1. powered by Surfing Waves

Knights of Sidonia [2014 - ongoing]

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by Snake-Eyes, May 12, 2014.

1. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Knights of Sidonia (AniDB|Wiki|Watch online episodes)

Genre: Action, Alien, Mecha, Military, Piloted Robot, Romance, Sci-Fi, Seinen, Tragedy, Violence

Plot:
    It has been a thousand years since the Gauna, a strange alien race with no known method of communication, destroyed the solar system. A portion of humanity managed to escape using enormous seed ships like the Sidonia, which have allowed them to maintain the population while drifting through space. Tanikaze Nagate is a young man who has been raised deep in the bowels of the ship. When he goes into training to pilot the huge robotic weapons known as Gardes, Nagate is entrusted with piloting the legendary unit known as Tsugumori. Nagate and his fellow pilots put their lives on the line against the Gauna, in the desperate battle for the survival of humanity...

Lični Komentar:
    Meni lično najbolje serija ove godine od koje očekujem mnogo:)
    Pet epizoda sam pogledao kao ništa i sad ide kriziranje dok se ne završi ili makar gledati po dve epizode. Nije klasika i mindfuck kao Blame! već je tradicionalna humans vs. aliens / mecha fight hiljadu puta videli priču ali ovog puta je ispričana u Nihei-evom stilu:)
    Mangu sam prekinuo davno zbog nedostatka chaptera (u to vreme) ali sada vec ima materijala, 12 volume-a pa se možda uključim i pratim uporedo sa anime. Sve u svemu obavezno chekirati:)

2. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Sory, ali morao sam

http://www.youtube.com/watch?v=Q3Yc3HhSl1Q

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,004
    2,561
    113
    HOLY FUCK. Neko je dao pare da se manga od Tsutomu Nihei-a [Blame!] prebaci na TV ekrane?

Will watch, no matter what it is. :D

4. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,615
    694
    113
    Pratim ovo (samo animu) i fina je stvar. Budzet izgleda nije bash slavan i u pitanju je full CGI, nekima to mozda smeta - videh toliko likova [na MAL ofc] koji bataljuju odma' chim chuju full CGI... bash su jebeno alergichni.

5. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    HOLY FUCK. Neko je dao pare da se manga od Tsutomu Nihei-a [Blame!] prebaci na TV ekrane?

Will watch, no matter what it is. :D

Najzad se našao neko da kešira:D

6. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Kao sto rekoh u sezonskoj temi, CGI pati od slabasnog televizijskog budzeta, mogli su malo da se pruze.

Gledanost serije je malo mozda skocila kad je autor Eotena dobacio na svom tviteru kako mu je ovo jedan od omiljenih serijala, do te mere da ga je inspirisalo da napise svoju stvar sa lolTitanima na koju se ljudi pale i zare.

Ah, stavili su En u glavni poster serije, ako nije Ren, jedva cekam delove sa njenim kasnijim interakcijama.

7. Maxa

Maxa opsa!

9,544
    2,781
    113
    nije tako loš cgi koliko se naduvava i ovde, i po netu. odgledao sam prvu epizodu, deluje korektno, verovatno ću nastaviti kad nađem vremena.

8. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Nema greške Maxo:)
    Ne pratim serije duže vreme zbog nedostatka naslova koje bi imao iole želje da gledam ali ovo će biti dobro:) Na netu gledam ljude koji se kunu u Advent Children i Sousei No Aquarion da kenjaju zbog cgi...ma važi:) Zaboravili su šta su pisali tokom proteklih godina:)

9. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Meni licno jeftini plasticni CGI jednostavno ne ide u organskim scenama, posebno kad je jos sa vrlo malim brojem slika u sekundi, objekti, roboti, svemir i objekti u svemiru ok, likovi i njihove interakcije ablargh, trebaju jacu produkciju da bi animacija likova izgledala na nesto, ali za motion capture i sve to trebaju jos vise para, tako da nam ostaje jeftini CGI koji pati.

Opening je zato razvaljivacki dobar, ending pesma je isto dosta jaka.

Inace je super videti svemirski sci-fi anime poput ovog, gde se covek bori za opstanak na sve moguce nacine koji su mu dostupni, u ovom slucaju to se svodi na modifikovanje ljudskog tela za sto bolji opstanak i prezivljavanje neprijateljski nastrojenih horora koji zele da ih istrebe iz kojeg god razloga.

Scena sa ledenim asteroidom je razvaljivacki dobra, nasilni okret broda je takodje odlicno uradjen.

Nadam se da ce dobro proci i da ce mu biti odobrena 2ga sezona.

10. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,119
    397
    83
    Gledace se definitivno, samo da se jos malo nakupi epizoda.

11. Efendija

4,615
    694
    113
    Nije ovde CGI losh, to nikako, ali je moglo bolje. Recimo za Arpeggio of Blue Steel kao josh jedan potpuni CGI, animacija likova je bolje odradjena nego ovde iako sumnjam da je Sanzigen kao mali studio imao znachajnije veci budzet.

Ali kao shto rekoh, ovo je za sada stvarno fina serija i vredi pogledati.

12. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Danasnja epizoda je bila u fazonu "neko sranje tesko se sprema, ne moz sve ovo voditi na dobro".

Kunatova mladja sestra se pojavila.

13. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Serija rastura, svaka epizoda se isčekuje:) Sub grupa odradi posao za par sati tako da se subovane epizode pojave jako brzo:)

14. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,905
    192
    63
    nzm, mene CGI ovde strašno odbija, ali ako Snake-Eyes kaže da valja daću mu šansu

15. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Iskreno se nadam da ce napraviti jos koju sezonu.

Samo da ovi sto kao "najbolji" prevod imaju nisu tutumraci sa njihovim egzoticnim prevodjenjem, kao i totalno omasenim terminima, ajde Gardes i nekako, ali Kvantni top za nesto sto lansira masovnu kamencinu da spljeska nesto je smesno.

Welp, druga sezona vec najavljena, yis.

16. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Ovonedeljna epizoda je bila puna desavanja, Nagate je slozio epsku facu u onoj jednoj sceni, dok nisu isli sa ozbiljnim licem za stolom u onoj situaciji.

17. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Odlična epka, sviđaju mi se oni past delovi kad ubace:)
    Mangu moram da isčitam ali još uvek sam periodu ustručavanja, kad zakucaju sa anime tad krećem:)

18. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Anime prati mangu bez promena, mozda malo preurede redosled prikazivanja nekih stvari da bude tecnije, ali nema promene glavne price.

Odusevicu se ako zadnja epizoda ove sezone zavrsi tacno gde i 4ta sveska.

19. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Procitao prva 3-4 chaptera mange i odgledao prve 3 epizode cisto da uporedim.
    Sto se tice mange, odudara od Niheievog dosadasnjeg stila, sto ce mi se moooozda svideti kasnije, uglavnom zavisno od same price koju sklopi.
    Anime je dobar, ne mogu da gresim dusu, ali meni licno jos vise odudara zbog nedostatka "spooky" atmosfere.

U poredjenju sa Blame!, Biomega i Abara ovo mi dodje kao unicorns and rainbows (za sad), a i jednostavno nema tu velicinu proporcije strukture : coveka koja je u prethodnim delima detaljno predstavljena (i sto se tice samih detalja s obzirom da je covek arhitekta, a i nemogucnosti da se sagleda "kraj" - Sidonia jeste ogromna, ali je konacna). I u borbi fali ta preciznost pokreta koju je umeo odlicno da predstavi, al' opet, tek sam na pocetku, to mi je trenutni overall utisak, 7-8 / 10 ocena :D

20. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Nema šta, ovo je klasika mecha ispričana na njegov način:) Da serija nije bliža ''mainstream'' mecha serijama, ne bi je nikad animirali:)
    Jedva čekam dalje...Nihei, jedan od najboljih mangaka:)

21. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,004
    2,561
    113
    Se spominje ista od Blame-a u Knights of Sidonia? Netsphere, Megastructure, net terminal genes, builderi, safeguard, Toha Heavy Industries?

22. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Sva oprema u shipu, Toha Heavy Industries:D

23. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Ja nesto kapiram da su mu svi radovi povezani, svuda se provlaci Toha Heavy Industries. Pretpostavka da je isti univerzum u pitanju, samo razliciti vremenski intervali. Imam neki utisak da ide unazad kroz pricu, Blame!, Noise, Biomega, Abara, Sidonia no Kishi, sledece delo verovatno opisuje sam nastanak Gauna-e i njihov "release" :D

24. Efendija

4,615
    694
    113
    Sve mi je smeshnije
    kako loshe ovi iz vrha chuvaju tajne - kako onaj prokleti Norio saznaje sve redom iz epizode u epizodu, stvari koje onakvo govno verovatno jedva cheka da zloupotrebi nekako (zar je moguce da mu je ono sestra, zove ga master Norio, ma daaaaaj, kakvi debili) i dakle sad ovi pioniri odoshe u neki secret faciiity gde se chuva crkotina od gauna hibrida... Bre ajde stvarno kako ovi opstaju jedan dan uz ovakav information leak a kamoli neku stotinu godina

Ali ok je anime, definitivno je fina stvar.

25. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Norio Kunato je trenutni naslednik/vlasnik/predsednik korporacije koja snabdeva brod trenutnim borbenim masinama, posto je Toha popila teski udarac pre 100 godina i oporavljala se od tada.

Njihova korporacija je takodje imala u podrumu Ochijevu digitalnu kopiju mozga, koja im je poverena na cuvanje, ali van direktnog pristupa, i bez informacija sta u stvari cuvaju. Inace sto se tice njegove sestre, meni je potpuno normalno da mladje dete porodice sluzi kao podrska nasledniku porodice.

Sto se tice curenja informacija, primetices da se devojke ne secaju nicega, sto mi je bilo cudno na momenat, a onda sam se setio da je Ochiaijev klon prosao kroz brisanje i ponovno brisanje mozga pre 100 godina, to je ovaj licni asistent sto je stalno uz Kapetana, Honoke poseduju identicno startno znanje koje im je ubaceno pre pustanja u sluzbu, posle cega oformiraju licna secanja i interakcije, tako da poseduju tehnologiju za manipulisanje secanjima.

Ona himera je bila u dubljem postrojenju od lokacije na kojoj su se nasli, a na koju su naisli nakon sto je Nagate popravio i osposobio jedan od liftova van funkcije.

Inace sto se tice vezanosti sa njegovim drugim pricama, nije nacisto da li samo iskoriscava koncepte iz price u pricu cisto radi efektivnosti ili zbog stvarne povezanosti.

26. Efendija

4,615
    694
    113
    Ma ok je to shto mu je podrshka ali da ga zove Norio-sama a rodjena sestra (valjda) mislim jbg... Kakva jebena aristokratija in space :lol:

Mnogo im jako bilo obezbedjenje Ochiaijevog mozga kad sestra haknu za tipa minut da se dobije video feed propracen info dumpom... previshe mi izgleda naivno razmishljanje "ostavicemo jebeni mozak u podrumu imanja jedne od najuticajnijih porodica i rachunati da oni to nece nikad provaliti"

Fali mi malo vece ozbiljnosti za show koji odredjene stvari nastoji da prikaze ozbiljno.

Da ne pominjem onda kada je trebalo da odrade sinhronizovanu eksploziju na gauni (kada je Hoshijiro poginula) i Norio otvori privatni kanal (EJ PRIVATNI KANAL) i naredi Tanikaze magarcu da opali pre vremena i tako sve usere. Jebem ti takve standarde vojne komunikacije [in space], nepostojanje debriefinga, nepostojanje snimljenog sadrzaja nego pazi ja imam privatni kanal koji mogu da zloupotrebim kad god mi se digne a Tanikazea neka linchuju ako hoce, nikome ne pada na pamet da istrazi odredjene dogadjaje vec se sve prihvata onako kako je servirano.

Zatim ona glupava sisata nauchnica tamo gde drze Hoshijiro gauna klona, onih prvih nekoliko puta tamo neka leva osoba zove tako vaznog pilota (pogotovo kada se zna ko je zapravo Tanikaze) u svrhu eksperimentisanja kako ce gauna klon da reaguje na njegovo prisustvo... Hvala kurcu pa je staklo ultra jako inache bi ga mala probila samo tako onijema pipcima XD
    Mislim kakva je to neozbiljnost.

Uuuu jbt koliko ovo shvatam ozbiljno/pogreshno ili i jedno i drugo.
    It's just a show, I should just relax lololol

27. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Aj malo mog mozganja na celu stvar

Cudi te aristokratija dok brodom vlada besmrtni savet, zbog kojih Nagate mora da ide u svaku operaciju sa ostalim pilotima.

Fora je sto obicna posada nema pojma ko je Tanikaze u stvari, savet ga upravo zato rado strpao na redovnu duznost u nadi da ce zakovrnuti, sto je jos veci retardizam ako ga gaune uhvate i kloniraju, dok samo Lala (mama bear), Kapetan, Shinatose Yure, Ochiai klon znaju ko je i sta je sa njegovom regeneracijom.

Inace, drama ko drama, mora da je ima inace bi sve samo bila suva radnja bez icega zanimljivog, pored toga sto Nagate kulira nasilje od strane zenskog roda :D.

28. Efendija

4,615
    694
    113
    Cuti bre josh kako mi smeta besmrtni savet :lol: Sreca pa se mrtvaci ne pojavljuju zadnjih nekoliko epizoda. Ae kad sam vec kod njih da pitam, zashto se (pretpostavljam vecina njih) nalazi u onim komorama? Shta je unutra? Celo telo? Samo mozak? Zashto se oni nalaze tamo dok neki drugi koji su isto tako besmrtni (Kapetan, Yure Shinatose, pretpostavljam i medved) krecu slobodno? U chemu je fora?

Uzgred budi recheno #1 - neverovatno lako 'podnosim' kada serija ide sasvim neozbiljnim pristupom, kada ne pokushava sa nekom seriousness fasadom vec ti je jebeno odmah jasno da nemaju nikakvu nameru da sakriju koliko su silly & stupid. Recimo od ovih novih shto sam gledao Witch Craft Works. Pa ono je jedno veliko whatever lol pa opet ima odlichnih trenutaka. I tu me je bash briga, dok postajem mnogo kritichniji kod serija koje idu na 'we're serious' a onda nalazish sve vishe i vishe rupa ili tako nekih gluposti... I drama radi drame bash ne pomaze. Ali 'ajde, cenim da se i to radi kako bi se ushlo u mainstream...

Uzgred budi recheno #2 - ja bih se odvalio od smeha da je mala crvena dobila powerup/rage mode i definitivno probila staklo i Tanikazea kada joj se polomio marker :lol: Shteta.

29. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Pa ono

u samoj seriji imas onog na ulici sto se dernja o besmrtnom savetu koji drzi vlast i o kapetanu u njene 4ri maskirane verzije :D

Oni koji su u onoj prostoriji monitorisu stvari i daju glavna naredjenja, videcemo jednog kada izlazi iz kade u drugoj sezoni ako se ne varam, i svi besmrtnici imaju regeneraciju kao Nagate, samo sto Nagate ne treba lekove za to, i mozda, mozda moze da prenese taj gen svojoj djeci, za ovo zadnje nisam nacisto.

Beni/Gauna Hoshijiro nema dovoljno placente za veliku stetu, ono blindirano staklo moze bez problema da je drzi, a video si da imaju jos vise zastite u slucaju da uradi nesto polu agresivno.

Nadam se da ce druga sezona zavrsiti tacno gde i 4ta sveska, hocu da se odusevim onim slatkim malim killer robotom,

30. Efendija

4,615
    694
    113
    Zahvaljujem na pojashnjenju.

31. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Odgledao i 11 epizodu, mnogo bolji utisak nego na pocetku. Nastavljam sa mangom, vidim da ima nekih stvari koje su "preskocili" u seriji, nadam se da ce nadomestiti.

32. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    11ta epizoda, a i njen nastavak su nekakva mesavina za kraj sezone, videcemo kako ispadne.

33. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Zavrsena prva sezona, onaj dogfajt je bio sjajan, Ren je

34. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Zavrsio sezonu, dobro su odradili. Mislim da je kod ovog serijala slican princip kao sa Berserkom, stice se potpun utisak nakon kombinovanja anime + mange, manga je detaljnija sto se tice nekih delova, anime lepo predstavlja borbe. Nihei ume da zavrne crtez fight-a pa generalno nemam pojma sta se tacno desava :D

35. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Ja tek sad vidim da je Toha heavy industries stavio kandže i na Sidoniju :).
    Odličan je anime, ali nakon Blame! i Biomege imao sam drugačiju viziju postavke priče. Animirana, nekako neočekivano djeluje više poput standardnih animea, sa harem i teen zapletima. Vjerovatno je razlog tome i daleko više dijaloga koje sidonija ima u mangi u odnosu na svoje predhodnike. One su sve bile nekako koncipirane da budu ispunjene akcijom i crtanjem infrastrukture, sa malo priče.

36. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    @Nedjon

Eh, manga je potpuno ista, a druga sezona ce tek da postane morbidna po pitanju zenskih :D.

Sto se tice teen zapleta, toga bas i nema, Nagate je konstantno u akciji, svi momenti kada moze da se opusti negde sa jednom ili par svojih devojaka u jednom od okolisa u Sidoniji je dragocen.

Ova manga mi vise deluje kao neka vrsta kvazi horor transhuman harem akcija.

37. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Standardna Niheina priča jeste kvazi human/robot/monster akcija, i po žanru mu je svakako najbliža Alita. Dakle, standardni cyberpunk, ne baš tipičan u manga svijetu.

38. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    Ovih dana se emituju promotivno prve dve ili jedna epizode 2ge sezone, a sama sezona pocinje u januaru sa emitovanjem, a izgleda da ce u samoj seriji ubaciti anime u anime-u, Blame!, promo reklame sve sa engleskim prevodom:

https://www.youtube.com/watch?v=DiZJkYg4n1E

https://www.youtube.com/watch?v=wj_fop8eYHA

39. stale

stale bowel disruptor

3,535
    841
    113
    Pogledah sinoć 10 epizoda prve sezone. Ništa spektakularno, al mi je odlično legla. Prvi anime koji sam uzeo da gledam posle ko zna koliko. Hvala Netflixu :D

40. grunt

grunt Celeb Freak

15,386
    2,305
    113
    Pogledao 8 ep ovoga, nije lose. Cgi malo smara u nekim scenama, ali dobro. Prica deluje kao da bi mogla bito zanimljiva.
    Al jedna stvar me ubija u pojam.

Jebeni medved ??!!#$$@@
    Svaki put kada se pojavi sve sa onom kapicom na glavi pomislim WTF

41. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,774
    83
    48
    To exo odelo je odrzava u zivotu, mada se pitam da li je ona ili neko drugi izabrao oblik odela.

Obzirom da je zadrzala isto posle toliko vremena, rekao bih da ga voli :D.

Inace je treca sezona najavljena.

42. grunt

grunt Celeb Freak

15,386
    2,305
    113
    Koja je fora sa ovim japosima nemogu da odole da zaseru serije pa nikako.

Druga sezona je neka harem splacina, totalno razocarenje. Jbt ubace cool chimeru i onda joj daju neki tentacle koji je cutesy, uzas.

Prva sezona 6.5/10. Bilo je potencijala.
    Druga za sada 3/10, mada ostalo mi jos koja epizoda.

Ako ovako nastave treca sezona ce biti full ecchi trash.

OK zadnje 3 malo vade stvar, 5/10 finalna ocena druge sezone.

Bojim se za trecu, al mozda me iznenade pa bude bolja :D

Last edited: Jul 8, 2017

Share This Page