1. powered by Surfing Waves

Final Fantasy VII, VIII & IX

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Blue, Aug 9, 2011.

Koji je po vama najbolji FF na PS1?

1. FF VII

7 vote(s)
    26.9%
  2. FF VIII

13 vote(s)
    50.0%
  3. FF IX

6 vote(s)
    23.1%
  1. Blue

Blue ....................

11,447
    628
    113
    Voleo sam ovaj serijal na PS1 pa sam odlučio da napravim thread za diskusiju u kome takođe možete i glasati za vama najomiljeniji nastavak iz PS1 ere.

Final Fantasy VII

Developer: Squaresoft
    Release: 31.01.1997.

Final Fantasy VIII

Release: 11.02.1999.

Final Fantasy IX

Release: 07.07.2000. JP

2. Zico

Zico Member

376
    1
    18
    Ako moram da biram - FFVII.

3. Blue

11,447
    628
    113
    Pretpostavljam da će većina odabrati FF VII,
    mada su i meni odlični svi delovi.

Koliko je tu bilo priče po netu da li može da se oživi Aeris...

4. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Pitao sam se ko ce biti dovoljno hragar da napravi FFVII thread ali ovo je dosta bolja varijanta:)
    Kao sto si rekao, i meni su sva tri dela odlicna, devetku jedino nisam zavrsio i izostavicu je iz glasanja. Od ova dva dela...sedmica je za nijansu pobedila, i to ne zbog gameplaya/grafike/duzine vec samo jedna stvar je po meni bolja u sedmici a to je antagonista:) Zadnji boss je presudio:)

5. Blue

11,447
    628
    113
    Izabrao bih i ja FF VII kad bih morao, najvise sam vremena u njoj ostavio, mislim da ie bilo najvise stvari da se radi sa strane a i prica mi je najbolja.

6. voja87

voja87 Well-Known Member

10,284
    1,890
    113
    do skoro mi je ff9 bio omiljeni ff, kad sam pre koju godinu ponovo sve odograo i ff7 po prvi put malo su se stvari promenile, sad gledano od te tri bi izabrao ff8 zbog price ali tu sistem jednostavno ne valja, svo ono izvlacenje magije je sranje...znaci ff8, ff7...ff9

7. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Hmm, teško pitanje, ali izabrao sam IX, ne znam, nekako mi je najdraži, više mi se sviđa artwork. Ipak svaki FF je priča za sebe...nisam igrao dalje od 10 ali svi su manje-više za 10. Inače FF VII ne gotivim toliko kao ostali, možda zbog toga sto sam ga zadnjeg odigrao na PS1.

8. InsaneEyes

InsaneEyes Active Member

146
    60
    28
    nije to los serijal

8 samotako

9. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    FF8 naravno.

10. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,202
    2,610
    113
    I ja sam glasao za osmicu.

11. Blue

11,447
    628
    113
    Meni je osmica najbolja što se tiče dizajna likova pošto najviše liče na ljude.

12. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,796
    2,331
    113
    Sva tri nastavka su odlicna, PSX je mnogo dobar period za Final Fantasy. FFVII mi je naravno bio omiljen ali mi je danas malo smor posle svih spinoff-ova, filmova, armije retardiranih fanova koji se nisu rodili kad je igra izasla originalno itd... FFVIII sam igrao mnogo kada se pojavio i bio mi je tada i bolji od FFVII verovatno, samo danas kad pogledam tu pricu dodje mi da bacim peglu, ali svet, likovi i sistem su bili bas cool u to vreme, zato je mozda i najveci utisak ostavio. FFIX mi je bio pomalo letdown jer sam ocekivao jos jedan FFVII ili VIII, u to vreme kada je IX izasao i nisam bio fan klasicnih FF igara, obrnuo sam ih sve tek mnogo kasnije... ali i pored toga FFIX je bio fun game back in late 2000.

Steta sto su posle FFX japanci odlucili da odustanu od tog klasicnog J-RPG stila u FF da bi se prilagodili svojim novim retardiranim US fanovima.

13. Blue

11,447
    628
    113
    IX je ok, imala je bolesnu grafiku za PS1, samo mi je delovala kao da je prilagođena malo
    mlađem uzrastu nego prethodni delovi.

14. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,628
    75
    48
    IX od ponudjenih.

15. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Trenutno igram sedmicu na psp-u, pa kasnije ostala dva. Zasto danas vise nema ovakvih RPG-ova :(

16. DieH@rd

29,202
    2,610
    113
    Jedinina prava sansa za povratak JRPG-ova je Square-ov skoro sigurni megahit Xenoblade Chronicles. Izasao je u japanu uz odlicne ocene i komentare fanova/reviewera, a za koji dan ce izaci na PAL teritoraijama. Totalno pomera granice JRPG-a, uvodi openworld okruzenje i extra dobru pricu.

Ameri su se jako pobunili sto Xenoblade nece izaci u USA. Popizdeli su, bilo je online peticija i raidova, al za sada nista nije najavljeno.

edit - on the other hand Square i dalje zavlaci fanove sa Versus XIII. Nece ta igra izaci jos godinu dana garant. :-/

17. sqall

sqall Active Member

863
    109
    43
    mislim da se zna za koga sam ja glasao ;)

18. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Za osmicu, jel tako?

19. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,796
    2,331
    113
    Jedinina prava sansa za povratak JRPG-ova je Square-ov skoro sigurni megahit Xenoblade Chronicles. Izasao je u japanu uz odlicne ocene i komentare fanova/reviewera, a za koji dan ce izaci na PAL teritoraijama. Totalno pomera granice JRPG-a, uvodi openworld okruzenje i extra dobru pricu.

Zaboravio si da spomenes jednu sitnicu... its SD game for Wii

http://www.youtube.com/watch?v=vRGh8Vv7HRE

20. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    ^Upravo i ja vidjeh to pa se razocarah, steta...

21. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    IX mi je bio previše dječiji i neozbiljan. Nisam bio toliko navučen na njega koliko na sedmicu. Sedmica je fenomenalna, sa izuzetkom onog izuzetno pasivnog i iritantnog dijela gdje se Cloud preispituje skoro sat vremena. U ostalom je sve odlično, uključujući borbe sa Weaponima.
    VIII bi bila moj definitivni izbor, zato što su svi karakteri ljudski, western atmosfere, i ozbiljnosti. Možda i zato što ne vuče na jrpg previše. Sve što je izašlo poslije osmice nije ni do koljena prethodnicima.
    A za naj antiheroja glasao bi Kefku. Najluđi karakter ikad.

22. Cipak

Cipak RPG Fan

1,563
    325
    83
    Osmica definitivno prvi j-rpg koji sam odigrao i navukao se.Danas igram skoro svaki j-rpg do koga dodjem preskacem samo totalne krseve.

23. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Stvarno, nedostaje mi psx period:D Najvise sam rpgove pikao na njemu:)

24. Blue

11,447
    628
    113
    Jbg, nedostaje meni PSX period zbog svih žanrova...

25. DieH@rd

29,202
    2,610
    113
    Zaboravio si da spomenes jednu sitnicu... its SD game for Wii

http://www.youtube.com/watch?v=vRGh8Vv7HRE

To nije minus. Ionako fucking square ne zna da pravi HD igre u normalnom time periodu. Pogledaj koliko su vremena prsli na ff13 i versus 13. Mogli su 6 epic SD igara napraviti do sada.

26. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Ovo skroz podseca na FFXII, cak je i combat sistem slican:)

27. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    Dobio sam pre 2 dana FF VII ,prvi put ga igram ozbiljno u zivotu(kad sam iznajmljivao ovu igru kao klinac mislio sam da je sr*nje, proklinjao sam sebe sto nisam uzeo syphon filter umesto ovoga ) 10-i sam tek level ali idem polako kroz pricu i sve to ...

Da,zaboravih da kazem PAL Original igru sam dobio i fear efect 1 takodje original :D

28. Blue

11,447
    628
    113
    FF7 original je nešto što vredi imati.

29. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Meni od svih originalnih FF naslova na PS1 i PS2 nedostaje samo FFIX. Na kraju cu morati uzeti na ebay-u.

30. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,128
    402
    83
    Glasao sam za osmicu, posto sam uz nju ipak proveo najvise vremena, i sam sistem mi je bio jako zanimljiv, posto nista slicno do tada nisam video.

31. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Meni je Junction sistem jedan od najgorih FF sistema, mada je sama igra i atmosfera vrhunska. Materia sistem mi je i dan danas ostao kao najbolji, odmah uz Elements sistem iz Chrono Cross-a.

32. Demijurg 4

Demijurg 4 Kobileći gujan

38
    0
    0
    Presao sam FF7, odlican naravno, 8-icu i 9-ku nisam, naime vrlo sam pedantan kada je emulacija u pitanju i smetaju mi sve nesavrsenosti ako su prisutne, a koliko sam skontao FF8 je moguce igrati bez gresaka samo na 2 standardne opcije - racunar sa nVidia grafuljom + patch specijalni ili na originalnom PS-u. Nemam PSP, a necu da silujem PS2 sa PS1 igrama. Koliko sam skapirao, svako ko nema nVidia grafulju ima problem sa 8-bitnim texturama u ff8, a ako se igra preko emulatora, onda je efekat ulaska u borbu ocajan.

*note: obratiti paznju izmedju PSX i ePSXe emulatora*

Druga stvar, poceo sam ff9 da igram kad skontam da u PSX emulatoru ima nekih problema u vidu pucketanja zvuka u odredjenim delovima i nestajanje textura podloge na samom kraju bitaka, nakon pobede. Zna li neko kako da se podesi ePSXe za tu igru, jebi ga, skolsko pitanje ali nisam se dugo vremena bavio sa tim, a koliko sam skontao samo PEOPS pluginovi ne brljave 2D prikaz, sa njima sam sve zivo pokusao ali i dalje ne radi kako treba, odnosno idealno, kako zahtevam. Cuo sam da ima neki specijalni plugin za tu igru ali nisam uspeo da ga nadjem. Ne znam da li automatsko podesavanje (dt2 fajl za Delta Fronted za ePSXe) moze pomoci ista, trebam da proverim, znate li vi?

Sa Chrono Cross-om je isto problem prilikom ulaska u borbu, na PSX emulatoru radi dosta dobro ali je ulazak u borbu malo rastegnut, a ako se ukljuci frame skipping onda prakticno vidis kako "pretrza" do borbe, odnosno uskoci u istu.

33. ultranova

1,066
    14
    38
    Hmm, sa svim navedenim igrama nisam imao ni jedan od pomenutih problema na ePSXe emulatoru. Koja ti je konfiguracija računara?

34. Demijurg 4

38
    0
    0
    Au, ovaj koji mi je trenutno dostupan je stariji malo, Pentium 4, Radeon 9800 Pro, 128 mb. Kapiram da je dovoljno, jer sam sve do sada picio sa skroz tecnim gameplayom, a da ne zaboravimo da igra radi odlicno, tj. fluidno na PSX emulatoru, medjutim ima te probleme koji su navedeni u compatibility listi, znaci nije do konfe moje. Tako da se ti problemi ne mogu u tom emulatoru izbeci, vec samo da podesim ePSXe kako treba. To govorim za ff9, za chrono cross vec ne znam. Verujem da se moze srediti sa pravim podesavanjima ili jos da probam sa prastarim VGS-om? :D

35. ultranova

1,066
    14
    38
    Pah, ne znam, kontam reko da je do računara ili nešto ipak starije je malo. Ali probaj još šta god podešavat u ePSXe ( Koristi Pete's OpenGL 2 plugin). Stavi shader effect na 2 i pokušaj manualno staviti GFX VRam...

36. DragonOfTheEarth

3,128
    402
    83
    Do emulatora je. Igrao sam sa boljim kompom i imao iste probleme.

37. Demijurg 4

38
    0
    0
    Pokusacu sa starijim verzijama PSX emulatora, prvenstveno mislim na verziju 1.7 (mislim bas na PSX emulator, tu verziju, ne na ePSXe, zadnju) mozda ce sa njom da sljaka perfecto.
    @ Dragon: Te si probleme imao sa PSX emulatorom? Za njega je i navedeno da je do emulatora, barem sa novijim verzijama:

38. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Ako hoces bug-free igranje, bolje je u tom slucaju uzeti PSone za cca 1500 dinara.

39. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Yeey FF8 vodi :)

40. Demijurg 4

38
    0
    0
    Ako hoces bug-free igranje, bolje je u tom slucaju uzeti PSone za cca 1500 dinara.

Onda mi treba i telka neka manja, pogodna za prenosenje, a sa korektnim prikazom. Cuo sam da imaju neki monitori koji mogu da sluze i kao televizori, znas li ista o tome, video sam neke cene, ima za 8000 din, cini mi se, da li daju korektan prikaz sa starijih scart uredjaja i.e. PS1, PS2, Xbox itd., odnosno da imaju scart/RCA ulaz?

41. Blue

11,447
    628
    113
    Yeey FF8 vodi :)

A ja baš očekivao FFVII dominaciju.

42. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Onda mi treba i telka neka manja, pogodna za prenosenje, a sa korektnim prikazom.

Moze ti posluziti bilo koji stari CRT televizor od cca 21" sa Scart ulazom, po mogucnosti koji ne pati puno od "disanja" slike. Ne bi trebalo da je skuplji od 20-25€. Bitno je samo da nadjes RGB Scart kabl za PS1 i dobices odlicnu sliku, bolju od bilo kakvog emulatora na monitoru. Za 8000 dinara mozes uzeti PSone LCD ekran na Ebay-u ili cak PSP koji fenomenalno emulira PSone igre.

43. DragonOfTheEarth

3,128
    402
    83
    Meni i nisu nesto smetali ti bagovi. Ako imas laptop, to bi ti bilo idealno za igrajne.

44. ultranova

1,066
    14
    38
    Well, da je bio FF6 na listi (Ima i za PSX), definitivno bih za njega glasao :D

45. Blue

11,447
    628
    113
    Ima ga, ali ovo je thread za delove koji su originalno pravljeni za PS1.

46. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Meni je Junction sistem jedan od najgorih FF sistema, mada je sama igra i atmosfera vrhunska. Materia sistem mi je i dan danas ostao kao najbolji, odmah uz Elements sistem iz Chrono Cross-a.

Junction sistem mi uopšte nije smetao. Čak i onaj sa esperima iz šestice nije za baciti, ali materija je majka za sve. A te sreće kad se rodi nova materija :)...

47. Blue

11,447
    628
    113
    Slažem se, materija je materija.

48. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,330
    638
    113
    Da, nikada nije bilo lakše postati besmtan. Ima čak 3 kombinacije koje daruju praktičnu besmrtnost.

49. Omega

Omega N64 je đubre

14,772
    1,993
    113
    Ako uspijes dobiti Final Attack materiju u FF7 onda ti je nakon te muke svejedno jesi li besmrtan ili ne. :D

50. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    U borbi sa Emerald weaponom ni to nije puno pomagalo. Ja sam tek puno kasnije naišao na all lucky seven trik, i to je bio jedini način da ga skinem sa spiska. Nažalost, Omega weapon iz osmice mi je bio pretežak. Smatram da je nehumana onakva kombinacija HP-a i napada koji može da prebaci maksimum HP članova partija.Pokušavao sam dostinu puta, ali nikako nije išlo. Sad bi samo zbog toga ponovo započeo da igram osmicu, da znam da sam skinuo jednog od najluđih bossova.

Yonai likes this.

Share This Page