God of War [PS4] [sequel, Norse setting]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Jun 14, 2016.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,851
    1,869
    113
    A koliko je kritika dobio bio RE7 kada su najavili promenu kamere...

gruja likes this.
  2. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Meni se sve svidja osim sveta u kojem ce se odvijati radnja i kamere ,navikao sam na grcku nekako mi je vise spartanski
    A kamera je na fazon the last of us i jos ima klinca umesto one male kao da gledam the last of us sa drugim skinom i malo izmenjenim kombat sistemom.

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

3. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,498
    533
    113
    I meni je ovaj seting malo cudan.Volim norse mitologiju i dosta sam citao o njoj ali bojim se da ce okruzenje biti suvise sivo i jednolicno.Nesto kao i Sibir u ROTR.Naravno dizajn cudovista ce biti spektakuparan sto se vec i vidi i kupuje se day1 igra.Kao i svaki GOW do sada :)

4. zdravkelja

zdravkelja Member

7,721
    972
    113
    Nordijska mitologija nije samo zima, sneg i sivilo. Postoji 9 svetova tako da ja ocekujem poprilicnu raznovrsnost, ako ne u prvoj igri, onda kroz nastavke.

5. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    meni ce biti interesantno posto se malo razumem ali mi je sve to kul, imena, seting i td

gruja likes this.
  6. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,067
    732
    113
    Obzirom da nisam ljubitelj klasičnog hack&slash tipa igara, mene ovaj GoW uz ovakav pristup oduševljava tj cenim da će mi igra lepo leći :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

7. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,325
    914
    113
    Od danas ne gledam vise nijedan trailer ili vest za gow. Sada se samo ceka igra :)

grunt, TwiSteR and nikola22 like this.
  8. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Ja sam razumeo da ce im ovo biti poslednji gow...

9. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,325
    914
    113
    Ako im ovaj donese brdo para i narod se zalepi za klinca i njega... Tesko

gruja likes this.
  10. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Lovu ce doneti gitovo sigurno,god of war kao serijal ima sansu da postane najbolji serijal igara ikada ,poput zeldw,gta i tako velikih blokbustera.
    Zanima me bas koliko je koji deo zaradio i koji je deo najprodavaniji za sada,verujem da asentions nije e sad dak.je dvojka ili trojka to vec ne znam.
    Svakako najbolji delovi ostaju u osnovnoj trilogiji izuzev ghost of sparta.

11. Undenis

Undenis A true patriot...

1,154
    604
    113
    Posto se igra zove samo God of War ovo je definitivno reboot i uvod u novu triologiju. Mark my words.

12. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,844
    780
    113
    Definitivno nova trilogija koja ce da nastavi na PS5.

13. DieH@rd

26,851
    1,869
    113
    Da li si video koliko lokacija ima u novom trejleru? Svega ima osim sivila i jednolicnosti.

Corey Barlog je sad na E3-u rekao da sve starije igre smatra da su samo "origin story" za kratosa, a da ce ova igra u nordijskoj mitologiji sluziti kao baza za njegove buduce avanture. Definitivno planiraju jos.

14. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Ima prelepih lokacija ali kao da ima nekako previse praznog prostora,kao da ciljaju na neki poluopenworld kao u the last of us samo je ovde ave nekako u nekoj daljini.

Sto se tice ranijih delova to su igre koje su kroz pricu pratile iskljucivo kratosa,stim da mu se pojavljuje brat u ghost of sparta i jos gomilentina likova a da se kasnije iapostavili kao manje bitni za celinu,mislim da ce ovde kratos predati legacy klincu pa ce on biti sam solo akter u nastavcima a mozda i ne bude tako mozda ja samo malo lupam.

15. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,844
    1,455
    113
    U intervjuima što su bili na PS kanalima ovih dana rekli su da počinju novu trilogiju i da su pažljivo birali mitologiju koja može da se razvija u drugim nastavcima. To je pomenuto nekoliko puta, mislim da je juče bio taj stream.

Timemaster likes this.
  16. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,325
    914
    113
    Toeto onda, bice prshtanja :)

TwiSteR likes this.
  17. DieH@rd

26,851
    1,869
    113
    HQ art

eufrat and nikola22 like this.
  18. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,067
    732
    113
    Koliko bolje izgleda "novi" Kratos spram prethodnog. Neuporedivo.

19. grunt

grunt Celeb Freak

13,896
    1,683
    113
    Brada je kljucni elemenat :)

20. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    bogami gow3 kratos je izgledao fenomenalno za svoje vreme, naravno ovaj je mnogo realniji

TwiSteR, gruja and grunt like this.
  21. DieH@rd

26,851
    1,869
    113

22. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Da ali uopste ne izgleda tako kao na toj slici sto je diehard stavio.
    To je neki ugao sa presijavanjem i uopste nije tako izbledelo,bolje bi izgledalo da sam ja slikao telefonom i okacio nego ovo sto je on nasao na netu.
    Brada je kul ali je ipak onaj kratos sto je ubio aresa keva .
    A evo ti ovde par detaljnijih slika,nije da su za poredjenje posto je ps3 izasao 2006 a ps4 2013 ali je svakako impresivnoje kada vidis sta je ps2 urqdio sa shadow of colosos nego sada kada ga izbace kao rimejk za ps4 posle 14 godina....Bajbolje sada da poredimo animacije iz ps1 ere sa ps4 u granturismo kecu sa granturismo sportom,nararvno da ce na ps4 viti bolje.
    Evo za asensions a evo i detaljne slike samo lica modela kratosa iz ps4 verzije i ps3 verzije znaci ne remastera za ps4.
    I evo moje omiljene verzije ps2 modela ali za ps3 hd remaster keca [​IMG][​IMG][​IMG]

23. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,067
    732
    113
    Namrgođene obrve i usta + jareća brada. Izgleda više kao neki manijak nego ratnik :D Jednostavno novi Kratos izgleda realističnije, ne govorim o grafici.

Undenis, gruja and vetar like this.
  24. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Neizgleda mi ni u novoj verziji nesto nasmejano sa tim ravnim obrvama.

25. WickedlNl

1,844
    780
    113
    To, nema veze grafika Grujo nego kako novi Kratos izgleda naspram starog sto se tice dizajna. Novi Kratos izgleda bas kao neki ratnik koji koristi za odecu nesto sto si mogao da ulovis ili nadjes u shumi dok bivsi K je vise izgledao kao neko mitsko bice sa 200kg zlata oklopa na jednoj ruci i lancima tolko dugackim da moze da celo svoje telo obavije njima a kamoli samo laktove. Vishe kao karikatura.

Novi Kratos izgleda mnogo ozbiljnije/mudrije/starije.

26. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Da,izgleda kao the last of us samo sto ima decka pored umesto devojcice.
    Tako kada vas slusam kako kenjate o igrama a do juce ste im se divili i igrali iste te igre,sigurno je bajoneta mudrija zato sto nosi naocare a ne zato sto je obucena kao neka kurva to znaci da je dosta ozbiljna kao licnost i pravi je ratnik jer nosi kozno odelo na sebi,ne znam kako si zamisljao da izgleda spartanac ali dobro,igra je svakako fantasy na neki nacin sami ti lanci macevi na njima a kratos da mi je tako izgledao kao deda u prethodnim delovima pa ne znam bas koliko bi bio kul baja da se uklopi u sav taj svet ,napravili su od hack and slash platformera ,the god of us sa thor scetom i sad kratos izgleda ozbiljnije jer vise ne nosi isusovke(grcke papuce nego cizme) i ima na sebi 150 kila koze od medveda preko samo jednog ramena a i dalje je vecim delom go,i onaj deo na sbegu gde duva vetar ili na vodi a on je prakticno opet go i nista zima nema veze sto su mu ledja gola,ako cemo vec da kenjamo o rwalizmu,ozbiljnosti onda treba ici do najsitnijih detalja,igra ce se prodati bllje od asentionsa ali i losije od treceg dela to nemora dugital foundary da mi iznosi rezultate i ostali majmuni na netu,video sam igru i znam kako ce proci otprilike.

fluffy likes this.
  27. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Pa trrbao je da pobije bogove nije trebao da zakolje svinjče pa da pravi kulen i bude kul dasa zbog toga,meni nije smetalo sto je nadrkan i namrgodjen jedino mi je kanal sto je uvek ćelav...

28. WickedlNl

1,844
    780
    113
    @gruja

Pa logicno da nam je originalni dizajn bio odlican tada. To je bio i jedini Kratos. Sada imamo novog i moze da se pravi komparacija. Naspram novog Kratosa, stari Kratos izgleda ko jebeni metroseksualac sa tom jarecom bradicom. Barem ono sto znam o istoriji, spartanci nisu nosili pola tone tozla oklopa na jednoj ruci ili lance oko laktova ako cemo bas da cepidlacimo. Mada to je i poenta celog posta. Novi Kratos u svakom smislu izgleda ozbiljnije i REALNIJE dizajniran dok je stari kratos dizajniran da bude kul lik za klince kao i karakter namenjen samo igrama. To je bio dizajn od pre 12 godina. Neki od nas su sada stariji i mozda nam vise lezhi ozbiljniji Kratos.

Mada po tvojim komentarima ti verovatno volish vishe te ne tolko duboke igre naspram ozbiljnijeg prilaza odrasloj publici kao sto je The Last Of Us. Ako neki metal bend ima odlican prvi album al im je treci najpopularniji, sta sada ne sme da kazemo da je treci bolji od prvog jer smo pre 10 godina svi pricali kako je prvi album odlican. Glupost, ima jedna stvar i zove se evolucija.

Mada vidim da ne planiras da uzmes PS4 vec 4 godina a i dalje od toga pa verovatno imas tolku mrzhnju prema novom Kratosu jer ga neces odigrati :D

Last edited: Jun 18, 2017
  29. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    nema tu sta novi kratos izgleda realnije, od proporcija lica, tela, izgleda misica i td

30. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Slažem se da je glupost ali ne zove se evolucija nego komercijala,meni je bas bio kul golden fleace na njegovoj ruci i ramenu.

Meni je poenta igara da budu zabavne a ne realne(ne iz krajnosti u krajnost realne jer to nikada nece ni biti,koliko se god trudili)
    I sto arkadnije,dzabe difa ima realnu fiziku kada je gempley dupe,sloro tromo neatraktivno ,mada ni pes nije nista bolji jer su kopirali upravo fifu.
    Ali nebitno,meni je resistance bolji od svakog krajsisa i kilzona jer je zabavniji 100 puta,dzabe i grafika i endzin kada igra nema neki svoj sarm,nekazem da ga god of war za ps4 nece imati ali sve ce to biti bleda kopija raznih igara u celini sa kratosom na kraju kao glavnim akterom.

Last edited: Jun 18, 2017
    fluffy and Super Simke 64 like this.
  31. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Da verovatno necu moci da spavam dok ga ne odigram.

32. fluffy

fluffy Active Member

631
    127
    43
    ja sam u gruja timu:)

ni ja nisam nesto odusevljen novim kratosom...za sada
    na stranu sto oce da kratos bude humanista (sjw evolucija), lik ima boring as fuck look
    personality: nadrkana besna marioneta koja oce sve da pobije deluje mi mnoooogo zanimljivije nego ovaj razvodnjeni politcki korektan nezainteresovani matorac

psihopata kratos je definisao igru...ovaj kratos bi zavrsio na xboxu (kad sejem troll seme da i zalijem sve to na kraju lol)

GOW je vec imao svoj buildup i kulminaciju, momenat je prosao, bilo je super i to se vise nece ponoviti
    ako zelimo da se igramo Kratosa verovatno je ovo bas pravi potez Santa Monice, deluje da su udahnuli nov zivot u fransizu
    nisam odusevljen smerom meh...ali ok!...dacu im pare i istopicu se od srece dok je igram

Last edited: Jun 19, 2017
    gruja likes this.
  33. howler

howler Well-Known Member

2,079
    342
    83
    Mozda malishan umire na pola igre i Kratos opet postaje nadrkana besna marioneta zeljna odmazde samo sumjam da Sony i Barlog imaju muda odraditi takvo nesto. Moralne vrednosti ispred svega.
    Au da i Viking Metal u pozadini da svira dok mlati naokolo :p

34. DieH@rd

26,851
    1,869
    113
    Ne bih ipak hteo da se previse igraju sa nordijskom mitologijom. Za razliku od grka, kod vikinga se tacno zna kako su svi bogovi izginuli.

35. Darth Revan

Darth Revan Active Member

434
    83
    28
  36. vetar

vetar Well-Known Member

4,781
    591
    113
    Novi concept art

eufrat and DieH@rd like this.
  37. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

3,680
    716
    113
    Koliko ovo ozbiljnije deluje od starih igara. Jos da gameplay nije - njakaj dugmiće- i imamo hit u najavi.

38. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,325
    914
    113
    Moze da bude hit/fail u najavi koliko hoce, ako ja budem uzivao, apsolutno me ne zanima sta je :D

39. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Ma bice super kao i svaki deo samo od ansentionsa pa nadalje to vise nije to...

Koder likes this.
  40. TwiSteR

TwiSteR Active Member

442
    200
    43

41. rale

rale the first to witness

1,973
    139
    63
    nordijska mitologija je mnogo manje (i losije) dokumentovana od grcke, imace dosta prostora da se igraju. O vecini od 9 svetova nista osim imena nije ostalo zapisano (a i ta imena su diskutabilna)

42. DieH@rd

26,851
    1,869
    113
    A i da je dokumentovano dobro, opet bi divljali sa adaptacijom kako god im se cefne.

43. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,932
    650
    113
    Nordijska mitologija je imitacija hriscanstva ili tacnije judaizma.

44. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,744
    988
    113
    Cuti vise stojane.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

gruja, Super Simke 64, Omega and 3 others like this.
  45. dsst

dsst fdggg

3,370
    570
    113

TheNick likes this.
  46. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,932
    650
    113
    @dsst
    Sta je bilo, bolan ?!

47. dsst

dsst fdggg

3,370
    570
    113
    prosirio si mi um.

48. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,067
    732
    113
    Apel da se čovek upozori/sankcioniše/banuje, kako god. Ovo se otelo svakoj kontroli, (pojedine) teme su otišle u očin. Stvarno nema više smisla.

49. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,066
    598
    113
    Ctojkety dozvoliti samo da postuje u Flat Earth i PC GAME NEWS temi :D

eufrat, grunt and Maxa like this.
  50. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,932
    650