Kupovina Xbox-a

Discussion in 'Microsoft Xbox' started by Rygar, Mar 9, 2016.

1. Rygar

Rygar Active Member

127
    37
    28
    Pozdrav!

Hteo bi da uzmem jedan xbox posto je to jedna od konzola koja mi nedostaje a i cene su im sad smesne pa imam neka pitanja jer o ovoj konzoli nemam nikakvu predstavu a iskreno nisam se ni trudio da cesljam po stranim forumima i saznam vise.

1. Postoji li neki odredjen model koji ima prednosti ili je sve jedno koji god da uzmem?
    2. Da li vredi uzeti konzolu koja nije cipovana i moze li se onda uraditi softmod i igrati sa harda ili usb-a?
    3. Da li je memoriska kartica neophodna za snimanje pozicija ili moze na internu memoriju kao u Wii?

2. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    1. ne razumem se preterano mada prvi modeli su imali 2 ventilatora tako da je bolje uzeti novije sa jednim
    2. ne mora da bude cipovana i sa softmodom mozes da igras igre sa harda
    3. nije, snimas na hard disk

3. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Samo v1.0 ima dodatni GPU ventilator.
    v1.1 je najbolji model zbog 1MB TSOP čipa i kvalitetnog Nidec DBB ventilatora.
    Softmod je sr**e, ugradi modčip ili uradi TSOP mod sa X2-5035 bios-om.

4. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    softmod ce mu biti sasvim dovoljan...imajuci u vidu da ne zna ni da li mu treba memoriska kartica

5. Rygar

Rygar Active Member

127
    37
    28
    Omega sto je soft mod s**nje, da li zbog ogranicene kompatibilnosti i povremenog seckanja kao sto je slucaj kod PS2 ili zbog neceg drugog?

6. Ace

Ace 1.000.000

2,545
    343
    83
    Šljakaju sve igre sa softmodom bez ikakvih problema, igre se puštaju sa harda ili diska.
    Prednost čipa ili TSOP-a je lakša zamena hard diska.
    Sa usb-a ne mogu da se puštaju igre ni u jednoj varijanti.

7. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Realno igranje ripovanih dvd igara sa stock hdd-a je oksimoron, osim ako ne voliš igrati samo jednu igru dok je ne završiš. A zamjena hdd-a na softmod-u je užasan posao.
    Ako planiraš snimati igre na DVD-R, onda traži konzolu sa Samsung ili LG drajvom.

8. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,744
    988
    113
    Moze se koristiti usb al nije lako koliko se secam

9. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Kao i na PS2, u pitanju je USB 1.1, tako da bi to na kraju bilo samo frustrirajuće iskustvo.

10. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Nije nikakva nauka zameniti hdd na softmodovanoj konzoli i sasvim je dovoljan osnovi hdd za jednu igru i par emulatora,nemora svako instalirati 50 igara od kojih ce realno igrati pet a preci 3.

11. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Ako može bez originalnog eeprom.bin fajla i spajanja na PC IDE port onda ok, moja greška.
    Glupost je napraviti softmod na 1.0-1.4 konzoli a ne spojiti četiri male tačke na ploči i flešovati TSOP.

12. Ace

Ace 1.000.000

2,545
    343
    83
    Meni je veće cimanje da lemim te četiri tačke nego da spojim hdd na komp, ali dobro, bitno je da postoji izbor.

voja87 likes this.
  13. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    koliko se secam imao sam velikih problema sa hotswapovanjem sa kompom, jedno mi je uspelo sa hotswapovanjem izmedju dve konzole i to sa prva verzija xbox-a...ali jbg ne znam da lemim tako da mi je to jedina opcija

14. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Ne moraš ni lemiti, dovoljan je elektroprovodljivi lak ili grafit jer je rastojanje između tačaka maksimalno 2mm.

15. Rygar

Rygar Active Member

127
    37
    28
    Pored gomile konzola koje imam sumnjam da cu uopste i stici da igram nesto sa xbox-a tako da je originalni hard sasvim ok za sada. Ja sam vise kao neki bolesnik koji sve to hoce da ima i da mu stoji a nepamtim kad sam odigrao nesto :) Inace hvala na informacijama svasta nesto sam naucio o konzoli, uzimam ga sigurno, za razliku od npr. Dreamcast-a deluje mi otvoren i idealan za modovanje, moze da se menja hdd i dvd rom, vga mod je komplikovaniji ali to ce mi biti glavna zanimacija kad ga uzmem.

gruja likes this.
  16. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Razmisli i o 128MB modu nekada kasnije. :)

17. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,325
    914
    113
    retko ko od nas nije to :D

ljubomir likes this.
  18. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,844
    1,455
    113
    Koliko ja znam, većina igara mora da se patchuje zbog ovog moda, a dosta njih i nema dostupan patch pa je renderovanje, fps i ostalo sjebano u toku igre. To je samo šta sam čitao o tome nekada davno :).

19. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Mora se patch-ovati ako hoćeš da igre koriste dodatni ram (bolji framerate, hd teksture i sl). Ako nećeš, sve će raditi i bez toga. U najgorem slučaju treba isključiti "use 128mb of ram" opciju u X2/ind biosu.

20. Blue

Blue ....................

10,850
    405
    83
    Da li sve Xbox 1 konzole dolaze sa nekim HDD-om ugrađenim ili je to bila opciona stvar kao na PS2?

Imam povoljnu kombinaciju za Xbox Classic ali nije ni na koji način osposobljen za "narodne" verzije igara i emulatore pa sad razmišljam da li da se upuštam u avanturu da ga sam čipujem ili ne. Svakako bih hteo da stavim što veći HDD i instaliram emulatore.

I da li postoji neki način da slika bude relativno pristojna na HDTV-u?

21. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Svaki Xbox dolazi sa 8 ili 10-gigabajtnim HDD-om. Što se tiče modovanja, najbolji mod je TSOP flash sa Xecuter bios-om (osim ako verzija konzole nije 1.5 ili 1.6a/b), a to možeš sam uraditi relativno brzo nakon softmod-a. A slika će biti pristojna na HDTV-u sa kvalitetnijim komponentnim kablom i 720p rezolucijom.

22. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Ali nece biti ni blizu kao na sd tvu sa rgbom,osim ako ces igrati samo emulatore na njemu jer oni rade u 720P sa komponentnim i jos svega par igara.
    Ako imas sd tv onda ga bolje bocni tamo to ti je moj savet,mada svakako xbox klasik izgleda bolje na hdtvu od ps2.
    Ako ne iskombinujes slucajno tu semu,imam ja jedan da prodam ako si zainteresovan.

23. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    @Blue

najbolje da uzmes vec softmodovan da se sam ne zezas, imas ih gomilu po oglasima, obican softmod ce ti najverovatnije biti dovoljan za sve potrebe
    kao sto gruja kaze ipak je bolje igrati na crt-u, moj je prikacen na plazmu komponentnim kablom pa da imam izbora opet bi ga igrao na crt-u. neke igre izgledaju solidno ali je 480p ipak mala rezolucja za veci tv, 720p igre se mogu izbrojati na prste jedne ruke a i one izgledaju dosta losije od launch xbox 360 igara

24. Blue

Blue ....................

10,850
    405
    83
    Pa zar nije fizički chip bolja varijanta ako hoću posle da stavim veći HDD?

25. voja87

voja87 Well-Known Member

8,393
    1,172
    113
    ako mozes da nadjes chipovan xbox super, i sa softmodovanom konzolom mozes da promenis hard samo je vece smaranje

26. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Ja sam promenio hdd na samo softmodovanom xboxu bez ikakvih problema,cak sam mu ibacio 500gb sto je navodno nemoguce jer na samo softmodovanim konzolama moze da se stekne navodno samo 128 do 160 gb max Mada mislim da su to oni ispravili kasnije sa softverom koji se instalira prilikom zamene hard diska,meni je isti kur bio cipovan ili softmodovan jer kada imas cipovanu konzolu a nije softmodovan onda je to sranje u boji,bolje samo softmodovan nego samo cipovan,nararvno najbolji kombo je i cip i softmod.
    Cip je jedino bolja varijanta zbog zakljucavanja hard diska,mada i to nije nikakav problem(bar ne vise do 2011 je bio zbog nepostojanja programa za box)

27. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Grujo nisi baš dobro informisan, čip/tsop omogućavaju mnogo više od zaključavanja hdd-a.

28. Ace

Ace 1.000.000

2,545
    343
    83
    Čipovana konzola nikako ne treba da bude i softmodovana, to može samo probleme da napravi.

29. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Naravno. U idealnom slučaju ide softmod > tsop > reinstalacija dashboard-a.

30. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Kako?

31. Ace

Ace 1.000.000

2,545
    343
    83
    Čip učitava bios čim upališ konzolu dok se softmod aktivira kada se učitaju podaci sa harda, ako instaliraš softmod na čipovanu konzolu dobićeš crni ekran ili crash posle Xbox logoa.

gruja likes this.
  32. gruja

gruja I am God of War

5,388
    601
    113
    Sve mi je sada jasno,zahvaljujem ace

33. howler

howler Well-Known Member

2,079
    342
    83
    ...Dok cistim laser na konzoli da postavim par pitanja:

Naleteo na rashodovani Xbox. Unutra falilo HDD i IDE kabal. Ubacio sam 40GB 3.5" HDD i standardni kompjuterski IDE cable... Kontam da bi trebao funkcionirati kao i orginalni?! HDD jumper su podeseni na Cable select

Kad ukljucim konzolu dodje do Xbox intro i dobijam Error 16
    Internet kaze da je to Missing Dashboard sto je logicno posto je HDD "nov"

Konzola ima mod chip, neki DuoX2 Hyndai

Sta modu raditi u ovoj situaciji?
    Na kom principu funkcionishe mod chip.. Jel mogu pokretati narezane CD-a sa softverom koji ce da setira HDD i instalira novi Xbox System/Dashboard?
    Koji program/exploit traziti?

Hvala

34. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,744
    988
    113
    Ima disk koji to moze da odradi na cipovanom boxu, da me ubijes ne mogu da se setim tacnog imena. Ako se setim javljam. Also, kod nekih cipova ne vredi da pritisnes samo power dugme, i ja tako dobijem error nego moras da ga drzis da se cip aktivira.

Sent from Huawei Ascend Mate 7

35. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Naravno, treba ti jedan od ova dva diska (Slayer's je bolji i jednostavniji imho):
    http://theisozone.com/downloads/xbox/tools/hexen-2017-update-2/
    http://www.theisozone.com/downloads/xbox/tools/slayers-evox-auto-installer-27/

Prvo bih ti savjetovao da provjeriš može li se na taj modchip flash-ovati Xecuter bios i koliki je kapacitet flash čipa. Prvo uradi to pa onda reinstalaciju dashboard-a. Btw, to je izgleda Xbox v1.1, pa je bolje da uradiš hotswap i TSOP flash ako znaš.

Last edited: Feb 8, 2017
  36. Ace

Ace 1.000.000

2,545
    343
    83
    Potraži na netu Hexen disk i nareži ga. Pošto ti je Xbox čipovan (ako čip radi) on može da pušta rezane diskove, znači ubaci disk, uključi Xbox sa upaljenim čipom i čekaj dok se ne učita glavni meni, u njemu ćeš naći opciju za instalaciju dasha

37. darkado

darkado EmuGlx veteran

5,744
    988
    113
    E taj slayer je ono sto sam koristio

Sent from Huawei Ascend Mate 7

38. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Hexen izgleda mnogo ljepše, ali sam naišao na gomilu bug-ova dok Slayer's izgleda spartanski al' super radi posao.

39. Rygar

Rygar Active Member

127
    37
    28
    Nisam cuo za taj DuoX2 cip, treba videti da li podrzava "ne-lockability" hardove odnosno da li je ta zastita sklonjena, ako bude pravilo problema prilikom instalacije dashboard-a treba onda uraditi tsop mod. Evo liste koji diskovi su lockability:
    http://xboxdrives.x-pec.com/?p=list

40. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,844
    1,455
    113
    Neka nareže bilo koji dok ne podigne "sistem" i onda lepo snimi poslednju verziju XBMC koji izgleda i radi savršeno i to je to...

41. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Da li će dashboard prihvatiti nezaključan disk ili ne zavisi od bios-a, zato je najbolje da prvo update-uje modčip.
    Btw, kondenzator za sat je počeo curiti, treba ga ukloniti i očistiti ploču. I usput staviti novu termalnu pastu na CPU i GPU.

42. howler

howler Well-Known Member

2,079
    342
    83
    E ovako narezao sam i Hexen (2GB) na DVD i Slayer nesto preko 450mb, stane na CD-u
    Kada pritisnem Power dugme ukljuci se ventilator rade drajvovi ali ne dobijam signal na TV-u... Tek kad pritisnem Eject onda se DVD-tray otvara i dobijam sliku: Xbox logo, Error 16 i naizmenicno trepcenje LEDa zeleno/crveno
    Probao sam sve varijante nikako nece da pokrene diskove koje narezem. Neznam dali je do DVD drajva ili IDE kablovi..mada ako je kabel dobicu Error 07 sto i daje kada nije ustekan.
    Inace chip ima jedan mali prekidac koji se pomera levo desno. Neznam cemu sluzi to. isto tako na chipa ima LED dioda koja po slikama na netu vidim da sveti crveno pod koje uslove neznam ali kod meni ne daje nista...
    Nista dajem ovaj nekome da ga sredi ako moze, ja cu da se petljam sa softmodom na drugoj konzoli gde znam da sve valja kako treba, cekam samo da mi dodje taj USB kabel, jebao ih peteo i Kineske Nove Godine...

43. Omega

Omega N64 je đubre

13,441
    1,450
    113
    Probaj držati power/eject nekoliko sekundi (obično 2-3). Btw, u matičnu ploču uključuješ onaj kraći dio IDE kabla koji se inače koristi za master disk na PC-u, znači obratno. A sa tim prekidačem mijenjaš bios "banke", obično 2x256kb ili 2x512kb. Možda je jedna od njih prazna pa probaj obje na više načina.
    Osim toga Xbox DVD drajvovi su jako izbirljivi što se tiče medija, probaj snimiti Slayer's iso na DVD.

Last edited: Feb 9, 2017
    howler likes this.
  44. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,498
    533
    113
    Da li xbox klasik uopste moze da cita obican cd(rw znam da moze),da narezes slayer na dvd mozda?

45. Ace

Ace 1.000.000

2,545
    343
    83
    Trebalo je da narežeš Slayers na DVD nema veze što je 450mb jer svaki Xbox može da čita dvd-r ali samo neki mogu da čitaju cd-r.

Sudeći po netu tvoj čip se pali na power dugme a eject služi za boot originalnog biosa
    Modes:
    Off - Press eject button and the xbox starts with original BIOS
    On - Press power button and DUOX2 is activated

Onscreen mode indication:
    Off - Green standard X logo during boot
    On bank 0 - Blue X logo during boot
    On bank 1 - Green X logo and red Evox shield logo during boot

Da li i bez ubačenog diska u čitaču dobijaš crn ekran bez Xbox logoa kada pokušaš da ga upališ kratkim pritiskom na power dugme?
    Probaj da prilikom paljenja konzole držiš power dugme pritisnuto 1-2 sekunde i vidi da li će se možda boja eject led-a promeniti sa zelene na neku drugu.

howler likes this.
  46. howler

howler Well-Known Member

2,079
    342
    83
    Da to je valjda i problem... Kada upalim na power dugme nemam signal na TV-u a ako pritisnem Eject dobijam sliku onaj standardni zeleni Xbox logo... nije plavi niti pa ima Evox shield
    Znaci najverovatno imam problem sa chipom. :/ Videcu onu plavu zicu sto ide do Power board da nije nesto sa njoj...

E samo da javim operacija uspela

Problem je u chip-a. Mora se prelemljivati. Funkcionishe samo ako ga nagnem po strani pa onda svetne crveni led i trepce.. Tada ugasim konzolu upalim nanovo i dobijem taj Blue X logo tokom boot-a.

CD cita OK, DVD isto. Koristio sam Slayer's Auto Installer

Hvala puno svima

Last edited: Feb 11, 2017

Share This Page