Gran Turismo Sport [2017]

Discussion in 'PlayStation 4' started by TheNick, Jun 27, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

26,632
    1,819
    113
    GTSport demo se otkljucava sutra u 11h po nasem vremenu, a zavrsava se u cetvrtak u 3 popodne.

Sutra kad se vratim sa posla, najzad cu moci videti kako izgleda GTS u HDR-u. :)

edit - dok se mnoge racing igre [ukljucujuci simulacije kao sto su forza/pcars] trude da promovisu svoju igru u najdramaticnijim vremenskim uslovima [zalazak sunca, kisa i sl], GTSport osvetljenje sabija i pri normalnom vremenu.

Last edited: Oct 8, 2017
    eufrat, TwiSteR and zdravkelja like this.
  2. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Sumanuto dobro izgleda :shocked:

3. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,016
    693
    113
    Neverovatno :O

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

4. voja87

voja87 Well-Known Member

8,267
    1,124
    113
    kao snimak:)
    ali ima sigurno ljudi kojima ovo lose izgleda bas zato sto nije dramaticno, nema nekih senki, presijavanja i td

5. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Upalih demo da vidim da li je sve detektovao OK sto se tice ekrana, and daaaaym, ala igra dobro izgleda u 4K HDR na ovom novom Sony TV-u.

6. Ivan

Ivan Active Member

411
    119
    43
    GT je rođen za HDR...

Baš bi voleo to da vidim uživo.

7. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,477
    1,822
    113
    Koliko ovo smooth izgleda u 30 fps, zamislite kako je u 60. Nerealno dobro! Veceras se zaginjava uz GT Sport! Sve je spremno :)

8. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Meni i jeste u 30fps, jer mi je rendering podesen na 4K mod (well 1800p). Al ok, replayovi submi manje bitni, bitno je da gameplay dobro radi.

Sent from my A0001 using Tapatalk

9. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    It's on! Mada sam odmah popio neki error i igra je crashovala :D

10. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Nick, spremi emuglx logoe (zelene i crne) u SVG formatu. Preko GT sajta ce moci da se importuju u igru i koriste u Livery&Helmet editoru (u full igri, ne u demou). :D

Sent from my A0001 using Tapatalk

11. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,767
    736
    113
    Prelepo izgleda demo. Nadam se da ce da se prenosi progress u finalnu igru jer sam vec osvojio 3 automobila, da ne moram ponovo driving school itd. Sto se toga tice, malo je loading predugacak za moj ukus, ceka se oko 20 sekundi u proseku da kada izaberes event da mozes da kliknes DRIVE, verovatno zbog always online jer vidim i youtube snimak se loaduje 100 god, to jest kad postane playable vec mogu da krenem event. Ovo nije prob za zvanicne trke ali ako odradjujes driving school gde pocetni zadaci traju bukvalno 4 sekunde a onda cekas 20 sekundi da bi ti se otvorio sledeci event, primetno je.

Nema day and night cycle al barem mozes da birs 5 razlicitih doba u danu da vozis pa kao ima barem neki sumrak. Cekam reviews pre kupovine, sve zavisi kakav je in game content i kako funkcionise taj online.

12. TwiSteR

TwiSteR Active Member

441
    200
    43
    @WickedlNl Progres (automobili i keš, do milion $) iz demo-a se prebacuje u full igru.

Sent from Nexus 5X

WickedlNl likes this.
  13. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

3,607
    671
    113
    Odvozao dve trke i dobio sam tacno ono sto sam ocekivao.

14. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,748
    1,363
    113
    A to je?

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. TwiSteR

TwiSteR Active Member

441
    200
    43
    Boner? :D

Sent from Nexus 5X

16. shin-boyan

3,607
    671
    113
    - najbolja grafika u voznjama, fenomenalne boje/osvetljenje
    - sterilan prikaz
    - dobra fizika
    - opustena muzika izvan trke, krsh tokom trke

Nekako mi mnogo 60e za ovo, da imam volan verovatno bih kupio day 1.

17. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    Vredi li igrati na joypadu?

18. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Pa vredi isto kao i kod ranijih GT igara, dobro je optimizovano za gamepad.

19. WickedlNl

1,767
    736
    113
    Ok definitivno se nadam da full igra to jest na disku ima sve fajlove/klipove. Trenutno dok cekam da pokrenem trku, ceka se jedno 10 sec da se uopste pojavi tutoria video. A kad se i on upali onda se ceka jedno 5-10 sec da krene jer se valjda kaci na YT. Kad je vec na YT nema full verzije da pauziram ili ubrzam nego je jedina opcija back i to ukida klip skroz.

Mozda zato sto je ovo online demo ali ako nisu stavili sve ove klipove na disk nego svaki put mora se konektuje na YT da bi mi ga pustio, to je glupost to jest gubljenje vremena u konstantnom loadingu.

20. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Verovatno ce biti tako i u full igri. Meni se klipovi ucitavaju za 2-3 sekunde.

21. shin-boyan

3,607
    671
    113
    Btw, ne znam odakle im ideja da automatsko kocenje i rubberbanding budu ukljuceni po defaultu.

TwiSteR likes this.
  22. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Uspeo sam da odvozim jednu Sport trku, u kojoj sam osvojio i pole poziciju i imao undisputed put do pobede. Kontam da je to vise od navale velikog broja casual igraca nego do moje awesome no-assists voznje. :D

Inace, otkako su serveri proradili igra mi se zakucala u "2K - Prioritise framerate" mod rada, which is a shame. Probao sam da se prebacim na 4K High Quality mod, al nije islo.

23. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Moze fino da se igra, mislim da je GT je uvek bio gamepad friendly simulacija. Mada ne ocekuj da budes u samom vrhu, volan ipak dominira.

A ja sam malo provozao Jaguara :)

24. TheNick

18,477
    1,822
    113

Fotorealizam anyone? :) Ovo radi na 60 inace na Pro-u

25. grunt

grunt Celeb Freak

13,796
    1,617
    113
    Bruka dobro izgleda. Steta sto su japosi toliko spori, nemaju izgovora da ovoliko treba vremena da prodje izmedju dve igre i to dobijemo ovako nesto sto i nije u principu full igra.
    Ali da osvetljenje im je vrhunsko.

26. shin-boyan

3,607
    671
    113
    Ovo izgleda odlicno, a ona reli staza npr odvratno.
    Ne znam zasto nisu ubacili da se makar drvece pomera...bas fali nesto da razbije monotoniju.

27. SQI

SQI Member

382
    13
    18
    Opet su skrkali sve poligone u automobile, okolina level ps3 :) Meni ovo izgleda za klasu lošije od Forze 7. Plus, karijera je krajnje jadna, ovo je praktično online only igra.

28. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,016
    693
    113
    lol

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Ivan likes this.
  29. SQI

SQI Member

382
    13
    18
    Yamauchi je lud čovek, sekcija o satovima u igri, neka timeline ludila, bukvalno ne zna šta su prioriteti. Ovi iz Forze naprave 700 next gen modela, on ne može četvrtinu za ovo isto vreme.

Plus 17 staza, ili koliko beše, pa zaista...

30. TheNick

18,477
    1,822
    113
    Zato je GT classy game a Forza stanc jbg ;) Timelines i muzeji su sjajni, tako nesto nismo imali u igri jos od vremena GT4. Po meni je to skroz znak da ovo JESTE Gran Turismo, a nije samo to naravno.

Nije zahvalno pokusavati da GT uglavis u sablon Forze, drugih voznji ili simulatora. Ovde je prioritet makar bio jasan od samog pocetka. All cars super-premium i eSport uz postovanje GT tradicije. GT6 je imao vise premium modela od GT Sporta ali to je bio klasican GT, car collecting game ovo je na neki nacin back to basics, i odlicno je za sad.

Ivan and TwiSteR like this.
  31. TheNick

18,477
    1,822
    113
    Sto se tice igranja na kontroleru, novi nivo ludila :)

Samo ne razumem zasto nije vozio iz kola? :)

32. shin-boyan

3,607
    671
    113
  33. voja87

voja87 Well-Known Member

8,267
    1,124
    113
    ovo je bezveze, milsim bitno je kako se to vidi iz automobila a ne iz nekog drugog ugla kada se kamera manuelno stavi van staze...kola i osvetljenje je odlicno ostalo losije izgleda od forze tu nema sta, sqi je upravu

34. shin-boyan

3,607
    671
    113
    Zanimljivo je sto je Forza 2d drvece totalno drugacije uradjeno od GTS/PC2 2d drveca.
    Gadno je i jedno i drugo, doduse :).

35. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    GT fura bas realistic look, dok Forza gleda da sve izgleda nekako ulepsano. Forzu kad gledas vidi se da je video igra, GT vec moze da prevari tu i tamo, osvetljenje tu igra najvecu ulogu.

Naleteo sam na info da je Kaz rekao da planiraju da Sport dodje na brojku od 400-500 automobila u narednim godinama. Da vidimo i to. Nadam se da to ne ukljucuje 15 verzija Nissana GT-R :D

TwiSteR likes this.
  36. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,433
    490
    83
    Hocemo li doziveti GT7?Ok je multiplayer ali ja sam u GT uvek voleo da sakupljam automobile,vozim karijeru,polazem licence,GT je uvek nekako bio enciklopedija automobilizma.

Cipak and WickedlNl like this.
  37. WickedlNl

1,767
    736
    113
    Ako im prsne GT Sport onda ce brzhe bolje da prebace sve na GT7. Ako funkcionishe, drza ce ga ko MMO jer ako im je trebalo 4 godine za 150 automobila, mozes zamisliti tek kolko ce im trebati za 350+ premium modela. Da su ih vec imali, ubacili bi ih. Potvrdjen je DLC, placen i free content. Da se ne lazemo, 350 automobila necemo dobiti za dzh :D. Kaz ce da se kupa u parama kad krenu $1.99 modeli da cepaju. Kao ideja, mislim da je GT Sport fullproof isto kao i WOW. Realno graficki nece da zastari tako brzo jos ako pumpaju content godinama i ubacuju novi lighting ili koji vec tech apdejtovima, mozda je ovo kraj klasicnog GTa.

Svidja mi se igra ali meni barem najveca zamerka je konstantna loading svugde. Kada zavrsim online trku i vratim se u glavni meni, ponekad se izgubi konekcija i onda krece reconnecting par sekundi. Ako ocu pogledam tutorial klip pred zadatak, morma cekam 10 sekundi da se otvori youtube kanal. Kada izaberem stazu za trku, cekam 20 sec da se pojavi RACE dugme i tako stalno neki loading sto je ocigledno uticaj always online. Radije bih da mi sve bude silky smooth i kada kliknem na race da tada dobijem jedan jedini loading screen i to je to kao i uvek sto je bilo.

Online trke i nisu bas tolko ceste. Uporedjujem sa Driveclub gde kad udjes u lobby imas novu trku svakih 20 sekundi pa biraj, dok u GTS dodjem u lobby i kaze mi sledeca najbliza je za 12 minuta. Ok kao mogu da radim qualifying laps al opet, ogromni vremenski razmaci izmedju daily trka. Kao sto rekoh, konstantno cekanje i loading. Ja cu da najverovatnije sacekam par meseci da vidim kako sve funkcionise na serverima. GT classic, you are not.

38. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Sumnjam da ce bas da ide 2$ po autu, vise ocekujem pakete od po 20-ak kola za 5-10$.
    Za online imas opciju i klasicnog lobby-ja, tu mozes da igras sta hoces, kako hoces i koliko hoces. To sa trkama na 20 minuta je samo za kompetitivne trke gde ti racunaju ranking.

Inace sam odradio sve sto je bilo dostupno u ovom demo-u, sva zlata. Poslednja trka u challenge-ima, 30 krugova endurance, Porsche 911 RSR :D Da ne zaboravim da kazem kako je predivno konacno voziti Porsche u Gran Turismu :)

I da ne zaboravim da ponovo kazem kako igra bolesno izgleda. Pogotovo koliko je poboljsan photo mode. A i predeli, za koje me je ranije totalno boleo qrac, izgledaju bas super, pravice se fotke :D

39. TheNick

18,477
    1,822
    113
    Ovo traje nesto duze od sat vremena bese? :D Nemam vremena za to still.

40. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Yup, 2 minuta po krugu. I staza je kul. Jeste da nema puno real world staza, ali su bar ove izmisljene prilicno dobre, to je PD ionako uvek dobro radio.

TwiSteR likes this.
  41. Black Sparrow

Black Sparrow Member

221
    5
    18
    Ja imam g25 NOV, jel ima nesto da se premosti, da bi radio na ps4? Ako nema, koliko para moze da se dobije za njega?

42. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
  43. zdravkelja

zdravkelja Member

7,619
    941
    113
    Demo je produzen jos jedan dan, ako neko zeli da iskoristi priliku da pokupi jos kredita i automobila za full igru :) 1.000.000 kredita je limit, za kola ne znam.

Porsche na Lake Maggiore stazi, savrsena kombinacija :D

44. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Ja ne znam sta je, ali iako stizem da odvozam samo po jednu Sport trku svaki dan, uvek pobedim. :) U closed beti je konkurencija bila dosta veca, jer je verovatno veci procenat igraca bio iz simracing publike, a sada je vecina igraca casual.

Okacicu replay snimak od vecerasnje trke za vikend.

45. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

3,826
    606
    113
    Da nisi ukljucio GODMODE :D

46. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
  47. TheNick

18,477
    1,822
    113
    Gde su nasli da izmisljaju staze po Hrvatskoj :lol:

48. DieH@rd

26,632
    1,819
    113

Demo serveri su se ugasili, a ja sam odmah stavio review copy da se skida. :) Sutra se nastavlja igranje.

49. voja87

voja87 Well-Known Member

8,267
    1,124
    113
    meni je intersantno da sajt koji se bavi analizom grafike potpuno preskoci neke ocigledne mane grafike i koncentrise se na taj hdr

50. DieH@rd

26,632
    1,819
    113
    Snimak je bio posvecen HDR-u, vidis to sam i u naslovu snimka. Full obrada grafike ce naravno stici kada igra izadje za par dana.

Evo moje poslednje pobede u Beti, bilo je gusto sve do kraja. :)

Ovaj lik ima muda da u VR modu uleti u one 2 duple krivine u Dragons Tail-u sa punom brzinom :D

Nocna trka u Bathurst-u

I za kraj, GT slavi 20 godina

Share This Page