1. powered by Surfing Waves

Mobile phones general discussion

Discussion in 'Mobile gaming' started by Blue, Jul 14, 2011.

1. Blue

Blue ....................

11,343
    597
    113
    Pošto je dosta puta na starom forumu vođena diskusija oko toga koji fon može da pokrene koji emulator, šta je bolje za te pare, ovaj vs onaj, i bilo dosta zasebnih threadova koji se pretvore u general chat mislim da nam treba jedan ovakav thread na forumu.

2. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    dodaj igoritza always needed :)

3. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    Podrzavam.bolje da bude jedan tred u kom ce ljudi opisivati svoje utiske o pojedinim telefonima,nego da se stalno otvaraju teme sta da kupim

4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,615
    2,452
    113
    Moj N81 se lagano raspada, mozda i uzmem neki novi ove godine.

5. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Ja plniram da kupim neki Andoid telefon ove godine ali ima ih toliko puno sto neznam sta valja a sta ne.

6. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Moram reci da mi se bash svideo LG Optimus 7 [windows mobile 7 phone], a pogotovo cena - 200e. MS ima hq requirement pa je onda zagarantovano da ce svaki telefon raditi super.

7. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    neshto mi to jeftino zvuchi

8. zdravkelja

zdravkelja Member

8,386
    1,337
    113
    Ja plniram da kupim neki Andoid telefon ove godine ali ima ih toliko puno sto neznam sta valja a sta ne.

U kom rangu? :)

9. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    ^ best of the best :) Mene vuce onaj Samsungov oficijalni Google Nexus 2, jer je pure andoid bez nikakvih tema i najbze se update-uje.

10. zdravkelja

zdravkelja Member

8,386
    1,337
    113
    HTC Sensation ili Samsung Galaxy S2 sto se mene tice. Nije lako izabrati. :D

HTC ima S-LCD, 540x960 dok Samsung ima Super Amoled 480x800.. HTC zbog rez ima malo cistiju sliku. Vise ljudi preferira Amoled, ali meni to mnogo bljesti i nervira me. HTC je izgleda konacno ubacio normalnu kameru u telefon tako da su tu otprilike slicni, verovatno je Samsung i dalje nesto bolji. Ostale razlike procesor, nekad je jedan brzi, nekad drugi, onda Sence vs TouchWiz (Sence je i dalje neprikosnoven) i ostale vise kozmeticke razlike. Ako ti toliko treba pure android, oba telefona bi trebalo da mogu da se rootuju (ne znam 100% za Samsung, jos su relativno novi) pa posle sa njima mozes svasta.
    Ja bih HTC uzeo, zbog Sence-a, imam lepa iskustva sa HTC-om (Desire HD), a mozda malo preovladjuje i moja netrepeljivost prema Samsungu :D

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    lg optimus x2 ili 3d, zavisi shta vishe volish...tegru ili 3d :)

12. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Pošto mi voljeni W950 odlazi u penziju polako (touchscreen otkazao, gomila tastera ga sledi itd) moram da nađem neki telefon u cenovnom rangu od, recimo, 150-200€.

Gledao sam Nokiu N900 (da da, svestan sam nedostatka podrške, ali mi ne bi smetalo toliko). Sada vidim ovaj LG što je DieH@rd pomenuo i deluje sasvim solidno... i više nego solidno za te pare. Imate li još nekih preporuka? Bilo bi poželjno da telefon ima slider qwerty tastaturu (našao sam LGjev c900 7Q na internetu ali ga nešto slabo ima po ovdašnjim radnjama, kako vidim?).

13. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,726
    0
    36
    Mozda i ja uzmem neki Android skoro, ova moja Nokia 5800XM je zrela za penziju... Mislim, na njoj sve radi savrseno i i dalje je kao nova, ali ipak je Android buducnost! :D[hr]

HTC Sensation ili Samsung Galaxy S2 sto se mene tice. Nije lako izabrati. :D

HTC ima S-LCD, 540x960 dok Samsung ima Super Amoled 480x800.. HTC zbog rez ima malo cistiju sliku. Vise ljudi preferira Amoled, ali meni to mnogo bljesti i nervira me. HTC je izgleda konacno ubacio normalnu kameru u telefon tako da su tu otprilike slicni, verovatno je Samsung i dalje nesto bolji. Ostale razlike procesor, nekad je jedan brzi, nekad drugi, onda Sence vs TouchWiz (Sence je i dalje neprikosnoven) i ostale vise kozmeticke razlike. Ako ti toliko treba pure android, oba telefona bi trebalo da mogu da se rootuju (ne znam 100% za Samsung, jos su relativno novi) pa posle sa njima mozes svasta.
    Ja bih HTC uzeo, zbog Sence-a, imam lepa iskustva sa HTC-om (Desire HD), a mozda malo preovladjuje i moja netrepeljivost prema Samsungu :D

U jednom nasem domacem casopisu imas dosta opsirni uporedni test... Po meni, Galaxy wins! :D

14. zdravkelja

zdravkelja Member

8,386
    1,337
    113
    SK :D Al nije tako opsiran :D

15. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Sensation vs Galaxy = kvalitet izrade vs sve ostalo :)

16. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Sada vidim ovaj LG što je DieH@rd pomenuo i deluje sasvim solidno... i više nego solidno za te pare. Imate li još nekih preporuka?

Pogledaj dal ti se svidja onaj ZTE Blade sto je bio na oglasim na OldGLX-u. Dobar je fon, veoma customizable, a za 140e nemozes pogresiti.

17. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    true, odlichan fon. ja sam daj sad pldglx-ja prodao ali prati mobilni svet, bude ga chesto po oglasima

18. boombar

boombar New Member

297
    0
    0
    Ja razmisljam o tom Galaxy S 2, ali jedino mi kvalitet izrade ne uliva poverenje. Ima li neko taj fon ili zna nekog ko zna nekog... Koliko je otporan na padove i generalni misuse.

Btw, da li bi trebao uzeti zastitnu foliju za ekran?

19. zdravkelja

zdravkelja Member

8,386
    1,337
    113
    Kako za koji telefon. HTC ugradjuje tzv. guerilla glass. Skoro mi je fon pao sa metar i po visine na beton, pravo na ekran. Ekran bez ogrebotine, samo se onaj gumirani deo sa srane pri dnu malo izgulio.

20. milosm

milosm loony tune

1,028
    0
    0
    Ja razmisljam o tom Galaxy S 2, ali jedino mi kvalitet izrade ne uliva poverenje. Ima li neko taj fon ili zna nekog ko zna nekog... Koliko je otporan na padove i generalni misuse.

isti problem imam,dvoumim se da predjem sa 3gs na S2.

Folija obavezno,nije skupa kao i gumena obloga,sve zajedno je nesto manje od 1000

21. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    ja da imam para bi definitivno uzeo nesto od motorolinih androida,izbacili su brdo dobrih aparata

22. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    ^ja sam dugo merkao Droid/Milestone, ali cena mi ne odgovara, a i nekako mi više nije interesantan, što se dizajna tiče, kao pre.

Sada vidim ovaj LG što je DieH@rd pomenuo i deluje sasvim solidno... i više nego solidno za te pare. Imate li još nekih preporuka?

Pogledaj dal ti se svidja onaj ZTE Blade sto je bio na oglasim na OldGLX-u. Dobar je fon, veoma customizable, a za 140e nemozes pogresiti.

Nope.

23. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    milestone 2 mozes pazariti nov za nekih 250-260e,iz nize klase skroz ok fon je backflip

24. Blue

11,343
    597
    113

Kvalitet izrade sigurno nije losiji od Galaxy S1 koji ja imam,
    pao mi je jednom sa metar i po visine, raspao se na fon, bateriju
    i poklopac, ali kad sam ga sklopio sve šljaka, nije čak ni ogrebotina ostala.

Folija ne služi da zaštiti ekran od lomljenja već od sitnih ogrebotina.

25. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    GORILLA glass ekrane je jaaaaaako teshko ogrebati tako da folija treba samo ako tjete tako biti mirniji.
    anyway, ako vam je bitno da ekran prezhivi pad gledajte da uzmete neki fon bez metalnog okvira oko ekrana.

26. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,726
    0
    36
    SK :D Al nije tako opsiran :D

Dobro de namerno nisam hteo da imenujem xD

[video=youtube]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=TTryRPu6BZ4[/video]

[video=youtube]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=tn-1dkq_dvk&feature=relmfu[/video]

27. gogos11

gogos11 New Member

26
    0
    0
    Ovi Smasung Galaxyfonovi me uopste ne privlace, mnogo mi bolji HTC, nekako su svi pokusali danprave fonove i sa velikim touch ekranima na foru iphone-a, a samsung ne na sav taj "sminkeraj" dodao jos "sminkeraja"

28. Blue

11,343
    597
    113
    Veliki ekrani su keva, koliko god da me smara odsustvo fizičkih tastera.

29. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,726
    0
    36
    Bas su moci veliki ekrani... Mada meni i ovaj na mojoj Nokiji odgovara (3.2"), verovatno zato sto nisam isprobao bolje u zivotu... :D

Sad sam detaljno pregledao klipove, i moram priznati da sam pogresio... U pocetku mi se Samsung mnogo vise svideo, ali sada... HTC Sensation rules! :D

30. boombar

boombar New Member

297
    0
    0
    Ako se dobro secam i Galaxy S 2 ima gorilla glass. Kontam da ga folija nece spasiti od pada ;), ali ludim od ogrebotina. Stakla od naocara mi posle godinu dana izgledaju kao da sam ih smriglom brisao... A koliko su gumeni okviri?

@Elips Sta ti se vise svidelo kod HTC-a? Dvoumim se i ja :)

Recimo onaj HTC Z, sa fizickom tastaturom u teoriji deluje super, ali ne volim slide telefone(ili bilo koje koji imaju pokrente delove)
    I jos nesto mi nije jasno. Zasto svi izbacuju trackball iz telefona?

31. zdravkelja

zdravkelja Member

8,386
    1,337
    113
    Pa nije trackball bas toliko potreban. Ja uopste ne osecam nedostatak na Desireu... Ja sam inace takodje bio zabrinut nedostatkom tastature kada sam prelazio na touchscreen, sve mi je delovalo cudno i neprecizno. I onda sam rekao, ili najbolje ili nista, nema kompromisa.

Elips se opametio :D

32. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,726
    0
    36
    @boombar

Pa vidi ovako, izgled je extra, mnogo bolji od S2. Interfejs je takodje mnogo bolji, na Samsungu kao da nije Android. Ima znatno bolji ekran, gorilla glass. Snima bolji video, u 3GP formatu ali sa znatno boljim zvukom, 44,1 kHz stereo zvuk, dok S2 snima 16 kHz mono.
    Slike radi znatno bolje i brze jer ima konstantan autofokus.

Toliko od mene, pa ti vidi sta ces... Jbg, ne znam koje su im cene...?

33. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    sense je posta uzhasan bloatware, bilo koji novi htc da kupi tako bi slatko instalirao neki vanilla rom.

34. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,726
    0
    36
    Nisam toliko upucen u Android, tako da nemam pojma sta si sad rekao... :D

35. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    htc-ov sense interfejs sada vishe smeta nego shto koristi tako da kad bih kupio novi htc instalirao bih mu default android rom

36. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,726
    0
    36
    Aha, sad razumem :D Ne znam, ali se meni od svih fonova najvise svidja Android na HTC-u :D

37. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    to je shminka, za svaki fon postoje teme a i postoji univerzalna kuhinja za teme da napravish sve onako kako volish

38. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,721
    1,114
    113
    @darkado sense je stvar izbora pojedinca.Neki ljudi obozavaj sense a neki ga preziru,ali mislim da je istina negde izmedju.Probao sam sve zive custom romove i uvek se vratim sense romovima.Ne kazem da je ne zamenjiv ali ako imam jak hardverski telefon uvek bi koristio sense.Naravno CM7 je keva sto se brzine tice i uvek bih ga koristio na nekom slabijem telefonu.

39. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    nemam pojma, meni sense uopshte nije pomagao...osim shto kul izgleda.
    ja cm bash ne bih koristio na slabijim fonovima (

40. boombar

boombar New Member

297
    0
    0
    Pa to, Sense kao i Samsungov TouchWiz su samo "teme". Ne znam kakav je TouchWiz, a na Sense na Desire-u je sasvim ok. Inace nikoga nista ne sprecava da proceslja android dokumentaciju i napravi nesto svoje :)
    Koliko vidim nema jos CM za Galaxy S 2, ali vidim da se radi na tome.

41. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,721
    1,114
    113

42. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,726
    0
    36
    Po meni ne treba nista petljati... Koristi ono sto si dobio i gotovo! :D

43. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113

44. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,726
    0
    36
    Upravo zbog toga sto sam rekao i gledam reviewe... ;)

45. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,275
    203
    63
    Ne znam kakav je TouchWiz

TouchWiz je najbolja stvar za trolovanje applefanova jer liju krokodilske suze zbog slicnosti
    njega i iOS :)

46. boombar

boombar New Member

297
    0
    0
    Suze applefanova. MMMMYESSS!

47. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    I suze Samsunga kada im sud naredi da plate ~milijardu dolara Appleu. :D

48. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    not :) ionako je apple poznat po pazjmljivanju a i svi se medjusobno tuzhakaju

p.s. ne kazhe se apple fanovi nego zealoti

49. boombar

boombar New Member

297
    0
    0
    U tom slucaju IBM moze da naplati patente svima koji rade bilo sta u vezi racunarstva. Sve te tuzbe su gluposti.

50. dishavla

dishavla New Member

115
    0
    0
    Danas mi je Nokia E71 pala sa pristojne visine i puko joj je ekran. Tj. pojavile su se crtice boje duge na desnom delu ekrana (pokrivaju 10% ekrana). Koliko bi koštala popravka istog?

Share This Page