Forza Motorsport 7 - PC, XB1 (3. октобар 2017.)

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Efendija, Jun 12, 2017.

1. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,518
    653
    113

Да, XB1X верзија излази мало касније... за једноцифрен број људи овде којима је то битно :D

CTOJAH likes this.
  2. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,765
    158
    63
    konačno punokrvna Forza na PC-u

3. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,066
    598
    113
    Ja sam se bas zazeleo Forze od kada sam prodao X360. U Apex-u imam preko 40h, ne sumnjam da cu ovde imati preko sto, mozda i vise stotina ako naucim da igram online :)
    Najradije bih uzeo day 1, ali mislim da cu ipak sacekati ako nekim cudom bude popust oko nove godine. Jos kad bi u medjuvremenu uleteo neki dobar deal za FH3 :)

4. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,844
    1,455
    113
  5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,851
    1,869
    113
    Samo upozorenje, ovo nije totalni "directfeed snimak" vec je HDR nakrandno dodat u postprodukciji preko video editora. Jos uvek niko ne nudi dobar nacin da se prave 1:1 video snimci koji sadrzavaju HDR metadata.

6. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,498
    533
    113
  7. Efendija

4,518
    653
    113
  8. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113

9. Roronoa Zoro

2,765
    158
    63
    nadam se da će biti u igri, ali fina fora sve hyper klasa i jugić

naravno ako bude day1

10. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,568
    1,856
    113
    Mislim da su sanse da Yugo bude u igri nepostojece, ali cool fora za reklamu.

11. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,932
    650
    113
    Kad jednom dospe na PC bice i Yugo i Fica i ...(mods ?)

12. Wahad

9,844
    1,455
    113
    Winstore = nope

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Roronoa Zoro

2,765
    158
    63
    videćemo, nadam se da grešiš

14. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,932
    650
    113
    Yugo nema nikakvog znacenja u svetu osim kod nas (EX YU) tako da tesko... ...nazalost :(

15. TheNick

18,568
    1,856
    113
    Zapravo ima, osim kod nas ima poprilicnu reputaciju u USA gde se takodje prodavao - reputaciju kao najgori auto ikad! Zato je u toliko filmova.

Zasto ga nece biti u Forzi Motorsport 7 iz istog razloga zasto ga nema ni u jednoj igri zvanicno - jer se odavno ne prodaje u US, niti Zastava postoji i ovde, nemaju odakle da traze prava, a cim ga nema u US nece se cimati dalje.

To je bio samo joke za reklamu get over it. Takodje Motorsport je ozbiljna igra, takav auto tamo ne bi imao poentu. Joke cars su vise za Horizon gde bi se bolje uklopio but still komplikovano dobijanje prava iz Srbije will most likely make it impossible.

Ako obratite paznju primeticete da u reklami Yugo nema ni jedno obelezje zastave, yugo brenda, oznaku modela itd. totalno je odran od svih bedzeva - sa razlogom.

Last edited: Sep 10, 2017
  16. TheNick

18,568
    1,856
    113
    CTOJAH likes this.
  17. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,932
    650
    113
    ^
    Mislim da ce biti 19. Septembra, ali 2 dana gde bili, gde ne bili :)

18. grunt

grunt Celeb Freak

13,896
    1,683
    113
    I skinuo je neko demo za PC ? Ja veceras stavljam, 22gb za demo eh xD

19. grunt

grunt Celeb Freak

13,896
    1,683
    113
    Probao demo. Well it looks fucking nice, graficka podesavanja su bas bas detaljna, sve se u sitna crevca moze namestati. I sto je cool za malo slabije masine svaki setting igra moze dinamicno da podesava da bi zadrzala ciljani FPS !! Odlicna fora.
    Ja sam rucno ofc sve na max, 4k silky smooth 60fps. Jedino sto fali graficki igri je bolji AA samo smrdljivi MSAA ima, a on je bukvalno beskorisan za 4k. Posto tu nema krzavih ivica koje se vide na manjim rezama, ali ima onaj edge shimmer koji jedino softverski AA skidaju ili naravno najbolja opcija neki tip Temporal AA kao sto je npr imao Ryse koji sam nedavno pikao, tamo je sve bilo toliko smooth da je bilo CGI like.

Sto se same igre tice, demo je jebenih 22gb a nudi svega 3 staze i sto nema biranja kola nista ima 3 eventa i to je to. Jedan od njih vozis kamion lol Meni najbolji je bio Nimburg ili kako se vec zove sa kisom i smenom dana prema noci, tu se vozaju oni sportski super cars i feel je bio bas odlican :) Na medium mi je "tezina" tj assists i to mi je taman.

Volim forzu, ali ako budem odlucio da odresim kesu kontam da cu ipak Horizon 3 uzeti pre sedmice.

Maxa likes this.
  20. TheNick

18,568
    1,856
    113
    @grunt sa cime izvlacis 4k 60fps smooth fps? Imas dve 1080? Meni ovo deluje do jaja zahtevno posebno sa gomilom kola na stazi i kisom. Da li si probao da pokrenes onaj benchmark iz opcija? Na mom kompu i 1060 6GB grafickoj sve je samo ne smooth u 1080p 60... radi ok ali ima padova i scekanja i to je meni za voznju nedopustivo. Tako da fuck PC - ONE X mora pasti ako cu da igram Forzu kao covek.

Sa Horizon 3 def neces pogresiti, a i napokon radi kako treba posle godinu dana patchovanja na PC-u.

21. DieH@rd

26,851
    1,869
    113
    On je skroman covek, ima samo 1080Ti.

22. TheNick

18,568
    1,856
    113
    Cudi me kako sa time radi u 4k i to 60? Rekao bi da je ta graficka potrebna samo za full HD i stabilnih 60. Anyhow radije cu dati 500e za novi Xbox nego u jebeni komp koji bi i tada verovatno imao probleme.

23. grunt

grunt Celeb Freak

13,896
    1,683
    113
    Odlicno je optimizovan engine eto kako :) Odigrao sam sve tri trke i da i u toj najzahtevnijoj trci (gomila automobila + kisa) koja se koristi za bench je sve rock solid 60fps, probacu da iskljucim vsync sledeci put pa da vidim do koliko ide kada je uncapped fps.

Samo ti kupuj xbonex M$ treba kesha uvek :D

24. TheNick

18,568
    1,856
    113
    Pa ako ce ONE X da gura u 4k sa stabilnih 60fps naravno da hocu. Ovako sam dao 300e za graficku samo koja ne moze da pogura FH7 u full hd-u sa stabilnih 60 na max detalja :) A i sa FH3 sam se smarao samo. Tako da experiment pralvjenja Xbox-a od PC-a nije bas uspeo, manje bacanje para je kupiti konzolu nego da sipam jos 500e u komp pa da opet nesto zajebava, fuck it!

TwiSteR likes this.
  25. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,498
    533
    113
    I po sadasnjim cenama ne mozes za 500e ni da kupis kartu za 4k\60.Mislim da cu i ja da uzmem X i neku grafiku u rangu 1060 3gb umesto jedne 1080.Samo cekam jos malo da vidim kakve ce biti cene X kod nas i sta ce se desavati dalje sa cenama grafickih karti.

26. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,067
    732
    113
    Za cenu 1080Ti (koji je po meni fucking preskup) kupiš XOX i dobar mobilni telefon.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Omega likes this.
  27. grunt

grunt Celeb Freak

13,896
    1,683
    113
    Ako vam je bitno 4k 60 sigurno se necete proslaviti sa X-om, 60fps se i dalje nece vidjati cesto. A jednom kada naviknes na to nema nazad :D
    Ja vec stekam pare za Voltu da odmah predjem na 2080 (Ti). Console 30fps never again (osim kada moram za najbolje ekskluzive jbg :lol: ili se smorim od trenutnog posla pa im kazem FU i predjem u money saver mod :D).

shin-boyan likes this.
  28. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,067
    732
    113
    Nevertheless, pući 800€ ili koliko već za grafičku karticu je čisto bacanje para. Pomodarstvo.

Super Simke 64 and Rodilo like this.
  29. grunt

grunt Celeb Freak

13,896
    1,683
    113
    Jbg zato ce nas veliki gazda da ustedi kupujuci X, a posle ce da da 1200 eur za Iphone X :lol:

30. Blue

Blue ....................

10,850
    405
    83
    Nije ako imaš love i boli te uvo jer hoćeš da daš pare na nešto u čemu uživaš. A po meni nije ni preskupa s obzirom na performanse. E sad, ja lično nikad ne bih dao te pare s obzirom da mogu da kupim nekoliko različitih dobrih komponenti/uređaja za te pare.

BTW grafička ne može da se stavi na sto u kafiću pa da možemo da pričamo o pimodarstvu u tom smislu. Niti šira populacija zna šta su grafičke kartice pa da možeš da se ložiš kako kad imaš iPhone. :)

Maxa, shin-boyan and grunt like this.
  31. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,932
    650
    113
    Nije, nego (po Tvojoj logici) ne bi dao zato sto si kloshar.

32. DieH@rd

26,851
    1,869
    113
    Perfomanse od 1080Ti trenutno kostaju dosta, ali vec na prolece sledece godine stize sledeca tura grafickih i iste performanse ce se moci dobiti za 400-500. Sto se kupovine X-a tice bice dosta checkerboarded/native 4K naslova, ali ne treba se nadati mnogim 60fps igrama. Konzolu i dalje pokrece Jaguar.

A ko hoce da se igra na 4K30 na PC-u to moze uraditi relativno lako, a sa 1070/1080/vegom se moe dostici i 4K60 [ili 1800p60] uz smanjenje grafickih podesavanja [sto svakako nije opcija kod velike vecine 30fps konzolnih igara].

Last edited: Sep 24, 2017
  33. Blue

Blue ....................

10,850
    405
    83
    Nisam, imam nekoliko originalnih igara u vlasništvu kao dokaz da sam guzonjin sin. Ne mogu da budem oba u isto vreme. Ili mogu?

34. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,932
    650
    113
    Ima 2 vrste kloshara : kloshar koji nema para i kloshar u dushi; to ti je kao sa pederima - onaj koji se jebe u dupe i peder u dushi.

TheNick and WickedlNl like this.
  35. Roronoa Zoro

2,765
    158
    63
    koji win store ima najpovoljniju cenu za FM7?

naravno ako taj metod i dalje funkcioniše

36. Efendija

4,518
    653
    113
    Коначно неко да се врати на тему :lol:

grunt likes this.
  37. TheNick

18,568
    1,856
    113
    Konkretno, na ONE X obecana je Forza Horizon 3 i Forza Motorsport 7 u 4k smooth 60fps. Naravno sacekacu da izadje i DF test pre kupovine. Ako to moze konzola stvarno da izgura vredi 500e samo tako, jer realno to su jedine igre koje me interesuju na Xbox/Win10 platformi.
    Nije stvar samo u ustedi Grunty vec u sta ulazem pare. Cak i da uzmem graficku od 1000e kladim se da bi imao neke PC shit probleme pre ili kasnije. Treba da podsecam na FH3 fijasko koji se desavao mesecima, pa onda opet? Jednostavno PC nije pouzdana platforma dovoljno a ja necu da se drkam sa tim. Ne nalazim zadovoljstvo u igranju sa podesavanjima grafike i tjuningu PC-a, hocu da upalim i vozim i da to radi stabilno I DA MOZE DA SE POKRENE SVAKI PUT a ne kad Windows 10 odluci da je ok :lol:

TwiSteR likes this.
  38. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,498
    533
    113
    Bundle XOX +F7 za 500e i odmah i ja kupujem :)

39. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,067
    732
    113
    I ja bih, samo da me žena ne strelja! :D

nikola22 likes this.
  40. grunt

grunt Celeb Freak

13,896
    1,683
    113
    @TheNick
    Da na PC-u postoje samo Win Store igre lol
    Drugo kakva podesavanja, bas je poenta jake grafe da sve opcije stavis na max i ne mislis. PC nije dovoljni pouzdana platforma :lol: Damn son :D

41. Efendija

4,518
    653
    113
    Газда као увек живи у свом анти-PC свету при чему је тренутно једна игра (и то winstore) мерило свега... тако да ништа ново.

grunt and disturbed like this.
  42. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

3,680
    716
    113
    Skinuo demo i ds4 ne radi kako bi trebalo.
    Vidim da bi trebalo da sakrijem kontroler u ds4windows, ali stvarno ne želim da se zamaram...moje pare ove godine neće dobiti.

43. TheNick

18,568
    1,856
    113
    Jednostavno nije pouzdana platforma. Najnepouzdaniji sistem za gaming, posebno kada ga koristis i za druge stvari. Prelako se nesto sjebe, sve je pipavo i drkavo uvek na PC-u.

Evo primer od pre neki dan: Imam monitor star 3 godine ali je Win10 kompatabilan, graficku karticu nema ni godinu dana 1060 6GB Win10 kompatabilna naravno, i sad sa graficke imam dva izlaza DisplayPort i HDMI, posto mi montior ima 120hz i DisplayPort izlaz tako je povezan sa grafickom, skroz novim DP kablom, dok sam TV povezao HDMI-om na istu graficku. I sad sta se desava, redovno ako je TV ukljucen ili u standby modu graficka i Win10 odluce da bace sliku prvo tamo pa onda moram da je rucno switchujem ka montiru iako ne radim nikakav extend screen i slicne gluposti vec montior stoji kao primarni ekran a TV je samo povezan, da povremeno prebacim sliku tamo kad igram PC igre jer nisam monitor gaming slepac. To je sranje na koje sam navikao inace, da slika odlazi na HDMI primarno umesto na DP, podesavanja za to u Win10 ne postoje, kopao sam po netu resenje ne postoji.

Medjutim, it gets worse od pre neki dan posle nekog update-a official Windows 10, slika izlazi samo na HDMI. Zato sam napomenuo da su graficka i TV i ostatak hw-a Win10 kompatabilni i ispravni, ali sada Win10 vise ne vidi DisplayPort ni monitor uopste :) Pokusao sam i da cupam HDMI kablove i samo DP-om da povezem karticu i monitor... vidim sliku u biosu najnormalnije kad se bootuje, cim udje u Win10 slika nestaje... onda ubodem HDMI i eto slike :) Update drivera - ne pomaze. Nikakve oskudne opcije za switch win+p - ne pomazu, niti nalazim reseenje na netu. Izvolite PC masteri dajte mi savet ili objasnjenje.

Sad ko kaze boohoo kupi novi hardware ili lol Win10 vrati sa na Win7 bukvalno pusite ga! PC je nepouzdano djubre koje nije ni za sta drugo nego da furas Win7 ili XP u 2017 godini i cepas pirate i Steam govna na monitoru ili tv-u iskljucivo kao retard, za nesto ozbiljnije jebiga nije niti vredi ulaganja love da igrao Forzu kao covek.

FH3 original se raspadao od nekompatabilnosti i bagova, igra nije mogla da se pokrene mesecima normalno, sad treba da dam 500e za graficku jos i da kupim igru da bi me opet drkalo nesto. Thanks but no thanks, Xbox samo ako bude valjalo i cao.

Last edited: Sep 28, 2017
    Ivan and TwiSteR like this.
  44. TheNick

18,568
    1,856
    113
    Sram bilo MS sto nisu uveli zvanicnu podrsku za ds4windows :lol: Mislim ok ja imam problema sa PC-em ali ovo su gluposti vec. Xbox pad nabavi pa igraj kako je zamisljeno.

45. shin-boyan

3,680
    716
    113
    Obično bih se složio sa tobom, ali Developer je sam najavio kako će igra podrzavati i ds4. Tako da...informisi se pre nego sto baciš kamen :).

Sto se problema sa displejom tiče i mene to jako zeza. Da li je problem u w10, drajverima, grafičkoj ili hdmi cable-u, nisam još skontao.

gruja likes this.
  46. TheNick

18,568
    1,856
    113
    Well my bad onda ali DS4 preko cega? Onog official dodatka ili nekog hakeraja? :) Mislio sam da je ds4windows neki 3rd party programcic.
    Jebiga Xbox One gamepadi jesu najlepse resenje za PC, makar meni... DS4 nekako volim da ne skrnavim :)

47. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,454
    79
    48
    Pokušaj drugi :D, isto pitanje. Da li postoji neko ograničenje za ruse ovde pošto je kod njih igra baš jeftina.

48. Wahad

9,844
    1,455
    113
    Nope as far as I know. Koliko je?

Sent from my iPhone using Tapatalk

49. shin-boyan

3,680
    716
    113
    Dao sam demou još jednu šansu.
    Hide ds4 opcija stvarno rešava problem sa kontrolerom.
    Fino izgleda grafika, FPS je dobar, a nova kamera cockpit kamera je odlična.
    Sa druge strane, FPS je nestabilan izvan trke, igra mi je dva puta zakucala na razlicitim ekranima...znaci, uzima se na rasprodaji za pola godine kada patchevi pc verziju dovedu na nivo konzolne.

50. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,066
    598
    113
    Ne mogu da verujem da su sjebali customization. Koliko sam shvatio ako hoces auto da koristis u career mode, upgrade performansi je veoma ogranicen, samo neke sitnice mozes da promenis. Koja glupost. Ajd mogu da razumem da su uveli to zbog online, ali nema smisla to forsirati na single player...

A vidim da se i PC port raspada ko po obicaju...

Ovo je jedina igra za koju sam bio spreman dati pare, sada cu ili cekati krek ili da ukinu taj glupavi homologation (il kako vec) i dozvole da budzim auto kako hocu.

Share This Page