1. powered by Surfing Waves

Hunter x Hunter [2011- ]

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by Maxa, Sep 12, 2013.

1. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    Hunter x Hunter (2011)(AniDB|MAL)

Genre: Action, Adventure, Shounen, Super Power, Violence

Plot
    A remake of the original series with different staff and cast.

Gon is a youth who lives on Kujira Isle. His dream is to become a Hunter like his father, to search out lost treasures, artefacts, and mythical creatures.

Determined to become a professional Hunter willing to stake his life in challenging the unknown, he sets off on a journey and meets fellow Hunter wannabes Killua, Kurapika, and Leorio.

Lični Komentar:
    Dakle, rimejk starog HxH, s tim da nastavlja priču nakon Greed Island arc-a. Verovatno većina vas zna koliko je bio dobar stari hxh, ovaj novi je drastično bolji, sa boljom animacijom i lepše upakovanom pričom. Trenutno ubedljivo najbolje shonen iskustvo, tu je leveling up, pregotivni likovi, moćan lore i mnogo ultra violence-a, svaka preporuka! :)
    (cover slika je vrlo misleading :D)

Also, anime je ongoing, i trenutno na 95toj epizodi.

2. grunt

grunt Celeb Freak

14,926
    2,134
    113
    Nikada nisam gledao original, ali su mi mnogi prepricavali na okupima :D
    Al ova cover slika je bas ono da namami decu od 5-6 godina da gledaju seriju lol

3. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Cover je vise na foru prvog serijala, sam rimejk ima veoma solidan kvalitet animacije, drze se dalje od totalnih raspada sa super deformisanim brzim fajtovima (Naruto vs Sasuke, Pain the Pain the Pain, i slicno), Hisoka je fabulozan do daske, ma probio je dasku.

Pre neko vece sam konacno krenuo da vrtim Mrave.

4. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    Kakav je voice acting?

5. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Lupam u prazno ali mislim da su uzeli iste glumce koji su ih radili u prvoj verziji serijala.

Inace je glasovna gluma standardno dobra japanska, Hisokin glumac se verovatno valja od smeha kada zavrsi svoje sesije, ne secam se ko je davao glas Gingu ranije, ali sad mi zvuci komicno, velikim delom zbog Kiritsugu uloge pa mi zvuci smesno cuti ga veselog i raspolozenog, dok salje svog sina u smrtonosne zamke, a cek, Kiri je samo ostavio sve neinformisanom klincu da se sam snalazi, Ging barem ponekad nesto kaze, preko nekoga.

Muzika je isto dobra.

6. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    gingu glas pozajmljuje takamura :D

@lefty: mravi su počeli onako nezanimljivo, ali se arc razvio u totalno DBZ ludilo (prejaki likovi) xD
    još jedan fun fact, kraljici mrava glas pozajmljuje luffy :D

7. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    izašao batch za prvih 100 epizoda, prava prilika da krenete sa gledanjem ;)
    Code:
    http://www.nyaa.se/?page=download&tid=484216

8. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    Kako su me ovi praznici vratili u 2004. :) Anime i gaming all day long. Stigao sam skoro do 100. epizode. S obzirom koliko imam strpljenja za anime poslednjih 5-6 godina samo govori koliko kida HxH. Sve je tu iz starog serijala, i jos bolje. Jedino nisam siguran da li je Killua bio ovako pitom. U svakom slucaju, odlican reboot starog materijala. Stari serijal i OVAe se zavrsavaju oko 75. epizode. I onda krece ludilo. Novi arc je jednom recju sjajan. Tokom serijala cene ljudski zivot i to ovde kulminira kada krene nasilje. Barem u meni izazove takav efekat da zanemim, jer postane poprilicno brutalno.
    Cak sam mislio da ce i muzika biti dobra. Prva dva endinga su bili ok, ali su se posle vratili copypaste popu :(.

9. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    rekoh ja da valja, još samo da uzmu ljudi da gledaju :)

10. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Upravo skinuo prvih 75e, voleo sam starog H x H...videcemo kakav je novi vibe...:)

11. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    cepaj pa javi utiske :)

12. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Buduci da je stari bio dobar, ne verujem da ce ovaj biti drugaciji...:)

Pogledao prvih 5 epizoda i izuzetno sam zadovoljan...nastavljam sa gledanjem...

Nakon prethodnog posta u kratkom vremenu sam vec stigao do 58e...sta da kazem stari dobri H x H, drzi te prikovan uz ekran...

13. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    @Maxa sa kog sajta skidas epizode?

14. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    izašao batch za prvih 100 epizoda, prava prilika da krenete sa gledanjem ;)
    Code:
    http://www.nyaa.se/?page=download&tid=484216

evo ga :D

15. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Tnx...nakon posta sam skrolovao i video da si vec okacio...:)))

Stigao sam do ant queen sage, ovo pocinje da izgleda kao horor, nije mi bas za mladju populaciju...Mnogo ozbiljnija prica i mracnija atmosfera nego u prethodnim sagama...

inace scena borbe sa boomber-om je brutalna, tacnije scena kada Gon zrtvuje ruke...

Pogledao sam 75e u trenu...davno beshe da me je neki anime ovako prikovao uz TV...

16. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    kao što napisah, nikako ovo za mlađu publiku, iako su glavni likovi deca :D
    ant queen saga je brutalna, izgrizem prste na ove trenutne epizode xD

17. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Pa pocetne epizode jos daju nadu mladjoj publici, kasnije se zakuvava...Jedino mozda sto su mogli malo brutalnijeg Killua-u napraviti...Mada brutalno mi je kada se neko zezne i krene na njega, kada se pretvori u ono za sta je treniran celog zivota...:)

Sto se tice trenutnih epizoda, kontam da cu ih brzo stici, kako sam krenuo...:)))))

18. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Covece od Ant Queen Sage kao da gledam dve razlicite anime...Totalni haos, masakr...:)

Povlacim svaku rec da bi Killua mogao biti malo strasniji i ozbiljniji...
    Pokidao je u sceni kada se bori sa onim komarac-kimera mrav sta vec, kada im Kite kaze napadnite sa namerom da ubijete...Odavno nisam uradio switch on...:)

19. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    heheh, to ti kažem :D

20. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Ju ju ju...ovo postaje sve surovije i surovije...

Kako je Kite poginuo, olako se igraju sa ljudskim zivotima...strasno...Totalno nenajavljeno i neocekivano...

Odavno me neki anime nije ovako prikovao uz TV i iznenadio...Totalno se razlikuje od starog H x H...Do Ant Sage imaju slicnosti, posle nikakve...

21. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Poceo sa gledanjem, odlicno je :) Prelazio sam par puta preko ovog naslova poslednjih par godina, mada bas ovo sto je Maxa napisao, cover je misleading, tako da nisam imao neku izrazitu zelju za gledanjem. Trenutno na e32 xD

22. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Jos ce biti bolje... Ja sam pogledao 85e za 10 dana... Mozda i manje... Pocetak ima slicnosti sa starom verzijom H x H, ali kasnije tek nastaje haos...

23. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Sto mi to radite... Pa gde da nadjem vremena :D al moracu ako već toliko hvalite

24. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    I ja sam se neckao odlagao, pa sam na kraju krenuo da gledam i sada mi zao sto sam toliko cekao... A sto se vremena tice, nista mi ne govori...:-S

25. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    sad ću i ja ovo da skinem :D

26. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Preleteo manga chaptere da vidim dokle ide ovo tamanjenje. Fffffffffffffffff.

Inace mi je Kralj bio Cell mk II od momenta kad sam ga spazio, samo daleko zlokobniji i neljudskiji nego sto je Cell ikada bio.

Bas me zanima dokle planiraju da furaju serijal, razgovor na drvetu bi bio idealan za zavrsetak celog serijala, nesto kao najava price koja ce biti animirana 10 godina kasnije zbog tempa autora, ako ne odapne u medjuvremenu.

27. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    hahah, udica je bačena :D

28. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Svaki put krenem da klimam glavom kad cujem one background bubnjeve :D

29. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Cak mi je i humor odlicno doziran, taman presece akciju u serijalu, ali ne na nacin koji smeta i remeti, buduci da su fightovi glavni adut...

@Maxo Hocu procenat za promociju...necete me prevariti...:)

30. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Au koje przenje.. Nadam se da izbaciti narednih 5-6 epizoda odjednom :D
    U odredjenim trenucima me mnogo podseca na Death Note, pored ovoga sto Guru kaze za humor, stvarno odlican stepen sarolikosti. :)

31. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Nagai Ichiro je odapeo u 82goj godini zivota, posle 46 i kusur godina rada kao glasovni glumac, nek mu je laka zemlja.

Koga li ce uzeti da radi Neteroov glas a da ne bude pretarano drugaciji?

32. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,090
    388
    83
    Nagai Ichiro je odapeo u 82goj godini zivota, posle 46 i kusur godina rada kao glasovni glumac, nek mu je laka zemlja.

To nece biti problem. ;)

33. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63

To nece biti problem. ;)

Ako gine u Chimera Ant arcu naćiću te :D.

34. DragonOfTheEarth

3,090
    388
    83

To nece biti problem. ;)

Samo treba da vidis kako se zove sledeci arc i sve bi ti bilo jasno.

35. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Evo i ja sam zavrsio 100 i kusur epizoda...jedva cekam nastavak...Odavno nisam ovako brzo pogledao neki anime...

36. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Auuu, na osnovu vasih komentara ovo deluje stvarno fino. Predpostavljam da ne bi preporucili da se gleda stari Hunter x Hunter jer kazete da je manje vise to isto to, ali video sam da ima neka OVA, jel valja to da se gleda?

Jel ima jos neki malo bolji shonen anime koji izlazi(ili je izlazio u zadnjih par godina). Secam se zlatnog doba kada sam gledao Naruto, Bleach, One Piece, Katekyo Hitman Reborn i Fairy Tail u isto vreme, pa sad trazim nesto sto ce da mi brobudi te sentimente. Ne mora da bude extra kao sto ovo kazete da jeste, samo da ima bijenje :D

37. DragonOfTheEarth

3,090
    388
    83
    Te stare ove su Greed Island i kraj Yorknew City arca. Nema poente da gledas to ako nisi gledao anime pre toga. Zato lepo batali stari i gledaj novi odmah, ionako je mnogo bolji. A sto se tice novijih shounena, jedino Shingeki no Kyoujin vredi, mada on nije bas skroz shounen.

38. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Auuu, na osnovu vasih komentara ovo deluje stvarno fino. Predpostavljam da ne bi preporucili da se gleda stari Hunter x Hunter jer kazete da je manje vise to isto to, ali video sam da ima neka OVA, jel valja to da se gleda?

Jel ima jos neki malo bolji shonen anime koji izlazi(ili je izlazio u zadnjih par godina). Secam se zlatnog doba kada sam gledao Naruto, Bleach, One Piece, Katekyo Hitman Reborn i Fairy Tail u isto vreme, pa sad trazim nesto sto ce da mi brobudi te sentimente. Ne mora da bude extra kao sto ovo kazete da jeste, samo da ima bijenje :D

Mushibugyo, Hajime no Ippo, Magi, Beelzebub (cak su i filleri dobri), Saint Seiya Omega, Toriko.

39. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63

To nece biti problem. ;)

Samo treba da vidis kako se zove sledeci arc i sve bi ti bilo jasno.

Zašto bih to uradio? Mora uvek neko nešto da istrtlja...

40. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    [undefined=undefined]Te stare ove su Greed Island i kraj Yorknew City arca[/undefined]. Nema poente da gledas to ako nisi gledao anime pre toga. Zato lepo batali stari i gledaj novi odmah, ionako je mnogo bolji. A sto se tice novijih shounena, jedino Shingeki no Kyoujin vredi, mada on nije bas skroz shounen.

Izvini, ovaj komentar mi nije bas najjasniji. Posto mi nije najjasniji odgovor, pitacu opet, OVA jel treba da se gleda ili ne?

Mushibugyo, Hajime no Ippo, Magi, Beelzebub (cak su i filleri dobri), Saint Seiya Omega, Toriko.

Hvala, Beelzebub citam, nisam znao da ima Anime, a za Toriko sam cuo, ali nikako da ga odgledam. Magi sam gledao prvih par epizoda i nije mi delovao kao ostali anime koje si preporucio, ali videcu.

U svakom slucaju hvala.

41. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    OVA serijali su nastavci starog serijala.

Novi serijal iz 2011 je presisao stari serijal u potpunosti, nema potrebe da gledas stari, uopste.

42. DragonOfTheEarth

3,090
    388
    83
    [undefined=undefined]Te stare ove su Greed Island i kraj Yorknew City arca[/undefined]. Nema poente da gledas to ako nisi gledao anime pre toga. Zato lepo batali stari i gledaj novi odmah, ionako je mnogo bolji. A sto se tice novijih shounena, jedino Shingeki no Kyoujin vredi, mada on nije bas skroz shounen.

Izvini, ovaj komentar mi nije bas najjasniji. Posto mi nije najjasniji odgovor, pitacu opet, OVA jel treba da se gleda ili ne?

Hteo sam da kazem da ta ova nije sazetak serijala kao sto cesto ume da bude, nego je nastavak. Zato i nema poente da je gledas ako nisi gledao anime.

43. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    jebote, ne mogu da se zaustavim, ovo me je više zarazilo nego death note :D počeo u fazonu "šta im je, daj da vidim što poludeše ovoliko" - i shvatio sam :D

44. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    shit's about to hit the fan :D

45. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Uuuuu jos je uvodna prica u sve borbe...ima da se zakuva zesce...:)

46. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Kojom brzinom ide, main fight sa Kingom ce biti tek za 6-7 epizoda :(

47. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    kojom brzinom epizode izlaze? pošto kako sam krenuo, ne mogu se zaustaviti, pa makar da znam za koliko će se nasvirati 101-150 epizode

48. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    nema veze, nađoh sam, na svakih 7 dana jedna :)

49. Johntra

Johntra mladji referent

352
    29
    28
    Odlican pacing ima anime,ok malcice su razvukli ove zadnje fajtove al nije strasno.
    Super je remake, kao FMA Brotherhood fazon.

50. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Nisam preleteo chaptere koji se trenutno odvijaju, ali mi ne deluje kao zestoko razvlacenje, zato sto se desavaju dobre 3-4 stvari istovremeno, pa daju fokus svakoj od njih pomalo.

Sto se tice broja epizoda, do oktobra ima 21 epizoda ukljucujuci sutrasnju, sto mi deluje kao negde na knap da pokrije sve sto ima da se pokrije, ako idem po 13 epizoda po sezoni. Doduse moze olako da ispadne da bude i dobrih 34 epizoda do kraja, mada mi taj broj deluje kao previse za sve sto ima da se pokrije, mozda bude nesto izmedju.

Share This Page