1. powered by Surfing Waves

GoodGame.hr tra

Discussion in 'Domaća gaming scena' started by mpx, Jan 28, 2012.

1. mpx

mpx New Member

19
    3
    0
    Pozdrav. Zovem se Martin Perušić i suradnik sam hrvatskoga GoodGame portala. U prosincu (decembru) 2011. napisao sam veliki specijal nazvan Povijest hrvatskog gaming novinarstva. Specijal je proširena verzija onoga što sam napisao na HG101 forumu na engleskome jeziku. Štoviše toliko je velik da je bio podijeljen u 3 dijela: 1, 2, 3.

GG portal traži sada osobu ili osobe koje bi napisale članak Povijest srbijanskog gaming novinarstva koji bi bio objavljen na GGu. Ukoliko ima zainteresiranih možete mi se javiti ili ovdje na PM ili na mail. Uz napisani članak potrebno je priložiti i slike naslovnica časopisa. Članak bi obuhvaćao sve vaše gamerske časopise i njihovu povijest.

GoodGame portal je pokrenut 5.12.2011. Iz dana u dana posjećenost nam raste, prema Alexi nalazimo se na 700 + mjestu u Hrvatskoj. Trenutno nam forum nam broji 400 + članova, a facebook fan page 900 +.

Radujemo se budućoj suradnji :)

2. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,330
    638
    113
    To je sulud pokušaj. Samo ovako, iz sećanja, mogu da ispalim jedno 10 časopisa iz Beograda i Novog sada. Od bigzove Galaksije do... pa i ne znam koji je časopis poslednji počeo izlaziti. Isuviše časopisa kratkog života da bih mogao pohvatati sve.

3. mpx

mpx New Member

19
    3
    0
    To je sulud pokušaj. Samo ovako, iz sećanja, mogu da ispalim jedno 10 časopisa iz Beograda i Novog sada. Od bigzove Galaksije do... pa i ne znam koji je časopis poslednji počeo izlaziti. Isuviše časopisa kratkog života da bih mogao pohvatati sve.

A nije suludo ;) Moj specijal ima u wordu napisano 7 stranica. O onima važnijim časopisima koji su obilježili vašu gamersku scenu bilo bi poželjno više napisati, a za one o kojima neznate puno informacija par rečenica ukratko je dovoljno. Neka vam moj specijal bude smjernica kako bi trebalo napisati sve to :)

4. Rocky

Rocky CAPCOM suicide

1,107
    18
    38
    Mislim da si došao na pravo mesto. Uskoro će ti se javiti neki od onih koji su i radili u nekoliko od tih časopisa. Do tada mogu da ti preporučim da pročitaš sledeće tekstove:

http://www.emuglx.org/emu6/editorials-stampa1202.php
    http://www.emuglx.org/emu6/editorials-stampa1203.php
    http://www.emuglx.org/emu6/editorials-stampa1204.php
    blast from the past:
    http://www.emuglx.org/emu6/editorials-domaci-igracki-mediji.php
    kao i kratak osvrt na pirateriju u 90im:
    http://www.emuglx.org/emu6/editorials-zrtvepiraterije.php

Ove tekstove su pisali ljudi koji su i dalje na ovom forumu.

5. mpx

mpx New Member

19
    3
    0
    Mislim da si došao na pravo mesto. Uskoro će ti se javiti neki od onih koji su i radili u nekoliko od tih časopisa. Do tada mogu da ti preporučim da pročitaš sledeće tekstove:

blast from the past:

Hvala na linkovima :)

6. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Kad sam prvi put chitao te tekstove za oko mi je zapalo da je FD pisao "ch, sh" :D

7. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    No way, fd pisao ch i sh? :lol: Must, find.

8. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,486
    98
    48
    I dalje pišem ch, sh, kada mi naša slova nisu dostupna(telefon SMS recimo). Jel' to nešto čudno? :o

Na žalost nemam vremena da se posvetim ovome, jer je jako veliki posao u pitanju, ali eto Rocky je bacio linkove pa se nadam da će to pomoći bar malo.

9. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,359
    317
    83

blast from the past:

Uh ,nisam ni znao za ove tekstove. Kad bi sada uzeo da komentarisem i pre svega kritikujem jedan po jedan..to bi bilo velicine jednog Rata i mira :D

10. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,042
    1,335
    113
    kada budeš imao slobodnog vremena, uradi to, baš me interesuje :)

11. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,330
    638
    113
    Batali, ja sam već iskritikovao onaj o pirateriji do besvesti... Ako hoćeš da komentarišeš nešto komentariši http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=7441&highlight=konzole jer on mnogo više govori o našem mentalitetu i poremećenosti "Superiorne PC Igračke Rase". Kaže ti čovek koji se većinom igra na PCu u zadnje vreme.

12. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Haha, Elvire džabe bi se trudio, s obzirom da nam je poznata tvoja ''objektivnost''. :D
    Mada, kao što reče Carnex bilo je dosta reči o tome, kasniš jbga, star je i tekst, pa ne vidim da bi bilo ičeg tu korisnog(niti bi, moram da te razočaram, napisao nešto novo).

13. Elvir79

2,359
    317
    83
    Haha, Elvire džabe bi se trudio, s obzirom da nam je poznata tvoja ''objektivnost''. :D
    Mada, kao što reče Carnex bilo je dosta reči o tome, kasniš jbga, star je i tekst, pa ne vidim da bi bilo ičeg tu korisnog(niti bi, moram da te razočaram, napisao nešto novo).

Moje kritike bi bile upravo vezane za "objektivnosti" u okviru tih autorskih tekstova. :) Mada ,steta sto nisam bio tada tu. :D Uh kako bi padala "napusavanja" ,naravno onako na finjaka i na kulturan nacin :D

14. Rocky

Rocky CAPCOM suicide

1,107
    18
    38
    Haha, ja sam se upravo zbog tog teksta i registrovao na forum :) Eh, memories... :D

15. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,330
    638
    113
    Pa, Demone, ne mislim da si promenio mišljenje. A nisam ni ja. Bilo bi veselo u svakom slučaju.

Twilight

Razmisli o tome :p

16. forsaken demon

4,486
    98
    48
    Vidi se koliko ste naoštreni samo na osnovu ovih par komentara(napušavanja... Ha?), ali kao što se može naslutiti iz mog i vaših avatara, ja nemam nameru time da se bavim. Ni na kraj pameti mi nije. :) Nadam se i niko drugi(SQI recimo), tako da, man'te se ćorava posla i držite se teme... Ako imate nešto da dodate uopšte.

17. mpx

mpx New Member

19
    3
    0
    Pročitao sam one linkove i zanimljivi su dosta :)

Imam jednu zamolbu, ukoliko vam nije problem biste li mogli pogledati GG i ukratko svoje komentare i dojmove na PM mi poslati?

18. Elvir79

2,359
    317
    83
    Vidi se koliko ste naoštreni samo na osnovu ovih par komentara(napušavanja... Ha?),

"Napusavanje" na finjaka ne mora biti sinonim za nekakvo vredjanje ! :D

Ok ,salu na stranu. Niko nije naostren niti ce iko ikog da "napusava".

Moja konstatacija jeste proistekla iz mog avatara,jer mi cela ta arhiva deluje nekako "sablasno" kad su u pitanju neki autorski tekstovi. Nisam cak ni znao ni da postoje!

19. mpx

mpx New Member

19
    3
    0
    Pozdrav :)

S obzirom da nitko nije ovdje ništa napisao, a niti na mail mi nije ništa stiglo zanima me da li ima zainteresiranih osoba koje bi napisale specijal ili ne? :)

Također me zanima koji sve developeri postoje u Srbiji? Naime otvorili smo sekciju za intervjue i planiramo neke hrvatske developere ugostiti u njoj,a bilo bi nam drago kada bi i vaše ugostili ;)

20. Ace

Ace 1.000.000

2,782
    551
    113
    Prvi domaći developer koji mi pada na pamet je Eipix iz Novog Sada. Oni su uradili igru Pyroblazer a trenutno rade na još par projekata.

Zatim tu je Nordeus iz Beograda. Oni su napravili Top Eleven Football Manager igru za Facebook, trenutno najpopularniju sportsku igru na FB-u sa preko milion igrača dnevno a nedavno su ga portovali i na iOS i Android.

A Digital Arrow iz Temerina je napravio igru inMomentum a trenutno rade na RPG igri Dilogus - The Winds Of War.

Verovatno postoji još neki.

21. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Nordeus :D
    Brat od ortaka je tamo, onaj sa dugom kosom, izuzetno pametan i dobar lik, dusha od choveka. Shta god pitash tog choveka, ma koliko komplikovano delovalo, on tje to lako uspeti da objasni tako da svako ume da razume. Genijalan je :)

22. Blue

Blue ....................

11,447
    628
    113
    Ne mogu da se setim imena, ali tu je i ekipa koja je radila jednu prilično popularnu mainstream space igru,
    nek se neko seti.

23. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,688
    909
    113
    Ne mogu da se setim imena, ali tu je i ekipa koja je radila jednu prilično popularnu mainstream space igru,
    nek se neko seti.

Pretpostavljam da misliš na igru Genesis Rising. Developer je Metamorf.

24. zdravkelja

zdravkelja Member

8,630
    1,463
    113
    Secam se da smo imali i Will of Steel, ne secam se koji je developer bio. Strateska igra koja je mnogo polagala na glasovnu kontrolu i to je bilo odlicno implementirano. Posle su izbacili jos jednu na slicnu foru.

25. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,330
    638
    113
    IMaš i par proizvođača malh igara kao što su Paprikari. Sada ne mogu da se setim ni jednog drugog tima.

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,042
    1,335
    113
    i naš rale, developer u razvoju :)

27. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,796
    2,331
    113
    blast from the past indeed :lol:

Moja konstatacija jeste proistekla iz mog avatara,jer mi cela ta arhiva deluje nekako "sablasno" kad su u pitanju neki autorski tekstovi. Nisam cak ni znao ni da postoje!

Jedino sto je sablasno je popularno domace misljenje o video igrama iz tog vremena koje su forsirali mediji tipa Svet Kompjutera i slicni, mi smo bili neki zdrav razum i alternativa u celoj toj prici, ali nazalost nismo imali toliko uticaja da promenimo kompletnu situaciju u zemlji, nesrecnu proslost i ostale gluposti zbog kojih je sve tako kao sto jeste.

Ipak danas posle toliko godina situacija je dosta bolja sadasnja generacija konzola je mnogo bolje prihvacena nego i jedna ranije kod nas a i dosta autora opisa po domacim medijima su ipak prihvatili realnost malo bolje nego ranije i ne prave katastrofalne ispade vise, i to je to.

Takodje mislim da vecini danasnjih igraca domaci mediji i nisu vise izvor bilo kakvih vesti ili faktor u odlucivanju sta igrati, pored brzog Interneta i sajtova kao sto su GameTrailers.com i slicni pisani opisi na papiru imaju sve manje znacaja, posebno novijim nestrpljivim generacijama koje vec znaju sta da ocekuju i pogledace video review na preskok a ne citati epska filozofiranja nekog matorca kome je C64 i dalje svetinja or something. Po tom pitanju globalizovali smo se poprilicno u poredjenju sa jednom 2004.

28. Elvir79

2,359
    317
    83
    Jedino sto je sablasno je popularno domace misljenje o video igrama iz tog vremena koje su forsirali mediji tipa Svet Kompjutera i slicni, mi smo bili neki zdrav razum i alternativa u celoj toj prici, ali nazalost nismo imali toliko uticaja da promenimo kompletnu situaciju u zemlji, nesrecnu proslost i ostale gluposti zbog kojih je sve tako kao sto jeste.

Pa u tome i jeste problem.:) Ako neko pomene termin "sablasno" je bas iz tog razloga jer mnogi tekstovi iz arhive ovog foruma su krajnje neobjektivni.Slazem se da su i mnogi tekstovi u SK bili itekako vredni kritika ali ono sto cini tako "sablasnim" na ovom forumu su ti tekstovi koji malo izokrecu sliku o nekim stvarima i cinjenicama.

29. TheNick

19,796
    2,331
    113
    Ti si bas shvatio tu pricu naopako a? Mada sta reci liku koji je '79 godiste i ima C64 avatar i sig :) Samo napred sa svojim verovanjima i ubedjenjima...

A sto se tice istorije srpskog gaming novinarstva, pa moglo bi nesto povrsno da se napise o svim casopisima za koje znamo da su izlazili, ali neki veci text... no time, no motivation :)

30. Elvir79

2,359
    317
    83
    Ti si bas shvatio tu pricu naopako a? Mada sta reci liku koji je '79 godiste i ima C64 avatar i sig :) Samo napred sa svojim verovanjima i ubedjenjima...

A sto se tice istorije srpskog gaming novinarstva, pa moglo bi nesto povrsno da se napise o svim casopisima za koje znamo da su izlazili, ali neki veci text... no time, no motivation :)

Kako sam video u arhivi,nisam jedini.A prica je sasvim dobro shvacena:)

A za svaki slucaj ako se i sada nesto slicno napise...tu smo da Vas posmatramo :D

31. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    ^Ti tekstovi mozda nisu sasvim objektivni, ali su ipak mnogo realniji od ovakvih baljezgarija:

(2000)
    Formiranje naopakog ukusa za zabavni softver kod mladih: poput turbo folka, genericke i neinventivne igre sa „Sonyja” su u glave miliona dece kao vrhunac kvaliteta usadile pojam platformi, tabacina i Resident Evil klonova. Nažalost, mladež je zadovoljna ovom interaktivnom varijantom PINK televizije.
    Metal Gear Solid se reklamira pod geslom „Tactical espionage action”: najkrace receno, u pitanju je kvalitetan mix Crusadera, Half-Lifea i Thiefa, sa primesama Resident Evila i daškom Bioforgea

(2001)
    „Zlatnih” osamdesetih igracke konzole nisu imale šta da traže pored univerzalnih kucnih platformi tipa Spectruma, Commodorea 64 i Amige 500

Sega Master System je po performansama pratio Commodore 64

Pojava Amige 500 zadala je konacni udarac bilo kakvoj alternativi kucnog igranja

(2004)

Koliko god bila istinita cinjenica da su konzole doprinele popularizaciji igracke kulture i njenom svrstavanju u mainstream zabavu toliko je tacna i tvrdnja da su one sprecile ili odložile prerastanje video igara (kao pojma i pojave) u oblik umetnosti. Superkomercijalizacija elektronske zabave može se posmatrati u korelaciji s muzikom 20. veka u paralelnom univerzumu u kojem je r’n’r ugušen u korenu: kantri šlageri, Roy Orbison i Jelena Karleuša su na spavanju svezali i zadavili Rolling Stones, Pretenderse i Morisseya, dozvoljavajuci uspon gumene lutke Eminema i opskurnih crnaca s ciljem zavaravanja nesvesnog naroda.

Ako se slažemo da su filmovi Džemsa Kameruna art, a da su ostvarenja Rolanda Emeriha dubre, adekvatna paralela se može povuci sa globalom igracke ponude za konzole i PC.

Na PC-u postoje igre namenjene intelektualnoj eliti, naslovi koji uznemiruju um i uzbuduju cula, katarzicni biseri ljudske veštine u stvaranju interaktivne lepote! Stvari koje bivaju potisnute univerzalnom uravnilovkom konzolnog forsiranja ogranicenosti, opštih mesta i favorizacijom najmanjeg zajednickog sadržaoca

Ovo sam iskopao za desetak minuta, samo iz 3 Kuzmina teksta. Ko zna koliko tekstova slicne sadrzine bi pronasao dubljom analizom.

Pljuvanje konzola i njihovih korisnika odavno nisam primetio u SK-u. Ipak, Kuzmanovic i dalje pljuje Japan i japanske igre kad god mu se ukaze prilika. Kad je ozenio onu weeaboo ribu iz Bonusa(jedna od retkih osoba koje su stvarno radile svoj posao u tom casopisu), ocikivao sam da ce prestati, ali izgleda da se neke stvari nikada ne menjaju. :D

Netrpeljivost prema konzolama i japanskim igrama su proizvod neznanja i predrasuda, cemu doprinosi i njegova nezainteresovanst za pojedine zanrove. Iznenadio me je kad je nedavno napisao vrlo pozitivnu, ali ipak laicku recenziju za Vanquish. Kuzminu kolumnu uglavnom ignorisem, ali njegovim opisima verujem vise nego stranim, bar kad su u pitanju igre koje pripadaju "PC zanrovima"(strategije, simulacije, WRPG).

32. Elvir79

2,359
    317
    83
    Ako je ovo replay na moje konstatacije ,ne vidim razlog za to jer ja nisam nikakav advokat SK niti Kuzmanovica,jer po X puta ponavljam,da za gomile tekstova u SK postoje razlozi za kritike. :)

33. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,330
    638
    113
    Ljudi, sama činjenica što je Kuzma konzolomrzac ne znači da su kompjuteri retardirana platforma. Oni su uvek, za konzolnu pobliku, bili ona druga platforma koja je, većinu vremena, davala drugačiju paletu igara. Pa kome je šta po volji.

A što se tiče igara uopšte, kompjuteri su zadužili taj sektor mnogo više nego konzole samim tim što su odgajile manje više sve ljude koji danas prave igre. I opet, prave ih na kompjuterima...

I na kraju krajeva, niko nij kritikovao vas, već tekst koji se iz prilično trudi da nipodoštava kućne kompjutere kao platformu a, veruj mi, bez igara na njima ja ne bi igrao većinu svojih omiljenih igara.

@Elvir79
    Kuzma i ostala konzolomrzačka bratija uzimaju mane ili ogranočenja konzola i prenaduvavaju ih do besvesti. I to rade samo onda kada se ne bave otvorenim lažima. Stoga je bolje i ne pominjati ih. Jer takvimuzgojem dobijamo ovakve stvari. http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=7441&highlight=konzole

34. Elvir79

2,359
    317
    83
    Kuzma i ostala konzolomrzačka bratija uzimaju mane ili ogranočenja konzola i prenaduvavaju ih do besvesti. I to rade samo onda kada se ne bave otvorenim lažima. Stoga je bolje i ne pominjati ih. Jer takvimuzgojem dobijamo ovakve stvari. http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=...ht=konzole

Ja to znam. :) Mada ima i jedan njegov tekst "Ja igrac",gde je upravo kritikuje koncept igranja na PC-ju:

http://www.sk.rs/2006/04/siji01.html

Mada ,retko kad i citam te kolumne,jer malo smaraju a ponekad su i pomalo nerazumljive,po sistemu "Sta je pisac hteo da kaze"

Licno sam i jedne prilike slao dopis/kritiku IO port-u ,jer nisu dovoljno posvetili paznju Gow-u 2. :) Mislim da je to bio septembarski broj 2007-me ..Tada sam bas bio lud za PS2. :D.

Sve u svemu,ono sto meni bode oci ovde(a verovatno i tebi) su neki malo stariji retro tekstovi ,odnosno ono sto si i sam spomenuo u svom postu. :)

35. TheNick

19,796
    2,331
    113
    A što se tiče igara uopšte, kompjuteri su zadužili taj sektor mnogo više nego konzole samim tim što su odgajile manje više sve ljude koji danas prave igre. I opet, prave ih na kompjuterima...

Zaduzili kako? Ja stvarno verujem da bez C64 i Amige, znaci da nikad nisu ni postojali danasnja igracka industrija bi postojala manje vise ista kakva i jeste sad. Arkade i konzole su oduvek imale mnogo veci znacaj za igracku industriju koja bez njih ne bi postojala. To sto su vama nostalgicarima ti sistemi nezamenjivi to je vasa stvar... ali realnost je skroz drugacija.

Normalno da se igre prave na kompjuterima i konzole su kompjuteri na kraju krajeva, ali ovde gledamo na kompjutere kao na gaming platforme a ne nesto drugo... so yeah, Carnex dobro si to provalio.

36. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,330
    638
    113
    @Nick
    Razmišljanje je plemenit proces. Pozabavi se poneak njim pre nego što odgovoriš.

Gledaš drvoseču a ne gledaš proizvođača sekire koji čini drvoseču...

37. TheNick

19,796
    2,331
    113
    Rekoh ja nesto o filozofiranju i C64 fanovima... samo napred I dont care, stvarno me nije briga. Mogli bi da se vratimo na temu i pomognemo kolegi iz Kroacije da sastavi text o domacim casopisima mozda?

38. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Zaduzili kako?

Pete Molyneux i Will Wright bi da popričaju s tobom. Kojima takođe. Ako pričamo o računarima i zaduživanju igračkoj industriji generalno, ne o tome koliko se čega igralo na kojim platformama.

Fala bogu, C64 je bio uglavnom pun krša, shoveware-a i portova, Amiga takođe i to je tako. Ali na tim platformama (kao i na drugim home computer sistemima 80'ih) je stvoreno i nešto žanrova a i brdo ljudi se edukovalo, inspirisalo i odlučilo da pravi igre. S druge strane, kad se već pominju post 2000. SK opisi i njihove budalaštine (mada su oduvek bili takvi), valjda je i PC kao računarska gaming platforma 90'ih i nadalje imao "neki" značaj. Ako sve to nema nikakvog značaja i uticaja na bilo šta, onda jebiga, imali bi prvi FPS '99. i prvi MMO 2020.

Meni je eto isto uvek smetao sav taj hejt na računare na emugalaxy-u od strane pojedinih ljudi, ali s obzirom na našu situaciju i atmosferu svih tih godina, neobjektivne medije, još gore domaće slepe zelote PC master rase itd. nije ni čudo. Mada i dalje ne vidim žasto bi ste bili toliko butthurt i fanatični oko cele situacije. To je samo odlazak u ekstreme u suprotnom smeru. :/

39. TheNick

19,796
    2,331
    113
    PC kao igracku platformu nisam spominjao jer je zapravo i imao kakav takav uticaj na igracku industriju sa par zanrova u 90im sam si ih nabrojao, a ima neko svoje mesto na sceni i danas... pricao sam o C64 i Amigi i precenjivanju njihovog znacaja od strane matorih nostalgicara. Ko je koliko bio butthurt i ko je na kraju ispao u pravu mislim da je danas poprilicno ocigledno, osim ako niste ostali zaglavljeni tamo negde pre 7 godina.

40. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,330
    638
    113
    Ktulu, ne trudi se. Lepo je biti Don Kihot, ali neproduktivno.

41. TheNick

19,796
    2,331
    113
    Again... a da se vratite na temu umesto sto mlatite mrtvog konja? :)

42. Elvir79

2,359
    317
    83
    Mislim da se moze pomoci kolegi iz Hrvatske ali ne tako sto ce se vaditi delovi tekstova i razmisljanja,s pocetka 2000-te iz arhive ovog foruma.Moze ali mislim da je to malo rdjavo.

Potreban je novi tekst sa malo drugacijeg razmisljanja i pogleda na svet,odnosno na zemlju u kojoj zivimo i cija povijest gaming novinarstva pocinje od sredine 80-tih godina.

43. TheNick

19,796
    2,331
    113
    Bolje bi bilo da su svi ovde naveli sve casopise kojih se secaju i rekli po nesto o njima, iskopati facts tipa kad su krenuli sa izlazenjem, koliko brojeva je bilo, neki background story o tome o cemu se pisalo, po cemu su bili znacajni i tako.

44. Elvir79

2,359
    317
    83
    Od kraja 80-tih pa na dalje,ucio sam i igrao se uz :

Svet kompjutera/Svet igara.Posebno Svet igara koji je izlazio u periodu od 1986-1996 godine.Kao zaseban casopis stampan od strane SK,bavio se samo temama vezanim za igre,opisima i resenjima igara na tadasnjim najpopularnijim sistemima u Srbiji ,pre svega racunari tipa Zx spectrum ,C64 i Amiga a od pocetka devedesetih i PC racunarima.Poslednji broj koji je izasao,sadrzao je opise igara i za konzole: Megarive,Snes i PSX.

Amiga style : Casopis koji se bavio iskljucivo Amiga racunarima i igranju na njima.Doduse imao sam samo par brojeva ,kako me secanje sluzi ,izlazio je u periodu od pocetka 90 tih pa do negde 1995 godine.

45. SvetIgara

SvetIgara New Member

9
    0
    0
    možda pomogne ova kolekcija starih računarskih magazina...

http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/revije.php

Share This Page