN

21. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    ...mogla bi da se otvori tema koji anime trenutno gledate ili anime preporuke. postojala je pre 100 god

22. DieH@rd

29,405
    2,684
    113
    I vise je nema jer malo ko gleda anime fimove i to ovde javlja.

A inace, Your Name je rekorder. Zaradio preko $320M, lagano nadmasivsi Spirited Away. Stvarno super film, tenzija pred kraj me je podsetila na The Girl Who Lept Through Time. Sve preporuke [pogotovo za one koji skinu i pogledaju 4K HDR remux na dobrom ekranu].

23. drablj

drablj Stalker

975
    187
    43
    zatvorili ste temu, jer je bila pile-up i nije se detaljno pisalo o tome sta smo pogledali (a ovde kao svi pisu detalje, pola su najave u jednom redu sta je izaslo). ja sam prosle godine pogledao 100 animea (po myanimelist). zamisli za svaki da pisem utiske...
    slazem se za your name da je odlican. od igranih filmova sam poslednje pogledao brawl ovaj i dobar je.

gruja likes this.
  24. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    i kad je zatvorena pricanje o animeu je prilicno zamrlo jer niko nije hteo da otvara teme posebno a teme sa nekim listama su smarale zbog svakakvih kriterijuma. milsim da bi sad bilo ok jer nema mnogo ljudi na forumu

25. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Anime smara.

Rodilo likes this.
  26. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Pa sto da ne? Ja u poslednje vreme pisem utiske za sve novije filmove koje pogledam.

Gledao sam i ja Your Name pre nekih mesec dana, definitivno Shinkaijev najbolji film i jedan od najboljih anime filmova uopste.

27. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Pogledao novi jumanji,iznenadjenje sto se mene tice.
    Nisam imao nikakva ocekivanja od filma i film je to ispunio.

28. DieH@rd

29,405
    2,684
    113
    Ne.

29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    Skinuo sam i ispravio tu nevidjenu gresku da ne odgledam ovako dobar anime. Your name. je stvarno fenomenalan anime koji vredi odgledati. Sad bih vratio dva sata u nazad da opet gledam ne znajuci nista :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

DieH@rd likes this.
  30. DieH@rd

29,405
    2,684
    113
    Film je potvrdio da nemas ocekivanja?

Rodilo likes this.
  31. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Evo ja slucajno juce otkrio Steamboya,dojaja anime,retro,syberpunk syfy... OOdlican!

32. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Odlican blade runner, bas bas dobar

Undenis and Maxa like this.
  33. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    od tvorca akire, imam cak dvd, uzeo iz m2 video kluba davno... ako se iko seca tih klubova

gruja likes this.
  34. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Da

Rodilo likes this.
  35. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Odgledao Blejd Runere

Okej iz prvog sam se samo sećao poslednjeg fajta. Mislim u trenucima mi bude, fuck, ne verujem da je toliko star film. I stvarno je odličan, kamera, atmosfera pogotovo i muzika naravno koja ubija.

Dvojka mi je dosta kompletniji film. Generalno toliko je trebao i kec da traje. Ok kec je konkretiniji, ali dvojka ima bolji tok priče i kompletnija je nekako. Muzika je više tense što mi se isto sviđa. Vidi se da su pokušali da naprave ”nastavak muzike” iz keca ali ono. Ova mi je više ne znam, Odiseja fazon, Mass Effect fazon :D ali najozbiljnije...

Ovo nije moglo da se napravi pre 35god, da su pokušali failovalo bi opasno, tako da ako se uzme vreme i sve, kec je bolji film, ali meni je iz ovog ugla, treći put, dvojka kompletnija. Kec šalje jaču poruku doduše, ovo je samo, film :) ali služi svrsi, do jaja mi je. Samo me je smorio kraj malo, očekivao sam nešto bolje nakon keca, ali ko može da prevaziđe onakav kraj :D

Maxa likes this.
  36. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    vizelno moglo je ovo da se napravio i pre 35god, i ovde su koristili minijature. imo original izgleda bolje, mnogo vise detalja i mnogo vise gritty, u poredjenju sa njim 2049 izgleda skoro pa sterilno
    a za soundtrak, ne znam kako da ga opisem...serviceable. tu je da upotpuni desavanja na ekranu ali pola vremena ne znam da li je to muzika ili zvuci neke fabrike, u svakom slucaju nista sto moze da se poredi sa vangelis numerama

grunt likes this.
  37. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Zaboravih, product placement je bas sranje a ponekad wtf. Guranje Peugeota, marke koja se ne prodaje u usa ali kida u kini. Bas pizdim zbog chinaservicea u filmovima.

38. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Ne znam, meni je baš taj sterilni izgled spot on u dvojci. Znam da se pričalo o tim minijaturama i okej je, kažem taj sterilni izgled mi je kul, praznina i sve, nekako sve je tu sa razlogom u odnosu na keca. Kec je ”življi” ali mi je ovo sa razlogom ovako kako je.

Meni je više gritty muzika u dvojci nego u kecu. Šteta što nisam gledao u bioskopu....

Ne kažem da je bolja, samo nekako dobro objašnjava taj strah, cimanje, užasan svet koji je nastao.

Maxa likes this.
  39. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    I ja mislim da je takav izgled filma pun pogodak, ne znam sta bi drugo moglo da izazove jaci efekat od toga. Gledacu ovih dana ponovo, da se malo podsetim, i meni je kraj bio najslabiji deo filma, ali mi nije pokvario utisak.

Maxa likes this.
  40. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Vizuelno najimpresivniji deo je kada k dolazi u vegas. Namerno previse eksponirane scene izgledaju bas brutalno.

Last edited: Jan 7, 2018
  41. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Dočarava tu pustoš na tako specijalni način, još ta ”fabrička” muzika što kaže voja87, baš baš pogađa u centar.

Oduševilo me to sve.

42. DieH@rd

29,405
    2,684
    113
    Dunkirk odlican, mada narpavljen u veoma cudnoj formi. Samo prikazuje dogadjaje koji su se desili, bez standardnog storytelling-a u tri act-a. Na svu srecu publika je nagradila Nolan-a. I pored ove forme film je zaradio dosta.

Najbolje su prosli oni koji su gledali ovo u bioskopu, bas je audio/vizuelni spektakl.

Last edited: Jan 7, 2018
  43. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    meni je to cudno da su otisli skroz suprotno maksimalizmu iz keca sa minimalizmom, zato sam i rekao style over substance jer izgleda to fino ali potpuno ne relano i kao nesto sto nikad ne bi postojalo u blade runner svetu
    ali to je samo sa jedne strane sa druge su pokusali da odrade taj blade runner look i ti delovi izgledaju fino, grad, otpad i td ali opet i to izgleda cisto

44. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Blade Runner - spor film. Blade Runner 2049 - dosadno spor film. Previse nepotrebnog sadrzaja razbacen naokolo. Vizuelno maestralan ali labavo izvedena prica koja ubija sve ono sto je bilo dobro u orginalnom filmu i zeli da se postavi iznad toga.
    Ne svidja mi se u kom pravcu su ishli sa tom egzitencijonalnom pitanju. Previse znacaj su pridali tome nego na same likove.. Ono sto u prvom delu predstavljalo detektivska noir prica. Ovde je megalomanska Conspiracy zavera koja se trudi da unisti covecanstvo. Prica sa detetom ono, OK, sada imaju messiah da rade ceo serijal filmova
    Vidi se da Villeneuve nije imao 100% odvezane ruke sa ovim projektom. Onaj seronja Ridley Scott mu disao za vratom svo vreme dok je radio na film. Sjebao Alien, sada je na dobar put da sjebe i ovu franshizu.
    https://io9.gizmodo.com/ridley-scott-is-ready-for-another-blade-runner-sequel-1821854048
    Za sve se pita Ridley Scott... Kako ce on da kaze. Good job Hollywood

45. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    Desi simke

Sent from my D6503 using Tapatalk

Rodilo and stale like this.
  46. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113

[​IMG] [spoiler/]

47. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,509
    944
    113
    Odličan cgi, video sam taj making of, ali mi konačni produkt ne deluje ok, nekako se čudno pomera.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

48. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    yeah tako nesto, nije savrseno ali opet izgleda super, imo
    slicno kao i schwarzenegger u genisys-u

49. DieH@rd

29,405
    2,684
    113
    Za sada najbolji CGI je podmladjivanje kurt russel-a u GOTG2 u opening sekvenci. Uopste nisam primetio nikakve probleme.

Maxa and voja87 like this.
  50. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,509
    944
    113
    Meni je bio dobar i Robert Downey u Civil Waru. Sa druge strane očajno mi je bilo ono u Rogue One.

Maxa likes this.

Share This Page