Najbolje igre za Game Cube

Discussion in 'Nintendo Game Cube' started by Omar500, Jul 20, 2011.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,604
    1,314
    113
    It cant be simpler.

Iskopiraš applikaciju (.dol) u "apps" na SD karticu, prebaciš .wad shortcut u wad diru, startuješ wii ili vwii, odeš u wad manager instaliraš shortcut da ne bi uvek išao u homebrew channel kada startuješ, startuješ nintendont sa dasha, podesiš da ti enajbluje memory, progressive scan, widescreen, hid support (ako koristiš xbox 360, DS4, DS3 ili neki third party kontroler), ubodeš u front štek USB za gamepad ako puštaš igre sa SD kartice, startuješ igru sa wiimote i voila!

A inače ako imaš kao ja što imam chronus device + wireless reciever za x360 gamepad, to uštekaš u konzolu, sakriješ kablove i igraš wirelessly :D nema kablova niti ništa....

2. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

9,604
    1,314
    113
  3. Dcer

Dcer Well-Known Member

1,800
    64
    48
    Sinoc sam presao Paper Mario The Thousand Year Door! Fenomenalna igra, skroz opusten platformer/rpg!

4. MilosBC

MilosBC Active Member

324
    140
    43
    Wind Waker je bez dileme #1. Ubedljivo najbolja igra za GC, a i jedna od najboljih Zelda igara za mene licno.

Takodje izdvajam: Resident Evil 4, Metroid Prime (meni licno najbolji Metroid u serijalu), Starfox Adventures i donekle Mario Sunshine.

5. vrobec

vrobec Member

248
    21
    18
    Mario Kart Double Dash, Zelda WW, Super Mario Sunshine, Metroid Prime.

6. Solesoslav

Solesoslav Member

538
    13
    18
    Ja cu samo da kazem Sonic Adventure 2 Battle xD

7. Rave92

Rave92 Member

189
    0
    16
    Nikad ne odigrah The Thousand Year Door jer je uvijek bila preskupa da se kupi, a navodno je to najbolji Paper Mario (igrao sam N64 i Wii verziju). Nadam se da ce biti i na Wii U. Sto se tice igara koje sam igrao, WInd Waker definitvno. Imam oba Metroida, mislim dobre su igre ali meni se nesto narocito nisu svidjele, sjecam se da se puno nesto vracalo i skeniralo, tada me je to smaralo, mada ko zna mozda bih sad i presao, ali mi mucno vadit GCN iz kutije :D.

DX je imao bolju pricu :D.

8. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

516
    83
    28
    Ima za Game Cube stalno nešto da se igra. Započeo sada Shadow the Hedgehog.

Last edited: Jun 19, 2015
  9. MilosBC

MilosBC Active Member

324
    140
    43
    Jao, ovo su mi mnogi preporucivali, ali meni je igra tezak krs. Iskreno, nisam izdrzao duze od pola sata. Verujem da je cool kad se navikne covek na neke stvari koje dosta odstupaju od Sonic standarda, al opet......meni nije legla.

10. Coleras

Coleras Active Member

582
    94
    28
    Shadow the hedgehog za GC je po meni uvek bila žešći uzas.
    Zasto Shadow i plus oružja? uzas

markidjani likes this.
  11. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

3,696
    594
    113
    Ko zna od kada je ovo ali da napišem nešto o ovome: Krenuo da je igram pre nekoliko večeri. Odlična igra. Atmosfera vrhunska, glasovna gluma takođe, priča je izgleda baš dobra. Treba dvadesetak min da se navikneš na kontrole i onda je i gameplay super. Baš vredi odigrati, pogotovo ko voli Resident Evil i Silent Hill. Komercijalno ne uspešan i zaboravljen horror klasik.

Prešao sam igru, 82 zvezdica (od 120 ukupno). Do svih zvezdica je nenormalno mnogo teško doći (zbog bonus zvezdica u svakoj stazi i nalaženje svih plavih novčića). Super Mario 64 je lagan za skupljanje svih zvezdica u odnosu na Sunshine.

Nisam verovao kada su pre nekoliko godina mnogi ovde pričali da je ovo čak i loša igra u Super Mario serijalu, moram sada da priznam, ovo je i meni ubedljivo najlošija igra u main Super Mario platformer serijalu (ne računajući Lost Levels). Glavni razlog, povremeno baš loše kontrole i očajna kamera + plavi novčići (jer se neki pojavljuju samo kada se juri određena zvezdica, što, pretpostavljam, bez korišćenja walktroughta dovodi do nemogućeg/nenormalno zamornog zadatka da se sakupe sve). Ali glavni problem su kontrole i kamera. Ne mogu da verujem da je Nintendo 7 godina posle Super Maria 64 napravio još gore kontrole i kameru.

Takođe neki questovi su baš zamorni za prelaženje. Svaki level je prelepo dizajniran ali ponovo, često kao da ovo nije pravio Nintendo. Nekoliko puta umalo nisam odustao od igre, na kraju jedva čekao samo da je završim jer sam veliki fan serijala, a kada mi se pružila prilika da sredim Browsera odustao sam od uzimanja još 4-5 zvezdica za koje sam znao gde su.

Igra je ustvari dobra za svoje vreme, ali mislim da nije klasik i baš je slabija od ostalih igara u serijalu (ne računajuči Lost Levels i SMB2 sa kojim je po meni u rangu). Odlična je jedino za ludake koji jure rekorde u speed run-ovima (prelaženje igre ili sakupljanje svih zvezdica). Čitao sam da je stvarno na Twich-u ili Youtubu (ili oba) posle Super Mario 64, najpopularnija igra uopšte što se tiče speed run-ova.

Nije da više ne uživam u platformama pa da ovo pišem, namerno sam samo nakratko pre spavanja pustio Super Mario Galaxy posle toga da uporedim i 4h nisam mogao da se skinem sa te igre (a ujutru rano sam išao na posao) i sve vreme nisam mogao da skinem pozitivni osmeh sa lica. Takođe, da uporedim sa Nintendo igrama iz tog vremena, odigrao sam sada nekoliko sati Wind Wikera - remek delo! Potpuno druga dimenzija su ove dve igre u odnosu na Sunshine. I pored ocene 94 na Metacritics-u, mnogi koji kritikuju ovu igru su ipak u pravu po meni. Sada i nisam baš oduševljen što Nintendo opet pravi open world Super Maria.

Jedna zanimljivost: ne računajući 10ak skrivenih linearnih malih (ali baš teških) levela, igra ima samo 7 open world levela + 1 skriveni (Aerodrom koji nisam uspeo da nađem) i početni nivo koji sve to spaja (iste veličine ovih 7 levela posebno). Na prvi pogled malo ali uopšte nije. Ja sam za ove 82 zvezdice igrao sigurno preko 50h, počeo sam od sredine igre da se mnogo smaram zbog kontrola, kamere i povremenaih questova jurenja dvojnika i sakupljanja crvenih novčića, ali nikad zbog dizajna levela. Samo Nintendo u sve ovo može da nagura toliko mnogo zanimljiviog gameplaya.

Last edited: Jun 8, 2017
    Dendy Somari Comrade and gruja like this.
  12. gruja

gruja I am God of War

5,101
    520
    113
    Iskreno vojo ali gamecube i nema neku listu igara,ima odlicnih ekskluziva ali posle predjenih 7 do 109 igara na konzoli i meni sluzi kao ukras(ponekad odigram sa bratom mario strikers i to je sve).

13. voja87

voja87 Well-Known Member

7,918
    966
    113
    ima bolju listu ekskluziva od prvog xbox-a to sigurno, isto i od wii-a, mozda bolju listu i do n64...ustvari od nintendovih konzola eto snes je imao bolju listu

14. Omega

Omega N64 je đubre

12,963
    1,235
    113
    Xbox ima dosta skrivenih hitova, ne bi ga ja tako lako otpisao. A GC > N64 u svako doba dana i noći. :)

15. gruja

gruja I am God of War

5,101
    520
    113
    Uhhh ne slazem se sa tobom nikako a ni sa omegom,mozda bolju licnu listu exkluziva ima od 64,od wiia ima sigurno a od 64 tesko,tamp samo imas dva banja ,dve odlicne zelde,kiler instict,isto gomilentinu mario igara,fzero dva dela,perfect dark koji je odlican,mislim da je kao konzpla bolji od 64 ali da ima bolje exkluzive to tesko rwalno gledano a licno meni da naglaskm ipak xbox kec ima bolju listu igara ne ekskluziva ali igara koje bi presao ima dosta vise i zanimljiviji izbor.

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

Last edited: Jun 9, 2017
  16. voja87

voja87 Well-Known Member

7,918
    966
    113
    ima vise mutiplatform igara to da ali igara tipa panzer dragoon orta ima jako malo...a bas sam svakakve igre gurao u konzolu, hteo sam bas da popunim hard disk

17. gruja

gruja I am God of War

5,101
    520
    113
    Ja ne znam sta je tako specijalno u tim panzer dragon igrama?Igre su jos na saturnu izgledale krsh a xbox igra ima samo lepu grafiku nista vise...
    Otogi kec i dvojka,blinx isto,rimejk konkera,phantom dust oba dela,arcs fatales,enclave,forza,dead or alive3,jet set radio future,crazy taxi3,project gotham racing oba dela,jade empire i tako dalje da ne bude da spominjemo opet samo ninju gaidena i halo igre.
    Ne znam gamecube je stvarno konzola koju sam dugi niz godina odlagao da nabavim,ima rdjavo dizajniran jojpad ,znaci ergonomija je ok udoban je ali je rasporwd tastera kao da ga je neko sa dva promila vinjaka u sebi kreirao,druga stvar mini dvd diskovi cista glupost od formata,treca stvar igre koje au specificne na svoj nacin ali opet ne dovoljno interwnsatne da bi me konzola privukla toliko.
    Steta sto je nintendo posle snesa krwnuo u sranje pravcu sa gejmingom,mogli su da vuku i sony i ms za muda kao najveci gigant(sto realno i jesu) a ne tu da pakuje gamecube u wii i wiiu u swich i te gluposti,kao da im je zao da stave jace parce hardwera u konzolu kao da ce im propasti sve sto imaju a usput su i jos softweraki uvek bili najskuplji pa ako vec placas debelo za igre onda da i hardwee iapunjava ocekivanja a ne da je svake generacije u rangu sa prwthodnim sonijevim i microsoftovim.

Da se vratimo na gamecube,od tih exkluziva jedino je eternial darknes i jos par ostalo na konzoli,resident zero i rimejk keca imaju remasteri za ps3,ps4,pc i xboxove,cetvorka je dobila i ps2 port(takav kakav ali ga je dobila) i dalje tcrdim da je igra mogla izgledati puno bolje na ps2 da kapkom nije boleo tuki da ga odrade isto kao sto je konami usrao motku sa simphlny of the night za saturn...

Ne znam,mozda gresim ali mi je gamecube najveci promasaj od nintenda ,cak mi je i wiiu bolja masina i konzola,jbg moje misljenje...

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

Share This Page