1. powered by Surfing Waves

Good old Sony's PS

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Black_Waltz, Jan 18, 2012.

1. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83

Last edited by a moderator: Dec 29, 2016
    YOTH likes this.
  2. Blue

Blue ....................

11,299
    589
    113
    Lep tekst, PS1 mi je najbolja konzola ikada tako da ću ga definitivno pročitati celog.

YOTH likes this.
  3. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Kome je mrsko klikati na svaku sliku posebno, evo uploadovao sam sve slike:
    http://www.megaupload.com/?d=X8MYPCEE

Odlican clanak inace. PS1 je zaista najbolja konzola ikada.

YOTH and Wahad like this.
  4. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Nostalgija me hvata...

YOTH likes this.
  5. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    i meni je omiljena konzola ikad, koliko pa imam verovatno 5 primeraka xd. poceo sam realno na segi ali me za soni vezu najlepsa secanja...e sad i pored toga stvarno me mrzi da citam sve ovo

YOTH likes this.
  6. Blue

11,299
    589
    113
    Takođe, počeo sam na Segi, voleo sam je, ali na PS1 je ostavljen život.

Nostalgija me hvata...

Mene nije nikad ni prošla.

YOTH likes this.
  7. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Sreca pa se na PSP-u mogu nastaviti igrati svi oni sjajni naslovi.

YOTH likes this.
  8. Blue

11,299
    589
    113
    Sreća, ali nije to to bez onog zvuka oranja lasera.

8BALL and YOTH like this.
  9. Cipak

Cipak RPG Fan

1,545
    314
    83
    Da nije bilo PS1 verovatno danas ne bih bio na ovom forumu. Imao sam pre njega par konzola Game Boy ali nisam preterano puno vremena provodio igrajuci igre. A onda 1997g imadoh viska 300 maraka u dzepu pa rekoh da kupim Sony da se odigra neki fudbal sa drustvom s vremena na vreme. A onda me je Soni kec uvukao u svoj magicni svet iz koga i danas nisam izasao.
    Danas 15 godina kasnije imam zenu decu ali cim se nadje slobodnog vremena obavezno se odigra neka dobra igra.
    Za mene je PS1 najbolja konzola ikada i tako ce ostati.

YOTH likes this.
  10. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
  11. Blue

11,299
    589
    113
    Odlična slika, ovo ću da uzmem da odštampam da zalepim negde,
    jel ima možda u većoj rezoluciji?

12. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Nisam našao ništa :/

13. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    super nintendo ,sega megadrive 2 i onda je 98 dosao soni na red,nisam se odvajao od njega.bilo je nerealno da igra kosta samo 150 dinara za razliku od segine igre u to vreme -600 kinti

8BALL, markidjani and YOTH like this.
  14. crashbandicoot

crashbandicoot Member

61
    4
    8
    Najvise zalim za tim vremenom kad sam iznajmljivao ps1 i cepao po ceo dan i noc bukvalno spavam 2 sata i nastavljam posle toga do iznemoglosti .Pauza samo za wc i neko pecivo :D
    Vise sam igrao igre na kecu dok sam iznajmljivao nego kad sam ga kupio kasnije 1998 ili devete jebem li ga kako bese.Nikad necu da zaboravim igraonice u to vreme od 15 tv-a na 14 se igrao winning eleven ahh ta vremena

WickedlNl, 8BALL and YOTH like this.
  15. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Bolje IGN uradio retrospektivu od samog Sony-ja. Ne izgleda kao da spremaju nešto bitno za PSN.

16. YOTH

YOTH Well-Known Member

538
    376
    63
    Добили сте сви по крст за тхреад и за коментаре који су пробудили носталгију у мени.

Koder likes this.
  17. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,461
    2,414
    113
    Uf, kad se setim prvih godina PS1 konzole ovde u Srbiji, kakav je to bio napredak u odnosu na Genessis koji je bio bog i batina kod nas. PS1 je veoma brzo uspeo da napravi totalnu dominaciju, mada na svu srecu ovde kod mene u Kuli je i N64 uspeo da ima fino prisustvo.

Pre par dana PS4 je proslavio prvu godinu postojanja. It was a good year, a sudeci po najavljenim igrama, sledeca godina ce biti jos bolja. :)

18. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ps1 je neponovljiva konzola. Ogroman broj novih originalnih i kvalitetnih ipjeva koji, sa ovim cenama razvoja i potrebnih investicija, nikad nece biti dosegnut.

19. Dcer

Dcer Well-Known Member

1,814
    74
    48
    Meni najdraza Sony konzola. 20 godina je proslo ... ccc...

20. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,637
    1,060
    113
  21. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Mislim da ovo neće tako brzo doći u prodaju, a osim toga izgleda da će se na svakoj konzoli morati raditi dodatno lemljenje žica (nešto vezano za DSP procesor, nisam čitao detaljno).

22. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    https://www.youtube.com/watch?v=AtDFvuzLQrM

Nyarlathotep and iggy11 like this.
  23. Matt

Matt Active Member

123
    84
    28
    Heh, totalno sam se pronašao u ovome :)

Playstation mi je omiljena konzola.... Sati i sati provedeni uz gomilu vrhunskih igara. Mnoge koje sam želeo, nisam svojevremeno stigao da probam jer ga nisam posedovao, pa danas na svom PSP-u najčešće igram Playstation klasike. Nedavno sam po prvi put završio Dino Crisis (da, shame on me, znam), uživao sam u svakom trenutku.

24. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    950
    113
    Da da to su bili dani...PS1 konzolu nisam imao nazalost ,ali sam je posudjivao prvo iz video kluba,pa onda kad je prijatelj iz srednje skole kupio svaki vikend sam bio kod njega na 'peglanje' konzole ili sam je posudjivao na 1-2 dana...znam samo da mi je vrijeme uz igranje prolazilo nenormalno brzo (4-5 sati igranja mi se cinilo kao da je proslo samo 1 sat)...a u sebi sam imao samo zal sto ja nemam novca da si je kupim jbg...

Tada sam najvise igrao Tekken 3 (kasnije i odlazio na razne turnire gdje se ona igrala i osvajao razne PS nagrade) , pa onda Crash Bandicoot 3 koja mi je tada bila nesto najljepse od platform igara sto sam ugledao i igrao , onda se sjecam napetosti i straha sa RE 3 igrom , pa napucavanje u Quake1 , pa do tada nevidjenu zabavu i mozganje u vidu Kula World igre,a sa prijateljima sam u drustvu definitivno najvise igrao ovu igru :

Sa njom mi je bilo najzabavnije jer smo je igrali obavezno uz razna kladjenja kao npr. razne igre sto original sto pirate,privjesci za kljuceve,postere,i meni najdraze narudzbe pizze...eh tolika kolicina zajebancije i druzenja,nerviranja i napetosti i poneko bacanje joysticka uz psovke...a konzola usijana maksimalno i smrad te pregrejane plastike mi je bio u nosu par dana uz naravno zuljeve na oba palca...i jedva cekas da opet vikend dodje pa da se skupimo...

Kasnije kada sam zavrsio srednju i odmah se zaposlio,od prve plate sam kupio PS2 odmah kada je izasla , pa kasnije isto tako i PS3 sam kupio odmah po izlasku , ali nikada vise niti blizu nisam uzivao u igrama kao sto sam sa drustvom uz PS1 tada uzivao...PS1 igre igram i dan danas samo na PSP-u i prisjecam se tih sretnih dana...

Moja TOP 3 lista konzola :

1. Sega Mega Drive 2
    2. PS1
    3. PS3 (samo zbog raznih emulatora retro konzola)

Last edited: Jun 29, 2015
    markidjani, Matt and Nyarlathotep like this.
  25. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    ^ako nisi igrao dino crisis 2 probaj i njega, meni jedna od najboljih igara za ps1. posle njega sam tako ocekivao treci deo na xbox-u, uf kako ce 3d dzungla izgledati na njemu kao cgi...da bi na kraju dobili ono djubre sa svemirskim brodom i mutiranim dinosaurusima. bas mi je krivo sto su zeznuli taj serijal

Coleras likes this.
  26. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Prvi deo je odlican i drugi takodje...
    Prvi nisam presao do kraja ali ostalo mi je nekih 20 ili 30%
    Nisam mogao da verujem kada sam video da je treci deo veliko sranje. Kako sam se razocarao.
    Inace zapitao sam se zasto je dino crysis 2 izasao za pc
    I da li je Dylan poginuo na kraju drugog dela kada je pokusao da spasi paulu? Na netu sam procitao da nije....
    To je po meni jako tuzan kraj,a sama igra je odlicna.
    Mogao bi capcom da uradi neki pravi nastavak dino crysisa umesto one trojke...
    Toliko od mene za sada... :D :)

27. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    ko gine na kraju stavi pod spoiler tag, mozda neko nije igrao igru
    gine na kraju ali je regina obecala da ce se vratiti po njega kroz vreme, milsio sam da ce to biti u trecem delu kad ono nista
    inace sto ne bi stavili dc2 za pc, prvi deo je izasao isto kao i svaki resident evil
    ps:
    https://www.youtube.com/watch?v=l9tu7Wdz6Bg

28. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Ne znam da stavim spojler... Dugo sam se pitao sta se desava sada sa igrom. Capcom nista ne preuzima...

29. voja87

voja87 Well-Known Member

9,590
    1,654
    113
    ^napises
    kraj igre i td [/spoiler) to je to, stavi samo ] na kraju a ne)

Coleras likes this.
  30. Matt

Matt Active Member

123
    84
    28
    Prebacio sam pre nekoliko dana i drugi deo... Nisam je igrao mnogo, tek nekih sat vremena mozda, ali vec mi se svidja vise od prvog dela zbog veceg fokusa na akciju, ne pokusavajuci da bude RE sa dinosaurusima :D

31. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,610
    279
    83
    Omiljena konzola. Mislim da sam odigrao svaku tuču što je izašla za Keca. Sem standardnih Tekena 2 i 3 i Soul Edge-a, terao sam Ehrgeiz, Evil Zone, Rival Schools, Bloody Roar 1 i 2 i Thrill Kill do besvesti. Takođe, igrao sam Fighting Force, Ace Combat 2 i 3, čak i Gran Turismo 2. Nikad takvo uzbuđenje ni oduševljenje nisam doživeo, eto možda samo sa Dreamcastom kad sam video Soul Calibur, ali sam ga daleko manje igrao na samoj konzoli koliko na emulatoru. Elem, emu imam i sad, povremeno pikam na njemu.

iggy11 likes this.
  32. DROGi

DROGi Active Member

191
    53
    28
    Jesu li se ikome dopale Street Fighter EX igre?

33. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
  34. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Prešao sam je sa trainerima, super izgleda, ali monotona igra.

35. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Uh,kada sam ja prvi put ugledao tu igru,to je bilo neverovatno blow my mind.
    Skoro da sam je presao pre tih 9 god,pa sam poceo da igram pre nekoliko meseci i presao.
    Sad ponovo! Omega,kakvi traineri? :puzzled:

36. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Da li je neko igrao creative journey?
    Ja sam narezao i nisam znao sta je dok...
    http://www.youtube.com/watch?v=OQ4XkkbXaz8

37. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Djeluje užasno.

38. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    kad vec postujemo o svakojakim igrama

https://www.youtube.com/watch?v=-azMAkQeAgg

genijalan multiplayer fun :cool:

8BALL likes this.
  39. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Da imam bishi bashi! Bas je dobra!
    Sto se tice creative journey ja ne znam sta je tu poenta I mislim da je ta igra napravljena preko net jaroz
    Dobro mozda i ima neku poentu tj igra za decu

40. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Da li je neko igrao ovo?
    Pre kada sam igrao bilo je nekako podnosljivo,a sada je uzas!
    http://www.youtube.com/watch?v=7-oRT0zvKXk

41. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Ne znam samo gdje nađeš te schrott naslove...

42. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Coleraš rešio da obrne sav raritetni trash iz PS1 ere :)

43. Omega

Omega N64 je đubre

14,585
    1,938
    113
    Onda nek' ovjeri i Crow, Spawn, VIP, MK Special Forces, Bubsy, Power Rangers, Armorines, Dukes of Hazzard i sl. :lol:

44. grunt

grunt Celeb Freak

14,922
    2,133
    113
    Hej meni je MK SF bio fun lol

45. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Omega,igru sam dobio bas dosta davno i pre neki dan sam se setio i narezao sam je...
    Inace imao sam i Mk special force... Postovacu jos nesto kasnije...(mozda)

46. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Gangsta tenkovi!!!!!! hell yeah!!!!
    Da li je neko ovo igrao?
    http://www.youtube.com/watch?v=Cb_FfwGkoVc
    Takodje tu je i saturn verzija...
    http://www.youtube.com/watch?v=F5UQ8yVKzfE

markidjani likes this.
  47. markidjani

markidjani miljenik sega mege

1,093
    254
    83
    prvo je extra,ali ovo drugo nikada nisam igrao.Kakva je igra uopste gledano>deluje mi nekakvo bad iz prve ruke gledano

Coleras likes this.
  48. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Veruj mi marki prva igra je jako losa ili jednostavno mora jako da se uvestis i onda je jedva podnosliva...
    Ovo drugo smara a razlog tome je zato sto se traze tenkovi i svata moze da ti blokira put i brzo mogu da te ubiju...

49. 8BALL

8BALL Member

41
    1
    8
    Bishi bashi igra je surila , jel se seca neko Tombe onog lika sto skace na svinje tako nesto radi

50. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Tombi je odlichna igra! Znam da sam se napatio poshteno dok nisam preshao prvi deo.
    Simpatichna igra koja se u to vreme, imho, razlikovala od drugih a ipak je imala nekakav prepoznatljiv feel.
    Drugi deo, na zhalost, nisam igrao.

Share This Page