1. powered by Surfing Waves

Ime igre?

Discussion in 'MAME' started by dimitrijer, Oct 11, 2011.

1. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,015
    29
    48
    ne mogu da verujem da nema ove teme u ovoj sekciji.
    aj da krenem.igra je iz perioda devedesetih(bar sam je ja tada igrao).igra je side scroll platforma/pucacina,mislim da se pozadina konstantno kretala ka napred(nezavisno dal ste vi isli napred ili ne),glavni lik je neka buba koja je skupljanjem power up-ova u obliku lopti postajala veca i normalno imala jace oruzje.poslednji stadium nije mogao da se odrzi konstantno vec se posle nekog vremena vracao u predposlednji.al sam ga objasnioo:D
    i jos jedna,bio sam ubedjen da je spominjana na starom forumu al ne mogu da nadjem.i
    platforma,neki japanski likovi kokas neke zombije i slicno,oruzje koje ispaljujes su lopte raznih boja(zuta,zelena itd zavisi koje oruzje pokupis)secam se da je bila bas teska,bio je neki deo kad naskocis na neki camac,nisam siguran,al cini mi se da je bilo i nekih nadgrobnih spomenika odakle su zombiji izlazili(nije ghost and goblins)

2. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Ova prva mi pomalo vuče na Act-Fancer.

Za ovu drugu ne znam sad baš.

3. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,015
    29
    48
    jeste act fancer,sad sam vrsljao po mamedb-u,druga je bonze adventure.jos sam usput pokupio par slika i setio se naslova na kojima sam gubio dosta vremena:D gun smoke,prehistoric isle,kuri kinton(nenormalno teska) i jos par klasika

4. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Evo i ja taman da pitam za par igara:
    Prva je bila nešto sa zombijima i vampirima, ostao mi je u sjećanju dio uvoda, neki političar i porodica se povlače dok ih vojska čuva od napada zombija, a onda uskaču u igru neki likovi i oni rokaju ove zombije. Mislim da je prvi boss bio ludi naučnik. Tučnjava slična stilu Final Fight je u pitanju.
    Druga je takođe tučnjava. Specifična je bila što su se likovi mogli pretvarati u werewolfes ili werebears, a možda i u vukove ili medvjede, ne sećam se više, davno je bilo.

5. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,015
    29
    48
    ovo drugo mi lici na altered beast

6. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
  7. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,015
    29
    48
    na ovo sam potpuno zaboriavio,a igralo se i to.hvala nedjon za preporuku

8. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
  9. Scorpion

Scorpion Neki Tamo

67
    8
    8
    Dakle, ovo ne bi trebalo da bude tesko, ali je meni nemoguce da nadjem.
    U pitanju je arkadna voznja motora krosera koji je imao mogucnost da se podigne na zadnji tocak, i ako se u tom momentu desi da naidje na uzvisenje, on skoci.
    Igralo se na vrema, klasican check point fazon, i prolaskom kroz isti, dobijes jos par sekundi kako bi uspeo da dodjes do sledeceg.
    Aparat je imao samo volan motora, i pomerao se u nazad ( povuces volan ka sebi = motor se podigne na zadnji tocak ).
    Kako se bloody zove igra ? :)

10. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,416
    233
    63
    mozda Enduro Racer?

http://www.youtube.com/watch?v=x5dus3aDQ84&fmt=5

11. Scorpion

Scorpion Neki Tamo

67
    8
    8
    ^
    Extra :)
    Hvala puno ... to je to definitivno !!!

12. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,633
    310
    83
    Ovako, ovo se igralo kao blesavo devedesetih. Platforma, lik u oklopu, ispaljuje nešto kao sekiru na lancu, kad se otruje postane ljubičast, može da se vere po stubovima, jedan od šefova su kvadratno kamenje koje pada, može da skuplja novčiće razne vrednosti. Kad izgine kao da spontano sagori. Intro je beše kad sleće zmaj na toranj i pretvara se u ovog lika. Sigurno je nešto banalno.

13. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Mislim da je ovo...
    [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FK_OQIgIPqw[/video][hr]
    ako nije to, onda je definitivno ovo :
    [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kEHMmQ8FRkk[/video]

14. Ace

Ace 1.000.000

3,050
    734
    113
    Haha, meni su pali na pamet Rygar i Tiger Road :D

15. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,015
    29
    48
    pre ce biti black tiger nego rygar,rygar je iz 80-ih

16. CTOJAH

4,197
    747
    113
    I ja sam sad 100% siguran da je Blek Tajger.
    P.S. Obe igre su izasle 80-tih (mislim i da su iste godine izasli - igrali smo ih u to vreme na Spectrumu - kako su jadno izgledale, ali mi smo ipak bili jako zadovoljni sto ima portova sa tadasnjih Arkada :) )

17. darkohran

darkohran New Member

3
    0
    0
    Pitao bih za 2 ige koje sam nekad igrao na aparatima. Prva je kao neki lik sa macem cijeg lika se ne secam najbolje ali mi je ostao u secanju kraljica-boss koji kad vas napada izgovara "Bruno" ili nesto slicno. Druga igra je pcelica koja leti i skuplja kao neke vockice i valjda i puca. Nadam se da se neko seca ovih igara. Hvala puno na odgovoru.

18. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,153
    113
    Prva mi zvuči kao Hippodrome iliti Fightning Fantasy. Ako je sidescroler možda je u piranju Rastan Saga II iliti Nastar
    Druga je skoro sigurno Twin Bee

19. darkohran

darkohran New Member

3
    0
    0
    Nazalost nije nijedna od spomenutih. Za pcelicu se secam da ide na desno. A za macevaoca se secam da je sidescroler. U svakom slucaju hvala.

20. CTOJAH

4,197
    747
    113
    @darkohran
    Dali si siguran da su sa Automata (ili ko' sto ti kazes - Aparata ?)
    Ovo sa pcelicom lici mi na konzolasku igru : Pcelica Maja.

21. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Ova sa pčelicom je verovatno Insector X.
    Za ovu drugu sa mačevaocem, jel možeš još nečeg da se setiš? Nešto oko grafike, u vezi gameplay-a. Da nije Strider?

22. darkohran

darkohran New Member

3
    0
    0
    Upravo tako. Pcelica je Insector X. Hvala puno.
    Taj lik sa macem a kad bolje razmislim ta kraljica koja vice bruno je imala neki mac. Grafika je starija, nesto kao shinobi. Bilo je bas odavno. Izvinjavam se ako nisam bas bio najjasniji. Veliki pozdrav.

23. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Proveri Captain Silver, Cadash, Trojan, Dragon Buster, Gladiator (Great Gurianos), Legend of Makai, Ninja Spirit, Ken-Go. Ako nije nijedna, vidi bar dal možeš da se prisetiš koja od njih deluje najbliže.

24. pastir

pastir New Member

2
    0
    0
    poz narode ovako:
    igra je borilacka imaju maceve i druga oruzja tog tipa,igrao sam je na letovanju tamo negde oko 2000e godine,igrica ima solidnu grafiku (secam se da sam tada bio odusevljen,sav dzeparac isao na zetone -_-),uglavnom lik sa kojim sam igrao imao je mislim stap za oruzje i glavna fora mogao je da tim stapom pozove neke zivotinje koje mu posle kao pomazu u borbi(vuk,majmun i neka pticurina(mislim da su bili od plavog plamena ako nesto znaci),e sada se secam da je i jedna riba mogla slicno da pozove umanjenu verziju od sebe,toga se secam jer sam obozavao da je nabadam stapom...e sad ako nekim slucajem neko zna bio bih mu zahvalan posto se ja ubih trazeci je vec 5 sati...

25. Maxa

Maxa opsa!

11,391
    4,155
    113
    last blade? guilty gear? :S

26. pastir

pastir New Member

2
    0
    0
    provericu,imam orion besplatan net a posto je besplatno to je 6kb/s tako da ce mi trebati malo vremena pa javim,hvala na brzom odgovoru u svakom slucaju....ovaj last blade ima i anime fino...
    [hr]
    ne nazalost nisu,zaboravio sam da napomenem da je radnja u buducnosti,i da je u pitanju arcade igrica >_< ,hvala u svakom slucaju

27. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,153
    113
  28. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Posto ste pomenuli pcelicu, moram ja da pitam za jednu pcelicu. xD Iako je bilo na NES-u. Dakle pcelica koja skace kao buva i nivoi su neke piramide. lol Znam da mi je bila super igra, imala je neke powerupove ali se ne secam nekih konkretnijih detalja. Mada pcela-skakanje-piramide, ako tako neko ne prepoznaje, onda tesko da ce mu jos detalja pomoci. :)

29. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

780
    241
    43
  30. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Da! :) Zapravo ono sto sam ja igrao je Mighty Bomb Jack.

http://www.youtube.com/watch?v=T-pilNXqb_A

I OK, ocito nije pcelica... nego... ne znam... Ali je svejedno awesome. :D

Hvala Dendy druze.

31. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Trazim vec godinama dve igre koje sam igrao na automatima,jedna je avantura sa nekim patuljcima koji bacaju zvezdice sa bas lepom grafikom a druga je nesto slicno virtual fighteru i street fighteru,sta sve nisam skidao ali tu igru ne mogu da nadjem.Postoji lik koj lici na Ryo-a i jedan debeli kao sumo rvac,ako nekom bude jasno neka odgovori!:)
    Fala unapred!:)

32. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

780
    241
    43
    Da prva nije Midnight Wanderers?

A za drugu moras biti malo precizniji, jel 2D kao SF ili 3D kao VF?

33. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    NIje Midnight Wanderers,slicno izgleda ali okruzenje je drugacije,ovo su dva decaka koji bacaju zvezdice i imaju jojo :) A druga je 2D slicno SF.

Hvala na odgovoru!:)

34. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Konacno sam naso igru sasvim slucajno Samurai Shodown II (c) 1994 SNK bio sam najbolji,igrao u fliperani ceo dan sa jednim zetonom ! :)

35. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Naso sam i drugu zove se Spin Masters!:)

36. Maxa

Maxa opsa!

11,391
    4,155
    113
    pa mogao si reći da je u pitanju borilačka sa oružjem, a ne pesnicama, bilo bi mnogo lakše, a pogotovo što si pomenuo virtua fighter koji je 3d i nema veze s vezom sa samsho lol

a spin masters, isto sam ga svojevremeno pikao na automatu, super igra :)

37. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Jbg to bilo pre 20 godina kad sam igrao! Slucajno skinem neki mame plus pack i ono tu bila i jedna i druga,imam arcade stick i pikanje za vikend da malo odmorim mozak!:) Pozz i hvala!!

38. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

657
    229
    43
    I meni treba pomoc. Dobro se sjecam igre ali sam zaboravio naziv.

- igra je platformer, po strukturi nivoa i mehanici nalik na Snow Bros
    - za razliku od SB ovde cilj nije potamaniti protivnike već obaviti određene zadatke
    - zadaci se obicno svode na to da posjetite nekoliko platofrmi i tako aktivirate mehanizme neophodne za prelazak
    - neprijatelji su klovnovi ciji je smisao da vas ometaju i sto je moguce vise uspore
    - caka je u vremenu. Svaka misija bi se dala zavrsiti. Ali imate sasvim malo vremena na raspolaganju. A ako ne uspijete moraćete ispocetka
    - naslov je preporucljivo igrati u modu za dva igraca. Co-op je ovde od velike koristi
    - tezina progresivno raste. Na pocetku djeluje lako, ali kasnije postaje sve teze kada vam je saigrac neophodan kako bi odradio dio zadataka koje vi sami nece moci stici

39. CTOJAH

4,197
    747
    113
    @Zuti Bar
    Meni ovo deluje kao da postavljas kviz pitanje, a ne kao stvarno ne mozes da se setis imena igre :rolleyes:

40. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,153
    113
    Luigi and spagetti?

41. jovcov

jovcov Well-Known Member

659
    390
    63
    Bauljam po netu vec pola sata ne mogu se setiti igre. Bila je arpg, diablo like igra. Cover za igru je neki andjeo i demon, plavo crveno, demon ima jezik neki poput gustera ili vec tako nesto, a intro cinematic za igru je taj neki andjeo kaznjava tog lika i pretvori ga u bebu i obrise secanja valjda.
    Igrac krece iz neke skole magije i ima jako puno razlicitih porodica magije, fire, ice, blood, poison... bas puno.
    Zna li iko?

42. CTOJAH

4,197
    747
    113
    @jovcov
    Jesi li siguran da je igra sa arkada ?

43. jovcov

jovcov Well-Known Member

659
    390
    63
  44. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    jovcov and Cipak like this.
  45. Cipak

Cipak RPG Fan

1,717
    413
    83
    Pretece me Ryu.

jovcov likes this.
  46. jovcov

jovcov Well-Known Member

659
    390
    63
  47. Rygar

Rygar Active Member

208
    87
    28
    I meni treba pomoc oko imena igre sa automata. U pitanju su keceri koje sam igrao u jednoj igraonici na automatu pre skoro 25 godina. Pretrazio sam po netu sve moguce kecere ali nikako da nadjem nesto sto lici na ovo. Igra je single player i ono sto je veoma bitno lik stoji statican na sredini ekrana (isto kao u Punch Out za NES). Secam se jednog od poteza kad uhvatimo protivnika okrenemo ga naglavacke i nabijemo mu skokom glavu u pod.

48. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,744
    1,305
    113
    Nije ništa od ovog?

49. Rygar

Rygar Active Member

208
    87
    28
    Nije gledao sam i ovo. Godinama je vec trazim kucam svasta u google ali nista slicno nisam nasao. Verovatno je to jedina wrestling igra gde igrac stoji u mestu i sistem borbe i kamera je isto kao u Punch Out.

50. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Mozda si je igrao u fliperani ali mogu da garantujem skoro 100 % da ova tvoja igra nije sa automata, vec je neka konzolaska igra.
    Inace postavljeni JuTub video ne prikazuje SVE MAME Wrestling igre.
    Evo ti kompletnu listu :
    3 Count Bout / Fire Suplex (NGM-043 ~ NGH-043)
    Appoooh
    Blazing Tornado
    Body Slam (8751 317-0015)
    Champion Pro Wrestling
    Champion Wrestler (World)
    Dump Matsumoto (Japan, 8751 317-0011a)
    Exciting Hour
    Giant Gram 2000
    Giant Gram: All Japan Pro Wrestling 2 (Japan)
    Grudge Match (Yankee Game Technology)
    Mania Challenge (set 1)
    Mat Mania
    Muscle Bomber Duo: Ultimate Team Battle (World 931206)
    Pro Wrestling (PlayChoice-10)
    Ring no Ohja (Japan 2 Players ver. N)
    Ring of Destruction: Slammasters II (Euro 940902)
    Ring Rage (Ver 2.3O 1992/08/09)
    Robo Wres 2001
    Saturday Night Slam Masters (World 930713)
    Shin Nihon Pro Wrestling Toukon Retsuden 3 Arcade Edition (Japan, TR1/VER.A)
    Shin Nihon Pro Wrestling Toukon Retsuden 4 Arcade Edition (Japan, TRF1 Ver.A)
    The Big Pro Wrestling!
    The Main Event (4 Players ver. Y)
    Wrestle War (Mega-Tech)
    Wrestle War (set 3, World) (8751 317-0103)
    WWF Royal Rumble
    WWF Superstars (Europe)
    WWF WrestleFest (World)
    WWF: Wrestlemania (rev 1.30 08/10/95)
    Zen Nippon Pro-Wrestling Featuring Virtua (J 971123 V1.000)

P.S. Po meni, najbolja WRESTLE MAME igra je :

Super Simke 64, jovcov and Rygar like this.

Share This Page