1. powered by Surfing Waves

Final Fantasy VII Remake (PlayStation 4 timed exclusive)

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Efendija, Jun 16, 2015.

1. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,585
    688
    113
    Ubio Sony E3.

Koje su ostale platforme ne zna se, kao ni datum izlaska.

2. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Ovo me je bas prijatno iznenadilo, konacno su podlegli pritisku poslije toliko godina, vrijeme je bilo vise :)

3. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Odlicna vest, sad samo ostaje da ispuni hajpovana ocekivanja a to ce biti veoma tesko.

4. Omega

Omega N64 je đubre

14,597
    1,938
    113
    Kako rekoh u par navrata, Sony je ovo trebao osigurati kao ekskluzivu. Bio sam tužan kao kad je svojevremeno najavljeno da FFXIII izlazi i za X360, usraše mi se u djetinjstvo. :D

5. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,863
    1,237
    113
    ako kažu remake, to bi trebalo da znači totalni overhaul čitavog gameplaya, ne samo poliranje ivica i povećanje rezolucije?

6. Blue

Blue ....................

11,305
    589
    113
    Ključna reč : Trebalo.

7. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,380
    1,061
    113
    Nece ovo skoro.

8. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, mada lepo je sto su uopste poceli.

9. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,539
    1,351
    113
    Time, tesko da mogu da ispoliraju ps1 igru toliko, zato se i cekalo ovoliko doduse jer moraju from scratch

10. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,863
    1,237
    113
    to me raduje :) sve dok je from scratch, ja happy :)

11. Omega

Omega N64 je đubre

14,597
    1,938
    113
    Gomila posla je već gotova: priča, scenarij, tekst, muzika, art style, dizajn svijeta i likova, magije i monsteri i sl. To će dosta olakšati razvoj.

12. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Taman za 20th Anniversary:

• PlayStation
    • JP January 31, 1997
      NA September 7, 1997
      PAL November 14, 1997
    Znaci + 20god i release date mu dodje 2017 Septembar kod nas.
    Dobra vest za Sony u svakom slucaju, ali i za PC jer najverovatnije tu dolazi isto neposredno posle, zna Square da je ovo mozda i jedina sansa da zarade gomilu novca, jer imaju proizvod koji je vec potvrdjeno da je legendaran, tako da bi bilo glupo za njih da ga ogranice samo na jednu platformu zbog Sony-a, ionako fanovi koji hoce da ga igraju 6 meseci/godinu dana pre ce sasvim sigurno kupiti PS4 cim se release date i potvrdi.

13. voja87

voja87 Well-Known Member

9,626
    1,669
    113
    samo je ostao ubedljivo najtezi deo, sve to napraviti a da izgleda u nekom ff15 rangu

14. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Nope, najteze ce biti zadrzati smek originala. Na kraju ce svi biti ne bas prezadovoljni jer ce neke izmene biti neophodne. Al ko hoce original ima vitu/psp.

15. shin-boyan

4,380
    1,061
    113
    Nadam se da ce ovaj remake pokazati koliko je FF7 precenjen :).

16. shone93

shone93 Active Member

905
    186
    43
    ma samo da dodje vise taj remake.....nije bitno u kakvom je obliku...samo da budu verni prici i likovima...nista vise....i bolja kamera u odnosu na original :D

17. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    U trenutku izlaska je bio cudo, sad je ceo koncept ff serijala malko zastareo. Al volim ffvii da igram i dan danas.

TheNick likes this.
  18. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,486
    2,419
    113
    Ja se nadam da ce ovo da urade na fazon Residen Evil 1 Remake-a, znaci da odrade veoma high end 2D pozadine enhanceovane raznim 3D efektiima i osvetljenima, Advent Children 3D modele za party/NPC-ove, i ultra high end CGI-ove. Cak i ovaj "pojednostavljen" pristup bi ih naterao da urade metric shitton of posla, ali ipak bi bilo lakse nego da kompetan ceo gameworld prave u FF15 nivou full 3D kvaliteta.

19. voja87

voja87 Well-Known Member

9,626
    1,669
    113
    ako nisu igubili original materijal bio bi zadovoljan i tim starim 2d pozadinama u visoj rezoluciji sa boljim 3d likovima, onda bi veci rad bio pravljenje 3d prostora za vreme borbi

20. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,651
    259
    83
    Kao neko ko je prvi put poceo da igra igru na Viti krajem prosle godine i zavrsio je pocetkom ove, slazem se. Odlicna je i dopala mi se, odgledao sam i AC i odigrao Crisis Core nakon prelaska ali ne bih mogao da se slozim da je ubedljivo najbolji Final Fantasy kakvim ga mnogi nazivaju. Za takvu titulu mislim da je ipak to morao da bude prvi (3D) Final Fantasy koji si igrao.

Ali kao sto rekoh, i dalje mislim da je sjajna igra i radujem se remakeu.

21. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,320
    2,211
    113
    Ja se nadam da ce projekat biti otvorenijeg tipa, kao FFXV... tj da ce slusati fanove malo. Mada tesko da ce svako biti zadovoljan, previse je specificno... Igru vole i weeabooi koji bi Gacta i Crisis Core vibe, a i generacija koja je posle PSX ere batalila FF.

22. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Also reci da je FFVII precenjen, well smartass nadji mi igru te velicine i uticaja iz tog perioda? Plus da je popularnost opstala ovoliko. Sure igre su napredovale menjali su se nacini na koje se prave i ocenjuju... ali u to vreme bio je totalni overkill, danasnji ekvivalent ne mozemo ni da zamislimo jer toliki napredak se odavno nije desio. Yeah sure Witcher 3 ima veliku mapu, za par godina izacice igra sa vecom sve na isti shablon, no one would remember... a za 5 godina? 10? 15?

23. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,651
    259
    83
    Precenjen u smislu da je danas neuporedivo bolja igra od ostalih FF igara a ne da nije bio dovoljno napredan za to vreme i imao veliki uticaj na naredne 3D JRPG igre.

24. Omega

Omega N64 je đubre

14,597
    1,938
    113
    I ja bih vjerovatno rekao da je precijenjena igra da sam je igrao preko 15 godina nakon izlaska, ali u februaru '98 nisam mogao da vjerujem šta se odvija ispred mene na ekranu. U školi se raspravljalo uveliko o lokacijama, borbama, materijama, tajnama itd.

25. howler

howler Well-Known Member

2,301
    472
    83
    Na osnovu ogrinala izasli jos 3 igre i 2 anime-a. Od 2004te do 2009te se aktivno investiralo u FFVII Compilation. Zasto se to recimo nije desilo sa FFVI ili FFX?
    Ima nesto tu specijalno u sedmice.. :)

26. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,539
    1,351
    113
    Jeste precenjen malo, prica je ili nebulozna ili potpuno predvidiva, kako kad. Ali zato gomila drugih stvari je wow, materia sistem je dobar, jedan od boljih ff sistema, kolicina optional contenta isto...ima toga mnogo.

A igra te velicine iz tog doba, ako ne i veca, star ocean 2, meni licno i drazi od ff vii, ne kazem i bolji. Doduse, ff je brze lokalizovan.

27. DieH@rd

28,486
    2,419
    113
    Za vreme kada je FF7 izasao, to je bio apsolutni insane release. Fenomenalna 3D grafika, prebrutalni CGI koji je totalno iskoristio novi CD medijum, veoma jak negativac koji je ubio nevinu devojku [igraci na zapadu to nikada ranije nisu videli], maltene prvi JRPG koji se proslavio na zapadu.

Forma remake-a me ne interesuje [full 3D ili 2D backdrops], sa zadovoljstvom cu opet odigrati igru kad se pojavi [za ~2 godine]. Square will get my money.

28. Blue

Blue ....................

11,305
    589
    113
    Ne znam ali igrao sam sedmicu posle ostalih delova na PS1 i bila mi je najbolji deo.

29. voja87

voja87 Well-Known Member

9,626
    1,669
    113
    sto se tice price i dizajna ima drugih igara u serijalu koji su mi bolji ali ff7 mi je defintivno najbolji sto se tice gamaplay-a a odigrao sam ga bas kasno, tek posle dvanestice

30. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Da ne zaboravimo, sedmica je imala i sjajnu muziku koja do tada i nije bila standard u igrama (kad bolje razmislim i dalje se reko pojavljuju tako dobre i lako pamtive melodije)

31. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,069
    867
    113
    Ostala mi u secanju kao prva igra koja me oborila sa nogu kao klinca.Bas dobro sto su se konacno odlucili da urade remake.

32. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,205
    235
    63
    Dosadni ste...

Elem, ocekujem puno, ocekujem FFXVI sa FFVII pricom, nista manje ne prihvatam.

33. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

339
    53
    28
    Jedna rec - Advent Children.

Ok, to su dve reci ali taj film je po meni onako kako bi FFVII trebao da izgleda od pocetka do kraja (ne mislim na plot, samo graficki). End of story, period.

34. voja87

voja87 Well-Known Member

9,626
    1,669
    113
    ako je suditi po ovoj animaciji tako ce i izgledati

35. DieH@rd

28,486
    2,419
    113
    Well ovo je bio CGI of Visual Works-a, pravih majstora svog zanata.

Valjda cemo do kraja ove godine cuti jos ponesto o igri, da obijemo potvrdu makar koji je scope ovog projekta.

36. grunt

grunt Celeb Freak

14,940
    2,135
    113
    Sve u svemu bice super igra sigurno, jos kada bi pao PC release eehh xD

37. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,090
    388
    83
    PC release je fakticki zagarantovan. Samo ce kasniti u odnosu na PS4.

38. shone93

shone93 Active Member

905
    186
    43
    Kad smo vec kod muzike......moj omiljeni theme song ever!!!! Sephirot je nevidjeni badass!!!

Uh kad cujem ovo nalozim se do jaja :D....mene vec vata hype!!!! Ovo ne moze da omane, ne sme!!!!

39. Omega

Omega N64 je đubre

14,597
    1,938
    113
    Balans se mora popraviti u Remakeu jer su gotovo svi boss-ovi preslabi. Mislim da sam prvi put jedino imao problema sa Demon Gate boss-om, a i to jer nisam bio dovoljno levelovan. Materia Keeper isto zna ubiti slab party vrlo lako, ali sve je to sporadično...

40. zdravkelja

zdravkelja Member

8,345
    1,305
    113
    Uh, sad kad se setim one nesretne najave od decembra i Hashimotoa kako se dere na najgorem engrishu koji sam cuo u zivotu. Pa face u publici pre i posle najave...

Izvukli su se :D

41. DieH@rd

28,486
    2,419
    113
    Last edited: Jun 17, 2015
  42. zdravkelja

zdravkelja Member

8,345
    1,305
    113
    :D

Vidim da se Kagari javlja na GAFu, kaze da je ovo situacija slicna SF 5, ne veruje da izlazi na Xbox. I ovo:

43. DieH@rd

28,486
    2,419
    113
    Gametrailers reakcije na FF7 i Shenmue su bile legendarne. Bossman i Huber su takvi fanboyevi, videlo se to po njihovoj zadnjoj Final Bets epizodi. Te igre su im bile najocekivanije, Huber imalo srcku nije dobio u sekundi kada je krenula Shenmue muzika.

44. shin-boyan

4,380
    1,061
    113
    Meni to totalno fejk izgledalo :).

45. DieH@rd

28,486
    2,419
    113
    Oni su paljevine totalne, uopste me ne cudi to vristanje.

46. TheNick

19,320
    2,211
    113
    FFVII vibe nije bas najsrecnije prenesen u Advent Children... a igru koja koristi Advent Children artstyle smo vec imali, bio je to prequel Crisis Core za PSP... i tu i tamo je funkcionisalo, bio je bolji vibe od filma, odlicne lokacije... ali nazalost mnogo pederluka sa Gacktom i forama koje je Square furao u to vreme.

Mislim da je ovaj nadrkaniji ozbiljniji glas u ovom teaser traileru za FFVII i pomalo gritty-a atmosfera nod tome da su skapirali da fanovi FFVII ne zele animu igru vec da bude malo ozbiljnija atmosfera. Sure its a FF bice tu Chocoboa i zajebancija, Clouda koji se oblaci u zensko i svakakvih funny gluposti ali to nikada nije smetalo originalnom FFVII da bude i ozbiljan kad treba. Prica sigurno nece ostati 100% ista, bice dodatih, izbacenih stvari... nema sansi da ce se svakome svideti promene ali jbg, think Resident Evil Remake, po meni najbolje odradjen remake svih vremena.

Za FFVII 2D fixed pozadine su neophodne, neka su i 3D samo da je fixed kamera dok si na lokacijama bez degenske FFXIII i FFXV kamere... i onda mogu da zovu to remake-om. Worldmap mora da postoji... Generalno treba da ima sve elemente 3D FF igara iz PSX perioda, samo da bude modernije odradjeno.

Sistem treba da ostane sto slicniji originalu znaci opet bez real time sranja, ATB mozda malo brzi... think FFX. Najveci problem je kako uklopiti sve FFVII spinoffove? Advent Children i Crisis Core... posebno Crisis Core jebeni, ako ce da ubace likove od tamo bolje da ga ne prave.

A sada galerija slika u fazonu LETS REMAKE THIS

Glorious PC version

Still sve te fore su nekako bile OK tada, dunno imala je duha igra... ali ako ih remakeuju u anime fazonu bice lame.

47. Bahamut

1,205
    235
    63
    Sto se tice stila borbe, Crisis Core je sasvim ok za neku osnovu, mada, ako bas zele da zadrze stari look, FFX bi bilo idealno, sa malim poboljsanjima.
    Sto se tice price iz CCa, mogli bi da odrade FFVIII Laguna style flashbacks, ne bi bilo lose malo pauzirati main story i igrati fhashback, bar mi nije smetalo u osmici, naprotiv, Laguna mi je mozda i nabolji lik.

OffT: Kako da nahajcam ovo da igram na androidu:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.square_enix.ff7g_bike

48. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Tu je takodje opcija da u ovaj remake ubace i deo dogadjaja iz CC kao i iz AC filma, da prica bude prosirena i zaokruzena u jednoj igri. Sta je bese bilo jos? Ona igra sa Vincentom?

49. Bahamut

1,205
    235
    63
    Ubacivanje AC price bi bilo pointless, I mean, sta, 100 sati ganjas Sephirotha, roknes ga, i onda ponovo cekas da ga ozive pa ajmo Jovo nanovo?
    Nope, samo CC, i to pojedini dijelovi, bez Genesisa, samo da kompletira Zackovu pricu.

BTW. sta sa Super Novom? :lol:
    Bilo bi dobro kada bi vratili ovaj kult, samo sa opcijom prekidanja (opet FFX style), samo da je pogledam jednom sa boljom grafikom.

U sustini, ono sto bi mene zadovoljilo je FFX u open FFVII worldu.
    Sto se tice price, dodati samo CC kroz flashbackove, kao i Last Order dio price.

50. DieH@rd

28,486
    2,419
    113
    Sudeci po trejleru za FF7R, u njemu nije prikazano nista od CC-a vec samo flashbackovi na svet PRE dolaska Jenove. Taj period sa Jenovom sam taman uvek theo da vidim na ekranu, wizzard wars, unistenje zemlje i sl.

A ti nick, mogao bi ohladiti sa pljuvanjem CC-a. :D The game was great [nay, it was awesome], and Genesis was fine. Koliko sam nebuloza video u gamingu, on ispade totalno normalan pored njih.

Share This Page