1. powered by Surfing Waves

Metal Gear Solid HD Collection [Legacy collection 9. jul]

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by Vampir, Jul 15, 2011.

1. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Metal Gear Solid HD Collection Wiki

Developer(s) Konami
    Publisher(s) Konami
    Platform(s) PlayStation 3, Xbox 360
    Release date(s) JAP/EU/US November 2011
    Genre(s) Stealth action
    Mode(s) Single-player

Metal Gear Solid: HD Collection is an upcoming HD re-release of Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, and Metal Gear Solid: Peace Walker for the PlayStation 3 and Xbox 360. The games have been remastered in 1080p by Bluepoint Games, the same company that produced the God of War Collection and the Ico & Shadow of the Colossus Collection. It has also been confirmed that the version of Metal Gear Solid 3 in the collection is the Subsistence version.[2] However, it is unknown if it will contain the features originally on the second disc such as Metal Gear and Metal Gear 2: Solid Snake. In Japan, the PS3 version of the game will also include a product code for downloading the Game Archives version of the original Metal Gear Solid instead of Metal Gear Solid: Peace Walker.[3] Both Metal Gear Solid 2 and 3 will run at 60fps.

http://www.youtube.com/watch?v=YMxt5GHfFFk&feature=related

Jedva cekam da igram MGS3 u HD na xbox controlleru :D[hr]
    Evo mala komparacija

PS2:

PS3/Xbox360:

2. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Jos ne mogu da pojmim da ovo izlazi i za X360 al ajde...uzimam prvog dana cim izadje, za ps3 naravno.

3. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    4
    18
    Posto sam odigrao samo 4. deo i ostao zapanjen jedva cekam ovo. Datum izlaska je datum mog povratka na OFW :)

Goro Manjina likes this.
  4. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Onda obavezno odigraj prvi dio (uzmi preko psn-a ili na PC-u ) prije ove kolekcije, da ne kvaris gust ;)

5. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Evo kako ide timeline MGS serijala

6. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    4
    18
    Hocu sigurno :)

7. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Ja se jos nadam (al uzaludno) da ce Kojima odraditi remake Metal Gear-a 1 i 2, to bi bilo niceeeee :)

8. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,760
    3,846
    113
    Remake dvojke, nema sanse. Remake keca sa slightly better visualsima... maybe.

9. Blue

Blue ....................

12,221
    963
    113
    Jedini razlog što preskačem Peace Walker na PSP-u je to što ću moći da ga igram u HD-u.

Gde su Metal Gear za GBC i Acid u Timeline-u?

Metal Gear za GBC bi trebao da je 2012.

10. Krompir

Krompir Active Member

598
    78
    28
    Pretpostavljam da ću nabaviti ovu kolekciju, ali mi je krivo što nisu ubacili GameCube verziju MGS.....

11. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

779
    240
    43
    Jos ne mogu da pojmim da ovo izlazi i za X360 al ajde...

Zasto? Nekoliko MGS igara je izaslo na Microsoftovim sistemima, Metal Gear Solid 1 je izasao za PC, MGS2 za XBOX 1, a Rising ce izaci za 360. Da ne pominjem stare igre za MSX, NES, GB i rimejk za Game Cube. Metal Gear nije Playstation ekskluziva...

Gde su Metal Gear za GBC i Acid u Timeline-u?

Ti spinofovi ne pripadaju Metal Gear kanonu.

12. Stanisinjo

6,156
    217
    63

Zasto? Nekoliko MGS igara je izaslo na Microsoftovim sistemima, Metal Gear Solid 1 je izasao za PC, MGS2 za XBOX 1, a Rising ce izaci za 360. Da ne pominjem stare igre za MSX, NES, GB i rimejk za Game Cube. Metal Gear nije Playstation ekskluziva...
    U pravu si, jedinica je izasla za pc ali par godina poslije ps verzije koliko se sjecam, isto tako dvojka na xbox. Ovaj Rising nekako jos uvijek ne mogu da dozivim kao MG igru. Ima to sto kazes logike, al ipak kad se sjetim da sam zbog prvog dijela kupio ps1, zbog dvojke ps2 i zbog cetvorke ps3, jer su sve svojevremeno bile ps exkluzive, nekako taj serijal i dalje dozivljavam kao cisto ps exkluzivu.

13. gruja

gruja I am God of War

6,456
    939
    113
    Razmisljao sam i mozda i ja nabavim ovu hd kolekciju, samo trojku jos nisam odigrao i onaj peace walker.

14. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Remake dvojke, nema sanse. Remake keca sa slightly better visualsima... maybe.

Da naprave remake dvojke sa MSX-a to bi bila najbolja igra:D Skoro sam je opet malko cackao dok je drugar prelazio, kakva igra! Taj OST za dvojku je odlican.

15. Maxa

Maxa opsa!

11,260
    4,038
    113

zar nije i mgs2 izašao za PC? jedna od prvih dvd9 igara na pc-ju :D
    inače, veoma lepa vest. prešao sam prva tri solida, šta reći, osim vrh. taman ću obnoviti znanje sa ovim hd verzijama :)

16. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Zao mi je sto MGS 1 nece dobiti dostojnu HD reviziju. Twin Snakes po meni nije prava stvar. Razvojni tim je izjavio da PS Metal Gear ima jako mali broj poligona tako da je nemoguce napraviti HD iz toga. U prevodu, kao da treba da pravo novu igru. Steta!

17. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,166
    292
    83
    i Rising će izaći na PC-u. no nekad kupiću kutiju/sondžu pa ću odigrati i HD revizije

18. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Rising ce biti slag na torti sa ovim HD verzijama. Dobro je da nisam igrao Peace Walker tako da znam koju cu prvu igru igrati iz HD kolekcije:)

19. voja87

voja87 Well-Known Member

12,536
    3,102
    113
    Peace Walker, bio bi red da ga odigram, a i interesuje me kako ce izgledati tanker deo mgs-a 2, on i dan danas izgleda odlicno

20. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Tanker na dvojci i u opste mgs2 izgleda odlicno ali ovo ce ga dovesti do savrsenstva:) Ali reci kako ce onda mgs3 izgledati, ja ne znam igru na PS2 koja mi bolje izgleda od nje, to me recimo najvise interesuje kako ce izgledati a za igranje peace walker.

21. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Ja se razmisljam da l da igram Peace Walker-a sada na PSP-u ili da cekam ovaj HD collection. Kad izadje kolekcija, definitivno cu opet odigrati sva 4 glavna dijela odjednom, can't wait :bouncing:

22. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Nisam razmisljao o tome, ali verovatno si u pravu:D To ce biti zanimljiva sedmica. Treba odigrati sve delove i pri tome uzivati u HD "ambijentu":)

23. gruja

gruja I am God of War

6,456
    939
    113
    Dobro je da nisam igrao Peace Walker tako da znam koju cu prvu igru igrati iz HD kolekcije:)

Takodje :)

24. voja87

voja87 Well-Known Member

12,536
    3,102
    113
    Tanker na dvojci i u opste mgs2 izgleda odlicno ali ovo ce ga dovesti do savrsenstva:) Ali reci kako ce onda mgs3 izgledati, ja ne znam igru na PS2 koja mi bolje izgleda od nje, to me recimo najvise interesuje kako ce izgledati a za igranje peace walker.

mgs3 sam probao preko emulatora sa visom rezolucijom i prilicno se razocarao, koliko tu igru izvlaci obican tv/ mala rezolucija sve izgleda mnogo detaljno a realno nije

25. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Realno ja je nisam igrao na velikoj rezoluciji, taj tv gde mi je sony 2 nije neki ubica tako da to sto pricas ima smisla. Zato ce biti full kad ukljucim mgs3 na hdtv:D

26. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,655
    1,773
    113
    Ja se razmisljam da l da igram Peace Walker-a sada na PSP-u ili da cekam ovaj HD collection. Kad izadje kolekcija, definitivno cu opet odigrati sva 4 glavna dijela odjednom, can't wait :bouncing:

Uh, tesko pitanje.
    Dok sam igrao PW na PSP, sve vreme sam razmisljao kako bih voleo igru da igram na PS3.
    Medjutim, posto sam pogledao kako igra izgleda na GT, nisam vise siguran koliko je to dobra ideja.
    Jedina prednost je lakse upravljanje kamerom.
    Grafika zaista lose izgleda i ne deluje nista bolje od originala.
    Uz to su kontrole podjednako lose ... tako da vec vidim da ce biti dosta nerviranja.
    Jednostavno, preko nekih stvari sam mogao da predjem jer se radilo o handheld igri.

27. djurovski

djurovski New Member

319
    1
    0
    Neće mi smetati slabašna grafika Peace Walker-a kad u zamjenu dobijem bolje kontrole, prije svega bolju kameru, a i koop mi djeluje interesantan. To je zaista sjajna igra koja je bila ograničena PSP hardverom.
    Što se tiče keca, za njega imaju veće ambicije sem pukog uljepšavanja. Tako su bar rekli.

28. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,918
    1,921
    113
  29. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Oba dela na MSX-u su odlicna, verzija na NES-u je fail zato sto Metal Gear nije zadnji boss, vec neki komp:D Sto se tice dvojke sa MSX-a, to je jedna od najjacih oldschool igara, i kad bi nekom palo na pamet da odradi taj remake mislim da bi to bio cist win:)

30. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Sto se tice dvojke sa MSX-a, to je jedna od najjacih oldschool igara, i kad bi nekom palo na pamet da odradi taj remake mislim da bi to bio cist win:)

Slazem se, tome se jos uvijek potajno nadam :) Mada i ovako radujem me vijest da ce ubaciti prve dvije orginalne igre u kolekciju.

31. Omega

Omega N64 je đubre

15,706
    2,547
    113
    Hideo Kojima has taken to Twitter to announce that PSone game Metal Gear Solid is included in the Metal Gear Solid HD Collection.

Ali nazalost postoji problem - samo Japan dobiva MGS1 remake.

32. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    To nije mgs1 remake,nego downloadable ISO od Playstation 1 verzije igre. Sve PS3 konzole imaju softverski PS1 emulator u sebi.

33. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,918
    1,921
    113
    Metal Gear Solid Ultimate HD Collection will be sold exclusively at Zavvi, it has been revealed. The Ultimate HD Collection will only be released on the PS3 and contains additional content Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, a PSN code for the original Metal Gear Solid and five art cards. Only 4,000 copies will be available to purchase, each of which comes packaged in a numbered steelbook case. The collection also includes MGS3: Subsistence, MGS2, MGS: Peace Walker, MG1 and MG2. Metal Gear Solid Ultimate HD Collection will retail at £69.85 and is released on November 25, according to the Zavvi website.

Metal Gear Solid Ultimate HD Collection' exclusive to Zavvi

34. zdravkelja

zdravkelja Member

9,727
    2,207
    113
    I'm tempted :D

35. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Kao sto napisah na fb, for a true fan, it's worth every penny!

36. DieH@rd

31,760
    3,846
    113
    True fan would pay more.

37. zdravkelja

zdravkelja Member

9,727
    2,207
    113
    E sad ozbiljno, sta mislite koliko je bezbedno da narucim sto se tice carine? :)

38. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,918
    1,921
    113
    Rizično je, ali ako si true fan, onda je rizik deo kupovine!!!

39. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    @zdravkelja
    Brate, koliko puta drugar i ja smo ostali bez ploca i novca, ali i dalje redovno narucijem pa jbg, i to skoro uvek posalju ljudi sa sajta ili vrate novac ali nasi su teski debili.

40. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Nisu debili, oni su lopovi koji bi u normalnom sistemu gulili dugogodisnje zatvorske kazne ali je ovde kradja u posti i carini odavno legalizovana.

41. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    E sad ozbiljno, sta mislite koliko je bezbedno da narucim sto se tice carine? :)

Sa carinom ili bez, this shit will be mine somehow!

42. Mali Zmaj

Mali Zmaj Member

64
    0
    6
    Ovo se vec prodalo...
    http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/metal-gear-solid-ultimate-hd-collection-zavvi-world-exclusive/10532517.html

43. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Valjda ce biti jos dje da se uzme, koliko sam vidio oni ni ne salju ni za CG ni za Srbiju...

44. Mali Zmaj

Mali Zmaj Member

64
    0
    6
    Provereno znam da u Srbiju salju i da im je postarina besplatna.

45. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Moja greska, kada sam pravio nalog nisam vidio ni CG ni SRB, sada vidim da sam pogrijesio :( Dodjavola, ne mogu da vjerujem da je prosla igra jos u prvim danima preordera.

46. zdravkelja

zdravkelja Member

9,727
    2,207
    113
    Sad mi laknulo, sto vise ne moram da razmisljam da li da uzmem ili ne :D Ipak je bilo samo 4000 komada, mada nisam znao da ce staviti tako brzo preorder.
    A bilo je i pomalo skupo, ovako cu da uzmem za 35-40 funti isto to samo bez te kutije i sl. Kad bolje razmislim, ne znam zasto sam se i nalozio toliko za to, nikada se nisam lozio na te kolekcionarske stvari.

47. Mali Zmaj

Mali Zmaj Member

64
    0
    6
    Mislim da je sve planulo u roku od par sati...

48. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Moram da imam ovo pa makar i preko ebaya!

49. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Evo linka pa kupi dva komada, jedan meni da das jer sam ti nasao gde ima da se pazari :D
    http://www.ebay.com/itm/METAL-GEAR-SOLID-Ultimate-HD-Collection-Steelbook-NEW-/280727327947?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item415ca714cb

50. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Isuse :shocked: pa oni nisu normalni!

Share This Page