1. powered by Surfing Waves

L.A. Noire

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by TheNick, Nov 16, 2011.

1. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,035
    2,117
    113
    L.A.Noire-SKIDROW [Full ISO/Action/2011] napokon izasao za PC, izdanje je full ima sve DLC-ove sa konzola. Bas me zanima kako je optimizovano za komp i kolko bolje izgleda, igra je inace fantasticna presao sam je za par dana pocetkom godine na Xbox-u never had a dull moment, totalna suprotnost GTA.

2. Ace

Ace 1.000.000

2,666
    462
    83
    Fuck yeah, to sam čekao

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,078
    2,279
    113
    Kazu da radi prilicno fino na PC-u [quad cpu required], ali nema vizuelnih poboljsanja u odnosu na konzole.

4. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    bah, ja sam skinuo pre nedelju dana L.A. Noire.The.Complete.Edition-READ NFO-THETA, u njemu nema svih DLC ? :(

5. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,850
    171
    63
    ima, budi bez brige, jer zašto bi se onda zvao The Complete Edition

6. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,053
    372
    83
    I ja skino LA Noire jos odavno, ali otkad je izasao Skyrim, nista drugo ne pipam.

7. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    ^
    taj rad :)
    a kontao sam da tje skyrim da bude u fazonu "isprobatju i obrisatju" ... a ja se zarazio.

8. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    L.A. Noire DLC Addon-SKIDROW

Its not really a true SKIDROW release if we dont manage to somehow screw something up, this time we forgot to incl. all DLC's to this nice game here, sorry about that :)

9. aequitas

aequitas Member

50
    0
    6
    Koliko ima misija L.A. Noire sa svim DLCovima?

10. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    L.A. Noire Add-On Content:

5 Additional Cases ranging from Traffic to Arson
    The Badge Pursuit Challenge - Find and collect badges to unlock the Button Man Detective Suit
    The Broderick Detective Suit - Boosts your fist fighting capabilities and resilience to damage
    The Sharpshooter Detective Suit - Sharpens your aim with rifles and pistols
    The Chicago Piano û A powerful machine gun stored in the trunk of your car

11. Roronoa Zoro

2,850
    171
    63
    nzm kako da se otarasim kursora u igri (klasničan), znam da se pojavio sa command line-om, ali ako izbrišem komandu igra značajno uspori. mda malo samn googlao i vidm da će rešiti taj problem u patch-u.

i jesu rešili i dodali tragove guma. inače zavrio sam igru i veoma sam zadovoljan, ali mi isti neda da odradim neke slučajeve bolje

12. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Kod mene igra radi kao podmazana. Igram je pomalo ovih dana, presao sam 7-8 slucajeva. Jako mi se svidja, videcemo dalje...

Jedna zanimljivost: primetio sam dok sam vozio auto da je spiker na radiju pominjao Jugoslaviju i druga Tita :)

13. Roronoa Zoro

2,850
    171
    63
    heh, nisam znao. mda retko kada sam vozio (uglavnom kada sa potere), ovako parter vozi

14. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,465
    90
    48
    Igram ga, onako u kraćim sesijama i prija mi, nekako me podsetio(malim delom) na stare Police Quest avanture(sa skupljanjem dokaza, obradom itd). :) Tupila nostalgija. :D Nisam daleko odmakao, a dešava mi se i da zeznem ponešto, u početku sam se gubio i mislio da će se dobiti nekakav alternativan tok radnje, ali sam sad skontao kako funkcioniše igra. :) Super je, treba više ovakvih naslova.

15. DieH@rd

28,078
    2,279
    113
    25evra na steamu. Dobar deal za brand new game.

16. forsaken demon

4,465
    90
    48
    Da, to je i mene iznenadilo.

17. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Kod mene igra radi kao podmazana. Igram je pomalo ovih dana, presao sam 7-8 slucajeva. Jako mi se svidja, videcemo dalje...

Jedna zanimljivost: primetio sam dok sam vozio auto da je spiker na radiju pominjao Jugoslaviju i druga Tita :)

Na kojoj konfi igras? Sta mislis, da li ce raditi na CTD 2.93, GT 9500 DDR2 1 GB i 2 GB rama?

18. Roronoa Zoro

2,850
    171
    63
    ne bih bio baš siguran, ali verovatno na low i neka manja rezolucija

19. forsaken demon

4,465
    90
    48
    Radi dosta dobro igra i na slabijim mašinama, čak i sa ''quality'' setovanjima, ali će ti najviše faliti još RAMa.

20. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Radi dosta dobro igra i na slabijim mašinama, čak i sa ''quality'' setovanjima, ali će ti najviše faliti još RAMa.

U prevodu da ne skidam, posto cu verovatno imati slowdown-e i seckanje?

21. forsaken demon

4,465
    90
    48
    Više bih definisao kao ''kopanje'', radi dobro, pa secne na momenat i nastavi dalje normalno, to su najočigledniji simptomi. Ako misliš da će ti smetati, onda nemoj.

22. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,536
    1,749
    113
    Ja upravo naručio za xbox, 13 funti. Drug uzeo na PC-u kaže da je limitiran fps, i nekako je sve... konzolaški, stim bolje igrati na istoj :D

23. DieH@rd

28,078
    2,279
    113
    Koliko god da je konzolaski port, ako imas x360 kontroler na pc-u onda ga je bolje igrati tako, sa vecom rezolucijom i boljim load time-ovima.

24. Roronoa Zoro

2,850
    171
    63
    pa koliko sam čuo limitiran je na 30fps zbog animacije lica, da ima više fps-a bilo bi desinhronizovano. game pad nije neophodan, keyb+m je sasvim ok kombinacija

25. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18

Na kojoj konfi igras? Sta mislis, da li ce raditi na CTD 2.93, GT 9500 DDR2 1 GB i 2 GB rama?

i5 760, 4 giga rama i GF465GTX

Kapiram da bi tebi 2 giga rama leglo i onda bi igrao fino. Kod mene hoce da spusti fps kada je noc (zahtevnije osvetljenje) maksimalna podesavanja.

26. milutinndv

milutinndv Member

142
    7
    18
    Instalirao sam LA Noire pre neki dan, i presao sam 4 zadatka , nakon onog A slip of the tongue, nemam ni jedan novi case da resavam. Je li to neki bug ili tako nesto,mozda c. r. a. c. k. ? . Jako mi se dopada igra i hteo bi da je igram . :) Je li ima ko ideju ? :)

27. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    @milutinndv - Pretpostavljam da si isao na "cases" pa si presao sve od te prve grupe dok si ulicni pandur. Idi na "continue" pa ce ti se otvoriti novi desk.

Presao sam igru i mogu reci da je odlicna mesavina zanrova. Ima svega i sve je odradjeno fantasticno. Preporuka za one koji nisu igrali DLC da to obavezno urade, pogotovu je poslednji kejs jako zanimljiv, a svih 5 dodatnih slucajeva produzi igru za nekoliko sati.

28. milosm

milosm loony tune

1,028
    0
    0
    Igra je odlicna a sad je izasao i Complete Edition sto je po meni best buy za konzole ako niste vec kupili igru.

29. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Morat cu skinuti complete edition za X360, posto nisam odigrao DLC-ove a kazu da ih vrijedi preci.

30. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Awaken from the dead, wise old L.A. Noire thread :p
    Pocheo sam da se igram danas, pa gde li sam ja bio kad se ovo pojavilo za PC?
    Za sada je odlichna igra, jedino shto mi je mana jesu te facijalne animacije, nije teshko pogoditi kada neko lazhe, kao da glume najvetji amateri.

Josh jedna stvar koja mi ide na zhivce je fenomenalno portovanje sa konzole u dobrom starom Rockstar stilu (gta 4).
    Al' ok, nekako se snalazim sa prokletim opadanjem broja frameova u sekundi, imam star komp pa razumem, al' i dalje mislim da je to do bengavog portovanja. Uzeo sam complete edition, kada tju dobiti DLC misije? Trebam li neshto posebno da odradim?

31. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Za sada je odlichna igra, jedino shto mi je mana jesu te facijalne animacije, nije teshko pogoditi kada neko lazhe, kao da glume najvetji amateri.

Jbg, i meni je to malo zasmetalo, tako je prije svega odradjeno da bi se olaksalo ispitivanje. Ali kada vidim kako su odradjene usne i crte lica likova dok razgovaraju, sve se mane (kojih ima jako malo) zaborave. Odlicna igra, jedna od najboljih u prosloj godini.
    Inace, sa tim complete editionom bi trebalo da imas sve dlc misije, e kako se sad pokrecu to nisam siguran, vjerovatno ces dobiti poziv od nekog da dodjes na neko mjesto ili sl...

32. Djura

Djura usputni boem

6
    0
    0
    DLC misije su već otključane, imaš ih u meniju Cases. Mada, preporučljivo je da igraš normalno, jer su DLC slučajevi integrisani u ostatak kampanje, tako da ne možeš da ih promašiš. A otključani su u meniju Cases čisto da bi odmah mogli da ih igraju ljudi koji su već prešli originalnu DLC-free kampanju. Tako da, nema poziva, nego posle neke od vanilla misija automatski kreće odgovarajuća DLC misija.

Što se tiče toga da se lako provali ko laže, mislim da to nije do loše glume, nego su prosto likovi koje ispituješ nervozni, jer lažu. Meni mnogo više smeta to što je ispitivanje pomalo random - nekad imaš dokaze da nateraš nekog da prizna da laže, ali ne znaš kako da nateraš Kola da ga pritegne. A nekad dokaz koji će ga naterati da prizna nema mnogo smisla upotrebiti u datom trenutku. Prilično je random, ali dobro.

33. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Kasnije kroz igru postaje sve teze provaliti ih po faci. Sve vise se treba oslanjati na dokaze i razmisljati.

34. DieH@rd

28,078
    2,279
    113
    http://www.youtube.com/watch?v=1va8FxBl7Cg

:D

35. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Haha ovo je trebalo staviti za after credits :)

36. Ryo

Ryo Veteres

1,863
    333
    83
    Finally posle dva odustajanja, završih je iz treće.

Neverovatno koliko je igra imala impresivan tech za 2011. godinu, animacije lica uopšte ne zaostaju za novim igrama. Nažalost capovana je na 30fps i grafički pregažena od igara tipa Quantum Break i sl. ali je svet toliko dobro urađen da maltene ne obraćate pažnju na to.

+ Priča. Dosta zanimljivih slučajeva, kao i preplitanja između njih
    + Neverovatna animacija lica
    + Verno dočarano vreme posle Drugog svetskog rata

- Smrtno dosadna vožnja kroz grad. Kad sam otkrio da postoji fast travel nisam vozio više nijednom.
    - (Bar meni) dosadan početak
    - Nekad smehotresni pokreti lica na osnovu kojih je teško utvrditi da li lik laže ili ne i nelogična kombinacija dokaza
    - Akcione scene su meh
    - Ima dosta sitnih bagova

+- Muzika, mogli su bolje da je iskoriste

Po meni idealno je igrati jedan slučaj dnevno da bi mogli da se skoncentrišete 100% ili ako imate dosta vremena, jedan desk dnevno. Ko voli dobru priču i igre koje ostavljaju utisak dobre serije, ne bi smeo ovo da propusti, u tom smislu je pravi klasik. Samo ne očekujte svet bogat kao u GTA V i novijim open world igrama, smorićete se.

Chodex and TwiSteR like this.
  37. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,231
    188
    63
    Izuzetna igra. Igrao sam je jos tada kada je izasla i jako sam se divio svemu sto ova igra nosi. Nadam se da se razmislja o nastavku, gde bi i njega uteftrio kada pocnem da igram next-gen igre.

gruja likes this.

Share This Page