Letnja anime sezona 2017 - Pusta letnja pustara

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Jun 22, 2017.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,732
    80
    48

Ova sezona je takav raspad na prvi pogled da ne poveruje čovek. Fate Apocrypha će možda da mi bude zanimljiva, ali sam sumnjičav. Od ostalih stvari mi ništa ne pada u oči.

Odlični filmovi su na putu, ali zbog nepristupačnosti na njih ću čekati od 4 do 6 meseci ili koliko već.

Od dužih serijala tu su Re:Creators-i i Boku no Hero Academia.

Što se tiče novih serijala, baciću pogled na prve epizode da vidim valja li šta meni da gledam ili ne.

2. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
    Ja sam poceo apocryphu da gledam i baš mi se sviđa :) nisam pre ovoga nijedan Fate gledao pa nisam upoznat sa ovim 7 heroes sistemom, ali ovo radi posao. fino su personifikovali svih 14 summona i prilično pršti na sve strane. šteta što ima samo 12 epizoda, ali svakako ću posle ovoga da upalim stay night

3. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,505
    650
    113
    Fate/Zero једино вреди од свих Fate срања (imho). Хронолошки је пре Stay/night верзија (Deen, Ufotable) у сваком случају.

Timemaster likes this.
  4. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,274
    896
    113
    overicu onda to odmah posle ovog sranja :)

5. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,732
    80
    48
    Apocrypha ce biti 24 epizoda ako se ne varam o finalnom broju epizoda, 12.5 je bio interlude. Apocrypha je alternativno udaljeniji univerzum od onih iz Fate Stay Night-a.

Fate Zero je potekao iz Fate Stay Night-a, i u sva 3 (4) slucaja se zavrsava isto. Takodje je spojler za neke sitnije stvari, ali dobro, nebitno :D.

Fate, UBW i Heavens' Feel su tri paralelne price koje se odvijaju u tri razlicita univerzuma efektivno, sa 4tom koja se provlaci kroz UBW pricu.

Fate je adaptirao DEEN, malo izgleda starije od ostalih ali ima solidnu muziku, ostalo je mozda slabije ali ipak zabavno na svoj nacin.

UBW film je vise egzibicija par borbi.

UBW serija je malo slaba sto se tice Intro i Outro pesmi, Brave shine je ok, 2gi outro je ajde ok, polusezonski outro je bio "FAK JIS". Animacija je vecinski dobra, ali ima derp momenata gde su se pogubili i pogubili me kako su pogubljeno prikazali jednu scenu. Vrlo zadovoljavajuca adaptacija (ignorisuci DELFINE).

Heavens' Feel prvi film ce negde za koji mesec ili tako nesto, sto znaci tek sledece godine za nas van Japana (i mozda odredjenih usofa bioskopa). Ako ne zeznu bitne fajtove i stvari vezane za njih sve ce biti u redu. Filmovi bi trebali da se zavrse na "Skoro najboljem kraju", onaj drugi kraj bi bio emotivni raspad ffs, trebace mi nesto da me emotivno osvezi posle odredjene scene :D.

Prisma Illya serija je wtfmoe animacija sa Illyom u glavnoj ulozi. Kazem wtf zbog ecchishtine (Japan plz), koju su mozda osecali da su trebali u pocetku da drze paznju dok ne krene akcija u prici, nisam nacisto. Ono, kasniji selfcest je komican i sve to (ironija u odnosu na transfer mane u FSN adaptacijama :D). Borbe idu od razbijackih do osrednjih u zavisnosti od budzeta, Saber Alter vs Archerko Illya je jedan primer izvrsne borbe.

Timemaster likes this.
  6. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,061
    10
    38
    Odgledah sinoc Made in Abyss, odlicna stvar, vrhunska animacija, zanimljiva prica i bez moe/fanservice i slicni stvari. Preporuka.

Share This Page