1. powered by Surfing Waves

Gran Turismo 6 [PS3]

Discussion in 'PlayStation 3' started by crnjak, Mar 23, 2013.

1. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,822
    2,518
    113
    Ja bih radije da predju na PS4, ipak je PS3 masina koja ima 256MB video rama i ono, bolje da se fokusiraju na highend grafiku nego da se pate da sve strpaju u 512mb rama. GT5 engine je veoma sposoban da prikaze odlicu grafiku kada nije sputan sa hardverom, evo sta odavno odavno moze da isporuci u "non realtime" renderingu:
    http://cdn2.gran-turismo.com/jp/local/hk-zh/data2/movie/20101225/gt5_ags2010_pv.mov

3. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,905
    86
    48
    Ako im za GT7 bude trebalo isto preko 5 godina, onda neka GT6 bude za PS4, a ako uspeju da naprave za manje vremena, neka i bude za PS3. :) Doduše, ne vidim što ne bi bilo cross-gen, savršeno moguće, a i izmuzli bi više para.

4. zdravkelja

zdravkelja Member

8,498
    1,393
    113
    Iako su bile neke polu naznake da bi mogao da bude, mislim da nece doci na PS3. Eventualno neki prolog.
    A ne bih ni voleo. Na PS4 ce moci da izvuku neku bolesnu grafiku i dosta da unaprede igru. A i GT5 sam kupio tek pre 15ak dana, imam da se naigram :)

5. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
    iskreno mislim da bi bio cist trijumf da GT6 izadje za PS3 a recimo za godinu GT7 na PS4
    jer ako se secas do sada je bilo dva GT-a za svaki Sony sistem steta da preskoce sada...

6. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Sestica ce biti gotovo sigurno za ps3,petica je iovako nedovrsena bez obzira na silne updejte i zakrpe,moze to mnogo bolje da izgleda i da se uradi za ps3.

7. Blue

Blue ....................

11,390
    607
    113
    iskreno mislim da bi bio cist trijumf da GT6 izadje za PS3 a recimo za godinu GT7 na PS4
    jer ako se secas do sada je bilo dva GT-a za svaki Sony sistem steta da preskoce sada...

Svaki Sony sistem do sada je na tržištu prošao bolje nego PS3.

8. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
    i..... to nije razlog da se ne pojavi GT6

9. DieH@rd

28,822
    2,518
    113
    Mislim da treba da ciljaju na PS4. Pogledajte samo koliko je vizuelno GRID2 napredovao. Sta ce tek Polyphoni moci da uradi sa X puta vecim budzetom.

http://www.youtube.com/watch?v=yC-MljMQtoI
    premotajte po snimku, 3 razlicite staze su prikazane

10. Blue

11,390
    607
    113
    i..... to nije razlog da se ne pojavi GT6

Pa valjda je njima bitan faktor u koliko se primeraka prodala platforma za koju prave igru. I PS1 i PS2 su već pokidali na tržištu pre nego što je izašao drugi GT na njima. A pošto se PS3 nije nešto proslavio logičnije bi bilo da iskoriste GT6 da u startu poguraju PS4.

Naravno ja se i dalje nadam da će GT6 doći na PS3,
    i zbog tradicije i zbog toga da bih mogao odmah da ga igram,
    a mesta za unapređenje ima i na postojećem hardveru.

11. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,519
    2,260
    113
    Rekoh moje misljenje o ovome na GT5 threadu jos pre nekog vremena, kada su krenuli rumori...

Nego in other news opasni rumori kruze da ce Gran Turismo 6 biti PS3 naslov koji izlazi do kraja godine, ima mnogo misljenja za i protiv ali deluje realno. Userbase je ogroman, engine vec postoji... samo bolji interface + stanc novih premium modela i staza (asseti za neki sledeci GT na PS4) i sto da ne. Jedini problem je sto GT5 endzin vec sada gura maximum na PS3, ne znam bas kako bi novinari i casual gameri podneli to da GT6 ima neke mane GT5 koje je zbog hardware-a nemoguce ispraviti, tipa jaggy senke, nedostatak AA i realnijeg ostecenja... but I say FUCK THEM, ima i vise nego dovoljno pravih GT fanova da im se jos jedna igra na PS3 itekako isplati. ...and remember, dva najbolja GT naslova GT2 i GT4 su u sustini 2nd try na istom sistemu, igre koje su prosirene verzije svojih predhodnika na istom endzinu. Tako da posle malo razmisljanja mislim da ja GT6 na PS3 scenario veoma moguc, reveal ocekujem na E3-u, gde ce Sony posveititi paznju malo i PS3 naslovima, pre predstavljanja izgleda PS4 i jos next gen igara (u prevodu Sony ce pokidati ove godine na E3)

12. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,336
    315
    83
    Mislim da treba da ciljaju na PS4. Pogledajte samo koliko je vizuelno GRID2 napredovao. Sta ce tek Polyphoni moci da uradi sa X puta vecim budzetom.

http://www.youtube.com/watch?v=yC-MljMQtoI
    premotajte po snimku, 3 razlicite staze su prikazane

X puta veci budzet a nisu jos prikazali fiziku i ostecena vernu "realnom racingu". :). Gt5 na ps3 je kao da vozis automobile od gume :)

(Grid rules!)

13. Blue

11,390
    607
    113
    Oštećenja nisu ni pokušali da urade ozbiljno a fizika je tu.

14. voja87

voja87 Well-Known Member

9,960
    1,766
    113
    ja sam za ps4, novi hardver, bolja grafika

15. Elvir79

2,336
    315
    83
    Oštećenja nisu ni pokušali da urade ozbiljno a fizika je tu.

Ne mislim na fiziku voznje/simulaciju vec na fiziku ostecenja i ponasanje.To sto nisu ni pokusali da urade ozbiljno je podlozno kritici (po meni).

16. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Gt nikada nije imao ostecenja dok forza jeste od prvog dela.

17. DieH@rd

28,822
    2,518
    113
    Vizuelna ostecenja nisu bitna, ako je fizika voznje dobra i ako igra zna da emulira ostecenja bitne opreme. [GT5 itekako ima ostecenja, juce sam u trci ostetio gumu kada sam izleteo sa staze i udario zid. Volan mi se totalno poremetio i fizika auta se drasticno promenila].

18. Elvir79

2,336
    315
    83
    Vizuelna ostecenja nisu bitna, ako je fizika voznje dobra i ako igra zna da emulira ostecenja bitne opreme. [GT5 itekako ima ostecenja, juce sam u trci ostetio gumu kada sam izleteo sa staze i udario zid. Volan mi se totalno poremetio i fizika auta se drasticno promenila].

U Gridu ,kad izletis sa staze vecom brzinom i udaris u zid,trka je zavrsena za tebe.Fizika drugih ostecena je takodje verno odradjena.GT kao tezi nekoj realnosti a kad malo proucis upravo taj sistem ostecenja,shvatis koliko su daleko od toga.

19. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Vizuelna ostecenja nisu bitna

Meni su bitna ako na omotu igre pise da je real driving simulator :)

20. DieH@rd

28,822
    2,518
    113
    Nadam se da onda nisi igrao nijednu PS1/2 GT igru, posto nijedna nije imala vizuelna ostecenja.

21. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ostecenja u igrama su smesna, i najmanja kolizija kod velikih brzina je najcesce fatalna za vozilo a kako neki voze igre- i za vozaca. A ako cemo za real driving simulator, dovoljno je da ubace da se pri fatalnom sudaru brise profil igraca jer je poginuo, pa ajd jovo nanovo :D il makar da je vozilo unisteno pa da mora da se kupi novo.

22. DieH@rd

28,822
    2,518
    113
    Real Driving Simulator = provodis 99% vremena cekajuci, lezeci u bolnici, polagajuci ispite, placajuci takse, vijati sponzore, sredjivajuci auto i opravljajuci ga posle trke. :D Plus, ako se povredis igra ti ne da da igras dok ne izdravis [duzi vremenski period, par dana].

23. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    Ostecenja u igrama su smesna, i najmanja kolizija kod velikih brzina je najcesce fatalna za vozilo a kako neki voze igre- i za vozaca. A ako cemo za real driving simulator, dovoljno je da ubace da se pri fatalnom sudaru brise profil igraca jer je poginuo, pa ajd jovo nanovo :D il makar da je vozilo unisteno pa da mora da se kupi novo.

Pa ako cemo tako onda motorstorm ima najrealnije i bolje docarana stecenja u bilo kojoj voznji ikada a nije simulacija.

Nisam rekao da su potrebna ostecenja za gt ali ,svakako su dobrorosla sto se mene tice bar bi bila zanimljivija igra da se posle 150 na sat zakucas u zid i da ti vrisne karburator i sve napred nego da samo namotas nazad u rikverc i nastavis dalje :)

24. voja87

voja87 Well-Known Member

9,960
    1,766
    113
    to bi tako smaralo, osecam da ako bi mi se to desilo posle 30 krugova skroz bi batalio igru, ne treba ici preterano u realnost

25. Blue

11,390
    607
    113
    Što se mene tiče voleo bih da u GT6 ubace da moraš da trošiš pare na popravke,
    makar oštećenja bila samo i vizuelna.
    Treba stimulisati igrača da vozi što bolje, odnosno realnije.

26. Elvir79

2,336
    315
    83
    to bi tako smaralo, osecam da ako bi mi se to desilo posle 30 krugova skroz bi batalio igru, ne treba ici preterano u realnost

Ako uspesno predjes 29 krugova i u 30 tom(poslednjem) se odvalis o zid,onda stvarno treba da batalis tu igru.

Uzgred,ja malo smaram sa Gridom u okviru ovog topica, ali mislim da on funkcionise bas kako treba :)

27. Blue

11,390
    607
    113
    Jel u Gridu beše ima fora da možeš par puta da vratiš vreme?

Meni je Grid bio zabavan da ga pređem i obrišem, GT uvek konstantno igram dok ne izađe sledeći deo.
    Jedino sam pre GT5 imao pauzu pošto su tu baš razvukli sa nastavkom.

28. DieH@rd

28,822
    2,518
    113
    Grid1 je bila prva racing igra koja je uvela flashbackove. Takodje je bila popularna igra kod pirata jer su svi mogli da se kace na oficijelne multiplayer servere.

29. Elvir79

2,336
    315
    83
    Meni je Grid bio zabavan da ga pređem i obrišem, GT uvek konstantno igram dok ne izađe sledeći deo.

Pa dobro,zavisi sta preferiras.U ovom slucaju ti vise preferiras sistem gde napredujes tako sto dane,nedelje provodis vozeci raznorazne modele za penzionere,dok ti brada ne izraste, da bi "seo" u neku brutalnu masinu.Mene licno to smara i nije mi zabavno.

Grid ne funkcionose tako i zato mi je zabavaniji.

30. TheNick

19,519
    2,260
    113
    GRID je cista arkada i ne moze da se poredi sa GT-om nikako. GT je simulator voznje a ne simulator sudara, da je iko u stanju da napravi realistican simulator ostecenja ne bi se vise izvodili crash testovi sa novim kolima. Clean racing je nesto sto zavisi od ozbiljnisti igraca/vozaca, ali svakako bi trebalo dodati jos nacina da se motivisu izbegavanja namernih sudara.

Inace graficka ostecenja u igrama tipa GRID, Forza, Burnout su samo dobra fora ni jedna igra ne simulira pravo guzvanje i raspadanje kola pri vecim brzinama... ono sto je vaznije za sim igru su mehanicka ostecenja i GT5 to koliko toliko ok simulira.

btw. GT6 skoro 99% ide na PS3, ako se Sony pita, pitanje je samo da li su puzevi u PD-u sposobni da to i realizuju u neko razumno vreme... a za PS4 ocekujte neki tech demo na launchu ili par meseci kasnije, zatim prolog negde 2015 :)

31. Elvir79

2,336
    315
    83
    GRID je cista arkada i ne moze da se poredi sa GT-om nikako.

E vidis nije simulacija a ni cista arcada ,vec ima tu neku sredinu. Zato ga gotivim ;)

Zna se sta sta su ciste arcadne voznje.

32. TheNick

19,519
    2,260
    113
    Zna se i sta nije sim, igrao sam GRID dosta dugo cak i online sa ekipom sa ovog foruma jedno vreme nam je to bio main game, ali nema to veze sa simulacijom vise je u fazonu malo ozbiljnijih arkada, a koliko vidim i GRID 2 ce biti u istom fazonu, isto nerealno kretanje kola... super zabavna igra ali nema sta da trazi u konkurenciji sa GT-om.

33. zdravkelja

zdravkelja Member

8,498
    1,393
    113

Pa dobro,zavisi sta preferiras.U ovom slucaju ti vise preferiras sistem gde napredujes tako sto dane,nedelje provodis vozeci raznorazne modele za penzionere,dok ti brada ne izraste, da bi "seo" u neku brutalnu masinu.Mene licno to smara i nije mi zabavno.

To bas i nije tako, za dan moze da se skupi kinta za neki ozbiljan auto. Ili odradis jedan online challenge i imas pare za npr. Ferrari 458 Italia.

34. TheNick

19,519
    2,260
    113
    Sto je po meni i mana GT5 gde su licence banalizovane, ranije nisi mogao tako... morao si mnogo vise da se pomucis dok ne bi dosao do ozbiljnijih kola, a usput bi i stekao skill potreban da ih vozis.

35. Blue

11,390
    607
    113

Pa dobro,zavisi sta preferiras.U ovom slucaju ti vise preferiras sistem gde napredujes tako sto dane,nedelje provodis vozeci raznorazne modele za penzionere,dok ti brada ne izraste, da bi "seo" u neku brutalnu masinu.

Ne, ja preferiram da igram simulacije, a GRID to nije, ne poričem da je dobra igra. Sistem napredovanja kroz igru nema veze sa tim.

Čar i jeste u tome da sa raznim setupovima izvlačiš više i iz tih penzionerskih automobila kad nemaš pare za bolje i da se raduješ kad skupiš pare da kupiš neki deo. To je GT5 uništio.

36. howler

howler Well-Known Member

2,361
    513
    113
    Čar i jeste u tome da sa raznim setupovima izvlačiš više i iz tih penzionerskih automobila kad nemaš pare za bolje i da se raduješ kad skupiš pare da kupiš neki deo. To je GT5 uništio.

Jebiga Polyphony hteo kvantitet sadrzaja umesto kvaliteta istog.

Pre nedelju dana poceo igrati ovaj GT5, Osvrt o igri 3 godina kasnije :p
    20.000 kredita.
    Idem u used cars uzimam neki polovnjak i udem u Sunday Cups
    Preceka me blagi uzas. Model izgledao ko da je prekopiran sa GT4 ako ne i gore. Cockpit kamera nije bila prisatna
    Gorko iskustvo se produbilo kad sam odlucio da prelazim licence
    Pri svako pokretanje staze dobijao sam 2minutni Loading time...U dolni desni ugao. je uvek pisalo Installing..Pomislio Hajde mozda zbog toga sto je prvi put pokrenem ali ne bre to Installing njima znacilo LOADING
    20 staza, 30 sekundi voznje, 2 minuti loading time i tako iznova opet i opet.
    Pitam se sta se desilo sa Gran Turismo 5 Prologue u kome sam prosao 20tak sati igrajcu tih nekoliko auta i cini mi se svega 5 staze.
    GT5 P za volja vistine bio mi je bolje GT vozacko iskustvo nego li ovaj Fail.
    Neznam dali Update-i popravili sve to ali Genuine verzija izgleda i radi JADNO!

U GT6 volio bih
    Drugaciji Career mode. Shvacam da se GT igra godinama i da ima duzi gameplay od svaka RPG igra koja dosad izasla ali jednostavno ne treba se preterivati sa sadrzajem.

Fizicka ostecenja. GRID je predstavljao frustiracko iskustvo zbog tog "realizma". Imalo je momente gde sam se bojao voziti brze zbog te stroge pravila...I najmanja greska znacila crven ekran i Restart Race.
    Polyphy neka se ogleda u Rally igre. Oni predstavljaju klasican primer za kvalitetan i progresivan damage model

37. Blue

11,390
    607
    113
    Pa standard car modeli i jesu prekopirani iz GT4, ne znam kako ti je promakla ta informacija. Loading time nije ni blizu 2 min, jesi instalirao igru na HDD?

38. howler

howler Well-Known Member

2,361
    513
    113
    Gt5 data file zahvaca 450mb...ispada da nije instalirana, citam treba biti 6.7Gb
    ali igram Backup igre koji se pokreva sa internog diska. Loading je Ok realno 30-50sekundi sto je ipak neprihvatljivo za danasne standarde.
    btw
    Slucajno naleteo, ako nekoga interesuje

GT5 Updates

1.01 : 133mb
    1.02 : 133mb
    1.03 : 149mb
    1.05 : 608MB
    1.06 : 300MB
    1.07 : 47MB
    1.08 : 1.7MB
    1.09 : 49MB
    1.10 : 380MB
    1.11 : 62MB
    1.12 : 13MB
    1.13 : 1.1MB
    2.00 : 1192MB
    2.01 : 112MB
    2.02 : 246mb
    2.03 : 225mb
    2.04 : 79mb
    2.05 : 25mb
    2.06 : 475mb
    2.07 : 2mb
    2.08 : 227mb
    2.09 : 5mb
    2.10 : 55mb
    2.11 : 45mb

Total : 4564.8mb

39. TheNick

19,519
    2,260
    113
    howler... GT5 nije igra za svakoga nazalost, ja oprastam krsh menije, GT4 kola, loading times i sve za onaj savrseni 1:1 osecaj na stazi sa volanom kad igra actually krene sve je OK.

Inace ja sam pre neki dan skidao sve te updateove ponovo jer sam menjao konzolu, trebalo je par sati ali transfer je uvek bio max. Jbg, 80% toga moze da se izbegne ako se uzme GT5 Academy edition.

40. zdravkelja

zdravkelja Member

8,498
    1,393
    113
    Ja sam uzeo Academy Edition, ali sam se i dalje poprilicno nacekao, te ovo, te ono, nikad da krene igra jbt :D

41. Blue

11,390
    607
    113
    Pola teme može da se prebaci u GT5 thread.

42. TheNick

19,519
    2,260
    113
    jbt tako je kad se pusta prvi put, i dobro je sto ima toliko update-ova i patcheva i nadam se da ce ih biti jos dok se ne pojavi taj GT6 za sta vec, ali kao sto rekoh 99% je u pitanju PS3 naslov... ili ce izaci za PS3 do kraja ove ili sledece godine, ili ce biti opet ogromna pauza do sledeceg nastavka... Sony nesto mora da uradi po tom pitanju, a na neki nacin vec i jesu Drive Club ce biti pristupacija igra sa fensi next gen grafikom i imace je na launchu... appeal igre ce biti siri od GT-a, mada opet GT ima specificnu publiku i milione ljudi koji ga kupuju zbog imena i hype-a tako da... negde ce morati da preseku, a najveci problem su naravno developeri.

Ako je PD stvarno radio na GT6 jos od 2010. onda ima i neke nade za launch ove godine, ako ne... ko zna kad cemo videti nastavak i gde. Moja teorija je da su u PD-u shvatili koliko su negativnog hype-a napravili vecnim odlaganjem GT5 i pomeranjem datuma kroz tri godine skoro... veoma je moguce da su naucili lekciju i da o GT6 namerno nikada nista nije pricano i da ce hype poceti tek kada budu imali skoro zavrsen proizvod... moj prediction je najava na E3-u i izlazak do kraja godine, negde oko novembra decembra tacno na 3 godine od GT5.

43. crnjak

crnjak BIA agent

203
    0
    16
    datum izlaska GT6 (ceka se potvrda naravno koja ce biti na E3) je 28 Novembar 2013
    i da vise nije trac nego stvarno igra nam dolazi na PS3 platformi :)

44. DieH@rd

28,822
    2,518
    113
    Znaci dobicemo malo lepsu verziju ovoga...
    http://i.imgur.com/7Ro5vuf.jpg

Meanwhile...
    http://abload.de/img/driveclub2wvjih.jpg

45. gruja

gruja I am God of War

6,313
    852
    113
    I sta sam ja govorio za GT6 pre 2 meseca da ce izaci za koju platformu :) ?

46. DieH@rd

28,822
    2,518
    113
    Ne bunim se ja nista.

47. TheNick

19,519
    2,260
    113
    GT6 > Drive Club in my book fensi grafika nije bitna. Jedva cekam event 15. maja za moj rodjendan pada GT6 reveal kao poklon :D

48. TheNick

19,519
    2,260
    113
  49. DieH@rd

28,822
    2,518
    113
    Posto je nick nesposoban, event pocinje u 17h po nasem vremenu. PS Blog ce imati tekstualni liveblog, video livestream-a nece biti, novinari ce imati hands-on sa novom igrom [platforma nepoznata, ali je to 99.9% PS3].

50. Blue

11,390
    607
    113
    Nick je otvorio thread u PS3 podforumu, tako da on je kriv za razočarenje ako igra ipak bude za PS4. :)

Share This Page