1. powered by Surfing Waves

Halo: The Master Chief Collection - Halo Saga (Nov 2014 - X1)

Discussion in 'Xbox One' started by Wahad, Jun 12, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,926
    3,941
    113
    To je samo moja teorija. :)

2. DieH@rd

31,926
    3,941
    113
    Toad-e, 343i se oglasio i bug oko kreiranje online mesecva uopste nije vezan za velicinu party-a vec za kolicinu friendova koji user koji oce da se konektuje ima na svom accountu [sto verovatno znaci ako je takav user u party-u, kompletan party nece moci da odradi matchmaking]. Hotfix za ovo ce izaci sledece nedelje valjda.

3. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,548
    2,771
    113
    That explains it.

4. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,735
    1,848
    113
    Stigao mi code za ODST :cool: .

Dobra cena.

5. Omega

Omega N64 je đubre

15,789
    2,644
    113
    Bravo MS, tako se naplaćuju remasteri.

6. Wahad

12,548
    2,771
    113
    Downloading. Dobio code pre nekih sat vremena.

7. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
    Jbt, vise vremena treba za instaliranje, nego za download :(.
    Ok, pause/resume nije pomogao, pause/off/on/resume jeste.

8. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
    Odlican je ODST - fenomenalan OST, zanimljivi nivoi (osim Data Hive), prilicno ruznjikava grafika, dobar framerate, osim kada se otvaraju vrata (verovatno se desava streaming u pozadini).
    Sama igra je previse laka na normal, verovatno cu probati da odigram na Legendary (svakako sam propustio vecinu audio fajlova).

Sada jos samo da portuju Reach i ne zabrljaju Halo 5 i konzola se isplatila :).

9. Wahad

12,548
    2,771
    113
    Uh igranje ODST-a me podsetilo što je to jedini Halo koji nisam prešao do sada. Bolno iskustvo u 4 Players COOP... Loše animacije i dijalozi, podseća me na neki cheap cartoon... Ono jedva smo čekali da veza "pukne" između nas četvorice da to bude razlog da prekinemo sa igranjem juče.

Ne razumem, ali vidim da na netu ima gomila fanova ovog dela koji ga nazivaju nekada i "najboljim" u serijalu, ja ne mogu jednostavno da ga svarim a kontam da i neću nikada... :( Možda mu dam još jednom šansu solo i to je to.

Samo Reach da portuju da mi spere ovaj gorak ukus ODST-a :D.

Inače bilo bi do jaja kada bi npr kroz 6 meseci god dana izbacili Ultimate Halo MCC :D sa svim Halo igrama (Reach included hopefully) + one dve top down, negde u vreme Halo 5 ili nakon toga, na dva diska. Ovo je stvarno trenutno najbolja i najisplativija remasterizacija na next-gen konzolama... 65usd (60 ako si MCC igrao u prvih 30 dana) za 5 igara... Kada bi svi tako razmišljali....

10. Blue

Blue ....................

12,302
    1,029
    113
    Meni ODST bio skroz OK, svakako je najspecifičniji deo u serijalu.

11. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
    Fora i jeste sto bi trebalo da se osecas usamljeno i nemocno dok igras ODST :). Nije bas za coop.
    Osim toga, muzika je jako bitna za atmosferu. Siguran sam da mi se igra ne bi toliko svidela da je OST losiji.

Sad ce DH da ti objasni da se igra raspada :D.

12. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    jel u odst beše nathan fillion pozajmljivao glas?

13. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
  14. Wahad

12,548
    2,771
    113
    I lika i glas :)

15. DieH@rd

31,926
    3,941
    113
    Nemam ja tu sta da objasnjavam puno. Evo zadnji MCC patch je "slucajno' unistio orginane hitboxove koji je Halo1 imao. Ceka se [jos jedan] patch koji ce ispraviti glupost 343-a.
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1056416

Plavi igrac je trebao da davno da umre pod ovakvom paljbom, gomila headshotova je ignorisana.

16. Wahad

12,548
    2,771
    113
    Zato što se gamepadom ne može nišaniti brzo i precizno.

17. Wahad

12,548
    2,771
    113

...

18. voja87

voja87 Well-Known Member

12,662
    3,163
    113
    napokon originalni spartanci i blue tim, ovo cekam jos od reach-a. sad mi je krivo sto mi knjige nisu sveze, svasta sam pozaboravljao

19. DieH@rd

31,926
    3,941
    113
    ???

Toad, imamo odavno thread za Halo 5 guardians.
    Meh, ti igraci su imali 1hp pre nego sto je igrac poceo da puca na njih. :D

20. Wahad

12,548
    2,771
    113
    Nije bitno kolko su imali, nego kako može brzo da se nišani :p

Inače da zaboravio sam na tu temu, prebaci tamo :)

21. DieH@rd

31,926
    3,941
    113
    Ne mogu, jos se radi na forumu pa mi nisu upalili godlike powers.

A sto se brzine nisanjenja tice, ne znam zasto ti je to bitno. Brzi killovi u MP-u su moguci u svim konzolnim shooterima, od Goldeneye-a pa do modernih COD-ova i sl.

22. DieH@rd

31,926
    3,941
    113
    Finalni Halo MCC Season 2 turnir koji evo traje juce i dans se oduzio zbog velikog broja matchmaking disconectova/server crashova koji se desavaju redovno. Problem nije bio u Live-u, vec naravno sa MCC-om i njegovim serverima [koji ne mogu da rade u "full offline LAN" modu].

Nizi deo tog istog turnira je bio odlozen pre mesec-dva kada je jedan od patchova [opet] samo doneo vise problema nego koristi.

edit - posle dosta odlaganja... odigrano je najzad i grand finale... sa samo 2 disconnecta u sred mecova.

Last edited: Jul 27, 2015
  23. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
    Za one koji zele nesto slicno da igraju na pc-u:

24. Omega

Omega N64 je đubre

15,789
    2,644
    113
    Za $8 na cdkeys.com se može kupiti Halo MCC i Ass. Creed Unity. Predobar "value".
    EDIT: kupljeno, valja sada dočekati da stigne konzola. :)

Last edited: Nov 27, 2016
    shin-boyan, voja87 and Teoreticar like this.
  25. Blue

Blue ....................

12,302
    1,029
    113
    Nisam znao da na cdkeys mogu da se uzmu i Xbone igre. Ovo mogu da uzmem i sa kompa pa da imam kad pazarim Xbone jednog dana?

26. Omega

Omega N64 je đubre

15,789
    2,644
    113
    Yup, ako imaš legit Windows 10, samo staviš regiju na US (iako je ključ globalni, ja ga nisam mogao aktivirati drugačije), otvoriš Xbox aplikaciju i aktiviraš igru preko Store > Xbox One > Redeem Key.

27. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,949
    873
    113
    Cdkeys mi poslao greskom Halo 5 key, pa posle poslali i Master Chief Collection.
    Nisu pravili problem, verovatno zato sto sam uzimao vec od njih.

Aktivacija je prosla na srpskom MSFT nalogu, gde kupujem applikacije, office pretplatu itd u dinarima.
    (ali sam kao sto rece Omega promenio region)

28. voja87

voja87 Well-Known Member

12,662
    3,163
    113
    presao halo 2 i 3, napravicu pauzu pa nesto kasnije cu zavrsiti i halo 4. najbolje potrosenih 8$ ono ikada, 8$ vredi samo halo 2 remaster koji je generalno odlicno odradjen. neke mane muzika je negde odlicna a negde i ne bas, ustvari negde je ima u originalu a u remasteru nista, tisina, Breaking Benjamin - Blow Me Away je isto bezveze zamenjen. atmosfera je u nekim delovima defintivno bolja u originalu, neki delovi bi trebalo da su u mraku ovde su nacickali 6 svetala da izgleda detaljnije. halo 2 se prilicno dobro drzi, forsiranje bump mappinga izgleda fino i danas, barem meni.
    halo 3 izgleda odlicno, podigli rezoluciju i nista vise mu nije ni trebalo, ako se dobro secam xbox360 verzija je bila sub 720p zbog 10mb edram-a. imo verovatno najbolja kampanja, najraznovrsnija, nema nekih dosadnoh delova, najvise vozila, odlican kraj... samo malo smara ono cortanino filozofiranje. a da zabrljali su sa kreditima, umesto da ih ima na kraju njih nema uopste, posle poslednje animacije igra se vrati u meni, sranje

vrobec, grunt, Omega and 3 others like this.
  29. voja87

voja87 Well-Known Member

12,662
    3,163
    113
    dupli jbg
    presao halo 4, interesantno kako mi se misljenje promenilo o ovoj igri, ranije mi je bila jedna od najboljih halo igara sada i ne bas. deluje mi kao neka kopija, verovatno jer sam uzeo da igram odmah posle halo-a 2 i 3 pa su mi razlike ocigledne, mnogo manji nivoi, izbacili dual wielding, neke gluposti kod vozila kao npr banshee ne moze da puca rakete moram manuelno da promenim mod na rakete i td. halo 4 ima bolju grafiku, dizajn i ozbiljniji ton i pricu, to us neke prednosti ali sada gledajuci halo 3 mi je definitivno bio interesantniji i zabavniji za igrati.
    jos treba da uzmem reach, odst i na kraju halo 5 i xbone ce stvarno da mi postane halo masina, sve igre na jednom mestu

shin-boyan and grunt like this.
  30. shin-boyan

5,735
    1,848
    113

New information has been released on the progress of the upcoming Halo Master Chief Collection update.

Includes:
    Insider Program Information
    First Official Updates Scopes (Intelligent Install, XB1X Enhancements, HDR, P1 & P2 Bug Fixes, Networking Improvements, LAN Support, UI Update)
    Halo: Custom Edition Support

https://www.halowaypoint.com/en-us/news/mcc-development-update-3

3.5 godine kasnije...jos postoji support za igru.
    Jedva cekam novi patch.

31. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
  32. DieH@rd

31,926
    3,941
    113
    Jbg, moraju. Halo im je centralna franzhiza, a to izdanje igre je trashcan on fire.

A takodje, MS as a whole, je treuntno u fazi prefriranja online ekosistema i zude za novim online pretplatnicima.

33. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
    Jako me zanima da li ovo stize na pc.
    Bilo bi odlicno kada bi ubacili Reach i H5 u kolekciju.

34. DieH@rd

31,926
    3,941
    113
    Na PC-u ima forge, al bas se mnogi zale da je tek to sklepano sa dve leve noge.

35. voja87

voja87 Well-Known Member

12,662
    3,163
    113
    zesci downgrade je imao halo 2 back in the day, ovaj demo nisam video ali se secam da sam bio odusevljen delom sa iskakanjem iz broda koji sam video u outer space-u

36. Wahad

12,548
    2,771
    113
    Dap, odmah se znalo za to. Mislim brzo nakon izlaska. Pričali otvoreno i o tome kako nisu bili sigurni da će Demo da se uopšte startuje ili ne crashuje. Baš im je bio sjeb ali uspeli su.

Inače, da, ovo se teralo isto na Xbox hardwareu, ali igra je mnogo veća jbg, ovo nije bio ni vertical slice nego baš specified demo

37. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
  38. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
  39. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,969
    1,966
    113
    ja sam se mučio sa normalom u kecu, ja ću ponovo da igram, ali na easy :lol:

shin-boyan likes this.
  40. voja87

voja87 Well-Known Member

12,662
    3,163
    113
    bilo bi fino da su vratili stare loading screen-ove i kredite, to mi je ostalo u secanju kao mana, predjes igru i izbaci te u glavni meni, bas bezveze reseno

41. shin-boyan

5,735
    1,848
    113
  42. voja87

voja87 Well-Known Member

12,662
    3,163
    113
    Halo reach je bio solidan skok u odnosu na halo 3 (posebno kad su likovi u pitanju) ali samom igrom sam bio razocaran. Ocekivao sam nesto epic kao sto je bila knjiga a dobio igru koja je dosta manjih razmera i manje vise ni ne prati knjigu

43. Wahad

12,548
    2,771
    113
    Skroz su druge priče ako misliš na The Fall of Reach i u igri. Nisam 100% siguran ali mislim da prati i druge spartance.

Halo Reach je i dalje jedna od najboljih Halo priča u franšizi. Upravo zbog toga i vlada ovaj hajp. Multiplayer je bio loš, jedina druga stvar koja je vredela je Firefights ili kako se tada zvao.

44. voja87

voja87 Well-Known Member

12,662
    3,163
    113
    Yep fall of reach...u knjizi je bila ogromna borba u orbiti posto je reach imao najjacu odbranu od svih planeta, ako ode reach sledeca je zemlja...pa borba na zemlji za te generatire topova ako se dobro secam. U igri toga nema uopste, covenant se samo stvorio nekako na planeti

Share This Page