1. powered by Surfing Waves

Formula 1

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Roronoa Zoro, Jul 15, 2011.

1. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,050
    241
    63
    mislim da je na starom forumu bila u ovom delu pa je rad da se vrati.

trenutan raspored:

i naravno:

Code:
    http://www.mediafire.com/?6l3l8n8kgj9ryu3
    BBC-jev iPlayer, najbolji stream koji postoji.

i jedna fina vest, bila bi ludnica ako bi se vratio:

Povratak ledenog u F1?

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,956
    2,847
    113
    Sledecih par trka ce biti odlicno. Nirburg, Monza, spa... ludilo. :)

3. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Bilo bi odlicno da se Iceman vrati i to u Red Bull. Proslu trku sam bio sprecen da gledam pa sada skidam HD.. mozda je tako i bolje :)

4. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Trka u nemackoj je bila odlicna, stvarno je bilo zanimljivo do samoga kraja. Ove nedelje ce se voziti u madjarskoj, a lepe vesti su stigle iz Saubera- Sergio Perez i Crazy Kobayashi™ ce voziti za njih i sledece godine.

5. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    da, odlična trka. Šumi o5 uprskao, ali sve je bolji i bolji. Batonu se naplaćuje Kanada, ali očekujem dobar plasman od njega u Mađarskoj

6. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Moj trenutni tim u f1racingmanageru se sastoji od buttona i masse, nadam se da ce dobro proci u madjarskoj.

Inace pokidao sam se kada sam citao vest o Kobayashijevoj voznji na full nirburgring stazi. :D Platio 90evra za 20minuta na stazi, seo sa devojkom u brz auto, i poceo da cepa. Nazalost, vec posle par krivina devojka krenula da place od straha, pa je celu stazu lagano odvozio sa 60-70kmh zbog nje. :lol: Kaze, mogao sam tri kruga odvozati, al sudbina nije dala. :D

7. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    FUCK! BBC je prodao dusu djavolu. Od sledece sezone SKY ce prenositi svaku trku uzivo [defintivno to nece biti free to air], a samo polovinu trka ce prenositi BBC. Ovakav deal ce biti na snazi u sledecih 7 godina.

:(

Little bright side, test HD stream-a od madjarskog GP-a ce biti ponudjen online gledaocima. Napisacu kasnije info kako da se gleda.
    http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/formula_one/9542651.stm

8. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Da bi ste gledali BBC snimke preko njihovog sajta [ili oficijelnog standalone] playera, potrebno je da instalirate i pokrenete program Expat Shield.
    http://expatshield.com/

Kada ga pokrenete, u taskbaru bi trebalo da se pojavi crvena ikonica shielda koja ce se posle par sekundi prebaciti u zelenu boju. Cim bude zeleno, onda mozete upaliti browser, otici na onaj link gore i pokrenuti HD stream. [bbc hd stream trazi oko 3mbita].

9. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Gotova sezona, vettel smlatio sve oko sebe.

Sledece godine ceka nas prelazak na SKY, sansa da ce bivsi team lotus [now called carteham] najzad dostici neki stari f1 tim, i povratak Iceman-a. Juce potvrdjeno, potpisao je 2 year deal sa Lotusom [bivsi Renault].

10. Dcer

Dcer Well-Known Member

1,814
    74
    48
    VRH! Ponovo cu gledati F1!

11. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    samo je pitanje koliko će ti, biti konkurentan. ali sledeće sezona biće 50% zanimljivija

12. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    OK maso, f1 sezona samo sto nije pocela! Nocas u 2AM pocinje prvi practice session, a vremenska prognoza koja je pre nedelju dana predvidjala all rain weekend se malo rascistila. U nedelju nas ocekuje suvo vreme, taman da saznamo pravu snagu novih bolida.

Spremio sam tim za novu sezonu f1racingmanager-a, a nadam se da ce Catheram, Kobayashi, i Reno dobro proci u ovoj sezoni. Also, bice zanimljivo videti kako ce se middlesekcija ove godine odrzati [force india, williams, torro rosso].

Heiki inace ima najjaci helmet :D

Kobayashiiiiii

13. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,320
    1,032
    113
    Ocekujem dobru sezonu i jedva cekam da pocne.Veceras ima da gledam ovaj nezvanicni trening.

14. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Mala ispravka, trening je u 2:30. Ima na SK Prime.

15. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Sky krece sa preshow-om u 2AM.

16. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,689
    810
    113
    Da li bi neko bio ljubazan da mi na PM baci neki link gde se može gledati online?

17. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Nabavio sam IPTV streamove od mnogih tv stanica, ali SKY F1 je nazalost zamro u zadnja 2 dana. Neki kazu da kanal nije aktivan uvek, ali live prenos preko http://www.vipbox.tv/sports/formula-1.html to negira.

Ne znam, nadam se da ce biti neki IPTV streamova, nocas cu pogledati pocetak practice-a makar preko vipbox-a.

18. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,689
    810
    113
    Taman sam dobio nekoga za koga mogu da navijam, kada ono zabrlja. Ipak, Kimi me je vratio formuli 1. Videćemo ostatak kvalifikacija. Usput, Ferari se izgleda raspada.

Ferari definitno ima temperament pitbula sa usijanim žaračem u dupetu. Zao mi je Sene. Sve mi se čini da nema šanse da ikada išta veće postigne. Mercedesi i McLareni razvaljuju! Samo fa ga još ofarbaju crveno-belo :D

Dakle Grosjean je fantastično iznenađenje do sada. McLaren zaista razvaljuje. Button-Hamilton... nadam se da neće završiti kao Senna-Prost. Mercedes je takođe fantastičan. Izgleda da su mercedesovi motori ove godine stvarno vrhunski.

19. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Odlicne kvalifikacije sa dosta iznenadjenja. Sutrasnju trku bi gledao live i da pocinje u 4AM sa najgorim webstreamom mogucim. :D

Italijani ce razapeti Alonsa i Massu na krstove ispred koloseuma, Senna je verujem imao neki problem [cim ga je Crapdonaldo tako razbio], Kimi jbg desava se zajeb ponekad, Mercedesi zamalo da briljiraju sa odlicnim autom, Red Bullovi su brzi ali definitivno imaju problem i ocekujem da ce najebati sutra u trci, a McLareni ubedljivo najbolji. Najvece iznenadjenje je definitivo Grožan, sabio je.

Zestoko se nadam da ce MSC uspeti da dodje do podijuma sutra, definitivno ima najbolji auto otkako se vratio u F1.

20. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    nisam gledao i iskreno ne mogu da gledam krš snimak. mda Šumiju je z adlaku izmaklo treće mesto i ako se ne desi nešto nepredviđeno očekujem podijum.

21. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Pogledaj ako stignes qually, bio je jedan od boljih koji sam geldao u zadnje vreme.

HRT not allowed to race in Australia after failing to qualify
    http://www.autosport.com/news/report.php/id/98128

Makar nece smetati ostalima. Nek se spreme za sledecu trku bolje.

22. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    skinuću HD kada se pojavi

23. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Pojavio se SKY HD snimak od quallija pre 2 sata na rutrackeru.

Moram priznati BBC >>>>>>> SKY. Jedina svetla tacka im je Martin Brundle.

24. Cipak

Cipak RPG Fan

1,617
    344
    83
    Preko 25 godina pratim F1. Navijao za Senu, Vilneva, Hakinena i na kraju Raikonena. Kada se Kimi povukao prestao da gledam. Jedini razlog zbog koga cu da gledam ovu sezonu je Kimijev povratak. Pa makar ne osvojio ni jedan bod dovoljno ce mi biti da vidim onu njegovu ledenu facu jos koji put.
    Ko zna mozda ce se ove godine zablistati neki novi vozac za koga cu navijati u buducnosti.

25. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Kimi ce napraviti dar-mar ove sezone, odlican auto ima. Videcemo sutra kako se Renoov auto ponasa sa punim rezervoarom.

26. Blue

Blue ....................

11,674
    684
    113
    Kakva su pravila ove sezone? Kako su počeli da smanjuju snagu tako je počelo da mi opada interesovanje i na kraju sam skroz prestao da pratim F1.

27. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Ko nije gledao, kompletan prenos kvalifikacija od strane BBC-a se moze pogledati preko bbc-player.com

Kada se upali iplayer interface, samo potrazite "formula 1" i prvi na listi ce biti "The Australian Grand Prix - Qualifying Highlights"

28. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    mnogo ružno izgledaju formule sa cocpit-cam

no highlights kako highlights ili cele kvalifikacije? mda nije toliko loš Sky prenos samo se treb anavići da nema više Kultarda, Edija i onog plavušana

29. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Iako se zove "highlights" u pitanju je ~20min buildup, ceo qually i ~20min post show. Jedino sto nemogu da ga prikazu live, moraju da cekaju par sati.

30. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    to je dobra vest, da ne skidam. samo koliko sati je razmak

31. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Dunno, pogledaj na tv programu od bbc-a [kucaj "bbc schedule" na googleu] pa proracunaj kolko je kasnilo.

edit - sad slucajno saznah, BBC ce imati "extended highlights" trke sutra u 3PM. Nemam poima sta im znaci to extended, ja cu gledati live.

32. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

503
    52
    28
    Ja pratim na SK PPRIME-u, pa ako imate dotični kanal na kablovskoj ne vidim razlog zašto ne bi gledali trku na televizoru.

33. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,689
    810
    113
  34. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Nemam kablovsku nazalost... A i nije mi f1 dobar ako nema Martin Brundle-a, ili Coultarda [koji se bas dobro snasao prosle godine za mikrofonom]. Ova SKY ekipa mi je sva usiljena, nema atmosere i zajebavanja izmedju njih kao na BBC-u, produkcija im malo stuca [random paljenja bacground mikrofona, ali ok sredice to za par trka] i onaj david croft ponekad krene da se dere ko lud uz totalno ignoreisanje onscrean podataka koji jasno pokazuju da nema razloga deranju...

Nego zoro, ajmo da opalimo jedan session F1 2011 voznje preko hamacija! Nismo odavno. :)

edit - Kartakejan je javio da se zestoko prevario sa ocekivanjima od novog HRT bolida. Power stearing je od automobila napravio undriveable mess, DRS im nije radio,ceo auto se pregrevao i sjebao celu hidrauliku. Za sledecu trku ce tesko srediti sve probleme, ali do Kine bi trebalo da krenu da voze normalno.

35. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Dobra trka, steta sto nismo videli najbolje od Mercedesa i Lotusa. Red Bull uz puno srece i onaj Safety Car izvukao trku. Na zalost :) McLaren FTW

36. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Yeah, steta sto Mercedes nije imao raw speed. Dosta su se patili. Sudeci po ovim rezultatima, Merc su i dalje iza red bulla, mclarena, i jednog ferrarija. :D

A Crapdonaldo me je bas razocarao, mogao je najzad uzeti fistfull of points. Iako ga nevolim, dobro se odrzao pri vrhu.

37. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    može što se mene tiče, skinuću je danas, a ti napravi mesta u hamachiju

38. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Ne znam zasto ali daemon tools pro mi je totalno vrsno, krenuo je da trazi da platim za licencu i odbija da se upali. Videcu to da sredim danas.

edit - za svaki slucaj, nemoj instalirati onaj 1.1 patch dok ti ne javim dal ce mi DTPro proraditi.

39. DieH@rd

29,956
    2,847
    113

:D

40. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Nista cudno za Maleziju :)

41. DieH@rd

29,956
    2,847
    113

42. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    to znači da će da dobije uskoro nogu u ferrariju?

43. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Ako se zestoko ne popravi, neverujem da ce ostati do kraja sezone. U australiji je bio ocajan, dok je Alonso briljirao.

Mislim da je Rozberg savrshena zamena za Massu, al videcemo.

44. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    FIA je potvrdila da je Mercedesov DRS/Fduct sistem legalan. Ocekujte slicna resenja kod konkurencije u sledecih par trka.
    http://www.autosport.com/news/report.php/id/98248

Also evo race anallysisa od odlicnog lika koji se razume u f1. Opis problema koji je imao mercedes je spot on.
    http://abulafiaf1.wordpress.com/2012/03/21/melbourne-australia-round-01-race-analysis/

45. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,689
    810
    113
    Kratka recenzija
    McLaren opet kida, Massa ne može da se takmiči... Kimi je pokazao zašto je Iceman

Ono što mi je zanimljvo je da su na kraju drugog dela svi od šestog mesta nadole bili unutar nešto više od pola sekunde!

46. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

503
    52
    28
    Napomena: Sutra u 10h. Imajte na umu da se sat pomera unapred.

47. Roronoa Zoro

3,050
    241
    63
    sada Hamilton treba da se plaši i Šumahera uz Batona na startu.

48. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Steta sto je Kimi zamenio menjac pa ce ga pomeriti 5 mesta u nazad, znaci bice 10.

49. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Sad pogledah qually, luda zavrsnica pogotovo za fanove MSC-a. Zamalo front row. :D Rosberg 2. put zardom sjebao svoj qually lap.

OK znaci trka sutra u 10.

50. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Al u 10 po novom vremenu koje se pomera nocas! Da se neko ne zajebe :)

Share This Page