1. powered by Surfing Waves

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Discussion in 'PlayStation 3' started by Blue, Jul 19, 2011.

1. Blue

Blue ....................

12,221
    963
    113

Developer: Kojima productions
    Release: 12.06.2012

http://www.youtube.com/watch?v=P6V0JDyHoAU

Skoro sam prešao ovo i igra me je oduvala, za sad najbolje što sam igrao
    na PS3, imao sam extremno visoka očekivanja i u potpunosti su ispunjena. Metal Gear 1 reference su mi bila posebna poslastica u igri.

2. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Dio koji su mnogi proglasili za najgori u serijalu, iako ja ne mislim tako. Ima toliko epskih momenata da se sav najezim kad se sjetim. Act 4 je nesto najbolje sto sam vidio u igrama ikad!

3. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,655
    1,773
    113
    Najgori MGS.
    Kojima se bukvalno pos*ao po celom serijalu :).

4. Blue

12,221
    963
    113
    Pa sad, jeste bilo nisko udarati na MGS 1 nostalgiju.

5. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,413
    3,400
    113
    Fantasticna igra, ne verujem da sam je samo jednom presao :) Moracu da ponovim, ovoga puta na HDTV-u sa 5.1. Mislim da me je od replay-a odbilo ono vecno instaliranje svakog stage-a, sto je i najveca mana u igri.

6. Blue

12,221
    963
    113
    Meni u MGS nije dosadan ni loading screen. :)

7. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,738
    425
    83
    Celu jednu nedelju sam posvetio ovoj igri. Ima par momenata i obracuna koji su fantasticni,recimo oni vukovi u onom snegu su zaista jezivi...ali opet ne znam..cela ta produkcija igre po sistemu : "vise gledas nego sto igras" me smara.

8. Blue

12,221
    963
    113
    Poslednja borba sa Liquidom, trenutak kada se on i snake međusobno ubrizgaju i pojavi se MGS1 style health bar me je oduševio.

9. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Nije ni meni dosadan al recimo da hoces nekome da pokazes po 5 minuta svaki chapter, presao si igru imas save fajlove iz svakog.... Znas li koliko bi to potrajalo? :) Bar sat vremena jer se svaki chapter instalira na HDD po 10-15 min

10. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,560
    130
    63
    Dobar je film... Ovaj mislim igra. :)
    Šalu na stranu, meni je MGS4 odličan i ne znam čemu takvi ostrašćeni komentar, ali 'ajde. Naravno definitivno imam druge favorite u serijalu, ali daleko od toga da je zbog toga MGS4 manje bitan.

11. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,636
    79
    48
    Zabavna igra sa previše animacija i crappy endingom. Nije loša ali ni blizu prvog dela ili trećeg.

12. Blue

12,221
    963
    113
    Pa sam ending je malo crappy, ali je odlično što je na kraju objašnjena još tona stvari.

Bezveze je što igra nekoliko puta priprema igrača da će snake da umre pa na kraju ispadne happy ending.

13. voja87

voja87 Well-Known Member

12,536
    3,102
    113
    meni je cetvorka bila super, moglo je bolje al nema veze, bolja od dvojke i pored preteranog nepotrebnog zakomlokavanja i jos nekih gluposti, mislim jbg morali su da nastave pricu na dvojku nekako. jeste da udara na nostalgiju i to je kod mene samo tako palilo, ja sam ostario i snake isto, samo postoje neki problemi u tom poznatom poglavlju, promenili su neke delove u prostorijama ( gde je psx ) i umesto da stave original glasove oni su stavili iz remake-a....

14. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Cetvorka je totalno igra za MGS fanove, fan service do kraja, zatvaranje price i svih loose endova + happy end na kraju, sta ste vise hteli? :) Ali ovako kao standalone game mislim da je MGS3 i dalje najbolje iskustvo overall, najkompletnija igra kao igra. Kec je legendaran ali old school a dvojka isuvise random i organicena.

15. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Cetvorka je totalno igra za MGS fanove, fan service do kraja, zatvaranje price i svih loose endova + happy end na kraju, sta ste vise hteli? :) Ali ovako kao standalone game mislim da je MGS3 i dalje najbolje iskustvo overall, najkompletnija igra kao igra. Kec je legendaran ali old school a dvojka isuvise random i organicena.

QFT!

16. shin-boyan

5,655
    1,773
    113

Za mene to nikako nije bio fan service, vec ocajan zavrsetak omiljenog mi serijala.
    Kada se samo setim sa koliko sam iscekivanja od 2001. cekao da vidim na koji nacin ce Kojima da se izvuce iz onoga sto je zakuvao u MGS2.
    I onda dobijem ... ono :mad:.
    Igra kao igra je ok, presao sam je 3 puta, ali nikako nije zadovoljila (prevelika) ocekivanja.

17. grunt

grunt Celeb Freak

17,576
    3,712
    113
    Damn kakva igra !!!!

Konacno sam seo (hvala PC-u sto si jebeno crknuo lol) i za ova 3 dana sam je presao, pravo uzivanje, pogotovo sto nema ucitavanja/instaliranja sada :D

Neke scene i dan danas izgledaju prejako na PS3, a muzika MUZIKA IZUVA !!! Cela produkcija, gomila fora na sve strane, ama samo Kojima ovako nesto moze da napravi.

FUCK kako mi se sada igra novi MGS, morace Revengance da posluzi u medju vremenu :D

Goro Manjina likes this.
  18. zdravkelja

zdravkelja Member

9,726
    2,207
    113
    Uh, ima ravno godinu dana da sam je kupio. Presao Act 1 i vise je nisam upalio, skuplja prasinu. Uopste me nije povuklo, ali priznacu da sam pomalo pricu zaboravio. Odigracu je jednom sigurno, ali kad... Mislim da cu HD kolekciju uzeti, da predjem prethodne igre jos jednom da refreshujem pricu pa da udjem u MGS4 kako treba.

19. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,760
    3,846
    113
    Damn kakva igra !!!!

Konacno sam seo (hvala PC-u sto si jebeno crknuo lol) i za ova 3 dana sam je presao, pravo uzivanje, pogotovo sto nema ucitavanja/instaliranja sada :D

Neke scene i dan danas izgledaju prejako na PS3, a muzika MUZIKA IZUVA !!! Cela produkcija, gomila fora na sve strane, ama samo Kojima ovako nesto moze da napravi.

FUCK kako mi se sada igra novi MGS, morace Revengance da posluzi u medju vremenu :D

MGS4 je masterpiece, jako sam uzivao dok sam je nedavno prvi put prelazio. Bas je ono kojimin "swansong", u igru je ubacio sve sto je mogao i odgovorio na sva pitanja. Neke scene su neverovatno epic.

Jedva cekam da vidim kako ce ispasti Ground Zeroes. Ali u medjuvremenu, tu je Revengeance da nas opusti sa mindless akcijom.

Goro Manjina likes this.
  20. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Ja sam MGS4 presao istog dana kad je izasao i posle se vracao samo kad sam nekome pokazivao igru... Nisam je igrao milion puta kao MGS1,2 i 3... One instalacije su bile razlog verovatno.

21. shin-boyan

5,655
    1,773
    113
    Presao Act 1 i vise je nisam upalio, skuplja prasinu. Uopste me nije povuklo, ali priznacu da sam pomalo pricu zaboravio.

Tek ti se ostatak onda nece svideti. Act 1 je najbolji deo igre.

Bas je ono kojimin "swansong", u igru je ubacio sve sto je mogao i odgovorio na sva pitanja.

Bas to i jeste problem.

Jedva cekam da vidim kako ce ispasti Ground Zeroes.

I ja. Posle MGS4 i Peace Walkera od price vise ne ocekujem nista.
    Ali zato ocekujem vrhunski gameplay.

22. voja87

voja87 Well-Known Member

12,536
    3,102
    113
    moze prica da bude odlicna, desava se u proslosti tako da nece biti nekih gluposti koje su krenuli jos sa dvojkom

23. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    I dalje cekam na igru u kojoj ce pokazati kako se skupila Fox Hound ekipa iz MGS1 sa Liquidom kao vodjom, kao i ranije trening Solid Snake-a od strane Big Boss-a i odlazak u Outer Heaven na MG1 misiju. Sam Kojima oce da napravi igru o Boss-u i njenim misijama pre MGS3.

Metal Gear itekako jos ima potencijala za dobre igre.

Goro Manjina likes this.
  24. Blue

12,221
    963
    113
    Imaće MGS uvek potencijala za nove igre samo su po meni ipak malo previše počeli da muzu serijal.

25. gruja

gruja I am God of War

6,456
    939
    113
    I god of war je realno izmuzen,osnovna trilogija ok i ghost of sparata i chains su dobre igre ,dal su potrebne to je vec nesto drugo ali ,cinjenica je da asentions po meni treba da zavrsi karijeru sa kratosom.

26. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Moja hijerarhija ode ovako: 3, 1, 4. Cetvorka je daleko od lose igre, ali po mojim kriterijumima ima premalo akcije i previse codec/cinematica. U prethodnim delovima su tu i tamo uspevali da balansiraju sa tim, ovde su se totalno pogubili. Ukoliko isecemo "film" iz igre, dobijamo sta?! Nadam se da Ground Zerors ispraviti sve nedostatke prethodnika.

27. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Peace Walker je odlicna igra btw, da su ga od pocetka radili za konzole sa boljom grafikom od PSP-a bio bi even more epic.

28. Zico

Zico Member

376
    1
    18
    Evo, i ja bas ponovo prelazim MGS4, zadnji put sam ga igrao davne 2009-e... U svakom slucaju odlicna igra, ali nema niti je imao taj impact na mene kao prve 3 igre.

Takodje, barem meni, dobar deo gameplaya i upravljanje Snakeom mi se danas cini malo zastarelim, prevazidjenim i sputanim. Ipak je vec proslo mnogo godina kako je prvi put uveden taj gameplay. Danas mi deluje dosta ogranicavajuce, sporo.

29. grunt

grunt Celeb Freak

17,576
    3,712
    113
    Meni je prica bila skroz odgovarajuca, nisam neki zagrizeni MGS fan tako da mi je bas prijalo sto su mi pojasnili sve.
    Takodje kolicina cut scena mi je bila bas taman, ne treba ih biti manje mozda samo da su gameplay sekvence duze.
    A jedina zamerka je sto kaze Zico, kontrole, veoma su ogranicavajuce i stvarno sam se par puta grcio od nerviranja sto neke proste akcije nemogu da odradim :D Al dobro sredice to do sledeceg nastavka.

30. shin-boyan

5,655
    1,773
    113
    Ako su vam kontrole u MGS4 lose, niposto nemojte ponovo igrati MGS3.

31. grunt

grunt Celeb Freak

17,576
    3,712
    113
    Presao sam ga na ps2 nemam namere da se vracam nazad :D

32. TheNick

22,413
    3,400
    113
    Da, umeju da budu frustrirajuce MGS4 nisam igrao od 2008. ali Peace Walkera sam skoro presao na Xboxu i podsetio sam se MGS3 like kontrola... po meni je sistem ok i unique sto je cool, ne treba svaka 3rd person igra da bude Gears of War... ali pokreti su PRESPORI posebno nervira to sto su protivnici a posebno bossevi milion puta brzi, pokretljiviji i agilniji... dok ti stanes, izvuces meni, equipujes oruzije, uradis reload pregazice te 3 puta. To je zbog toga sto ceo sistem od pocetka nije ni pravljen za akciju vec za spori promisljeni stealth... ali kad dodje do akcije i bossa onda sistem puca po savovima.

33. grunt

grunt Celeb Freak

17,576
    3,712
    113
    Pa da, za stealth je skroz OK, al nedo bog da te skontaju i da su brojcano jasniji kada treba da bezis pa pocnes da se zaglavljujes i bagujes na terenu :D A jos npr kada te u 4ci napadaju ona mala govna sa rukama pa krenu da te saplicu i ti da se saplices o njih nastane komedija :D

34. gruja

gruja I am God of War

6,456
    939
    113
    Znaci kec protiv psihomantisa sa onom forom za 2 port jojpad je najbolja fora u bilo kojoj igri, moj drugar je cupao kosu kada smo ga 90ih prelazili zajedno mgs1 i na kraju ga moj brat od 7 god predje, poludeo je :D

35. voja87

voja87 Well-Known Member

12,536
    3,102
    113
    uzeo ponovo da predjem mgs4 tj pravim pauzu do novog ratcheta. tako nabasam na jedno iznenadjenje u trecoj misiji, gde treba da se prati onaj lik, prvo sam mislio da mis e ucinilo ali u parku se nalazi misteriozan voajer:) ne moze da se upuca, kad dodjem do njega spontano nestane, samo iz daljine moze da se uslika...eto nesto novo i u ovom pa verovatno petom prelasku
    edit: heh izgleda da nije samo u parku

http://www.youtube.com/watch?v=buhcQVDPpTs

36. Blue

12,221
    963
    113
    Interesantno, mogao bih i ja uskoro opet da pređem četvorku.

37. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,280
    207
    63
    Ja sam vec tri puta presao MGS4.

Lomim se jos jednom ali ovaj put u full ninja mode-u.

38. voja87

voja87 Well-Known Member

12,536
    3,102
    113
    sa stealthom nema problema, samo ja nosim masku mladog snejka tako da stealth ne radi jbg

39. voja87

voja87 Well-Known Member

12,536
    3,102
    113
    i zavrsio mgs4, pored nekih gluposti opet neverovatno jak kraj, inace ona velika instalacija stvarno poboljsava iskustvo, igra ne deluje kao da je podeljena u delove
    ps: medju onim titulama na kraju videh big boss titulu, kako sam to ranije uspeo nemam pojma xd

Goro Manjina likes this.
  40. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    Preshao sam i ja igru :)
    Dakle... odushevljen sam.
    Udara na nostalgiju samo tako, al' nije mi smetalo, feels everywhere.
    Poslednja bitka je neshto nenadjebivo. Muzika u celoj igri je odlichna, kontao sam da tje me zamarati dugachki cinematici, al' nisu, jedino shto mi je malko smetalo su bossovi, nekako se nisam mnogo vezao za njih kao za one u prethodnim MGS.
    Sve u svemu, ovo tju obrnuti josh par puta, definitivno, shto jer mi je gameplay odlichan, shto zbog easter eggova.
    Borba sa onom Mantis ribom je odlichna, bash sam uzhivao.
    Eh, da... jebeni Vamp... GOD DAMN IT koliko sam se muchio dok nisam skapirao u chemu je fora, Drebin je bio sretjan shto sam ga cimao da mi shalje ammo :lol:
    Otkrio sam foru tako shto sam uzeo manual od igre i razgledao shta ima i video kod CQC dela da spominju taj predmet i gledam "ma kad se to koristi na nekome drugome?" i samo je bilo "aham... mozhda SADA?" :lol

Ono, 19 sati mi je trebalo da odigram, i moram retji da sam uzhivao od pochetka do kraja. Definitivno odlichan pochetak igranja na PS3 :3

41. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    Udara na nostalgiju neverovatno. Fantasticna igra, odlican vizuelni stil, lude Kojima zajebancije, najjaca scena veridbe svih vremena i odlican kraj za Solid Snake-a. :D

Za 4-5 dana na PC stize najzad i
    http://www.youtube.com/watch?v=_yR2g6GkJJU

Preorder je spreman, preload cu pokrenuti za par dana. Cant wait! :D

42. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    ^
    meni je slab PC za tu igru, kontam da tju to morati na PS3 =)

43. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,415
    2,694
    113
    Ako hoćeš poslaću ti disk, ali da nema ogrebotine posle :p

44. voja87

voja87 Well-Known Member

12,536
    3,102
    113
    @diehard
    bas ta veridba je verovatno najglupulji deo igre
    snake ide prakticnu u svoju smrt, meryl kaze sad ja tebi cuvam ledja, ja ocu da zaplacem, on ode....i onda ta sugava scena sa onim bilmezom, dok se oni ljubakaju snake se ziv kuva blah gluposti. samo vencanje na kraju je super ali izbor mladozenje i ceo taj razvoj pre vencanja bi samo tako iabacio iz igre

45. TheNick

22,413
    3,400
    113
    ^
    meni je slab PC za tu igru, kontam da tju to morati na PS3 =)

MG Rising radi fantasticno na PS3 i X360 tako da ne propustas nista spec sto ne igras na PC-u gde tek treba da se pojavi i pitanje je kako ce biti optimizovano za krsh kompove.

46. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    Revengeanec PC sysreq je skroz OK. 560Ti/Radeon6870 su dovoljni za 1080p/60 sve na max [3 year old hardware], sa grafickim podesavanjima koji su bolji od konzolnih [texture, senke, broj objekata na ekranu, sporiji fade away slomljenih objekata...].

Ko je kupio svez hardware, imace 200 fps. :D

47. Ratanook

Ratanook Active Member

418
    101
    43
    Poruka od pre neko veče. Kad počnem da igram MGS prosto zaboravim na vreme.

Goro Manjina likes this.
  48. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    :) Kojima pazi na nase zdravlje.

49. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,569
    113
    Ako hoćeš poslaću ti disk, ali da nema ogrebotine posle :p

Jedino ako ga konzola izgrebe ;)
    Hvala, igram sada Timemasterov Uncharted, al' javitju ti se.

50. Ratanook

Ratanook Active Member

418
    101
    43
    Povratak na Shadow Moses - jedan od najemotivnijih trenutaka koji sam doživeo u igrama. Prosto fenomenalno!

Goro Manjina likes this.

Share This Page