1. powered by Surfing Waves

Manga tema za komentarisanje i preporuke

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Mar 11, 2013.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Primetih da nemamo nigde da bacamo komentare o tome sta citamo.

Spojlere najbolje strpati pod spojler tagove.

Uglavnom, zadnje poglavlje Ah My Goddess
    konacno daje ime nebeskom sefu, Daitenkaicho Tyr, iliti grubo prevedeno, Veliki nebeski sef, nasuprot Velike demonske sefice i njegove bivse :D. Bice zanimljivo ako autor nastavi celu stvar, ionako je meni cela manga najvecim delom zanimljiva zbog masinerije i riba.

Sekirei je takodje pred krajem.

The Breaker New Waves - pauzirao sam stvar negde pred pocetak zadnjeg fajta i prekjuce preleteo do zadnjeg poglavlja. Bas me zanima da li ce onaj naduvani lik da napadne odmah posle ovog zadnjeg napada ili ne.

AKB49 - grupa koja radi prevod je odradila carski posao sa sustizanjem trenutnih poglavlja, sada su svega 4-5 poglavlja iza zadnjeg. Meni licno je ova manga odlicna za citati, cela malo preterana drama sa elementima komedije i mnogo jakim momentima me drzi samo tako.

Za divno cudo sam konacno dohvatio Naruto mangu posle dugo vremena i stvar je postala daleko bolja kad je Kishimoto presao iz Smharingan smaranja u neku akciju sa Narutom. Svi oni osvrti na starije Senke i njihove razbijacke nivoe je mnogo bolje nego sva ona emo smaracina ("Da te ne bih lemo"), mada nam izgleda ne pada jedno finalno lemanje da istrese doticno iz njega. Hashirama je razbijac teski bio za zivota izgleda :D.

2. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,923
    198
    63
    haha, pa ti jedino kvalitetno što čitaš je Initial D, sve ostalo je ubi bože

3. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,618
    291
    83
    Jedina manga koju sam čitao redovno bio je Grappler Baki, a sad kad se završio prešao sam na Garouden, od istog autora. Čovek baš zna da napravi borilačku mangu.

4. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,628
    75
    48
    Ja opet jedinu mangu koju redovno pratim ja Nana to Kaoru ... i otprilike to je to. Sve drugo što sam čitao se završilo ili su pod pretnjom suda odustali od prevođenja.

5. voja87

voja87 Well-Known Member

10,287
    1,892
    113
    skoro sam i ja poceo da citam mange...ponovo. zavrsio ichi the killer, sta drugo reci sem bolestina. isto zavrsio uzumaki, mislim da mi je ovo bila prva horor manga. domu, mala manga slicna akiri, ustvari mozda se desava u istom unverzumu....a sada citam battle royale i naravno jebeni berserk...

6. Maxa

Maxa opsa!

9,631
    2,861
    113
    samo naruto i ippo, nemam vremena za druge :/

7. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    @Zoro
    Pa udri tvoje stivo, da vidimo sta ti citas, cisto da uporedimo licne ukuse :p.

Ispisao bih ja jos stvari koje pratim, istina u zadnje vreme to moje pracenje je vise u fazonu da ostavim da se nakupi 5-10-20 chaptera ili vise i onda obrnem iste.

8. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,623
    695
    113
    jbt dobro me podseti da azuriram moju ultra mini listu mangi lol
    ne chitam ja mange jbg, ali evo ovako:

yokohama kaidashi kikou - nishta se ovde ne deshava ali je opushtajuce i uzivancija: imate za temu lagano nestajanje chovechanstva i tip "ridiculously human-like" veselog androida. ima naravno djene-djene chaptera i tako ali je stvar odlichna shto se mene tiche.

beelzebub - blesavo je i volim. tachka :D

another - chini mi se da je bolje od anime verzije. bolji dizajn likova nego anime moe njesra u svakom sluchaju. misterija/malo horor (bar ja mislim da je malo)

eto to je to lol

9. Roronoa Zoro

2,923
    198
    63
    @l3fty

sve imaš na mom MAL profilu da ne piskaram ovde :p

10. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Pa i ti imas neki idol manga serijal tamo :D, inace dobrih stvari tamo, samo je li i Btoooooooooo-ooooo-ooom!!! manga na nivou anime-a ili je jos gora po teskom bezakonju :D.

To me seti da treba da provrtim novije chaptere Sanka Rea, aw shit, ozbiljno cu samarati svakog ko me pita zasto dlujem manga i anime u lice :D, sad da popunim rupu sa nestalim chapterom.

Ok, stoptazmo je koristan, fuck yeah, necitljiva sranja za autorizaciju dl-ova mogu da se udave sa kamencinom oko vrata.

Oh, rade i drugu Raging aka Freezing mangu, manhwu da budem tacniji, treba poskidam i to da salutiram hrabrim zrtvama korporativnog ratovanja.

Da li je neko krenuo da cita Shokugeki no Souma, aka orgazmirajuce kuvanje :D.

Minamoto-kun no Monogatari aka Moderni Genji projekat sa aktivnim parenjem sa prospektivnim kandidatima je dobra stvar, mada je glavna riba najbolja, no dobro, mora prvo da grinda kroz nize nivoe dok ne moze da je raiduje valjano.

Highschool DxD mu dodje kao neki harem omaz Dragonballu, ima zezancija na tone, makljaza koje zahtevaju malo klasicnog treniranja da bi mogao da vrati batine nazad, razni minioni koji popiju tesku pilulu dezintegracije, povremeni opiceni psiho koji se provlaci kroz pricu, totalna kopilad koja dovedu glavnog lika do SSJ-a, da bi onda usledili momenti epskih zajebancija sa iskljucivanjem SSJ stanja, pocevsi sa uvodnom pesmom nove popularne serije bazirane na njemu, zvane Oppai Dragon (Dragon Dragon Oppai Dragon), uglavnom doticna scena me je naterala u zestoko suzdrzavanje da se ne razvalim od smejanja, grcio sam se sa razvucenim kezom koliko me je scena razvaljivala od zajebancije. Uglavnom, manga ide polako, docice do toga valjda skoro :D. Najveca zezancija je da je pesmu komponovao njegov zet, koji je oduvek hteo da se bavi muzikom i sada uziva u radu na muzici za doticni serijal, cija primarna publika je mladez Demonske strane :D.

11. voja87

voja87 Well-Known Member

10,287
    1,892
    113
    Battle Royale.......
    jebo pas mater fegetu, moram da nadjem imena... kada je Kiriyama ubio Sugimuru i Kayoko, milsim da se u zivotu nisam ovoliko iznervirao citajuci nesto...

12. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    ja sam juce ponovo naleteo na sekirei,inace redovno pratim i cekam da se zavrse naruto,rosario + vampire i bleach(koji se izgleda nece za mog zivota zavrsiti).one piece i fairy tail takodje pratim.ne mogu nikako da se setim kako se zvala manga koju sam citao pre nekih godinu il dve,neki horor je bio u pitanju o nekih dvoje detektiva(debeli lik koji non stop prica shovinisticke viceve i zenska kojoj se on gadi)valjda su istrazivali neki nestanak u nekom levom mestu gde se inace desavaju nenormalne stvari.gradic je na oko savrsen,svi imaju sredjene kuce baste i slicno,ali su svi polupani skroz-jel citao ovo neko?

13. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    @dimitijer
    Prva pomisao mi je bila Hinamizawa u Higurashi no Naku Koro Ni, ne znam nista drugo sa tom tematikom.

A sad malo sudara fantazije i realnog.

Drifters - Razne osobe povezane sa ratovanjem zaglave u nekom fantazijskom okruzenju, a pored njih su tu i tragicni pojedinci naseg sveta koji su opeceni zestoko od svojeg naroda i bore se na strani Crnog Kralja. Hellsingov autor je pisac tako da ocekujte tonu brutalnog rokanja.

Gate - Thus the JSDF Fought There - Pisac je neki ultra desnicar pa prica po nekima pati od tog teskog stava, ali ja nesto ne primecujem to preterano. Prica pocinje kada jedno ambiciozno kraljevstvo odluci da napadne kroz portal - Kapiju centar Tokija, sa mesnim stitom orkova koji idu ispred pesadije i konjanika. Glavni lik je nalik Tayloru iz Neodgovornog Kapetana Taylora, samo zamenite zastareli brod sa izvidjackom jedinicom. Jedna od napaljenickih scena je kada vodja helikopterskog jurisa opremi helikoptere da pustaju "Ride of the Valkyries" u fazonu Apokalipse sada.

14. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    nasao sam je,manga se zove SOIL

15. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Šta je ovo, zašto ovo postoji i zbog čega ne bismo ponovo bombardovali Japan?

http://en.wikipedia.org/wiki/Love_Pistols

16. vix

vix SHIROHIGEEEEE

459
    51
    28
    ^ Brate to je za žene ko i Twilight.

... nalevo krug, dupe na jug...

17. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    ^
    Razlika u reakciji na Yuri i Yaoi me razbija od smeha, evo pre neki dan se 4chan razbio od reakcije kada je najavljeno da ce KyoAni da animira neki yaoi materijal, neki plivacki klub pun lepih decaka ili nesto tako, nasmejali su me.

Kao sto Vix kaze, ignorisi i iskuliraj, ovo nije za nas, ovo nije za nas.

Oporavi se zdravim kuvanjem http://www.mangahere.com/manga/shokugeki_no_soma/

18. Kalja96

Kalja96 New Member

59
    0
    0
    Ma sve je do jaja ali je Naruto Naruto to jedino citam sada.

19. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
  20. Roronoa Zoro

2,923
    198
    63
    pričamo o manga-ma, a ne o anime-u

ujedno to jedna od najgorih "kompilacija" koje sam imao prilike da vidim

21. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    ^ Cek, prva slika Steampunk - Gundam? :D Dalje nisam gledao :D

Inace, mislim da sam dao moj MAL na starom forumu, slabo nesto citam mange u poslednje vreme, mrzi me. Vecinu mangi sacekam da izadje mLogo chaptera, ako ne svi, pa tek onda uzmem da citam u cugu.

MList

22. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Au fak, žurim pa ne gledam - izvinjavam se za wrong thred.

EDIT:

Zašto nema ista tema ali za anime?

23. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,128
    402
    83
    http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=18039.0

Lepa vest za ljubitelej mange, nadam se da ce dobro proci u Srbiji.

24. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    Au, Uzumaki. A taman sam čekao hardback od Viza koji samo što nije. One Piece se podrazumeva. Baš da vidim kako će prevesti napade, stilove, itd.

25. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,128
    402
    83
    Au, Uzumaki. A taman sam čekao hardback od Viza koji samo što nije. One Piece se podrazumeva. Baš da vidim kako će prevesti napade, stilove, itd.

Da, prevod bi mogao da bude problem. Mislim da ni Ameri nisu dirali nazive napada, pa valjda ni ovi nasi nece.

26. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Bilo bi dobro kad bi izbacivali i sa engleskim prevodom pored srpskog.

27. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Pa postoje vec izdanja na engleskom, a tu je i pitanje prava izdavanja na engleskom.

Odusevio bih se ako im prevod bude u fazonu nasih zajebantskih stripova, bez nekih ubitacnih pokusaja da se prevedu stvari da bude sto odbojnije.

@Black Waltz
    Imamo po sezonama za anime, pojedinacno za zavrsene (cele ili sezone), ovo je za manje poznate manga naslove na koje je neko naisao, kao i blago komentarisanje pod spojlerima i slicno.

28. dsst

dsst fdggg

3,741
    884
    113
    procitao sam pre neki dan Tekkon Kinkreet : Black & White, preeeedivna (zenski rod?) manga, mada po stilu crteza dosta drugacija od opstepoznatog standarda za manga stripove. ali manga nonetheless, ima predivnu atmosferu, predivnu pricu o prijateljstvu dva deteta, i malo dublje o univerzalnom dualizmu i ravnotezi, sto je meni licno omiljeni motiv za umetnicka dela, kao i za razmisljanje. sve u svemu velika preporuka, kao i naravno za anime istog imena, jebeno remek delo savremene animacije - dizajn, animacija, prica, sve je na mestu.

narucio sam sa bookdepository-ja GoGo Monster, od istog autora pa cekam to. koliko razumem, prica o odrastanju, takodje o prijateljstvu, o masti. ne znam, verovatno ce mi goditi.

a posle kad skupim pare opet, planiram da narucim zbirku "Ax: Alternative Manga", deluje bas obecavajuce.

izgleda da mi ne lezi preterano standardna manga, ali ove cudnjikave alternativne su mi bas po meri. kao sto mi ne lezi standardni anime ali su mi ghiblijevi filmovi ipak omiljeni u svetu animacije.

29. voja87

voja87 Well-Known Member

10,287
    1,892
    113
    u poslednje vreme sam procitao dosta stvari od junji itoa. pored toga citam old boy, izlazi ovaj remake pa da vidim kakva je manga i izgleda da se dosta razlikuje, dva glavna obrta iz filma verovatno nece ni biti

30. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    ^
    Obozhavam tog lika (Junji Ito)
    Svaku mangu koju sam nashao od njega, sam morao da chitam. Jedino mi onaj Cat Diary i nije neshto special.
    Uzumaki se definitivno uzima!

31. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    procitao sam pre neki dan Tekkon Kinkreet : Black & White, preeeedivna (zenski rod?) manga, mada po stilu crteza dosta drugacija od opstepoznatog standarda za manga stripove. ali manga nonetheless, ima predivnu atmosferu, predivnu pricu o prijateljstvu dva deteta, i malo dublje o univerzalnom dualizmu i ravnotezi, sto je meni licno omiljeni motiv za umetnicka dela, kao i za razmisljanje. sve u svemu velika preporuka, kao i naravno za anime istog imena, jebeno remek delo savremene animacije - dizajn, animacija, prica, sve je na mestu.

narucio sam sa bookdepository-ja GoGo Monster, od istog autora pa cekam to. koliko razumem, prica o odrastanju, takodje o prijateljstvu, o masti. ne znam, verovatno ce mi goditi.

a posle kad skupim pare opet, planiram da narucim zbirku "Ax: Alternative Manga", deluje bas obecavajuce.

izgleda da mi ne lezi preterano standardna manga, ali ove cudnjikave alternativne su mi bas po meri. kao sto mi ne lezi standardni anime ali su mi ghiblijevi filmovi ipak omiljeni u svetu animacije.

Meni je Taiyo omiljeni mangaka. Imam na polici Black n White, Gogo Monster i Blue Spring. Nadam se da će se pojaviti Takemitsu Zamurai i N0. 5 na bookdepositoryu, pročitao sam skenove i super su. Sken Ax kolekcije sam jurio dosta vremena, bezuspešno. Ako ti se već sviđa malo alternativnija manga overi ovaj blog http://www.samehat.com/ . A što se animea tiče Studio 4C ima super stvari.

32. daemonkiller92

daemonkiller92 New Member

24
    5
    3
    Slabo citam mange, jedino sto citam trenutno je Naruto, vise da bi video da li cu docekati da se zavrsi, Fairy Tail, koji mi je mnogo dobar zbog likova, i Abnormal-kei Joshi, manga koja me je odusevila i svaki dan se nadam da ce se pojaviti novi broj, mada vec 2-3 meseca nema nista

33. dsst

dsst fdggg

3,741
    884
    113

Meni je Taiyo omiljeni mangaka. Imam na polici Black n White, Gogo Monster i Blue Spring. Nadam se da će se pojaviti Takemitsu Zamurai i N0. 5 na bookdepositoryu, pročitao sam skenove i super su. Sken Ax kolekcije sam jurio dosta vremena, bezuspešno. Ako ti se već sviđa malo alternativnija manga overi ovaj blog http://www.samehat.com/ . A što se animea tiče Studio 4C ima super stvari.

sry sto sad odgovaram,
    od svega sto sam video moram priznati da je i meni Taiyo omiljeni (jeste da nisam mnogo video, ali i dalje)
    stigao mi je GoGo Monster, odusevljen sam jako divno izdanje i manga : 3
    juricu i ja No. 5, cudno mi je da ga jos nema : / a deluje bas fino. nisam siguran koliko me interesuje Blue Spring zbog tematike, valja ?
    na BD sam video da ima i Sunny Vol. 1 jesi citao to mozda ?

koje jos mange volis, ako ti je Taiyo omiljeni sigurno bi se naslo jos nesto sto bi mi se dopalo, (posebno sa estetske strane)

i hvala za blog, odlican

34. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Ken Akamatsu je krenuo sa njegovom zadnjom serijom, UQ Holder
    http://readms.com/r/uq_holder/1/2026/1

Prica se odvija verovatno u prvoj vremenskoj liniji spomenutoj u epilogu Negima serijala, ali je to samo pretpostavka obzirom na svo ovo izvrtanje kroz vreme i prostor.

Uglavnom, glavni lik ove serije je Touta Konoe, Konokin unuk, koji zivi sa Evom, samo sto ona sad koristi ime Yukihime, posto i dalje ima 600 miliona poternicu, ili je ubola novu poternicu u medjuvremenu.

Dosta zanimljivih stvari je prozeto kroz uvod, kao skupi implanti za koriscenje magije, veoma ocigledan potencijal za zloupotrebu istih i da ce biti dosta akcije od samog pocetka.

Inace malo informacija o Toutinoj porodici
    Negi mu je deda, a izgleda da njegova baka nije bila jedina koja ga se dohvatila za ovo, bilo bi pravedno da ga se dohvatila za to i njena zena, a izgleda da je u totalu imao 87 sinova :D.

35. YOTH

YOTH Well-Known Member

559
    386
    63
    http://www.mangaupdates.com/series.html?id=63043
    http://mangafox.me/manga/kangoku_gakuen/
    Evo od mene preporuka za jednu ecchi komediju.Ne dajte da vas odbije kolicina fan service-a i to sto prevode sporo.

36. Roronoa Zoro

2,923
    198
    63
    dobra je manga, pratim je (mda pauzirao sam je i čekam da se nakupi materijal)

37. CooLa

CooLa Mankind Divided Staff Member Administrator

269
    20
    18
  38. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ne znam dal je bila ova vest:
    http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/402960/Hajao-Mijazaki-napusta-svet-filma

Mene je bas pogodila. Vec odavno se prica o losim finansijama Gibli studija tako da je mozda i to pokrenulo ideju o penzionisanju, al bas sam se smorio kad sam ovo procitao.

39. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,043
    1,336
    113
    pa zašto mijazaki mora da se povuče, pored tolikog krša, baš on, koji je savršen režiser :(

40. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Odavno gura sina kao zamenu al su rezultati vilsmitoliki. Al mislim da je problem u finansijama :(

41. voja87

voja87 Well-Known Member

10,287
    1,892
    113
    covek ima 72 godine sto da ne. Tales from Earthsea definitivno nije na nekom ghibli nivou ali opet ok filmic

42. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Sora no Otoshimono se zavrsio. Suu je definitivno ubacio sve kljucne stvari jos u prvom izdanju.

Bozicni kolac FTW!!

43. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Rosario and Vampire II zavrsio, ko zna, mozda drmnu i deo III jednog lepog dana.

The World God Only Knows se takodje zavrsio, kraj je bio prilicno dobar, moze se reci i odlican zato sto je Keima odlucio da pikira "glavnu" devojku u "igri".

44. Maxa

Maxa opsa!

9,631
    2,861
    113
    pročitao za vikend manga adaptaciju All you need is kill. preciznije adaptaciju light novele po kojoj je snimljen i Edge of Tomorrow.

drugačije od filma, ima boljih segmenata, a i slabijih, ali sve u svemu jako zanimljiv naslov vredan čitanja (ima 17 chaptera, tako da može da se preleti za sat, dva). ako vam se svideo film, ovo ne treba propustiti, imo.

45. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Oklopi su mocniji, kao i psiholosko stanje Keijija i Rite, da ne mada su Mimici bolje prikazani u filmu.

Da ne spominjem da je u filmu ono smaranje sa pocetkom kruga gledati, Keijijev pocetak kruga je daleko normalniji, i dovodi do realnijih scena sto se tice njegovog mentalnog stanja u prvim krugovima.

46. Maxa

Maxa opsa!

9,631
    2,861
    113
    pa ne bih se baš složio, oba dela su za sebe odlična, i oba imaju svojih vrlina i mana koje karakterišu zapadno/istočno pripovedanje.
    ne bih mogao da kažem da mi je manga bolja, neki delovi priče su čak jako ubrzani pa postoje i manje rupe u priči.

47. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Celi uvod gde Nikolas Keiji zavrsi kao visi cin usred ratne zone kao neki slinavac koji nema milisekunde treninga u egzoskeletima mi je odurniji od Keijija koji je slinavac i jedan od mnogih u treningu na doticnim egzoskeletima.

Morao bih da procitam novelu za pun pisani dozivljaj doduse.

Naravno, film zato ima egzoskelete sa 4 mehanicka uda koje piloti mogu nezavisno da kontrolisu rucno i usred brze i lude borbe, koji su takodje gotovo bez ikakve zastite za pilota.

Inace, Claymore se zavrsio izgleda, trebao bih da nastavim tamo gde sam stao i preletim do kraja.

Tokyo Ghoul isto, mada je autor ovoga najavio neki novi projekat uskoro, pa se ljudi zagrevaju za neki nastavak, mada ko zna, mozda odvali nesto novo.

Naruto ima jos 5 poglavlja pa i on zavrsava, sa dodatnim filmom koji je postavljen posle kraja manga price :D.

48. Maxa

Maxa opsa!

9,631
    2,861
    113
    odlična je uvodna priča za eot, za sve drugačije egzibicije tomica je malo prestar. takođe egzoskeleti, ako ništa, realnije su predstavljeni u odnosu na flashy japanski counterpart koji ni za milion godina ne bi mogao da supportuje one džinovske sekire (plain physics bruh).

49. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,775
    83
    48
    Pa nije li cela poenta pogonskog egzoskeleta/oklopa da opremi vojnika sa tonom zastite, oruzja, opcija, efektivno ih praveci hodajucim tenkovima :D.

One sekirice su svega 200-300 kila, sta je to u odnosu na koriscenju 2 automobila odjednom i slicnim forama.

50. Maxa

Maxa opsa!

9,631
    2,861
    113
    jeste, a ono japansko izgleda manje uverljivo :)

a za sekiricu čini mi se da je negde navedeno da je teška 2 tone...

Share This Page