1. powered by Surfing Waves

Half Life serijal (HL1, HL2, HL3?, ekspanzije, modovi)

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by Blue, Jan 28, 2013.

1. Blue

Blue ....................

11,147
    532
    113
    Ne znam gde ovo da stavim s obzirom da serijal obuhvata vise generacija i vise platformi ali je u svakom slucaju sramota da nemamo thread za ovaj odličan serijal.

Half-Life

Datum izlaska: 19.11.1998
    Razvojni tim: Valve, Gearbox (PS2)
    Izdavač: Sierra
    Platforme:Windows, Mac, Linux, PS2

Half-Life:Opposing Force

Datum izlaska: 10.11.1999.
    Razvojni tim: Valve, Gearbox
    Platforme:Windows

Half-Life:Blue Shift

Datum izlaska: 12.06.2001.
    Platforme:Windows

Half-Life:Decay

Datum izlaska: 14.11.2001.
    Platforme:pS2, PC (unofficial mod)

Black Mesa
    Half-Life 1 source engine remake
    http://www.youtube.com/watch?v=lul60ixy_40

Datum izlaska: 14.09.2012
    Razvojni tim: Black Mesa Modification Team
    Platforme:pC
    Oficijalni sajt i download

Half-Life 2

Datum izlaska: 16.11.2004.
    Razvojni tim: Valve
    Izdavač: Valve, Sierra
    Platforme:Windows, Xbox, Xbox360, PS3, Mac

Half-Life 2: Episode One

Datum izlaska: 01.06.2006
    Izdavač: Valve
    Platforme:Windows, Xbox360, PS3, Mac

Half-Life 2: Episode Two

Datum izlaska: 10.10.2007.
    Izdavač: Valve
    Platforme:Windows, Xbox360, PS3, Mac

Dakle diskusija o do sad izašlim igrama i ekspanzijama, preporuke za modove i Half-Life 3 rumouri u ovoj temi.

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,066
    2,276
    113
    Trebao si dodati Black Mesu, fenomenalan rimejk keca.

3. Blue

11,147
    532
    113
    Dodaću sve to naknadno, uključujući listu najpopularnijih modova.

4. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,422
    835
    113
    Ne znam da li ovde treba dodati i Portal 1 i 2 jer i oni u neku ruku pripadaju Half-Life serijalu.

Inače pretekao si me, odavno sam hteo da otvorim ovakvu temu ali sam stalno odlagao. :)

5. Blue

11,147
    532
    113
    Hteo sam i ja odavno da je otvorim ali sam se sad konačno naterao. :)

Trenutno igram Blue Shift i zaslužuje preporuku isto kao i Opposing Force.
    A jedva čekam da posle toga probam Decay jer sam tek skoro saznao da ta ekspanzija uopšte postoji.

6. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,870
    305
    83
    Decay mozes da stavis sa modovima, ovo gore je sve official release i canon, a decay nije nijedno. Sto se tice HL3, ima jedan sajt posvecen skupljanju svih glasina i hintova od o tome ali ne mogu se sad setim kako se zove, i trenutno stanje je otprilike ovako : nema ep3, bice HL3, bice u novom engine-u, na igri se radi, nije ni u kakvom zamrzutom statusu, ni igra ni engine trenutno nisu na nivou za bilo kakvu prezentaciju, i ne zna se ni datum kad ce otprilike biti bilo kakve najave. Ukratko, kao nesto znamo a zapravo nista se ne zna.

7. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,786
    1,213
    113
    u ime jednog od meni najdražih serijala koji mi je obeležio jedan sjajan period života

http://www.youtube.com/watch?v=iy61r3Qkm6o

svaka čast za temu Blue, ovo je stvarno imperativ za svaki gaming forum da ima

8. zdravkelja

zdravkelja Member

8,178
    1,218
    113
    Moj omiljeni fps serijal :) Posto '98 i nisam bio neki gamer, dvojka je bila prva koju sam odigrao pa me je to nateralo da odigram keca. Nije mi se nesto svideo, ali cenim igru zbog onoga sto jeste i sto je utrla put ostalim fpsovima. OF i BS nisam igrao. Planiram Black Mesu da odigram, ali tek kad bude dovrsena, ne zurim.
    Dvojka me je od samog pocetka odusevila. Fenomenalna fizika, zabavni nivoi i zanimljiva prica. Gravity Gun :) Ima svojih mana, npr preduga sekcija sa bagijem, ali osim toga, perfekcija. Ravenholm i Bridge su verovatno najveci highlights igre :)

Epizoda 1 je nastavila u tom stilu, ali nesto mracnija. Osim toga sto znam da mi je bila ok, slabo je se secam.

Ep 2 mi je najbolja. Doduse, i tu ima malo gnjavaze sa voznjom, ali je van toga bila epic od pocetka do kraja. Najvise sam upamtio poslednju bitku sa rojem antliona koji prodiru sa svih strana, uz epic muziku :)

http://www.youtube.com/watch?v=bdyahzWRLC0

Naravno, i deo gde Dog napada Stridera i poslednja bitka sa gomilom Stridera i Huntera. Cliffhanger na kraju i eto, vise od 5 godina cekamo sta ce biti dalje, a nastavak ni u najavi :( Rekao je Gabe da radi na novom engineu, verovatno rade na igri, ali ne verujem da ce biti nesto pre 2015-2016.

Simke, imamo temu za Portal :)

9. Blue

11,147
    532
    113
    Decay mozes da stavis sa modovima, ovo gore je sve official release i canon, a decay nije nijedno.

Kako Decay nije official release kad se dobija uz PS2 verziju igre?
    PC izdanje je unofficial.

Ne bi bilo loše da iskopaš taj sajt koji skuplja informacije o HL3 da ga ubacim u prvi post.

10. voja87

voja87 Well-Known Member

9,243
    1,544
    113
    secam se kad je brat uzeo komp bas 98 kad je izasao prvi deo, nimsmo mogli da provalimo poslednju kraljicu xd. isto se secam opisa u gameru, igra koja koristi anti aliasing, kao tehnika koja uklanja ostre ivice na likovima, milsio sam da je aa ono sto je tessellation sada. odigrao sam dve ekspanzije za kec i hl 2 videcu da skinem i ekspanzije za njega, heh ekspanzije milsim epizode (edit: koji mi je djavo konstantno pisem milsim)

11. djurovski

djurovski New Member

319
    1
    0
    E ovo je FPS kakav mogu igrati. Takođe HL 2 jedna od naj igara, Black Messa još nije pređen, ali kako ću samo to s guštom odraditi (sređujem sebi novu mašinu, pa da to odigram kako treba). Ne volim žanr, ja se tjeram i Killzone da pređem, Halo odustao, jedino mi Resistance držao pažnju (dosta liči HL-u), ali HL, e to je sjajan komad softvera. Portal me oduševljava, možda i najbolja igra (P2) koju odigrah 2011. godine. Nadam se trećem djelu HL-a, pa makar ga igrao kao starac.

12. Blue

11,147
    532
    113
    Ako si čekao do sad onda možeš da sačekaš i da skroz završe Black Mesu.

13. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Eto i ja skoro poceo da igram serijal od pocetka. Remek djelo u svakom pogledu. Ostala mi je jos epizoda 2 da odigram, nju cu ovih dana, pa ce biti malo vise utisaka i od mene.

14. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,529
    1,749
    113
    Najviše puta sam prešao OF i HL2, po nekih 4-5 puta mislim, HL1 jedno 3 Blue Shift i ostale po jednom samo :(

OF mi se jako jako sviđa, možda najviše zbog izbora oružja. Tj tada mi se sviđalo kada sam najviše igrao :) pre deset+ god.

15. Blue

11,147
    532
    113
    Prešao i Blue Shift, skroz OK ekspanzija, mada jeste prekratka ne znam ni da li mi je trebalo celih 3 sata.

16. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,171
    1,001
    113
    Niste fan dok ne budete imali ovo na vasem stolu:

http://www.youtube.com/watch?v=5JoSaa9Gfz8

17. Blue

11,147
    532
    113
    Prešao i Decay u co-opu, bolji je nego što sam očekivao samo ima nekih brutalno teških delova,
    a i glupost je što ne može da se ugasi auto aim.

18. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,422
    835
    113
    Kako ne može da se ugasi auto aim? Ja kada sam igrao moglo je. Jedino ako si ga igrao na PS2?

19. Blue

11,147
    532
    113
    Da, igrao sam ga na PS2.

20. Blue

11,147
    532
    113
    Prešao i HL2: Episode 2, dobio sam šta sam očekivao, zabavu od početka do kraja.
    Sad je vreme da se krene sa modovima, za početak Minerva i Estranged modovi za HL2.

Bio bih zahvalan ako neko može da preporuči neke singleplayer modove.

21. vix

vix SHIROHIGEEEEE

453
    51
    28
    Pre neki dan sam završio HL2 EP2. Odigrao sam sve redom, HL1, OP, BS, HL 2 + EP1 + EP2. HL1 sam odigrao i ranije ali HL2 sam odigrao sada prvi put. Heh, zakasnio sam samo čitavih 8 godina... a sa druge strane EP 3 još nije izašla. Da sam znao da će EP 2 onako da se završi sa sve "pominjem familije svima iz Valve-a", ne bi ni kretao da igram. Sad se žderem što još nema EP 3 i konačno razumem oko čega je cela pomama bila... u stvari još traje.

Zadnje izražavanje opšteg nezadovoljstva HL fan-ova bilo je u vidu kupovine jeftinih pajsera sa Amazona i slanja na adresu Valve-a... pajser spam :lol:.

Zadnja vest je da bi EP3 ili HL3, kako god se bude zvao, mogli da vidimo sledeće godine. Ako SteamBox zaživi, možda u početku bude kao ekskluziva za SteamBox.

22. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    395
    83
    Predji sad Portal 1 i 2 ako jos nisi.

23. Blue

11,147
    532
    113
    Još ti samo Decay fali i odigrao si sve, nisam ni ja očekivao baš onoliko presečen kraj u Episode 2 iako su mi rekli da je takav.
    Inače sam oduševljen koliko lako se instaliraju modovi i što mogu da se pokreću iz Steama.

24. vix

vix SHIROHIGEEEEE

453
    51
    28
    Portal 1 i 2 su na redu sledeći. Decay nisam odigrao jer u to vreme nisam imao Steam verziju HL-a. Decay, odnosno fan PC port Decay-a, traži Steam verziju. Tek sam nedavno kupio HL na Steam-u.

Zanimljivo je koliko je priča u HL 2 i obim same igre trebala da bude veća nekih 2 do 3 puta. Izbacili su veliki deo igre. Neke mape i misije koje su izbacili su praktično bile gotove. Eli Vance je npr. nastao spajanjem dva lika - Captain Vance-a i Eli Maxwell-a. Captain Vance je originalno bio otac od Alyx a Eli neki matori hermit koji je živeo u nekoj pećini. Eli je trebalo da Gordon-u da Zero Point Energy Field Manipulator :D. Postoje modovi koji pokušavaju da rekreiraju sve nedostajuće/izbačene elemente iz HL2 ali nijedan mod nije zaživeo.

Koga zanima da malo više pročita o tome, neka baci pogled na Half-Life/Portal Wikia stranici. Šta je sve izbačeno, moglo se videti iz izvornog koda igre koji je "procureo" 2003. godine i iz knjige Rising the Bar. Šteta jer je igra potencijalno mogla da bude još bolja i zanimljivija ali ko zna kada i da li bi ugledala svetlost dana u takvom obliku.

25. vix

vix SHIROHIGEEEEE

453
    51
    28
    Evo jedna tema za razmišljanje za one koji su odigrali igru:

Na kraju Half-Life-a 2, onaj reaktor eksplodira. G-Man stopira vreme i "spašava" Gordon-a. Ostavlja Alyx da praktično izgine u eksploziji.

Onda dolazi famozna scena iz epizode 2.

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vk8IdP-upKY[/video]

G-Man tu trabunja, kako sam ja shvatio, da je on Alyx spasio iz Black Mesa protivno negodovanju valjda njegovih pretpostavljenih. Alyx je jedna od njegovih investicija za budućnost odnosno bila mu je potrebna. Što ju je onda praktično ostavio da izgine u eksploziji? Spasili su je Vortigaunt-i pokvarivši planove G-Man-a.

26. vix

vix SHIROHIGEEEEE

453
    51
    28
  27. Visant

Visant Captain Caveman

2,426
    12
    38
    hteo bih napokon da zavrsim i HL 1 i HL 2 jer sam u obe igre stigao tamo negde do osmog chapter-a i onda napustio

Sto se tice HL 1 sta mi preporucujete da ostane sto bolji osecaj a da poboljsam grafiku ? HL1 :Source sa hi -res teksturama ili Black mesa . Ako postoji jos nesto otvoren sam za predloge sve

28. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,364
    793
    113
  29. Visant

Visant Captain Caveman

2,426
    12
    38
    koji bese fali tu nivo/i ? taj cu da odigram na source onda :)

30. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,786
    1,213
    113
    samo fali poslednji xen relay svet. ali za taj deo skini savegameove iz keca i odigraj odatle

31. Blue

11,147
    532
    113
    Ja sam ipak pre za HL1 Source.

32. Visant

Visant Captain Caveman

2,426
    12
    38
    Ok, instalirao sam black mesa i sve patch-eve koje postoje za nju .Jedina stvar koja me sada buni koliko mi toga fali kada instaliram ovaj mod ? Svi ga hvale koliko je dobro ispoliran etc. tako da nema sumnje da je los . Samo da ustanovim da li jos nesto fali . AKo da instaliracu HL: Source sa HD teksturama i opiciti tako igru

http://forums.blackmesasource.com/showthread.php?t=15065

http://www.youtube.com/watch?v=hECOh5jOYdM

33. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,870
    305
    83
    Evo trenutno idem redom kroz listu Source modova, par sam odigrao pa da cujem i vasa misljenja ako ste igrali neke. Zasad odigrao ili planiram da igram

Black Mesa - sve na vrhunskom nivou, osim laga kod portala za Xen igra je na nivou placenog AAA izdanja
    Minerva - takodje izvaredan mod, zasebna kampanja u HL2 univerzumu, sve je na nivou oficijelnog Valve izdanja
    Cry of Fear - HL1 mod, odlicna ideja ali trapava izvedba, gameplay malo skripi, vidi se da mu fali ispoliranosti, sveopsti dozivljaj je nesto kao Condemned samo ne toliko utegnut
    Awakening - solidan mod, sve na mestu, jedino nivoi deluju malo pusti i voice acting je bas amaterski
    Day Hard - parodija HL univerzuma, koliko se nekome svidja zavisi od toga koliko mu legne humor
    Eclipse - totalna konverzija u 3rd person fantasy rpg, mada uzevsi u obzir da traje jedva 1h i ima 2 magije vise sluzi kao demonstracija nego neki ozbiljan mod.
    Riot Act - odlican mod, prava hl atmosfera, zanimljiv gameplay, tek jedva losiji od Minerve
    Rock24 - dobar mod iako malo bagovit, dobre mape i gameplay

Ima jos jedno 5,6 modova da probam, mozda i dodam jos neki opis kad ih zavrsim.

34. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Ja tek malocas ovo video.

http://storestteampowered.com/app/4411/

:D

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,786
    1,213
    113
    yeah, stteam. seems legit :)

36. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    E dosta vise sa fake vestima u vezi HL3 :p Juce ceo dan sam visio na NeoGafu jer je neko pustio buvu da su nasli novi "clue" za HL3 i na kraju bulja. Idem plachem.

37. zdravkelja

zdravkelja Member

8,178
    1,218
    113
    Ahaha, da, ljudi poceli da hiperventiliraju :lol: Al izvesno je da se desava nesto, mislim da cemo ove godine cuti nesto konacno.

38. Blue

11,147
    532
    113
    http://www.noshitshurlock.com/half-life-3-coming-late-2014-to-pc-and-console/?topbar=editors_picks

Navodno HL3 izlazi krajem 2014.,
    ne znam koliko je proveren ovaj sajt.
    Ne deluje nešto ubedljivo ali ono,
    nije da ima nekih boljih informacija vezano za HL3.

39. grunt

grunt Celeb Freak

14,679
    2,048
    113
    Jedna od najbitnijih vesti za gaming ikada samo na nekom levom sajtu, seems legit :D

40. Blue

11,147
    532
    113
    Nada umire poslednja. :D

41. DieH@rd

28,066
    2,276
    113
    Ne verujem nikome nista. :)

42. grunt

grunt Celeb Freak

14,679
    2,048
    113
    Valve se imho pokopao sa HL3, odlozili su previse vremena igru, sada su ocekivanja toliko velika da ako igra ne bude takav masterpiece u svim segmentima ima da ih spali zive narod s'cele planete :D

43. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Nazalost to je tacno :/ Ja na primer samo zhelim nastavak i mozda zavrsetak priche. Dal ce imati hi end grafiku ili ne to me uopste ne zanima dokel god se ne istripuju da rade cell shading ili slicno pa skroz promeni izgled igre (npr The Darkness 2). Neverovatno mi je da dosad nije izasao HL3...to je njihov flagship, zaradice pare kako god obrnuli. E sad jedino ako su poceli od STEAMa da zaradjuju vishe i uz mnogo manje rizike i cimanja pa su prestali da budu gaming kompanija i postali nesto sasvim trecje. Ceo HL univerzum ima tolko potencijala i vec dojaja niz dogadjaja, sta ih je ukocilo rado bih da saznam.

Also, pisac kazhe da je ceko 6 godina za konfirmaciju nastavka....errr HL2 je izasao 2004e. To mu dodje skoro 9 punih godina :)

44. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,870
    305
    83
    ^ hl2ep2 je izasla '07 ?

45. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    A da, ja mislio samo na HL2 :p

46. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,786
    1,213
    113
    Gabe is 51 years old, Valve is 17 years old! 51/17=3… HALF LIFE 3 IS COMING THIS YEAR GUYS!

:lol:

47. DieH@rd

28,066
    2,276
    113
    Pa dokle vise... :D Matematicki proracuni za HL3 nemaju kraja.

Inace, izlazak Rift-a ce me naterati da ponovo predjem sve. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=_xa9CU1O-pU
    http://www.youtube.com/watch?v=mwmu90_lpqQ

48. vetar

vetar Well-Known Member

5,298
    788
    113
    Half-life 3 will not be exclusive to Steam OS

http://www.gamespot.com/articles/half-life-3-will-not-be-exclusive-to-steam-os/1100-6415953/

49. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    Haha, kakav naslov teksta.

50. grunt

grunt Celeb Freak

14,679
    2,048
    113
    Lik kaze da nece biti eksluzivnih igara za SteamOS, a ovi to preokrenu u pricu o Half Life 3, win xD

Share This Page